Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rambox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 30, 2012 23:23
Lokalizacja: Czeladź

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: Rambox » pt mar 30, 2012 23:43

Hej,
Niedawno kupiłem mk4 1.4 16V (symbol silnika AKQ). Nie mam dolnej osłony silnika, mianowicie została tylko jej lewa i prawa część, służąca do montowania środkowej. Jak bardzo potrzebna jest ona w tym samochodzie? Pytam, gdyż na 11 golfów, które obejrzałem przed kupnem tylko 3 (słownie - trzy) posiadały dolną osłonę silnika. Z tego co widzę ludzie generalnie na to zlewają. A jak Wasze mk4, posiadają osłonki? Warto zakładać czy można olać sprawę? Jako ciekawostkę dodam, że dzięki braku tej osłony mogłem za wczasu wymienić przeciekający czujnik oleju, bo zobaczyłem kropkę oleju na ziemi, która normalnie pewnie by spłynęła na osłonę.

dzięki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: kiss » sob mar 31, 2012 12:35

W benzyniaku ma za zadanie osłaniać pasek klinowy przed dostawaniem się brudu, wody a w dieslu dodatkowo wygłusza pracę silnika dla tego w TDI ta osłona jest dużo większa i od wewnątrz pokryta plastikowymi klockami



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: marcin7x5 » wt kwie 03, 2012 12:36

Tak jak kolega wyżej napisał. Bardzo wydłuża zywotnośc paska .



borowy jarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 22, 2012 14:27

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: borowy jarek » czw kwie 12, 2012 12:57

Ja w swojej borze tez nie mam osłony. Ostatnio wymieniałem rozrząd i pasek wielorowkowy był o wiele bardziej zużyty niż paski rozrządu (a wiem, że był wymieniany przy poprzedniej zmianie razem z rozrządem - wydruk z aso), więc być może przyczyną tego zużycia był brak osłony. Mimo wszystko chyba nie zdecyduję się na jej założenie, prawdopodobnie po pierwszym wyjeździe z parkingu już by jej nie było.



kacper1111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 14:15

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: kacper1111 » czw kwie 12, 2012 13:08

Dlaczego miało by jej nie być? Jak założysz dobrze to będzie się trzymała. Tak czy inaczej więcej plusów z założenia niż minusów, ja bym się nie zastanawiał i montował.



borowy jarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 22, 2012 14:27

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: borowy jarek » czw kwie 12, 2012 13:18

Bora jest trochę za niska, i tak jeżdżę od jakiegoś czasu z lekko poszarpanym spojlerem zderzaka przedniego. Parkowanie przodem to wyzwanie. Albo parkuje tyłem albo nie dojeżdżam do krawężnika, co ze względu na długość niektórych miejsc parkingowych nie jest zawsze możliwe.



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: szpieg » czw kwie 12, 2012 15:44

warto zamontowac, niewielki koszt, a zywotnosc osprzetu sie polepsza, poza tym jest czysciej w komorze silnika i samochod jest cichszy


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

alfikw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 10, 2012 12:46
Lokalizacja: Kraków

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: alfikw » pt kwie 13, 2012 13:03

Ja nie mialem oslony , ale założyłem i nie żałuje. Nigdy nie zaryłem nią o podłoże itp( przylega) , a przy parkowaniu można tylko spojler urwać, osłone było by trudno urwać. Osłona uchroni silnik i osprzęt przed kamieniami pisakiem itp a w dieslu wyciszy silnik .



fibolor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 18:00
Lokalizacja: szczecin

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: fibolor » sob kwie 21, 2012 11:47

Też tak zrobiłem jak piszą wyżej polecam założenie tej osłony i też nigdy nią nie uderzyłem o żaden krawężnik itp.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: czarekcw » ndz kwie 22, 2012 00:45

W benzyniaku jest mniejsza osłona niż w dieslu i o ile w dieslu osłona dużo daje (u ojca w Pasku B5 szybciej się nagrzewa i rzeczywiście mniej leci piachu) to u mnie jak piach leciał tak leci (a raczej błoto, raz kołami zabuksowałem na błocie to błotko wylądowało m.in. na obudowie przepustnicy :helm: ).


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
barthez1989
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 24, 2011 11:51
Lokalizacja: Lubelskie; Wąwolnica --- Norwegia; Oslo

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: barthez1989 » wt kwie 24, 2012 10:11

kupiłem osłonę pod silnik z grubej blachy jestem bardzo zadowolony, moja "tarcza" przyjmuje wszystkie uderzenia wcześniej w ciągu roku 2 razy miskę spawałem teraz mija rok i nic czasem aby słychać jak oberwie ale miska cała, polecam ale nie tą z plastiku a z metalu :)



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Re: Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: szpieg » wt kwie 24, 2012 15:46

barthez1989 pisze:kupiłem osłonę pod silnik z grubej blachy jestem bardzo zadowolony, moja "tarcza" przyjmuje wszystkie uderzenia wcześniej w ciągu roku 2 razy miskę spawałem teraz mija rok i nic czasem aby słychać jak oberwie ale miska cała, polecam ale nie tą z plastiku a z metalu :)
mozesz sie podzielić linkiem do aukcji ? wiesz moze ile waży taka osłona ?


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
barthez1989
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 24, 2011 11:51
Lokalizacja: Lubelskie; Wąwolnica --- Norwegia; Oslo

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: barthez1989 » wt kwie 24, 2012 18:04

waży koło 10kg może mniej ale ważniejsze jest to że chroni

http://allegro.pl/oslona-silnika-metalo ... 97006.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/oslona-silnika-metalo ... 03854.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tu znalazłem 2 szt.

ewentualnie możesz szukać taniej wpisz w moto allegro "golf iv osłona" krtyeria sortowania cena
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... nge_view=1" onclick="window.open(this.href);return false;

są dwa rodzaje osłon do benzyny i diesla, zapytaj o nie przed kupnem



Awatar użytkownika
m0rcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 10:14
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Dolna osłona silnika - potrzebna? Jeździsz z czy bez?

Post autor: m0rcin » wt kwie 24, 2012 22:13

powiem tak nie trzeba :) ja na glebie 30 mm wahacz od ziemi i jeżdżę :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości