wentylator włącza się przy ok 100t

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bartoszklos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 17, 2012 19:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie SPI

wentylator włącza się przy ok 100t

Post autor: bartoszklos1 » czw lis 29, 2012 09:03

witam
mój problem polega na tym, że po wymianie termostatu wentylator włącza się dopiero ok 100 st. układ już powinien być odpowietrzony bo trochę nim pojeździłem. termostat wygląda na dobrze się otwierający bo zawsze wskazówka przystanie na 90st i przez jakiś czas tak stoi a dolny wąż gorący się wtedy robi . później gdy postoję jakieś 5 min wskazówka wychyla się na jakieś 97-98st (wg wskazówki oczywiście) i dopiero włącza się wentylator - tylko nie wiem który bieg. na krótko działają oba biegi wentylatorów. ale jest jeszcze jeden problem, mianowicie prawdopodobnie nagrzewnica jest nieszczelna (szyby tłuste, leci para z nawiewów, smród płynu chłodniczego) ale jak już to minimalnie bo nie widać ubytku w zbiorniczku.
acha i jeszcze ktoś pisał coś w innym poście o jakiejś czarnej skrzynce z bezpiecznikiem pod zbiorniczkiem wyrównawczym - od czego to jest?? i co by mogło się z tym stać??


Volkswagen Vento GL 1.8 ABS + podtlenek azotu LPG

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

wentylator włącza się przy ok 100t

Post autor: stonefree » czw lis 29, 2012 10:21

bartoszklos1 pisze:włącza się dopiero ok 100 st
I dlaczego twierdzisz, ze jest źle?
bartoszklos1 pisze:skrzynce z bezpiecznikiem pod zbiorniczkiem
Bezpiecznik świec żarowych?



Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

wentylator włącza się przy ok 100t

Post autor: trollu » czw lis 29, 2012 11:39

stonefree pisze:Bezpiecznik świec żarowych?
to skąd niby u mnie ten bezpiecznik w 2.0 ADY? :kac:
kiedyś szukałem info bo tez mi się spalił ten bezpiecznik i jest on niby związany z wentylatorem chłodnicy ale dokładne nie powiem.

jeżeli nie podoba Ci się praca wentylatora to musiałbyś się zainteresować jego włącznikiem w chłodnicy ale wg mnie jest ok, silnik chwyci wyższą temp to włącza się 2 bieg, później conajwyżej chwilę 1 bieg chodzi. u mnie nie widać wychylania się wskazówki (nowszy licznik?) ale słychać jak wentylator się załącza i jest to 2 bieg, praktycznie 2-3 razy zauważyłem żeby 1 bieg chodził


Obrazek

Awatar użytkownika
bartoszklos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 17, 2012 19:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie SPI

wentylator włącza się przy ok 100t

Post autor: bartoszklos1 » czw lis 29, 2012 14:19

chyba juz wiem wszystko
u mnie jest porządnie nakopane (ktoś powymieniał koła pasowe na cienki pas) i pasek klinowy pompy wody i alternatora był bardzo luźny, poprawiłem to wymieniłem pasek i go odpowiednio naciągłem i zobaczymy jak teraz będzie


Volkswagen Vento GL 1.8 ABS + podtlenek azotu LPG

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

wentylator włącza się przy ok 100t

Post autor: rysiektr » czw lis 29, 2012 16:33

bartoszklos1 pisze:acha i jeszcze ktoś pisał coś w innym poście o jakiejś czarnej skrzynce z bezpiecznikiem pod zbiorniczkiem wyrównawczym - od czego to jest?? i co by mogło się z tym stać??
Ta skrzynka to nic innego jak sterownik pracy wentylatorów. Natomiast jeśli chodzi o to, że wentylator nie włącza się przy 90 stopniach na zegarze, sprawdziłbym czy włącznik wentylatorów w chłodnicy działa poprawnie. Bo może nie działać 1szy bieg w tym włączniku dlatego rośnie Ci temp. do momentu kiedy 2 bieg nie włączy wentylatora. Możesz to sprawdzić miernikiem albo dla wprawnego oka możesz "na krótko" wyzwolić 1szy i 2 bieg i zobaczyć jaka jest różnica w prędkościach obrotowych i porównać to z tym jak u Ciebie włącza się wentylator.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
bartoszklos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 17, 2012 19:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie SPI

wentylator włącza się przy ok 100t

Post autor: bartoszklos1 » czw lis 29, 2012 19:20

działa i 1 i 2 bieg tylko koło pompy wody się ślizgało z powodu słabego naciągu paska, myślę, że teraz będzie wszystko dobrze :D


Volkswagen Vento GL 1.8 ABS + podtlenek azotu LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości