Uszkodzony haldex co robić ???

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wmisiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 26, 2013 18:18

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: wmisiuk » czw sie 22, 2013 17:46

2 tuby zakupione (mam nadziej ze jedna juz przyniesie docelowy rezultat) i filtr .... wymiana 30-stego sierpnia
Ciekaw jestem jak bedzie wyglądał olej który spłynie u mnie z haldexa ...
Ogólnie poprawy mam oczekiwać po jakiejś tam ilosci km przejchanych a nie juz na poczatku , dać mu poprostu czas na dobre pszesmarowanie sie ...
oby pomogło


nie ma rzeczy niemożliwych ...

Awatar użytkownika
wmisiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 26, 2013 18:18

Re: Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: wmisiuk » pt sie 30, 2013 16:20

i stał sie cud :
wymieniełem olej + filtr (koszt 200 + 20 wymiana) i napędzik chodzi na chwile obecną bez żadnych zgrzytów itp ...
dziekiuje za wszelkie opinie i pomocne info :okej:


nie ma rzeczy niemożliwych ...

Cytryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: Cytryn » pn wrz 16, 2013 13:05

Odkopię temat. Kilka stron wcześniej opisałem swój problem - mam uszkodzony czujnik przyspieszenia wzdłużnego (G251 - często po przejechaniu kilku km zapala się kontrolka esp i abs i przestają one działać), jestem zdania, że to przez niego mam problemy z haldexem (nie zawsze się spina - moje rozumowanie jest takie, że skoro ten czujnik jest związany z czujnikiem haldexa, to skoro podaje złe wskazania to i czujnik haldexa wariuje). Generalnie to mam ten problem od zimy, odkąd zrobiło się w miarę ciepło esp i abs wyłączają się rzadziej niż w zimie (haldex wtedy zdaje się działać poprawnie), dlatego odpuściłem sobie ten temat na razie. Idzie zima więc działające esp, abs no i oczywiście w pełni sprawny haldex też by się przydały, dlatego czeka mnie wymiana nieszczęsnego czujnika przyspieszenia wzdłużnego (G251).

Uff ale się rozpisałem - gdzie w Krakowie mogę wymienić/naprawić czujnik przyspieszenia wzdłużnego? Próbuję co jakiś czas zaglądać na allegro, ale nie spotkałem jeszcze tego czujnika (nie wiem też czy mam dobry symbol - 1J1 907 639 dla benzyny 2.0?).



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: nitrox89 » pn wrz 16, 2013 13:47

Cytryn, symbol masz dobry. Czujnik taki występuje w A3 8L, Golfie IV, Skodzie Octavii I, Leonie I oraz w New Beetle. Czujnik jest ten sam dla ośki jak i 4motion.


Rust is lighter than carbon fiber

Cytryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 20:42
Lokalizacja: Kraków

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: Cytryn » śr wrz 18, 2013 16:31

nitrox89, dzięki za odp - jesteś pewien, że to ten sam czujnik? Na różnych schematach widziałem, że w ośce jest G200 a w 4motion G251, czy to tylko różne oznaczenia tego samego czujnika? Poza tym, nr 1J1 907 639 znalazłem w katalogu intercars a wszędzie indziej widzę 1J1 907 638.

Ktoś może polecić kogoś w Krakowie?



22sito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 13:27
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: 22sito » ndz wrz 22, 2013 15:31

zeby sprawdzic mozesz zamienic czujniki przyspieszenia poprzecznego i wzdłużnego sa takie same tylko inaczej umieszczone. jednak nie sadze ze ma wpływ na haldex tez to przerabialem i liczylem ze czujnik jezeli mimo wszystko bedziesz go potrzebował to pomoge ..pw..



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: nitrox89 » ndz wrz 22, 2013 18:14

Cytryn pisze:znalazłem w katalogu intercars
Ja też, i wg tego podałem Ci tę informacje


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
skodziana4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 28, 2014 14:00

Re: Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: skodziana4x4 » wt sty 28, 2014 14:17

Witam odświeżę temat uszkodzonego haldexu.
nie jestem posiadaczem golfa tylko octavii 1 4x4 ale jest to samo jeżeli chodzi o napęd 4x4.Opowiem mój problem.
Na początku było słychać przy zawracaniu lub przy ostrym skręcaniu jakieś szuranie lub tarcie. jak odłączyłem tylny napęd (wypięcie kostki) to wszystko było dobrze, wymieniłem olej w haldexie i w moście i problem nadal był. a teraz napęd przestał działać.komputer pokazał ,,usterka sprzęgła haldex usterka mechaniczna,, pompka nie działała ale zostały wymienione szczotki i teraz działa ale napęd nie ruszył. Czy wie ktoś co tu dalej zrobić? Myślałem o wymianie całego mostu i mam do kupna od audi a3 1.8t i czy ktoś wie czy by pasował do octavii 1 2.0? Trzeba jakieś nr sprawdzać czy nie jest to konieczne? Proszę o pomoc.



Cynio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 19:08

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: Cynio » ndz mar 29, 2015 19:37

Witam! Mam bardzo podobny problem ze swoim Leonem Cupra 4. Występuje tam ten sam napęd. Czy mogę liczyć na kontakt telefoniczny? Chcę porozmawiać o sposobie naprawy. Z góry dzięki! :)



SZAKAL24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 19, 2011 23:52

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: SZAKAL24 » ndz cze 21, 2015 23:20

podaje kolejność pinów i kolor kabelków w kostce od zasilania haldexa w vw golf 4 1,9ARL tdi 2002 maj

kostka od auta kostka od haledxa

pin nr 1 zielono czarny pin nr 1 różowy

pin nr 2 brązowy pin nr 2 czarny

pin nr 3 czerwono czarny pin nr 3 biały

pin nr 4 brązowo żółty pin nr 4 niebieski

pin nr 5 siwo biały pin nr 5 brązowy

pin nr 6 brak kabelka pin nr 6 brak kabelka

pin nr 7 pomarańczowo brązowy pin nr 7 niebiesko siwy

pin nr 8 pomarańczowo czarny pin nr 8 niebiesko pomarańczowy



Jakub1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 06, 2015 16:50

Re: Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: Jakub1987 » wt paź 06, 2015 17:46

Witam wszystkich serdecznie. Mam taki oto problem z napędem przy skręconych kołach podczas cofania czuć ze tylna oś stawia opór (tak jak by był zaciągnięty hamulec ręczny) a silnik jakby chciał zgasnac. Natomiast przy ruszania do przodu (np wyjeździe z bocznej drogi) załącza się ESP i golfik tak jak by tracił moc.
Komputer nie pokazuje żadnych błędów.
Oleje i filtr były zmieniane pół roku temu właśnie z tego powodu że napęd zaczął się sporadycznie przycinać. Było 2miesiące spokoju
Na obecną chwilę jest tak ze dzieje się to cały czas przy manewrowaniu przy niskich prędkościach.
Proszę o porady od czego mam zacząć szukać
Z góry dziękuję



alek06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 20:51

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: alek06 » śr sty 20, 2016 13:13

Witam mój problem z polega na tym że haldex się nie załącza i pytanie czy jest jakiś bezpiecznik od niego??? możeod tego zacznę



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: ROBAL_26 » śr sty 20, 2016 14:09

alek06, sprawdź kostki z tyłu na haldexie ,możliwe ze pogniły piny ,komputer wypluł jakieś błędy ???


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

alek06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 20:51

Uszkodzony haldex co robić ???

Post autor: alek06 » czw sty 21, 2016 09:22

dopiero jadę na komputer sprawdziłem tę kostkę z tyłu jest ok dam znać co komp pokazał



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości