Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: mosfet » śr mar 13, 2013 20:21

Witam

Wczoraj rano pierwszym zaskoczeniem w czasie wsiadania do samochodu pierwszym zaskoczeniem był fakt, że nie działa, żadne oświetlenie wnętrza. Nie działa również jak nacisnę przycisk, który włączał tzw lampkę do czytania czy lampkę przy make-up mirror. W bagażniku oświetlenie też nie działa. Generalnie żadne oświetlenie wewnątrz auta nie działa w żaden znany mi sposób.
Druga sprawa. Na desce rozdzielczej świeci mi się cały czas czerwona kontrolka informująca o tym, że mam otwartą cały czas klapę bagażnika - oczywiście jest ona szczelnie domknięta.
Trzecia rzecz moim zdaniem najistotniejsza. Po przekręceniu kluczyka w drzwiach, auto nie zamyka się do końca. To znaczy zaskakuje centralny zamek w drzwiach kierowcy i drzwiach pasażera, ale nie zaskakuje rygiel. Zawsze było słychać, dwa cyknięcia w zamku i zaczynała mrugać czerwona dioda w drzwiach kierowcy. Obecnie wskakują tylko te cyngielki w drzwiach i słychać tylko jedno cyknięcie, dioda również się nie świeci, co oznacza, że nie zaskoczył rygiel i włączył się alarm, co nie jest zbyt bezpieczne w mojej okolicy. Nie zamyka, ani nie otwiera się też automatycznie bagażnik. Muszę za każdym razem, otwierać i zamykać ten zamek ręcznie kluczykiem.
Czyżby moduł komfortu padł? Jak zdiagnozować uszkodzenie? Wszystkie te usterki pojawiły się w czasie jednego dnia. 3 Dni temu wszystko działało, a wczoraj od rana wszystkie usterki jednocześnie wystąpiły.



bora115ps
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 28, 2013 14:37

Re: Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: bora115ps » śr mar 13, 2013 21:14

sprawdz kable klapy bagaznika



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: iigAlisArr » śr mar 13, 2013 21:25

Sprawdź bezpieczniki lub: viewtopic.php?f=14&t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: mosfet » śr mar 13, 2013 22:05

Bezpieczniki są ok. Ten link wydaje się pomocny, sprawdzę jutro czy działa mi ten brzęczyk od świateł. Nikt nie wyjaśnia tam dlaczego świeci mi się ta kontrolka od otwartej klapy bagażnika



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: Qto » śr mar 13, 2013 22:12

mosfet pisze:dlaczego świeci mi się ta kontrolka od otwartej klapy bagażnika
sprawdź połamane kable w gumowej przelotce pomiędzy klap bagażnika a karoserią
...bezpieczniki też sprawdź, wydaje mi się że poszło spięcie właśnie w przelotce przy bagażniku



mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: mosfet » śr mar 13, 2013 22:15

Ok sprawdzę. Bezpieczniki jak już pisałem, przejrzałem i są OK.
A nie wydaje się wam, że to mało prawdopodobne, żeby jednego dnia się uszkodził mikroswitch/dioda i połamały kable w tylnej klapie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: Qto » śr mar 13, 2013 22:16

jak napisałem wyżej...połamały się kable i poszedł spinol - takie moje zdanie



Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: forevwers » śr mar 13, 2013 22:18

nie no wystarczy ze mikrostyk jest uwalony lub kable i alarm sie nie zazbroi ani auto sie nie zamknie do konca. wczoraj mialem to samo u siebie, nie zamykal sie do konca i nie zalaczal alarm. dopieor jak zamknalem dobrze bagaznik ( bo nie zalapal zamek do konca to wszystko wrocilo do normy.


Obrazek

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: mosfet » śr mar 13, 2013 22:39

Ok, sprawdzę te kable. Jednak bagażnika to z tydzień nie otwierałem przed tym incydentem.
Powiedzcie mi jeszcze czy taki microswitch to jest tylko w zamku w drzwiach kierowcy czy w każdym zamku? Bo teraz w sumie nie wiem który zamek atakować.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: Qto » śr mar 13, 2013 22:40

w każdym



Awatar użytkownika
FanatykFlow
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: sob gru 29, 2012 22:25

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: FanatykFlow » czw mar 14, 2013 17:26

Wydaję mi się że sam sobie dobrze zdiagnozowałeś w czym tkwi problem. Możliwe że jest to moduł komfortu który często pada w VW.


MKIV: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6020194" onclick="window.open(this.href);return false;

Kupię :
-dokładki 25th
-obrysy

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: mosfet » czw mar 14, 2013 23:06

Da się zatem wpiąć VAGCOM-em i zobaczyć w prost czy to nie moduł komfortu? Bo strasznie nie chce mi się tych zamków rozbierać. Mam VAGCOM-a i niezbędne oprogramowanie, ale nie mam wprawy w jego obsłudze, nie mówiąc już o tym, że dopiero mam go od czterech dni. Sprawdziłem też dziś, ze brzęczek nie działa i bezpieczniki są ok. Resztę prac odłożyłem jak się cieplej zrobi bo teraz to jajka zamarzają....



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: Qto » czw mar 14, 2013 23:12

mosfet pisze:Da się zatem wpiąć VAGCOM-em i zobaczyć w prost czy to nie moduł komfortu?
nawet jak wywali błąd sugerujący awarię modułu to nie można być tego pewnym. VAG nie ma możliwości wykrycia czy awaria jest w sterowniku, okablowaniu czy odbiorniku - podaje jedynie na jakim obwodzie jest problem.
Co do częstych awarii modułów...to raczej w Passacie niż w Golfie, ze wzgłędu na lokalizację



mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Nie działa oświetlenie wnętrza, centralny zamek, alarm,

Post autor: mosfet » pn mar 18, 2013 19:50

Nic jeszcze w tej materii nie czyniłem, ale do listy usterek muszę dodać niedziałające szyby elektryczne. Nie działają prawdopodobnie od tamtego czasu.
We wszystkich tematach o uszkodzonych mikro włącznikach nie znalazłem info żeby przy tej sposobności uszkadzały się również elektryczne szyby.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości