Kręci ale nie odpala

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 15:04
Lokalizacja: Olsztyn

Kręci ale nie odpala

Post autor: Rafal10 » ndz lip 17, 2011 12:37

Witam wszystkich,

Znowu problem z golfem. Zaczęło się od tego że przepalał się bezpiecznik nr 18 od pompy paliwa mechanika przeczyścił skrzynkę bezpieczników poizolował przewody wszystko wyglądało że jest ok. W piątek przejechałem 50km i silnik zaczął przerywać, podczas przerywania słychać było jak przekaźniki pstrykają bezpiecznik nr 18 się nie spalił. Odpalił normalnie pojechałem dalej i znowu to samo za trzecim razem jak zgasł to po przekręceniu kluczyka słychać było tylko pstrykanie przekaźników najbardziej przekaźnik o nr 167 i więcej nie odpalił. Zaprowadziłem auto do mechanika i teraz mówi brak iskry może sterownik silnika poszedł. Czy miał ktoś taką przygodę? Jest to Golf III GTI 2.0 8v ADY. Od czego teraz zacząć szukanie?



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Kręci ale nie odpala

Post autor: daworz » ndz lip 17, 2011 12:43

U mnie też się tak działo że bezpiecznik od pompy się palił. wymieniałem go na inny i znowu to samo. W końcu pompa padła i przyczyna się znalazła. Pytałem elektryka i mi powiedział że jak zaczyna bezpiecznik pali to może by oznaka kończącej się pompy no i miał rację. Pompa padła.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Rafal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 15:04
Lokalizacja: Olsztyn

Kręci ale nie odpala

Post autor: Rafal10 » ndz lip 17, 2011 13:06

Też myślałem na początku że pompa ale teraz już się nie przepalają bezpiecznika od pompy paliwa słychać ją po przekręceniu kluczyka jak zaczyna pracować.



kostektbg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 13:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Kręci ale nie odpala

Post autor: kostektbg » ndz lip 31, 2011 04:45

Sprawdź iskrę i cewkę...



Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

Kręci ale nie odpala

Post autor: trollu » ndz lip 31, 2011 11:38

skoro to nie pompa to sprawdź czujniki - na VAGu przy kręceniu rozrusznikiem w blokach pomiarowych musi widzieć obroty, jak nie to czujnik wału jest padnięty, spróbuj podmienić cewkę, kable, kopułkę z palcem


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości