Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

yakuza14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 27, 2011 22:20

Polerowanie aluminium

Post autor: yakuza14 » sob lut 11, 2012 13:51

Panowie, zakupiłem u jednego z forumowiczów felgi Parabol. Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony, ale na jednej feldze jest dość głębokie obtarcie i poobijany rant. Da redę coś z tym zdziałać, czy tylko spawanie/prostowanie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Polerowanie aluminium

Post autor: kappi » sob lut 11, 2012 15:27

yakuza14, na ramieniu felgi wydaje mi się, że bez problemu da rade zrobić to na mokro papierem ściernym.. gorzej na rancie.. robiłem ranty z takimi ubytkami ale nie tak głębokimi jak te co u Ciebie, wgłębienia takie traktowałem tez papierem na mokro ale czy takie głębokie da rade zetrzeć bez większej różnicy w porównaniu do reszty felgi to nie wiem.. niech może wypowie się ktoś kto z takim głębokim ubytkiem miał do czynienia :bajer:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Badyl » sob lut 11, 2012 15:33

na maszynie ogarniałem dużo gorsze felgi. Można zrobić, że nie będzie śladu bez spawania, ale ręcznie na pieńku ładnie tego nie zrobisz


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Polerowanie aluminium

Post autor: barteKKK03 » sob lut 11, 2012 17:21

Takie maleństwo na rancie spokojnie ogarnie ręcznie



Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Badyl » sob lut 11, 2012 17:26

zjedzie cały rant równiutko do o koła? już widziałem takie ranciki i przy powolnym toczeniu dawały wrażenie zwichrowanej felgi. Daj to jakiemuś tokarzowi, to za paczkę fajek Ci przetoczy idealnie


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
adam1985
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 566
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 11:22
Lokalizacja: Łowicz (ELC)
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: adam1985 » sob lut 11, 2012 18:39

Do zrobienia, mi by wiekszy problem sprawilo to na ramieniu niz na rancie bo na ramieniu trzeba zebrac materialu z calej plaskiej powierzchni zeby dolka nie wyszlifowac.


[img]http://img190.imageshack.us/img190/7876/podpisp.jpg[/img]
[b][i].:B4 Competition:.[/i][/b]

Awatar użytkownika
jarekkoval
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: pt lut 13, 2009 18:36
Lokalizacja: Żarnów (EOP)
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: jarekkoval » sob lut 11, 2012 20:48

adam1985, dokladnie dobrze mowisz

to co jest na rancie to jak to sie mowi pici włos



Awatar użytkownika
jac99cc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 22:21
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: jac99cc » sob lut 11, 2012 21:18

:chytry: Dolek na ranciku mozna nadspawac elektroda aluminiowa i pozniej wyszlifowac , natomiast ramie zjechac papierkiem na wiertarce i rozniej elegancko wypolerowac na lustro :smoke:


http://www.jac99kgarage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

- Synku , ta twoja praca to hobby ?
- Nie mamo , to nie hobby , to pasja ;)

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: barteKKK03 » sob lut 11, 2012 21:30

jac99cc pisze::chytry: Dolek na ranciku mozna nadspawac elektroda aluminiowa i pozniej wyszlifowac , natomiast ramie zjechac papierkiem na wiertarce i rozniej elegancko wypolerowac na lustro :smoke:
Dołka nie ma sensu spawać, bo to tylko dodatkowy koszt i potem po polerce zostanie plamka z powodu różnicy stopów.
A ramienia w żadnym wypadku nie dotykać żadnymi mechanicznymi urządzeniami :kac: może jedynie poza szlifierką oscylacyjną.
Przy użyciu wiertarki lub kątówki z papierowym krążkiem narobi się tylko paskudnych dołków i pofalowań.
Badyl pisze:zjedzie cały rant równiutko do o koła? już widziałem takie ranciki i przy powolnym toczeniu dawały wrażenie zwichrowanej felgi. Daj to jakiemuś tokarzowi, to za paczkę fajek Ci przetoczy idealnie
Nie musi być zaraz dookoła... najpierw oszlifować na gładko samo miejsce zadarcia, a potem szeroko z dwóch stron wyrównać i wystopniować. Bez maszyny dołek spokojnie do zgubienia.



yakuza14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 27, 2011 22:20

Polerowanie aluminium

Post autor: yakuza14 » sob lut 11, 2012 22:01

Panowie, bardzo dziękuję za rady :) aczkolwiek nie wiem czy to dla mnie nie zaskomplikowane :banghead:

Czyli dołek na rance najpierw zeszlifować, a potem jechać papierem po okręgu z obu stron - dobrze rozumiem?

Widze, że dużo osób znających się na temacie, więc spytam jeszcze o drugą felgę - lekki dołek i odprysk przy otworze na śrubę - z tym też da radę powalczyć?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Polerowanie aluminium

Post autor: truckman » ndz lut 12, 2012 00:46

Dzisiaj malowałem i skręcałem swoje felgi z tylnej osi, przed nałożeniem opon postanowiłem odświeżyć ranty( sama pasta wystarczyła ponieważ zadziory zostały wcześniej usunięte podczas prostowania) i już miałem szukać automaxa w Poznaniu, gdy wpadł mi w ręce ten oto produkt:
Obrazek

Kupiłem to w ubiegłym roku do polerki moich poprzednich felg, jednak nie dawało to rezultatu i poleciało do szafy, jak się okazało nie słusznie.

Wykończenie jest zbliżone do cynamonu z Megsa, praca podobna. Cena tego środka to około 12 zł. Według mnie warto.
Ranty bardzo ładnie odzyskały blask. Jednak na sezon i tak kupię puszkę Megsa z uwagi na lepszą formę aplikacji z puszki, tubka niestety nie jest poręczna :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Polerowanie aluminium

Post autor: kappi » ndz lut 12, 2012 00:48

jeden wieczór, dwa dobre piwka i masz zrobione na cacy. papier wodny w ręke i powinno zejśc, że nie będzie widac różnicy że coś było robione :bajer: tylko nie zapomnij o tym, że jeśli będziesz już to robił to żebyś nie tarł tylko w tym jednym ściśle określonym miejscu bo później może być kaszana i może okazać sie zauważalne wgłębienie. a więc staraj się wypośrodkować żeby takiej kaszanki uniknąć :bajer: :grin:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jac99cc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 22:21
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: jac99cc » pt lut 17, 2012 14:33

http://jac99kgarage.blogspot.com/2012/02/dekiel-mz.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnia moja robótka :bajer:


http://www.jac99kgarage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

- Synku , ta twoja praca to hobby ?
- Nie mamo , to nie hobby , to pasja ;)

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Polerowanie aluminium

Post autor: kappi » ndz lut 19, 2012 22:58

miałem zrobiony rant papierem wodnym 2000 i na to dałem automaxa, ale później zakupiłem pp-30 i pp-50.. kupiłem filc na wiertarke i niewiem czy tak powinno byc czy nie ale bo nałożeniu kostki polerskiej na filc i następnie filca do rantu to nagle pasta jakby robi sie czarna, wygląda to na to jakby filc zbierał jakomś ciemną warstwe.. czy to normalne czy poprostu filc zbiera warstwe wcześniej położonej pasty Automax ?? :pub:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości