PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

klenk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 08:54

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: klenk » sob wrz 19, 2015 07:19

Witam!! Niestety ale musze napisac w tym temacie o swoim mk4, którym mialem kolizje (nie z mojej winy). Ile mogę dostać za takie szkody, co robić zeby sie nie stracic i zeby mnie ubezpieczyciel nie wyrabal na $$$, jak sie przed tym bronic. Każda sugestia moze byc na wage... MK4 :D
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
skierek.gt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt sty 18, 2013 23:33
Kontakt:

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: skierek.gt » sob wrz 19, 2015 09:03

[quote="klenk"]Witam!! Niestety ale musze napisac w tym temacie o swoim mk4, którym mialem kolizje (nie z mojej winy). Ile mogę dostać za takie szkody, co robić zeby sie nie stracic i zeby mnie ubezpieczyciel nie wyrabal na $$$, jak sie przed tym bronic. Każda sugestia moze byc na wage... MK4 :D

Jak dla mnie to jest szkoda całkowita



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob wrz 19, 2015 16:42

Grzesiek122v pisze:Hak, po porostu producent amortyzatorów, drążków, opon nakazuje wymianę osiowo parami...
Nie musisz mi tego mówić dużymi literami, ale jak widać ja muszę ci ponownie tłumaczyć, że nie jest winą ubezpieczyciela, że uszkodziłeś tylko jedną stronę a nie dwie. Dlaczego więc ma (ubezpieczyciel) rekompensować zakup drugiego kompletu? Ubezpieczyciel ma obowiązek naprawić szkodę, a skoro szkoda dotyczy zawieszenia z jednej strony pojazdu, to odszkodowanie pokryje koszt naprawy wyłącznie jednej strony. To nie buty, gdzie reklamując wadę jednego otrzymujesz kompletną parę.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob wrz 19, 2015 16:52

skierek.gt pisze:Jak dla mnie to jest szkoda całkowita
Dokładnie. Koszt naprawy przekroczy wartość pojazdu przed wypadkiem. Chodzi mi o koszt naprawy według cen i stawek w ASO, bo w stodole zrobisz za 4-5 tyś. Poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy. W przypadku szkody całkowitej od dnia zgłoszenia szkody do uzyskania odszkodowania. Auto zastępcze wcale nie musi być z wypożyczalni, czy warsztatu naprawczego. Można korzystać z samochodu kolegi, znajomego, czy kogoś z rodziny, trzeba tylko spisać umowę najmu.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

klenk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 08:54

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: klenk » sob wrz 19, 2015 17:29

Jakiej kwoty ubezpieczenia można się spodziewać ?? Jeśli jest ktoś w temacie i mógłby oszacować to byłbym wdzięczny. Golf tdi 90 km 2002r



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob wrz 19, 2015 18:00

klenk pisze:Jakiej kwoty ubezpieczenia można się spodziewać ?
Moim zdaniem auto oszacują na jakieś 7 -8 tyś (wartość przed wypadkiem). Na rękę zaś zaproponują około 5 tyś. Brakująca kwota to wartość wraku. Szacunkową wartość auta przed wypadkiem można podnieść poprzez udokumentowanie nakładów poniesionych na dodatkowe wyposażenie, tuning, lub wymianę całych kompletnych podzespołów (np silnik, skrzynia biegów /nawet używane/). Tu masz trochę o tym czego się spodziewać ze strony ubezpieczyciela : viewtopic.php?f=61&t=576511" onclick="window.open(this.href);return false;


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Młodyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob paź 20, 2012 00:45

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Młodyy » ndz wrz 27, 2015 13:52

Panowie +/- ile za to moge dostac...
Zaczepy zderzaka poszly, blotnik wbity i zalamany na rancie, wsunal sie pod maske, obrys US pekniety i zaczep pekniety... grill wygiety

PASSAT B4 SEDAN
2.0 16V 150KM
BENZYNA
PELNA ELEKTRYKA
SKORA
NOWE OPONY ZIMOWE

jaka wartosc auta przed szkoda...?
Calkowita pojdzie czy moze znieszcze sie bez Calaka?...

Obrazek
Obrazek
Modow Obrazek



Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: patryk2340 » śr paź 14, 2015 15:30

Prośba o wycenę kosztów naprawy.

Auto miało kolizję, szkoda będzie likwidowana z OC sprawcy (kobieta najechała na tył).
Szkody to wygięty hak, który wbił się w podłogę bagażnika nieco ją uszkadzając. Sam zderzak o dziwo nie jest uszkodzony.

Auto to Octavia 1.9 ASZ, 2004r.


ObrazekObrazekObrazek


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » czw paź 15, 2015 20:35

patryk2340 pisze:Octavia 1.9 ASZ, 2004r.
Naprawa w przedziale 1,5-2 tyś (o ile nie ruszyło elementów konstrukcyjnych /podłużnice/).
Młodyy pisze:wartosc auta przed szkoda...?
4-5 tyś.
Młodyy pisze:Calkowita pojdzie czy moze znieszcze sie bez Calaka?...
W tej kwocie tego nie naprawisz (chyba że w stodole i na używanych częściach).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: przemlin » sob paź 17, 2015 13:44

Witam,

Miesiąc tem miałem kolizje drogową, został uszkodzony prawy przedni bok (dzwi plus błotnik). Dostałem z tego tytułu odszkodowanie. Kupiłem części do naprawy i niestety przed wczoraj kolejny raz ktoś we mnie wjechał tym razem w tył. Ale juz w taki sposób ze auto idze raczej do kasacji (tylne drzwi z prawej i lewej strony juz sie nie otwierają (podłoga z tyłu wgniecona)... Pytanie czy do oględzin warto założyć nowe części?

Pozdrawiam



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob paź 17, 2015 14:47

Jeśli odszkodowanie dostałeś parę dni temu to nic nie rób tylko zgłoś kolejną szkodę.
przemlin pisze:niestety przed wczoraj kolejny raz ktoś we mnie wjechał tym razem w tył. Ale juz w taki sposób ze auto idze raczej do kasacji
Nie wkleiłeś fotek, nie napisałeś jakie masz auto i który rocznik, więc nie potrafię określić wartości szkody. Skoro jednak ucierpiały elementy konstrukcyjne (a brak możliwości otwarcia drzwi o tym świadczy), to będzie kasacja. Przy tego typu kolizjach (uderzenie w tył) bardzo często dochodzi do urazów kręgosłupa szyjnego. Jeśli więc coś cię boli, to idź do lekarza, bo za takie urazy można dostać odszkodowanie większe niż za sam samochód.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: przemlin » sob paź 17, 2015 15:22

Byłem na SORze, zrobili mi RTG ma naciągnięte mięsnie, dostałem L4 na tydzień, opinie od lekarze oraz opaskę usztywniającą polecono mi kupić kołnież. Poprawka sprawdzałem w przelewach bankowych - odszkodowanie dostałem miesiąc temu. Auto Skoda SuperB 2004 1.9TDI. ObrazekObrazek



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: przemlin » sob paź 17, 2015 15:33

Tak wyglądają uszkodzenia z pierwszej kolizjiObrazek



mlodypoznan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:48

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: mlodypoznan » sob paź 17, 2015 16:30

Jak masz te cześci w kolorze to ja bym wymienił.Raczej bedzie szkoda calkowita a wtedy zrobia korekte za uszkodzenia nie związane ze szkodą.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości