Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » czw kwie 19, 2012 19:51

Kiedyś będę tak bogaty, że kupię sobie zdezolowanego golfa 4 w TDI i będe królem szos w mej nie doścignionej furze.



Awatar użytkownika
Ral1n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: pn cze 21, 2010 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: Ral1n » czw kwie 19, 2012 20:49

overrange pisze:Kiedyś będę tak bogaty, że kupię sobie zdezolowanego golfa 4 w TDI i będe królem szos w mej nie doścignionej furze.
Trochę go dłubniesz i wreszcie będziesz kosił większość aut. :jaja: :los2: :los2: :los2: :los2:

:pub: :pub: :goof: :goof:



Awatar użytkownika
masakra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: pn lut 27, 2006 18:34
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: masakra » pt kwie 20, 2012 10:07

overrange, ciekawi mnie do czego pijesz :goof: :popcorn: ?



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » pt kwie 20, 2012 14:00

masakra, heh do czego? W sumie do tego, że co tu nie wejdę to większość (nie wszyscy) uważają swoje golfy 4tdi za wypas full fury do lansu i wyścigów i, że każde inne auto z góry jest gorsze. Ciągle tylko TDI TDI i co skrojone, a przecież nie każde auto kupowane jest do wyścigów i mam już dość porównań typu golf (kompaktowe auto do miasta) vs duza limuzyna a8 czy bmw5 i te smęty to ma taką pojemność, a nie jedzie... nie to co mój golf. Wiadomo, że frajda jest objeżdzając mocne autko ale nie róbmy z golfów bolidów bo ani to nie są auta do wyścigów ani ktoś kto kupuje np. BMW 5 czy 7 nie kupuje je też by się ścigać i te gadanie "ma 200km" ale wogóle nie jedze. Ma 200km ale i 2tony wagi i auto do bezpiecznego, komfortowego podróżowania, a nie do uganiania się za golfami, których właściciele uważaja je za najlepsze na świecie (nie bije do wszystkich). Ale ludzie ogarnicje już te swoje przechwałki i porównanie na podobnej klasie półkowej, a nie porównujecie auta zupełnie z innego świata uważając te lepsze za gorsze, bo przecież to golf ma prawo bytu, a nie jakaś bmw.

Pozdrawiam tych ze zdrowym rozsądkiem, a nie tych którzy objeżdzając kogoś w mieście dają popis swej wyobraźni i +5 do swojego ego.



Awatar użytkownika
Ral1n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: pn cze 21, 2010 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Ral1n » pt kwie 20, 2012 14:51

overrange,

Zgadzam się z Tobą w tym co napisałeś, ale nie zgadzam się, że wszyscy posiadacze TDI'ików są przechwalającymi się Pimpami. :rotfl: Jeżdżę TDI bo akurat takie auto jest w domu. Zawsze chciałem Merola CL i nigdy Golf nie będzie Merolem CL, z którego de facto dłubany TDI robi wiatrak. Z kolei koszty utrzymania CL'a zabijają - jeden amor airmatic BIlstein to 4,5 koła (pomnóż razy 4).

To nie o to chodzi, wydaje mi się. TDI są autami przystępnymi cenowo, ich jednostki nie są skomplikowane jak chociażby silniki S62 z BMW na podwójnym Vanosie czy temu podobne. Nie zbyt duże nakłady finansowe pozwalają na bardzo duże zwiększenie parametrów no i zaczyna się rywalizacja. :food: Dużo osób robi to dla fun'u. Ot cała filozofia. No i ten masaż pleców.
:bajer:



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » pt kwie 20, 2012 16:41

Ral1n, ale ja nie biję tu wszystkich tylko do tych, którzy żyją w swoim świecię sądząc, że nie ma nic lepszego jak ich golf TDI :jezor:



zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: zgredd » pt kwie 20, 2012 18:08

Duża cześć ludzi jeździ tdi ze względu na ekonomie auto o mocy +/-200km w dieslu pali średnio 8 litów przy w miarę dynamicznej jeździe. Max co na mim setupie udało mi się zrobić to okolice 13 litrów uważam to za bardzo śladowe ilości. Przy rocznych przebiegach 30-40tys różnica w kosztach samego paliwa jest ogromna. Większość ludzi na forum na pewno zmieniło by swoje gnojówki na jakaś fajną turbo benzynę jeśli było by ich stać na utrzymanie. Co z tego że kupie sobie golfa 5 gti bardzo fajnie i przyjemnie się jeździ jak polowe czasu będzie musiał stać pod domem. Fajnie się go grzebie a już sama seria jeździ dobrze. Porządna instalacja gazowa jest dopiero w fazie testów więc trzeba czekać.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: przemlin » pt kwie 20, 2012 18:29

overrange pisze:Ral1n, ale ja nie biję tu wszystkich tylko do tych, którzy żyją w swoim świecie sądząc, że nie ma nic lepszego jak ich golf TDI :jezor:
Trudno, sa tacy, ale jak człowiek zarabia tyle że nie stac go na turbo benzyne to kupije diesla, modzi i ma osiągi podobne do turbo benzyny... przy rozsądnym spalaniu.



majkitdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lut 06, 2009 09:37
Lokalizacja: ddz
Kontakt:

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: majkitdi » pt kwie 20, 2012 18:42

overrange nie wiem po co w ogole zagladasz do tego dzialu skoro nie interesuja cie sciganki. jesli wystarcza ci 1.4 to twoja sprawa ale nie probuj nawracac innych.. prawda jest taka ze ciezko o lepszy kompromis jesli chodzi o osiagi-koszty ekploatacji. tdi vp/pd jest praktycznie bezkonkurencyjne. sam chetnie zmienilbym swojego starego mk4 na cos swiezszego. jedyna rozsadna alternatywa to tfsi, to nowsze na lancuchu, w polaczeniu z dsg ale ceny sa kosmiczne poki co.


vw > all

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » pt kwie 20, 2012 21:30

Ale ja nie mam nic przeciw TDI bo to bardzo fajne jednostki tylko irytuja mnie te porownania do samochodów innej klasy z docinka jakie to z nich padla, bo ktos TDI stanal na swiatlach i dal komus lupnia, kto moze sie nie scigal, nie ogarnial auta, nie kupil go do wyscigow, a szydze poprostu z gadek jak pare stron wstecz "BMW 177km i to wogole nie jedzie" jak ma jechac jak to limuzyna ktora, sporo wazy i ma inne zastosowanie? Tylko o to mi chodzi, ze troche zdrowego rozsadku, a TDI cud malinka i ten moment :) nie mowie, ze benzyna lepsza, czy ze diesel lepszy tylko nie lubie takich porownan. To jakby porownywac malucha do duzego fiata...



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » pt kwie 20, 2012 22:31

Troche czytania bylo :D wiem, ze frajda tylko te nie ktore docinki sa wkur.... :D Frajda objechania jest- jest! Sam lubie sie poganiac z mocniejszymi/slabszymi ale nie mowie potem, ze to "jedzie"/"nie jedzie" bo nie wiadomo co kierowca i w jakim stanie auto i ogolnie slabe takie przechwalki :D



Levv81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 20, 2011 17:32
Lokalizacja: Leszno

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Levv81 » sob kwie 21, 2012 02:50

Koledzy ile potrzebuję KM w MK3 AHU na e36 328i qp 237KM krótkim dyfrem ok 20s 0-200 mierzone g-tech



Awatar użytkownika
zonda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 10, 2008 15:26
Lokalizacja: BI

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: zonda » sob kwie 21, 2012 10:21

Odnośnie tych porównań i ściganek z autami bez sportowego zacięcia, to jak napisał listen222 - najważniejszy jest fun i zdrowy rozsądek przy takich podjeżdżawkach. Poza tym, auta same nie jeżdżą - prowadzą je kierowcy, a ci bywają różni. Limuzynami też jeżdża narwańcy chcący udowadniać, że są najszybsi w mieście i też mają nieraz chęci na ścinkę z pod świateł, więc czemu nie? Ja akurat sam raczej nie prowokuję, a miałem kilka sytuacji z np. e39 w kombi i nie powiem, że nie daje rady - mowa o 530d.

Przy okazji opiszę taką ciekawą sytuację, jaką miałem z m-c temu. Koniec marca, godzina wieczorna, ok. 21-22, bardzo mokro. Niedziela, puste ulice. Śmigam sobie po mieście - midnight cruising, muzyczka, papierosek, zwiedzam swoją metropolię dzielnica po dzielnicy. Luzik. Staję na pewnym skrzyżowaniu - trzy pasy (w lewo, prosto, w prawo). Ja na środkowym, obok na lewym ciemne Polo. Ruszam żwawo a tu polo patrzę ostro za mną. Kierowca zobaczył świecący się u mnie słupek z zegarami i goni. Ja Golf IV 1.8T (ok. 180PS), a Polo TDI, dobrze słychać. Polókwa mnie podjeżdża jak chce, na wyższych obrotach jest bardzo głośna - wiadomo co jest grane :) Widzę, że kierowca z pasażerem, jak przejeżdżają obok macham i się śmieję, oni to samo. Zatrzymujemy się na czerwonym, Polo obok mnie. Pytam co pod machą? A pasażer: "1.9 TDI 90 koni". "Taaaa..." mówię, jasne :grin: Po kilku skrzyżowaniach jesteśmy w miejscu, gdzie można pocisnąć i start. Mielenie kołami, polo ruszyło dużo lepiej i jest z przodu, ale przede mnie wyjeżdża autobus z przystanku i lipa, zwalniam. Na zastępnych światłach już czysto. Długa prosta przed nami, żadnych dzikich przejść dla pieszych. Zielone i ogień! 1-ka, łagodnie ruszam i dopiero na dwójce gaz w podłogę. Jest trakcja. Od początku długość auta z przodu i potem już tylko lepiej, gdzieś tak do 140-150 km/h. Zatrzymujemy się, szyba w dół. Kierowca mówi, że w Polo 1.9 190PS, nieźle. Fajny sprint. Było mokro, chłopaki nie mieli trakcji. U mnie opony 225 i dawały radę. Dostałem tylko obietnicę konfrontacji na suchym :) Pozdrowienia oczywiście i dzięki za spotkanie, jeśli czytają!
Ostatnio zmieniony sob kwie 21, 2012 10:26 przez zonda, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
reprobate7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 23:43
Lokalizacja: Słupsk

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: reprobate7 » sob kwie 21, 2012 10:23

20S do 200km/h, to BMW jest naprawdę szybkie. Myślę, że spokojnie ponad 200KM (stawiam na przedział 200-220KM) i odpowiednie oponki. BMW ma przewagę, bo posiada napęd na tył, ciężko będzie objechać.


PY+G60 w budowie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości