Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Polerowanie aluminium

Post autor: LukiSzczecin » czw gru 08, 2011 20:38

Witam, co prawda to dział FAQ, ale zamieszczę kilka fotek i może ktoś będzie w stanie powiedzieć czym i jak je potraktować żeby zmienić trochę ich wygląd. Obecnie wyglądają paskudnie, każda z nich wyglądała mniej więcej tak:

Obrazek Obrazek

Po blisko czterech godzinach szlifowania (Lakier bezbarwny, srebrny, podkład) felga wygląda tak:

Obrazek

Tutaj można porównać felgę którą szlifowałem z tymi, które są w stanie takim w jakim się znajdowały zaraz po zdjęciu z auta:

Obrazek Obrazek Obrazek

Efekt myślę jest już na pierwszy rzut oka, przynajmniej nie wygląda to już tak paskudnie jednak chciałbym osiągnąć więcej. Niestety o ile bezbarwny lakier schodzi ładnie, srebrny też przyzwoicie to już podkład strasznie ciężko więc czeka mnie dużo pracy. No i jak wspominałem koła które były założone z przodu auta mają porysowane a w kilku miejscach wgniecione ranty - ktoś musiał strasznie atakować krawężniki. Wrzucę kilka fotek i może ktoś wpadnie na pomysł jak można to zrobić ? Tak wyglądają te wgnioty i obtarcia :

Obrazek

Dodatkowo, może będzie ktoś wiedział jak wyszlifować te wąskie miejsca zaznaczone punktem 1? Środki zaznaczone jako 2 chyba będę robił na czarno, bo strasznie nie wygodnie będzie to szlifować.

Obrazek

Proszę o podpowiedzi, chcę chociaż z tymi felgami zrobić coś pozytywnego własnoręcznie, gdyż własnoręczna wymiana nagrzewnicy zakończyła się nie powodzeniem i mnie to nieco zniechęciło do własnoręcznych prac przy aucie :/
P.S Auto kupiłem, i już wtedy miało dekielki ze śrubami anty kradzieżowymi na kołach, brakowało na jednym kole dekielka. Ponieważ do tych śrub nie miałem klucza to ściągnąłem je wszystkie, widzę na allegro są dostępne 95mm dekielki (taki rozmiar jest u mnie) jak rozumiem mogę dokupić takie powiedzmy ze znaczkiem VW i nawiercić po prostu otwór żeby przykręcić to śrubami anty kradzieżowymi ?



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Polerowanie aluminium

Post autor: truckman » czw gru 08, 2011 21:09

przeciez wyraźnie napisane jest ze farbe usuwa się np. scansolem. Nie trzeba szlifować.


Obrazek

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Polerowanie aluminium

Post autor: LukiSzczecin » czw gru 08, 2011 22:32

Ok w takim razie dopadnę ten preparat i zaatakuje nim felgi, szczególnie trudno dostępne miejsca. A co do felgi którą już robiłem, jakim papierem potraktować ją aby nadać jej "trochę" więcej połysku oraz usunąć ryski? Teraz przejechałem ją 180ką, mam gdzieś jeszcze 320stkę, jaki jeszcze papier zastosować biorąc pod uwagę fakt że nie chcę jej robić "na lustro" tyle żeby po prostu miała jednolity ładny kolor aluminum.



Awatar użytkownika
Sphinksus
TURBINAAA!!!
TURBINAAA!!!
Posty: 797
Rejestracja: czw lis 19, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Sphinksus » pt gru 09, 2011 16:09

500, 800, 1200 i poleruj później AUTOSOL Metal polish. Będzie git jak nie chcesz lustra. Bo możesz 2000 i 2500, wtedy na lustro.


Wykładziny obiektowe i wycieraczki https://wykladziny-warszawa.pl/ zapraszam :pub:

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Polerowanie aluminium

Post autor: truckman » pt gru 09, 2011 16:22

LukiSzczecin, przygotuj ją pod farbę i polakieruj. Jak nie zrobisz na lustro to nie ma sensu zostawiać gołego aluminium.


Obrazek

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Polerowanie aluminium

Post autor: LukiSzczecin » sob gru 10, 2011 06:09

truckman pisze:przygotuj ją pod farbę i polakieruj. Jak nie zrobisz na lustro to nie ma sensu zostawiać gołego aluminium.
Problem w tym, że raz w życiu trzymałem w ręku puchę sprayu i to z mizernymi efektami - coś do kompa wtedy lakierowałem. Także jestem pewien że nie wylakieruję ich ładnie - chociaż z początku miałem plan przelakierować na czarno w kolor autka. No ale nie stety nie mam kogoś kto ogarnąłby to, a do tego myślę że zwykłe farby w sprayu będą bardzo szybko schodziły, i za chwile felgi znów będą paskudne, czy się myle ?



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Polerowanie aluminium

Post autor: truckman » sob gru 10, 2011 21:45

LukiSzczecin, mylisz sie.

ale to jest temat o polerowaniu, daj do piaskowania i lakierowania proszkowego.


Obrazek

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Polerowanie aluminium

Post autor: kappi » sob gru 10, 2011 23:24

LukiSzczecin, co do tych zadrapan i wgniotek.. nie jest tak źle jak Ci sie wydaje.. te wgniotki na rantach co są pokazane na fotce to drobnostka.. ja takie rzeczy bez problemu niweluje papierem wodnym 100 lub 150.. użyj, tak jak koledzy wyżej mówili, scansolu lub jakiego kolwiek innego środku do pozbywania sie powłok lakierniczych, smarujesz i później delikatnie szpachelką zeby nie narobic za duzo rys a co nie zejdzie to papierem wodnym 150 i po kłopocie..
zostawianie gołego aluminium bez zrobienia prawdziwej lustrzanej polerki mija sie z celem moim zdaniem.. albo na lustro i później jak już chcesz żeby jakaś powłoka była to na to jakims klarem albo lakierem bezbarwnym.. wtedy troche zaniknie efekt lustra.. a jesli chcesz zostawic gołe alu bez uzywania papieru 2000 i wyzej to naprawde lepiej dac to w jakis kolor :bajer: :bajer:
P.S. wąskie miejsca zostaje juz tylko palec i jechana do starcia opuszków :hmm: :hmm: jeśli mówisz, że te wąskie miejsca są strasznie ciężkie do polerowania to chyba nie widziałeś wypolerowanych RS'ów :okej: :okej: pozdrawiam i zycze owocnej pracy :satan: :jezor:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Polerowanie aluminium

Post autor: LukiSzczecin » ndz gru 11, 2011 14:34

Dzięki za odpowiedzi - najpierw pozbędę sie lakieru później będę myślał co dalej - może zrobię lusterko jak nie będzie sie widziało to pójdzie na to lakier.
Mam czas do lata ale chciałem się dowiedzieć żeby stopniowo je ogarniać. Generalnie i tak będę je wymieniał - to swojego golfa inne mi w oko wpadły, ale to nie na już więc warto te odświeżyć, bo nie cierpię mieć czegoś co jest w paskudnym stanie i nic z tym nie zrobić :bigok:

Dzięki za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Polerowanie aluminium

Post autor: kappi » ndz gru 11, 2011 15:24

spoko, forum jest po to żeby wymieniac sie doświadczeniami i sobie pomagac :grin:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Polerowanie aluminium

Post autor: domino19140291 » wt gru 13, 2011 21:41

Koledzy krótko i na temat jak to doprowadzić do ładu ? Najpierw zjechać żeby była gładka powierzchnia bo aktualnie jest w "prążki" chyba żeby się lakier lepiej trzymał. Dzięki za wszelką pomoc
Obrazek



Awatar użytkownika
adam1985
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 566
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 11:22
Lokalizacja: Łowicz (ELC)
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: adam1985 » wt gru 13, 2011 22:08

Usunac lakier bezbarwny, wyszlifowac na gladko papierami sciernymi do gradiacji 2000 a potem pasta polerska.


[img]http://img190.imageshack.us/img190/7876/podpisp.jpg[/img]
[b][i].:B4 Competition:.[/i][/b]

yunivers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 21:08

Polerowanie aluminium

Post autor: yunivers » wt gru 13, 2011 22:38

Koledzy mam takie pytanie:
A więc niedawno kolega polerował rant na aucie RH ZW1 rozkręcił wszystkie śrubki aby wypolerować też między nimi i co? po pewnym czasie rant się odkleił i spadł z rotora więc wziął POXIPOL i przykleił rant do rotora i wypolerował go i rant nie spadł,co wy o tym myślicie? oraz macie jakieś może sposoby aby przymocować rant jeśli się odklei po rozkręceniu,czy wtedy trzeba już drzeć ręcznie?



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Polerowanie aluminium

Post autor: domino19140291 » wt gru 13, 2011 23:17

adam1985 napisałeś że do gradacji 2000 a od jakiej zacząć żeby sobie nie narobić niepotrzebnej roboty ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości