Polerowanie felg, aluminium - krok po kroku

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Polerowanie felg, aluminium - krok po kroku

Post autor: Yoo! » ndz paź 18, 2015 18:02

Jakiś czas temu zabrałem sie wkońcu za polerowanie moich S-linów, co było dla mnie nie lada wezwaniem :satan:
Spędziłem nad nimi ok. 3 miesiące, ale to dlatego, że dziennie mogłem poświęcić im jedynie 2,3 godziny i to jeszcze nie zawsze.
Czy było warto ?
Napewno, zważywszy na efekt końcowy.
Wbrew niektórym opiniom nie dbam jakoś szczególnie o wypolerowane felgi, od czasu ich wykończenia (ok. 5 miesięcy) dopiero dwa razy je poprawiałem pastą.
Moim zdaniem nie prawda jest, że nie można korzystac z myjni bezdotykowych, bowiem sam myje auto na takich i używam różnych chemii, a felgi nie traca swojego "blasku".

Poradnik napisałem w oparciu o własne doświadczenia związane z polerowaniem, nie narzucam nikomu sposobów ani materiałów użytych w tym celu.



Przed szlifowaniem wyglądały tak

Obrazek Obrazek Obrazek



Niestety felgi trochę zaniedbałem i w niektórych miejscach osadził się brud z chamulców. Na szczęście został tylko po stronie wewnętrznej, nie widocznej :smoke:

Obrazek Obrazek Obrazek



-> Zacząłem od zeszlifowania warstwy lakieru i podkładu. Do tego celu użyłem tarczy listkowej na szlifierke kątową.
Poszło szybko, ale efektem było pełno głękokich rys.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



-> Następnie stopniowo papier ścierny (zwykly) 100, 150, 180, 240, 320, dodatkowo używałem kostki korkowej, na której był przymocowany papier oraz kostek ściernych. Dodatkowo można użyć krążków ściernych na tzw rotoflexa.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



-> Kolejnym etapem był papier wodny 240,300,400,600,800,1000,1200,1500,2000,2500, ale przed tym jak przystąpiłem do szlifowania na mokro dokładnie umyłem felgi, aby żaden syf nie dostał sie pod papier. Próbowałem również użyt waty szklanej, ale w końcu postanowiłem pominąć ten etap.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Przy szlifowaniu należy pamiętać o kierunku szlifowania, bowiem nie robimy kółek tylko góra, dół, prawo, lewo.
Szlifując w takim kierunku mamy możliwość wychwycenia wszystkich rys.

Obrazek

[youtube][/youtube]

Należy pamiętać o częstym moczeniu papieru, zmianie wody gdy zrobi się już czarna i o wycieraniu "brudu" który tworzy się podczas szlifowania.

Obrazek

Tak wyglądały po papierze 2500

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

-> Po szlifowaniu dokładne mycie.

Obrazek Obrazek



Porównanie przed i po szlifowaniu.

Obrazek



-> Do polerowania używałem
mini padów polerskich (biały oraz czarny)
szlifierki kątowej z regulacja obrotów (wtedy miałem Parkside z Lidl'a)
szmatki z mikrofibry,
pasty K2 Ultra Cut,
pasty do zabezpieczenia lakieru (wosk)
oraz futra polerskiego

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nakładamy pastę na felge, należy pamiętać o tym, aby nie dawać jej za dużo, bowiem pasta szybko schnie.
Zaczynamy od 3000 (aby dobrze rozprowadzić pastę) nastepnie stopniowo zwiększamy prędkość.
Pamiętamy o wycieraniu nadmiaru pasty.

Obrazek



Po paście K2 użyłem czarnego pada i wosku. Nie wiem dokładnie jakiej jest firmy kupiłem u lakiernika (pomarańczowa rzadka pasta).
Powtarzamy czynność opisaną wyżej.
Po nakładaniu wosku przeleciałem całe felgi futrem polerskim (na szlifierce).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




To chyba na tyle. Po skończonej robocie zakładamy felgi na vwóz i cieszymy się z ich drugiej młodości :smoke:



kumpelxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:59
Lokalizacja: Końskie

Polerowanie felg, aluminium - krok po kroku

Post autor: kumpelxx » czw mar 31, 2016 13:23

bardzo bardzo dobra robota kolego.ja wlasnie tez wziolem sie za takie odnawianie s linow takich jak ty masz.juz zdarlem lakier i zrobilem robote papierami na mokro.czekam na paste autosol i poleruje tylko ze samyw filcem i zobaczymy jak mi to wyjdzie.jesli nie bedzie takiego efektu jak u ciebie to jestem zmuszony zrobic tak jak i ty.ja mam nawet mniejsze rysy po 2500 ale efekt koncowy to sie okaze. Naprawde gratuluje roboty bo efekt super



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: Polerowanie felg, aluminium - krok po kroku

Post autor: Yoo! » śr lip 20, 2016 21:06

kumpelxx pisze:bardzo bardzo dobra robota kolego.ja wlasnie tez wziolem sie za takie odnawianie s linow takich jak ty masz.juz zdarlem lakier i zrobilem robote papierami na mokro.czekam na paste autosol i poleruje tylko ze samyw filcem i zobaczymy jak mi to wyjdzie.jesli nie bedzie takiego efektu jak u ciebie to jestem zmuszony zrobic tak jak i ty.ja mam nawet mniejsze rysy po 2500 ale efekt koncowy to sie okaze. Naprawde gratuluje roboty bo efekt super

Siemanko i jak udało Ci się wypolerować tym filcem ?
Ja ostatnio robiłem ponowną polerkę, ale już tylko papierem 2500, biały pad i ultracut z K2, wygląda jak nowa, a godzina roboty :satan:



kumpelxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:59
Lokalizacja: Końskie

Polerowanie felg, aluminium - krok po kroku

Post autor: kumpelxx » pt lip 22, 2016 22:47

tak tak udalo mi sie i teraz raz na miesiac poleruje.filc na wiartarke do krazka samoprzylepnego pasta autosol i efekt lustra caly czas jest.troszke juz udalo mi sie przytrzec przytrzec felge o kraweznik :banghead: ale nie ma tragedi.w zezonie zimowym zajme sie odnowieniem papierem wodnym od 2000 do 2500 i bedzie elegancko.jestem mega zadowolony.Dodam zecomiesieczna polerke felg robie tym samym filcem :bigok: poprostu po uzyciu przeplukuje go solidnie ciepla woda,caly brud po pascie schodzi i jak wyschnie jest idealny do ponownego uzycia :jezor:



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Polerowanie felg, aluminium - krok po kroku

Post autor: Yoo! » sob lip 23, 2016 20:35

Ja wkońcu zrezygnowałem z filca, jakoś bardziej podchodzi mi biały mini pad. Od jakiegoś czasu używam pasty z Menzerny i w zasadzie tylko płuczę felgi.
Jedyna robota jaka mi zostanie (ale to już na zimę) to będe musiał środek felg od nowa pomalować, bo już od ciągłego ściągania i zakładania, od walenia kluczem lakier w okolicach śrub schodzi :)



kumpelxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:59
Lokalizacja: Końskie

Polerowanie felg, aluminium - krok po kroku

Post autor: kumpelxx » ndz lip 24, 2016 23:21

pasta z menzerny??a co to za pasta kolego???



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: Polerowanie felg, aluminium - krok po kroku

Post autor: Yoo! » czw lip 16, 2020 13:08

kumpelxx pisze:pasta z menzerny??a co to za pasta kolego???
Lepiej późno niż wcale ;D
https://www.google.com/search?q=pasta+m ... 4&dpr=2.63



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości