EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mateusz90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 01, 2009 21:33
Lokalizacja: Nebraska

EGR out - wrazenia

Post autor: Mateusz90 » śr lut 22, 2012 00:24

dziś z ciekawości odkręciłem egr w mk3 sdi z przebiegiem prawie 375tyś.zajrzalem przez niego do kolektora ssącego i tam prawie nagaru nie ma moze minimalna warstewka z 0,25mm więc odpuściłem wyjmowanie całego kolektora bo pewnie nie ma w nim dużo więcej nagaru niż przy samym zaworze



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: martinezz123 » śr lut 22, 2012 00:43

dexter7d mam jednak pytanie -
moj silnik to tdi pd ATD- tutaj jest w miare ladna fajna foto porada viewtopic.php?f=35&t=51401&start=616
tyle ze do silnika ALH

dziękuje dziekuje starałem się :)
pytanie jest czy latwo zdejme kolektor - czy z tylu latwo sie dostane do srub - na tej poradzie kolekor jest pokazany po zdjeciu
zakladam ze dostane sie latwo do tych srub od gory - nie mam kanalu.

kolego kanał nie jest potrzebny wszystko od góry sie robi , załatw sobie te klucze co na fotoporadzie , jak bedziesz wkładał te imbusy to muszą być dokładnie wciśniete w otwory nawet lekko do pukane i wszystko pójdzie bez obaw .
druga sprawa - wyglada to bardzo podobnie do mojego silnika - moge sie na tym wzorowac ? nie popsuje nic ?

możesz sie wzorować ja już kilka tych egrów zrobiłem i wszystkie śruby spokojnie mi puszczały tylko nie śpieszyć się a nic nie popsujesz
Behemoth1987są duże szanse że śruby są tak zapieczone że ich nie odkręcisz potrzebny jest dobry klucz mowa tu o tych 2 na samym dole przy kolektorze tym wydechowym reszta idzie już spoko

wcześniej zapsikać te śruby przed samą pracą nawet klika razy i puszczą ale jak byś podejrzewał że mogą nie puścić to nie ma problemu odkręcaj przy egrze i tam zaślepiaj to jest to samo
--- te obejmy na tych rurach gumowych sa bardzo sztywne - kombinerkami je scisnac ??? tak sie je zdejmuje ? (chodzi mi o ta z lewej na zdjeciu powyzej obok EGR )

proponuje dobrą dwu stopniową żabkę albo jakies obcążki także dwustopniowe
jeszcze jedno wazne pytanie : jak juz zdejme kolektor i EGR i pojde czyscic to czy wlot w glowicy niczym sie nie zdazy zabrudzic ? nie trzeba sie zbytnio przejmowac ??

nic tam nie powinno wpaść , tylko pamietaj że te wloty w glowicy też moga być zawalone , jeżeli będzie cienki nalot to pikuś i zostaw ale jeżeli był by gruby to tam też powinieneś wyczyścić i po to własnie lusterko na foto poradzie


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
dexter7d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 30, 2011 20:47

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: dexter7d » śr lut 22, 2012 14:58

mam juz ostanie pytanie
czy oprocz uszczelki do kolektora ssacego trzebe kupowac jakas do EGR na wymiane ?? ta do kolektora jest dostepna tania - a ta od EGR - czy nie wymieniac ?


"What if you found a portal to a parallel universe?"

Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: mariusz514 » śr lut 22, 2012 16:52

dexter7d pisze:mam juz ostanie pytanie
czy oprocz uszczelki do kolektora ssacego trzebe kupowac jakas do EGR na wymiane ?? ta do kolektora jest dostepna tania - a ta od EGR - czy nie wymieniac ?
na ogół tylko od kolektora wymienia się , są jeszcze dwie od zaworu EGR ale zwykle są dobrym stanie , więc lepiej zostawić po co przepłacać



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: martinezz123 » czw lut 23, 2012 02:54

mariusz514 pisze:
dexter7d pisze:mam juz ostanie pytanie
czy oprocz uszczelki do kolektora ssacego trzebe kupowac jakas do EGR na wymiane ?? ta do kolektora jest dostepna tania - a ta od EGR - czy nie wymieniac ?
na ogół tylko od kolektora wymienia się , są jeszcze dwie od zaworu EGR ale zwykle są dobrym stanie , więc lepiej zostawić po co przepłacać
dokładnie wystarczy tylko tą od ssącego tych z egra nie musisz , chyba że chcesz , tylko że one są zawsze dobre


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: Baryla » czw lut 23, 2012 10:40

przy okazji czyszczenia turbo wyjąłem kolektor ssacy i się załamałem :helm: 1/3 kanałów zawalona syfem. Czyściłem kolektor chyba z 3 godziny i z różnych testów najlepiej wypadł płyn do czyszczenia kominków firmy BLUX 650ml za 3,99 :) Wrażeń z jazdy po zaślepieniu egr jeszcze nie ma bo rozebrałem też chłodnicę oleju i uszczelki w aso dopiero na piątek :-(



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: Behemoth1987 » czw lut 23, 2012 16:22

do chłodnicy oleju nie trzeba kupować uszczelek przerabiałem temat w 4 tdi vaga i wystarczy ją rozebrać i dać klej do uszczelek na górną i dolną uszczelkę ostatnio u siebie to robiłem bo na mrozach zaczęła puszczać i to sporo kapało już



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: Baryla » czw lut 23, 2012 16:28

Behemoth1987 pisze:do chłodnicy oleju nie trzeba kupować uszczelek przerabiałem temat w 4 tdi vaga i wystarczy ją rozebrać i dać klej do uszczelek na górną i dolną uszczelkę ostatnio u siebie to robiłem bo na mrozach zaczęła puszczać i to sporo kapało już

za 20zł obydwie oryginalne uszczelki więc nie mam zamiaru babrać się z silikonem :helm:



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: Behemoth1987 » czw lut 23, 2012 16:41

Baryla pisze:
Behemoth1987 pisze:do chłodnicy oleju nie trzeba kupować uszczelek przerabiałem temat w 4 tdi vaga i wystarczy ją rozebrać i dać klej do uszczelek na górną i dolną uszczelkę ostatnio u siebie to robiłem bo na mrozach zaczęła puszczać i to sporo kapało już

za 20zł obydwie oryginalne uszczelki więc nie mam zamiaru babrać się z silikonem :helm:


A ja tam wolę :hmm: :hmm:



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: JABcok20 » czw lut 23, 2012 23:51

kolektor zalejcie benzyną i wypalcie, szkoda nerwów na mycie.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: JABcok20 » czw lut 23, 2012 23:54

arwam pisze:zapominacie też że w Zimie odłączenie EGR ma dwa ujemna skutki. pierwszy to znacznie wolniejsze nagrzewanie silnka a co z tym jest związane większe spalanie zwłaszcza jak ktoś jeździ po krótkich odcinkach. dwa że nawet jak się nagrzeje a staniemy w korku to wtedy znów jak mamy ogrzewanie włączone temp nam spada i wracamy do punktu wyjścia.
myśle że na lato wypięcie EGR jest dobrym sposobem lecz w zimie zapinałbym z powrotem.
Potwierdzam...


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

ditomee
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 17, 2011 20:13

EGR out - wrazenia

Post autor: ditomee » sob lut 25, 2012 04:26

Witam mam problem z egr , w 003bs raz pracuje poprawnie raz nie, wymieniony zostal n18 dzialalo jakis czas i znowy nie pracuje jak powinien .Po sciagnieciu rury nie wygląda najgorzej ,wiec chcial bym go wyczyscic i czy musze miec uszczelke http://allegro.pl/uszczelka-egr-fiat-op ... 07503.html" onclick="window.open(this.href);return false; czy da rade odkrecic sam egr bez rozkrecania portek ?



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

EGR out - wrazenia

Post autor: zimnylech » sob lut 25, 2012 10:30

potrzebujesz jeszcze uszczelke ktora jest miedzy egrem a kolektorem ssacym, w aso kilkanoscie zlotych ale ja kupilem za 5.nie musisz wymieniac uszczelek ale jaki to ma sens jesli juz rozkrecasz, wymien bedziesz spokojniejszy.wykrecenie samego egr to pikus


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

ditomee
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 17, 2011 20:13

EGR out - wrazenia

Post autor: ditomee » sob lut 25, 2012 12:11

Obrazek


chodzi o tą uszczelke ?? zaznaczone strzałką ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości