podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: piotrek1255 » śr lip 06, 2011 14:59

Witam ostatnio zakupilem na allegro dodatkowe gniazdo zapalniczki , gniazdo ma dwa kabelki jeden pod 12v drugi to masa , chce to gniazdo zamontowac sobie w bagazniku , poniewaz chce podlaczyc lodoweczke , powiedzcie mi gdzie najblizej moge je podlaczyc czy moge je podpiac np do jakiegos kabelka od tylnych lamp , moze to glupie pytanie ale naprawde kompletnie nie znam sie na elektryce i prosze was o pomoc poniewaz nie chce spalic tego gniazda :) dzieki za wsyztskie odpowiedzi . moj samochod do vw bora 1.9tdi
Ostatnio zmieniony pt lip 08, 2011 14:53 przez piotrek1255, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

pytanie do kogos kto zna sie troche na elektryce (gniazdko z

Post autor: Dam » śr lip 06, 2011 15:32

Dobrze by było jakbyś jednak nie szedł na łatwiznę i zrobił to sobie porządnie :-)
Masę weź z karoserii a 12V pociągnij od aku bądź skrzynki z bezpiecznikami, jak Ci tam wygodnie.
Dołóż bezpiecznik, np w takiej oprawce
Obrazek
i będzie jak należy. :pub:



piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

pytanie do kogos kto zna sie troche na elektryce (gniazdko z

Post autor: piotrek1255 » śr lip 06, 2011 15:36

a czemu nie moge podpiac sie z lampy tylnej od ktoregos kabelka?? bo kurcze musialbym dlugo z tym kablem jechac do samego przodu , chyba lepiej bedzie jak mi to jakis elektryk zrobi bo sam to tylko moge spartaczyc..



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

pytanie do kogos kto zna sie troche na elektryce (gniazdko z

Post autor: Qto » śr lip 06, 2011 17:39

piotrek1255 pisze:a czemu nie moge podpiac sie z lampy tylnej od ktoregos kabelka??
Bo...
1. Kable są za cienkie
2. Bezpiecznik nie wytrzyma
3. Lodówka działałby tylko przy włączonych światłach (chyba że być podpiął np pod światła cofania - to wtedy tylko na wstecznym :helm: )

Z prawej strony w bagażniku masz zaślepkę (ta przy lampie), zdejmij ją, zajrzyj do środka i znajdziesz wtyczkę z dwoma kabelkami - to jest wtyczka do gniazda zapalniczki :bigok:

Precyzowanie tematu :panna: edytuj i napisz jakiś normalny tytuł :bajer:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

pytanie do kogos kto zna sie troche na elektryce (gniazdko z

Post autor: Zico63b » śr lip 06, 2011 18:31

Jeszcze małe pytanko: czy Kolega ma fabryczny hak do przyczep? Powinno tam wówczas być złącze do stałego zasilania gniazda 13-pinowego. Czy te ok. 4A nie popłynęłyby spokojnie przez ten kabel - bo do tego jest chyba przeznaczony.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

pytanie do kogos kto zna sie troche na elektryce (gniazdko z

Post autor: Qto » śr lip 06, 2011 18:34

Zico63b, tyle że w prawym boczku jest oryginalnie wtyczka pod gniazdo zapalary, więc nie ma sensu sobie utrudniać życia - tak myślę



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

pytanie do kogos kto zna sie troche na elektryce (gniazdko z

Post autor: Zico63b » śr lip 06, 2011 18:49

Nawet tak. widziałem ten kabelek - taki sobie...
W ogóle, to zasilanie lodówki z gniazdka nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Mam troszkę do czynienia z tzw. TIR-ami, tam stosuję złącza konektorowe 2-pinowe. Mają o niebo lepszy kontakt, nie poluzowują się w trasie, nie powodują zwarć przy wkładaniu. Tam jest to sprawdzone nie na wycieczce lecz w codziennym życiu kierowcy poza domem.



piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

Re: pytanie do kogos kto zna sie troche na elektryce (gniazd

Post autor: piotrek1255 » śr lip 06, 2011 22:11

Qto pisze:Zico63b, tyle że w prawym boczku jest oryginalnie wtyczka pod gniazdo zapalary, więc nie ma sensu sobie utrudniać życia - tak myślę
tak jest oryginalna wtyczka do tego?? i nie musze zadnych bezpiecznikow podlanczac? haka niedawno montowalem to pewnie gdzies tam tez by sie podlaczyc mozna bylo?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

pytanie do kogos kto zna sie troche na elektryce (gniazdko z

Post autor: Qto » śr lip 06, 2011 22:11

piotrek1255 pisze:tak jest oryginalna wtyczka do tego?? i nie musze zadnych bezpiecznikow podlanczac?
No przecież napisałem
edytuj temat :bajer:



piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

Re: pytanie do kogos kto zna sie troche na elektryce (gniazd

Post autor: piotrek1255 » czw lip 07, 2011 13:32

Qto pisze:
piotrek1255 pisze:tak jest oryginalna wtyczka do tego?? i nie musze zadnych bezpiecznikow podlanczac?
No przecież napisałem
edytuj temat :bajer:
kolejny problem ja tam patrzac od przodu z prawej strony lampy tzn boczku nie widze zadnej zaslepki tylko wolne wejscia na kostki;/ moze ja czegos takiego nie mam..



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: Qto » pt lip 08, 2011 17:51

Widzisz jak ważne jest precyzowanie tematu...wcześniej nawet nie było wiadomo że to Bora - z prefiksu wynikało że chodzi o Golfa mk4.
Nie wiem jak w Borewiczu, ale podejrzewam że będzie tak samo jak w Golfie. Przy prawej lampie jest wtyczka pod gniazdo 12V. Niżej fotka
Jakby takiej wtyczki nie było to pozostaje skorzystanie z którejś z rad kolegów wyżej...lub pociągnięcie kabli od zapalniczki z przodu.
Obrazek



pesteccc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 04, 2011 22:24

Re: podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(

Post autor: pesteccc » czw sie 11, 2011 10:35

Qto pisze:...Przy prawej lampie jest wtyczka pod gniazdo 12V. Niżej fotka
Jakby takiej wtyczki nie było to pozostaje skorzystanie z którejś z rad kolegów wyżej...lub pociągnięcie kabli od zapalniczki z przodu.
Obrazek
Jestem zainteresowany tym tematem ...
Rozumiem, że ta wtyczka powinna być przy prawej lampie ale stojąc przy bagażniku przodem ?
Mam Golfa Kombi ale fabrycznego gniazdka nie mam - więc szukam innych rozwiązań, może rzeczywiście jest wtyczka.
Prośba do Qto ... Ty masz tę wtyczkę w Golfiku z profilu czy w jakimś innym modelu ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: Qto » czw sie 11, 2011 15:30

pesteccc pisze:Rozumiem, że ta wtyczka powinna być przy prawej lampie ale stojąc przy bagażniku przodem ?
prawa lampa z tyłu jest tylko jedna :bajer:
pesteccc pisze:Prośba do Qto ... Ty masz tę wtyczkę w Golfiku z profilu czy w jakimś innym modelu ?
tak, Golf z profilu



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: Lampart » czw sie 11, 2011 19:49

pytanko- czy takie gniazdo będzie pasowało pod oryginalną wtyczkę z bagażnika w Golfie IV?

http://allegro.pl/vw-polo6q-iv-fl-gniaz ... 22269.html" onclick="window.open(this.href);return false;


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości