Uszkodzony samochod i brak mozliwosci naprawy.

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

mabu79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob sty 01, 2011 15:16
Lokalizacja: Olsztyn

Uszkodzony samochod i brak mozliwosci naprawy.

Post autor: mabu79 » pt sty 09, 2015 00:56

Witam serdecznie,
opisze po krotce swoja przygode.W zeszlym roku w maju doszlo do kolizji.Przez nieuwage kierowca jadacy za mna wjechal mi w tyl samochodu.Oswiadczenia spisane,zdjecia zrobione.Wszystko zgloszone do ubezpieczalni.Problem w tym,ze minelo kilka miesiecy a samochod caly czas nie naprawiony.Jestem wlascicielem samochodu,ale z racji tego ze na stale przebywam poza granicami kraju samochod jest zarejestrowany na brata.Samochod najpierw czekal w rodzinnym miescie na naprawe.Ogladali go dwaj rzeczoznawcy.Wszystko dogadane ale oczywiscie nic nie zrobione.Nastal czas powrotu to kraju w ktorym pracuje,a samochod nie tkniety.Po kolejnych rozmowach z ubezpieczalnia odstawilem samochod do ASO w bydgoszczy.To jeden z zakladow ktore byly podane przez ubezpieczyciela z racji tego ze naprawa miala byc bezgotowkowa.po miesiacu samochod zostal zwrocony z powodu braku dostepnosci czesci.Teraz moje pytanie.Czy jestescie w stanie polecic mi jakas firme ktorej bede mogl przekazac ta sprawe,zeby ja zakonczyla?W tym momencie wole wziac pieniadze i naprawic samochod samodzielnie.Nie mam ani ochoty ani cierpliwosci do Ubezpieczycieli.Jak mozecie podeslijcie namiary na firmy specjalizujace sie w bataliach z ubezpieczeniami,ktore chetnie zajma sie moja sprawa za jakas prowizje.Mozecie pisac w temacie albo na PW.Pomoc bardzo mile widziana.Dzieki sliczne

Pozdrawiam
Maciek


...it has so much torque,that could tear a whole in time :)
...this is not acceleration. It's TELEPORT

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Uszkodzony samochod i brak mozliwosci naprawy.

Post autor: hak64 » pt sty 09, 2015 10:37

Witam. Nie napisałeś, czy doszło do urazów u kierującego (jeśli byłeś u lekarza, to także z tego tytułu należy Ci się odszkodowanie). Nie podałeś marki, ani rocznika uszkodzonego samochodu (chodzi o określenie jego wartości przed wypadkiem)? Nie napisałeś, jaka jest wartość szkody (wycena kosztów naprawy sporządzona przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela)? Czy ubezpieczyciel uznał szkodę całkowitą, czy częściową?To są informacje niezbędne do skutecznego dochodzenia roszczeń! Zajmuję się tym od lat i zwykle moja prowizja za usługę (dochodzenie roszczeń odszkodowawczych) wynosi 10% wartości szkody. Jeśli moja oferta Ci odpowiada, to proszę o kontakt na PW (potem podam adres mailowy i nr telefonu).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
driVWer
Forum Master
Forum Master
Posty: 1564
Rejestracja: pn lip 23, 2007 18:58
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Uszkodzony samochod i brak mozliwosci naprawy.

Post autor: driVWer » pt sty 09, 2015 10:52

hak64, jestes pomocnym uzytkownikiem i pomagasz ale zarabianie na poradach to tu nie bedzie mile widziane przez moderatorów. Albo na forum pomagamy bezinteresowanie bo po to jest forum albo lepiej nic nie pisać :bajer:


Moja golfina mk2 GT SPECIAL 1.8RP: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=356964&start=0

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Uszkodzony samochod i brak mozliwosci naprawy.

Post autor: hak64 » pt sty 09, 2015 11:04

Zauważ, że autor postu, nie chce porad, tylko poprowadzenia sprawy. Czy w takim razie odesłanie go do kancelarii odszkodowawczej, która potrąci sobie 25% prowizji, będzie dla niego korzystniejsze?


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

mabu79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob sty 01, 2011 15:16
Lokalizacja: Olsztyn

Uszkodzony samochod i brak mozliwosci naprawy.

Post autor: mabu79 » ndz sty 11, 2015 17:43

Panowie,
jak napisalem wyzej oczekuje zalatwienia sprawy.Samochodem jest Jetta Coupe z 1987r.Lakier biala perla delikatnie modyfikowany.Uszkodzenia to na pewno belka zderzaka tylnego pokrycie zderzaka i pewnie jakies inne *#cenzura#*.Szkoda jest czesciowa a w kolizji nikt nie ucierpial zdrowotnie(nie liczac stresu i braku mozliwosci zalatwienia naprawy w okresie 3 miesiecy).Bede wdzieczny za dalsze informacje i porady.

Pozdrawiam,
M


...it has so much torque,that could tear a whole in time :)
...this is not acceleration. It's TELEPORT

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Uszkodzony samochod i brak mozliwosci naprawy.

Post autor: hak64 » pn sty 12, 2015 12:41

Jetta z 87 roku, to już klasyk pretendujący do miana zabytku (wiek powyżej 25 lat). Można by za to wziąć grubą kasę, gdyby udało się udowodnić, że auto było oryginalne, bez przeróbek i miało być rejestrowane na zabytek (wtedy ubezpieczyciel ma obowiązek zwrócić wszelkie koszty napraw, bez względu na koszt). Trzeba by przy tym wykazać, że wóz uczestniczył w zlotach, właściciel był zrzeszony w klubie, jest zagorzałym fanem marki, itd ( nie dotyczy, gdy samochód jest już zabytkiem /zarejestrowanym/).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

mabu79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob sty 01, 2011 15:16
Lokalizacja: Olsztyn

Uszkodzony samochod i brak mozliwosci naprawy.

Post autor: mabu79 » czw sty 15, 2015 00:48

Powiem Tak.Chcialbym uzyskac kwote ktora zapewni mi naprawe samochodu tak jak ja sobie tego zycze.Bylem w kilku polecanych przez ubezpieczyciela warsztatach i Wlasciciele mowili o naprawie z wykorzystaniem czesci ze szrotu.Jezeli o mnie chodzi zupelnie tego nie akceptuje.Jezeli chodzi zas o kwalifikacje auta jako klasyk absolutnie nie wchodzi to w gre.Zostal zmieniony silnik ze skrzynia biegow,zawieszenie,hamulce,uklad wydechowy i jeszcze kilka innych rzeczy.Absolutnie sie do tego auto nie zalicza.Czekam na dalsze sugestie i porady.


...it has so much torque,that could tear a whole in time :)
...this is not acceleration. It's TELEPORT

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Uszkodzony samochod i brak mozliwosci naprawy.

Post autor: hak64 » czw sty 15, 2015 12:14

To masz niestety problem, bo auto po takich przeróbkach, dla rzeczoznawcy przedstawia tylko wartość zamontowanych w nim części (rocznik jest już tu bez znaczenia). Jedyna możliwość, to opinia rzeczoznawcy, który wyceni wartość robocizny włożonej w modyfikacje. Robocizna + wartość podzespołów pozwolą zwiększyć szacunkową wartość samochodu przed zdarzeniem i na tej podstawie można będzie dochodzić wyższego odszkodowania ( z tym, że ubezpieczyciel raczej nie ustąpi dobrowolnie i sprawę będzie musiał rozpatrywać sąd).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Uszkodzony samochod i brak mozliwosci naprawy.

Post autor: dawid018 » czw sty 15, 2015 14:14

mabu79 pisze:Chcialbym uzyskac kwote ktora zapewni mi naprawe samochodu tak jak ja sobie tego zycze.
każdy by tak chciał.z tego co piszesz to masz uszkodzony zderzak i jego belkę. co za problem zmienić zderzak wraz z belką??na nowych częściach ci tego nikt nie zrobi bo ich nie ma,chyba ze na zamiennikach które najlepszej jakości nie są.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Uszkodzony samochod i brak mozliwosci naprawy.

Post autor: jhosef » wt sty 20, 2015 09:59

hak64 pisze:Zauważ, że autor postu, nie chce porad, tylko poprowadzenia sprawy. Czy w takim razie odesłanie go do kancelarii odszkodowawczej, która potrąci sobie 25% prowizji, będzie dla niego korzystniejsze?
A korzystniejsze będzie dla Ciebie otrzymanie Bana?

Bo pytania:
hak64 pisze:Nie napisałeś, czy doszło do urazów u kierującego (jeśli byłeś u lekarza, to także z tego tytułu należy Ci się odszkodowanie).
To już zalatuje na łowców odszkodowań. A takiej działalności nie będziemy tolerować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości