malowanie deski rozdzielczej

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
darrrrekdaro
edismd.
edismd.
Posty: 912
Rejestracja: śr sie 11, 2010 22:07
Lokalizacja: Tarnów

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: darrrrekdaro » pt sty 20, 2012 22:25

cześć. Czy ktoś z was malował kiedykolwiek dolną część deski rozdzielczej w mk4 ? Ogólnie jest to praktykowane? zauwazylem, ze schowek i cala tamta część jak i strona kierowcy jest podrapana itd. myslalem zeby ją odświerzyc a mianowicie wymalować jakimś kolorkiem matowym na czarno. co o tym sądzicie? warto? pozdrawiam


Mój Golf tutaj

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: Haki » sob sty 21, 2012 00:48

Jeśli już chcesz się w to bawić ... to może przed malowaniem obadaj tą metodę :bajer: przykład jakich wiele http://www.flokowanie.info/galeria.php" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

DIDARO
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 629
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:47
Kontakt:

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: DIDARO » sob sty 21, 2012 02:31

A nie lepie było by ci okleić , będzie to trwalsze .



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: guziolek » sob sty 21, 2012 10:56

Haki, twoja metoda chyba najlepsza ale i najdroższa, bo jak traktować flockiem to wg mnie dolną część deski, plus tunel środkowy, bo inaczej to taka choinka się nam robi, ty plastik tu flock, tu znowu plastik no i najbardziej kłopotliwa. Demontaż wysyłka, jeżdżenie przez jakieś 2 tygodnie bez schowka i plastików.
Nie mówię że tanio będzie dobrze, bo nie widziałem schowka malowanego matem na czarno, ale też się na tym zastanawiałem....



Awatar użytkownika
darrrrekdaro
edismd.
edismd.
Posty: 912
Rejestracja: śr sie 11, 2010 22:07
Lokalizacja: Tarnów

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: darrrrekdaro » sob sty 21, 2012 12:10

przychylam się do wypowiedzi kolegi guziolek flockowanie odpada właśnie z takich względów. Chodzi mi o to, żeby najłatwiejszym, najtańszym i najszybszym sposobem odświeżyć dolną część deski rozdzielczej.. wydaje mi się, że po wymalowaniu byłoby spoko tylko szukam kogoś kto już coś takiego robił i zdradzi kilka wskazówek: jaki lakier wybrać, czy będzie się to trzymało chociażby ze względu na strukture tej dolnej deski no i chciałbym zobaczyć efekt jak wyszło u danej osoby.
DIDARO pisze:A nie lepie było by ci okleić , będzie to trwalsze .
co masz na myśli? czym okleić? są takie okleiny, ktorymi okleje taką chropowatą strukture dechy ?
pozdro !


Mój Golf tutaj

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: guziolek » sob sty 21, 2012 13:15

Z taką teksturą, jak ma deska, albo podobną, pewnie by się coś znalazło, ale na allegro są okleiny imitujące flocka, ciekawe jak to by wyglądało?
W sumie to mam jakieś plastiki zapasowe od deski, więc może kiedyś spróbuję to pomalować matem i zobaczę jak się prezentuje, ale to dopiero jak się ciut cieplej zrobi, bo w garażu chłodno.



Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: Bio » sob sty 21, 2012 13:32

Prędzej przemyślałbym strukturę bolla ;)
Fojt

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=330982" onclick="window.open(this.href);return false;

robił coś takiego z obudową stacyjki.


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: Haki » ndz sty 22, 2012 01:17

Pisząc o FLOCKU - miałem na myśli tylko i wyłącznie dół - więc schowek + 2 części od konsoli środkowej i osłona pod kierownicą ... pytałem we Wro i za takie coś - jeśli przywiozę wymontowane - zapłacę 150 zł .... Jeśli ktoś chce tunelik - to nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić go w innym terminie ...

Generalnie można raz w miesiącu dawać - element - dwa do zrobienia by mieć do wiosny ładnie odnowione autko ... :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

DIDARO
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 629
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:47
Kontakt:

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: DIDARO » ndz sty 22, 2012 20:55

Hmm , czytam tak i myślę . No ok pomalujesz lakierem a po kilku miesiącach zacznie ci się łuszczyć bo powierzchnia jest chropowata . Aby miało to ręce i nogi musisz użyć specjalnego podkłady do plastyku (sporo kosztuje ).
Moim zdaniem było by taniej kupić klej tapicerski i cienką imitacje skóry , po czym okleić elementy . trwalsze ,praktyczniejsze i tanie .
No lub okleina , ale jak już to termo kurczliwa .



rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: malowanie deski rozdzielczej

Post autor: rafal0325 » pn sty 23, 2012 00:05

darrrrekdaro pisze:cześć. Czy ktoś z was malował kiedykolwiek dolną część deski rozdzielczej w mk4 ? Ogólnie jest to praktykowane? zauwazylem, ze schowek i cala tamta część jak i strona kierowcy jest podrapana itd. myslalem zeby ją odświerzyc a mianowicie wymalować jakimś kolorkiem matowym na czarno. co o tym sądzicie? warto? pozdrawiam
Tez chce sie za to zabrac na wiosne tu masz obszerny temat.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=23&t=218382" onclick="window.open(this.href);return false;

ps.polecam http://allegro.pl/struktura-do-tworzyw- ... 08167.html" onclick="window.open(this.href);return false;
malowałem tym klamkę wewnętrzną pół roku temu i nic nie schodzi,mam zamiar tez deske tym prysnąć



Awatar użytkownika
darrrrekdaro
edismd.
edismd.
Posty: 912
Rejestracja: śr sie 11, 2010 22:07
Lokalizacja: Tarnów

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: darrrrekdaro » pn sty 23, 2012 21:07

noo chyba czegoś takiego właśnie szukałem Rafał. a jak myślicie? będzie sie to trzymać na schowku?


Mój Golf tutaj

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: malowanie deski rozdzielczej

Post autor: Haki » pn sty 23, 2012 23:11

darrrrekdaro pisze:noo chyba czegoś takiego właśnie szukałem Rafał. a jak myślicie? będzie sie to trzymać na schowku?
Jeśli odpowiedni przygotujesz powierzchnię ( zetrzesz , odtłuścisz ) to myślę ,że nie powinno być problemu .


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: jhosef » wt sty 24, 2012 13:03

Ja malowałem tą farbą elementy centralnego kokpitu w Polo 9N3 i efekt jest bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nieźle się nią maluje. Pomalowałem nawet osłonę na silnik bo była porysowana. Na prawdę warto spróbuwać. Tylko jedna uwaga, lakier ten gryzie się z oryginalną powłoką więc trzeba ją dokładnie usunąć.



Awatar użytkownika
darrrrekdaro
edismd.
edismd.
Posty: 912
Rejestracja: śr sie 11, 2010 22:07
Lokalizacja: Tarnów

malowanie deski rozdzielczej

Post autor: darrrrekdaro » wt sty 24, 2012 20:00

ok chłopaki dzięki za informacje :)


Mój Golf tutaj

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości