VW Golf IV ASZ+ vs Mazda 6 MPS

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

VW Golf IV ASZ+ vs Mazda 6 MPS

Post autor: monopolowy » czw maja 10, 2012 10:16

W zasadzie wygrana, ale że kill nietypowy to niech będzie remis :)
Lecę Jagiellońską w Wawie i widzę na lewym pasie śmigającą mazdę 6, jak gość się zbliżał to usłyszałem dźwięk chodzącego u niego blow-offa i już czułem że będzie ostro :) Na następnych światłach niestety tylko prawy pas był wolny, ja stanąłem jako pierwszy, Mazda za mną. Zapala się zielone no więc ja ogień, gość tak samo i od razu myk na środkowy (myślał chyba że skoro diesel to zaraz mnie minie:), lecimy pełnym ogniem i gość po prostu nie może mnie dojść, a przy 80 zacząłem go odstawiać :) Trójka do 130 i odpuściłem, gość w Maździe był już wtedy kawałek za mną.

Nie wiedziałem co to za wersja, ale skoro miał turbo to musiała być Mazda 6 MPS, tj 2.3 turbo 260KM. U mnie znacznie słabiej, 1.9TDI 210KM, ale wystarczy spojrzeć na masę - wg katalogu taka mazda waży ok. 1600kg, gdzie mój Golf to zmierzone 1270kg. Ogólnie więc nie jest tak źle z tymi TDIkami, chociaż wg mnie to mój Golf się dość marnie zbiera:) Po drodze trafił się jeszcze wcześniej jeden kill, chociaż nie ma się w zasadzie czym chwalić. Trochę mi się spieszyło i na łukach w okolicach warszawskiego ZOO też gnałem dość ostro, a przede mną uwijał się pierwszy focus diesel. Obniżone zawieszenie i szersze kapcie dają mi nieco przewagi nad seryjnymi autami na zakrętach, ale gość wyraźnie chyba tego nie kumał i utrzymywał przede mną dość chore tempo, aż było widać jak go wynosi na zewnątrz łuku. Jak stanęliśmy potem obok siebie na światłach to wyraźnie chciał się ścigać, ja ruszyłem w miarę spokojnie ale widzę że focus zostawia zasłonę dymną za sobą, no to nie mogłem mu pozostać dłużny :) Tylko co to za frajda objechać 2x słabsze auto


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

VW Golf IV ASZ+ vs Mazda 6 MPS

Post autor: Darcyn » czw maja 24, 2012 20:33

MPSa rwie z czterech butów. gdybyście stali równolegle dostałbyś sromotnie. nie każdy ściga się na złamanie karku między autami



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

VW Golf IV ASZ+ vs Mazda 6 MPS

Post autor: monopolowy » czw maja 24, 2012 22:24

Jesteś pewien? U mnie zbytniego mielenia kół na starcie nie ma, a co do MPS - znacznie cięższy od MK4, napęd na 4 koła daje przewagę przez moment startu, potem jest niepotrzebnym bagażem; co do gnania między autami - gdybyś znał to miejsce to był wiedział jak wygląda ten fragment drogi, poza tym, skoro odpuściłem przy ok. 130km/h a gość chwilę potem mnie minął to raczej leciał "na złamanie karku". Mazda 3 MPS (chyba ten sam silnik tam siedzi) z uwagi na masę jest ostrym zawodnikiem, ważąca ponad 1600kg szóstka już nie. Pamiętaj że liczy się przede wszystkim stosunek masa/moc, zdarzyło mi się już dostać ostre baty od seicento które miało o 1/3 mocy mniej ode mnie


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

VW Golf IV ASZ+ vs Mazda 6 MPS

Post autor: Majiic » pn maja 28, 2012 22:35

Jezdzilem takim mps i zbiera sie dosc fajnie. Golfa w osce powinien objechac :chytry:



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

VW Golf IV ASZ+ vs Mazda 6 MPS

Post autor: monopolowy » wt maja 29, 2012 07:48

Powinien to nie znaczy że dostanę "sromotne baty". Jest to auto z którym można powalczyć, i jak widać - jak ktoś na starcie zlekceważy starego MK4 z dieslem to potem może już nie nadgonić :)


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

VW Golf IV ASZ+ vs Mazda 6 MPS

Post autor: Majiic » śr maja 30, 2012 10:29

no tak, sekunda lub dwie zwloki na starcie i dogonic jest ciezko.... :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości