1.9 PD Twin turbo plany budowy.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

swirek470
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 21, 2011 12:02
Lokalizacja: Dębno

1.9 PD Twin turbo plany budowy.

Post autor: swirek470 » sob gru 08, 2012 17:31

Witam chciał bym sie spytac co sadzicie o 1.9PD twin turbo? Czy sie oplaca czy raczej nie?
Moje plany to:

silnik PD arl
turbina mała zeby jezdzilo to na malych obrotach od 90 1z bez sterowania
trubina duża sterowana juz przez zawor n75 (i tu nie wiem jaka. myslalem o sprintera 3.0 ale macie moze lepsze pomysly?)
ocziwscie reszta modow jak kai i egr out
duze fmic

I tako mała turbina brala by powietrze z filtra i dmuchala w duza z czego duza przez fmic w kolektor... Bylo by cos z tego czy raczej nie?

I czy da rade to zestroic...

Wiem ze znajda sie tacy co powiedza ze to bez sensu i szkoda roboty i kasy ale chcial bym cos takiego zrobic poniewaz tak chcem i juz :D

moce mysle tak ok 220/450

DA RADE TO ZROBIC CZY NIE? chetnie przyjme porady


golf 3 variant 1.8 75ps rost style stoi i czeka na swoja kolej
golf 3 variant 1.9 tdi 90ps--->164 ps---> sianko sie zbiera :D

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: Adamm » sob gru 08, 2012 18:15

Twin Turbo/Biturbo odnosi się do turbodoładowanego silnika spalinowego, dla którego dwie turbosprężarki sprężają dopływające powietrze. Istnieją dwie powszechnie stosowane konfiguracje: równoległe Twin Turbo i szeregowe Biturbo.

Równoległe Twin Turbo

W tym rozwiązaniu w miejscu jednego dużego źródła doładowania stosuje się identyczne dwa mniejsze. Twin Turbo stosuje się zazwyczaj w silnikach widlastych, gdzie turbosprężarki są zasilane spalinami z osobnych rzędów silnika. Użycie dwóch mniejszych źródeł doładowania pociąga za sobą ich mniejsze momenty bezwładności, co pozwala na wcześniejsze osiągnięcie optymalnych obrotów wirników turbosprężarek i polepszenie reakcji samochodu na dodawanie gazu. W niewielkim zakresie opracowano również silniki z większą liczbą turbosprężarek, aby osiągnąć dalszą poprawę reakcji na dodawanie gazu. Doprowadziło to do zastosowania czterech turbosprężarek w samochodzie Bugatti EB110.

Szeregowe Biturbo

W tego typu rozwiązaniach tylko jedna turbina jest nieprzerwanie napędzana przez spaliny, a druga załącza się w chwili odpowiedniego zapotrzebowania na moc i napędza drugą sprężarkę. W tym czasie dwa źródła doładowania pracują według zasady równoległego Twin Turbo. Zaletą tej techniki jest to, że przy niskich obciążeniach całkowity strumień objętości spalin działa tylko na jedną turbinę, co poprawia współczynnik sprawności źródeł doładowania i zmniejsza turbodziurę. Dodatkową zaletą jest to, że większa turbosprężarka osiąga optymalną prędkość obrotową jeszcze zanim jest potrzebna. Natomiast wadą jest skomplikowany układ kanałów dolotowych i wylotowych. Przykładem wykorzystania tego rozwiązania jest Ford/PSA (DW12BTED4).

Wielostopniowe turbodoładowanie

Przy wielostopniowym doładowaniu powietrze jest sprężane przez szereg ustawionych obok siebie sprężarek. Są to zazwyczaj kombinacje sprężarek mechanicznych i turbosprężarek. Osiągnięte spręże mogą być sensownie wykorzystane tylko pod warunkiem znacznie obniżonego ciśnienia zewnętrznego, tak więc technika ta odgrywa rolę tylko przy rozwoju silników lotniczych.


moze to pomoze


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: souler » sob gru 08, 2012 19:14

powodzenia :panna: czekamy na efekt twoich prac...


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: caro86wlkp » sob gru 08, 2012 21:05

wszystko da sie zrobić. napisz ile chcesz wydać na taką przeróbkę?



swirek470
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 21, 2011 12:02
Lokalizacja: Dębno

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: swirek470 » sob gru 08, 2012 21:24

dzieki adamm ale nie w to celuje

mala turbina napedzana saplinami dmucha w duza turbine tez napedzana spalinami...

caro86wlkp pisze:wszystko da sie zrobić. napisz ile chcesz wydać na taką przeróbkę?
A kasa nie gra roli zbytnio tylko nie wykakiwac mi tu z czesciami zaraz za 20 tys hehe :)
Bede wszystko sam powli zbieral czesci i skladal...
Tylko jakie sprzeglo do takiego pocisku mozna bylo by wykorzystac bo skrzynia bedzie 6 biegowa 171 km/h przy 3 tys obr na 6 biegu...


golf 3 variant 1.8 75ps rost style stoi i czeka na swoja kolej
golf 3 variant 1.9 tdi 90ps--->164 ps---> sianko sie zbiera :D

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: matisim » sob gru 08, 2012 21:58

a nie da sie i nie lepiej na niskie obroty dać kompresor a na wyższe turbo? tak jest chyba w TSI...



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: caro86wlkp » sob gru 08, 2012 22:01

2 x turbo 2000zł kolektor 1000zł wydech 500zł, pompki 2000tyś, sprzęgło 3000zł
budowa
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=284713" onclick="window.open(this.href);return false;
sprzęgło
http://www.racingforum.pl/index.php?sho ... 2718&st=40" onclick="window.open(this.href);return false;



swirek470
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 21, 2011 12:02
Lokalizacja: Dębno

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: swirek470 » sob gru 08, 2012 22:50

Ja nie chce takich samych turbin... chce mala na dol i duza na gore i chce zeby ta gora byla dobra i trzymala moment do konca obrotow...
I wlasnie nie wiem jaka turbawke na gore dac...
Zalozylem ten temat zeby jak najwiecej sie dowiedziec. Co i jak i gdzie i dopiero zaczne zbierac czesci.


golf 3 variant 1.8 75ps rost style stoi i czeka na swoja kolej
golf 3 variant 1.9 tdi 90ps--->164 ps---> sianko sie zbiera :D

eden1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: sob gru 17, 2011 00:23

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: eden1992 » ndz gru 09, 2012 00:47

A może warto było by zastosować mały kompresor i duże turbo?


Sprzedam fabrycznie nowe wyświetlacze full fis do liczników z MK4
Wymiana za dopłatą.

Kontakt: 513680655 lub PW

caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: caro86wlkp » ndz gru 09, 2012 09:51

a jakie częsci już masz? i ile masz już na zakupy odłożone?



swirek470
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 21, 2011 12:02
Lokalizacja: Dębno

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: swirek470 » ndz gru 09, 2012 11:03

Mam kompletny silnik arl'a
Mała turbine od 1z zregenerowana
Popowtryski czekaja na regnerancje

Narazie mam tylko tyle ale mysle ze do lata uzbieram wszystko i tak predzej tego skaldac nie bede bo nie mam gdzie za zimno jest.

I pod ten silnik bede musial cos w golfie 3 zmieniac ? sanki? Piasty? Myslalem nad piastami z golfa IV odrazu z zaciskami i tarczami od arla wystarcza ? Czy jakies wieksze na przod?
Uklad chłodzenia z golfa 3 tdi 2 wentylatory z manualna klima beda dawaly rade chlodzic ten silnik czy szukac czegos wydajniejszego?
I oczywiscie jaka turbine wykorzystac? z 2.5 tdi czy 3 litrowego sprintera czy moze macie jeszcze cos lepszego i wydajniejszego?


golf 3 variant 1.8 75ps rost style stoi i czeka na swoja kolej
golf 3 variant 1.9 tdi 90ps--->164 ps---> sianko sie zbiera :D

chrzaniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: wt sie 25, 2009 20:38
Lokalizacja: gorzów wlkp.
Kontakt:

1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: chrzaniu » ndz gru 09, 2012 13:50

A po cholere ci biturbo ? przeciez spokojnie ten silnik generuje moc i moment wystarczający do jezdzenia i bez mega Laga .
Załóż GTB2260VK ( odpowiednio przerobione ) z 3.0TDI VAG i niech to ktos porządnie wystroi i bedziesz zadowolony a wydasz o Duży worek pieniędzy mniej niz teraz wymyslasz .


Vw Polo 1.9TDI 86c RWD Central -> 12.84s 402m na ślizgającym sprzęgle i delikatnie pod górkę :D
https://www.facebook.com/VwPoloTDIRWD/?fref=ts

swirek470
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 21, 2011 12:02
Lokalizacja: Dębno

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: swirek470 » ndz gru 09, 2012 14:57

chrzaniu pisze:A po cholere ci biturbo ? przeciez spokojnie ten silnik generuje moc i moment wystarczający do jezdzenia i bez mega Laga .
Załóż GTB2260VK ( odpowiednio przerobione ) z 3.0TDI VAG i niech to ktos porządnie wystroi i bedziesz zadowolony a wydasz o Duży worek pieniędzy mniej niz teraz wymyslasz .

a jaki ten LAG bedzie? od ilu zacznie ciagnoc?
Ja duzo jezdze po miescie i musze miec juz moment z samego dolu zeby uciekac od piratow drogowych z postoju ;d


golf 3 variant 1.8 75ps rost style stoi i czeka na swoja kolej
golf 3 variant 1.9 tdi 90ps--->164 ps---> sianko sie zbiera :D

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Re: 1.9 PD TWIN TURBO PLANY BUDOWY

Post autor: zgredd » ndz gru 09, 2012 15:30

Dobrze przerobione gtb2260 i wystrojone jedzie jak ARL po sofcie wiec nie ma laga a za to góra jest dużo dużo lepsza. Pooglądaj wykresy na gtb pojeździj z kimś kto ma taką turbinę i myślę że nie będziesz kombinować z podwójnym doładowaniem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości