Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krisu18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 06, 2010 13:30

Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: krisu18 » pt sie 06, 2010 13:41

Witam. Ostatnio zmieniałem w aucie mechanizm podnoszenia przedniej prawej szyby. http://allegro.pl/item1172488531_podnos ... _bora.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Po jego wymianie i założeniu szyby wystąpił problem z domknięciem szyby. Opuszczanie szyby zachodzi w normalnym tempie natomiast podnoszenie w wolnym tempie aż nie jest w stanie silnik domknąć szyby do końca. Co jest nie tak w tym momencie.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: Przemo440 » sob sie 07, 2010 08:57

coś gdzieś ewidentnie blokuje lub szyba jest przekoszona, sprawdz dokładnie



Awatar użytkownika
PABLOMIX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt gru 11, 2007 10:35
Lokalizacja: WSC

Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: PABLOMIX » sob sie 07, 2010 10:34

Ostatnio wymieniałem te plastiki podtrzymujące szybę w lewych i prawych przednich drzwiach bo popękały. Po wymianie szyba pasażera chodzi bardzo ładnie natomiast szyba od kierowcy ma spore opory pod koniec podnoszenia, za żadne skarby nie mogę jaj wyregulować i sobie odpuściłem. Może ktoś napisze jaki jest sposób na prawidłowe ustawienie szyby.


Z dziewczyną jak z autem, lepiej nie znać przeszłości.

Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: gregoryb1 » sob sie 07, 2010 11:24

Jedyny sposob to metoda prób i błędow.
Poluzowujesz szybe w tych łapach i ustawiasz . Przykrecasz i podnosisz i obserwujesz w ktorym miejscu ona napotyka na opor.
Ja przewaznie regulowałem na przedniej łapie tej od strony lusterka. 2-3 proby i chodziło.

Miałem identyczny mechanizm jak krisu18, i chodził elegancko 2 lata do momentu az sie linka zerwała.Przerdzewiała i pękła Teraz mam jakis z plastikową łapa i chodzi tak ze wstyd otwierac szybe i z regulacja tez trzeba sie nakombinowac.



borek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 18:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: borek » wt sie 10, 2010 12:24

A ja podepne sie pod temat bo u mnie od jakiegos czasu prawa szyba w mk IV dochodzi do 3/4 wysokosci po czym opuszcza sie na dół. Wiem ze czuje opór dlatego tak sie dzieje.Ale czy mogła sie sama poluzowac w tych uchwytach? A moze pekł ktorys ze slizgów?



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Re: Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: gregoryb1 » wt sie 10, 2010 13:48

borek pisze:A ja podepne sie pod temat bo u mnie od jakiegos czasu prawa szyba w mk IV dochodzi do 3/4 wysokosci po czym opuszcza sie na dół. Wiem ze czuje opór dlatego tak sie dzieje.Ale czy mogła sie sama poluzowac w tych uchwytach? A moze pekł ktorys ze slizgów?
Mozliwe , u mnie pekł po trzaśnieciu drzwiami



paco1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:08
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: paco1988 » pt wrz 17, 2010 14:04

jezeli szyba unosi sie powoli badz dochodzi do jakiegos momentu i opada to moze byc problem wlasnie z plastikowymi zaczepami trzymajacymi szyby ( u mnie tak byo) po wymianie z kolei szyba tak ja kkolega wczesniej pisal podnosila sie wolno w dlaszym ciagu okazalo sie ze przy wymianie tych plastikow nie naciagnelem linek - po naciagnieciu wszystko bylo ok szyba smiga gora dol jak szalona



markus2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt maja 27, 2008 23:46
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: markus2 » sob paź 23, 2010 18:01

borek pisze:A ja podepne sie pod temat bo u mnie od jakiegos czasu prawa szyba w mk IV dochodzi do 3/4 wysokosci po czym opuszcza sie na dół. Wiem ze czuje opór dlatego tak sie dzieje.Ale czy mogła sie sama poluzowac w tych uchwytach? A moze pekł ktorys ze slizgów?
Ja też miałem takie sytuacje. Okazało się że wystarczyło dokręcić śrubki przy mocowaniu szyby bo się poluzowały i już było OK.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: Detektor » pn lis 01, 2010 21:30

markus2 pisze:
borek pisze:A ja podepne sie pod temat bo u mnie od jakiegos czasu prawa szyba w mk IV dochodzi do 3/4 wysokosci po czym opuszcza sie na dół. Wiem ze czuje opór dlatego tak sie dzieje.Ale czy mogła sie sama poluzowac w tych uchwytach? A moze pekł ktorys ze slizgów?
Ja też miałem takie sytuacje. Okazało się że wystarczyło dokręcić śrubki przy mocowaniu szyby bo się poluzowały i już było OK.
Przeważnie tak się dzieje jak łapy które trzymają szybe mają poluzowane śruby ale powody mogą być inne trzeba by się przyjżeć bliżej temu problemowi


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

domeL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob lut 17, 2007 11:14
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: domeL » wt kwie 16, 2013 21:10

Witam

Panowie (a moze i Panie) gdzie zakupie mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby przedniej lewej w mk IV, tylko ze manual (korba) ? na allegro sa tylko do eklektycznych szyb, dzwoniłem tez po sklepach i rowniez nie maja :/

bede wdzięczy za pomoc



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: lwlw » pt kwie 26, 2013 13:30

A jesli szyba podnosi się do połowy i dalej coś tam "terkocze"? Trzeba jej ręcznie pomóc dalej, inaczej nie idzie.



Awatar użytkownika
MoRo87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 10, 2012 18:48
Lokalizacja: Katowice

Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: MoRo87 » śr maja 22, 2013 17:17

Witam.
Ostatnio wymieniałem mechanizm szyby golf mk4. Część kupiłem używana mówimy o całym komplecie lecz ta część którą kupiłem była z anglilka ,gdy zamontowałem okazało się ze sruby od podłokietnika nie pasują i w tym jest moje pytanie gdzie można lub też jak się nazywają te śrubki które są w tej blachie. Jak patrzałem one są wprasowane . z góry dziękuje i pozdrawiam .


stań ze mną vis a vis powiedz mi kto jest ten zły? czy ja, czy ty?!

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: Waqa » czw maja 23, 2013 15:11

MoRo87 pisze:Witam.
Ostatnio wymieniałem mechanizm szyby golf mk4. Część kupiłem używana mówimy o całym komplecie lecz ta część którą kupiłem była z anglilka ,gdy zamontowałem okazało się ze sruby od podłokietnika nie pasują i w tym jest moje pytanie gdzie można lub też jak się nazywają te śrubki które są w tej blachie. Jak patrzałem one są wprasowane . z góry dziękuje i pozdrawiam .
Ciezko bedzie wpasowac to z anglika, bo tapicerka kierowcy przykręcana jest na trzy sruby pod panelem szyb, natomiast pasażera na dwie pod klamka. jesli bardzo Ci zależy możesz spróbować przełożyć tylko sam mechanizm , ale do tego trzeba rozwiercać nity z blachy.



davidzio
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 125
Rejestracja: śr cze 30, 2010 20:52
Lokalizacja: Buczek

Re: Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Post autor: davidzio » czw kwie 13, 2017 17:37

domeL pisze:Witam

Panowie (a moze i Panie) gdzie zakupie mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby przedniej lewej w mk IV, tylko ze manual (korba) ? na allegro sa tylko do eklektycznych szyb, dzwoniłem tez po sklepach i rowniez nie maja :/

bede wdzięczy za pomoc

Witam wiem ze wiele czasu minelo ale chcialem sie podpiac pod temat gdzie znajde moze ktos posiada mechanizm podnoszenia szyby przedniej od kierowcy na korbe(reczny) do golfa IV na allegro nic nie ma nigdzie nie moge znalezc...albo ja wyszukac nie moge. PILNIE POTRZEBNA POMOC z gory dziekuje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości