Czujnik temperatury oleju - gdzie?

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

strikerbest
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 10:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czujnik temperatury oleju - gdzie?

Post autor: strikerbest » pn lip 04, 2011 23:53

Witam
Mam mały problem. Wiem że niektórzy z Was mają zamontowane wskaźniki różnych firm. Ostatnio przymierzałem się do założenia wskaźnika temperatury oleju gdyż leży już u mnie ponad pół roku. Wskaźnik jest AutoGauge a problem leży w czujniku i jego prawidłowym i bezpiecznym montażu. Słyszałem o dwóch typowych miejscach montażu w 1,8T Pierwszy to miska olejowa a drugi to podstawka filtra oleju zwana chłodniczką. Ze względu na to że zależy mi by montaż był jak najmniej inwazyjny szukam prostego rozwiązania. Czy może ktoś pokazać zdjęcie jak ma rozwiązany ten problem?



Awatar użytkownika
RADEK1985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: śr lut 28, 2007 17:56
Lokalizacja: Ostroleka
Kontakt:

Czujnik temperatury oleju - gdzie?

Post autor: RADEK1985 » wt lip 05, 2011 16:09

w Przystawce olejowej jest sruba na imbus wykrecasz ja i wkrecasz czujnik jezeli masz zegar auto gauge to wszystko bedzie pasowało p&p :grin:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141033

strikerbest
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 10:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czujnik temperatury oleju - gdzie?

Post autor: strikerbest » wt lip 05, 2011 19:43

Nie powiem że nie słyszałem o tym sposobie bo właśnie z Xeno rozmawiałem o tym w zeszłym tygodniu. To miejsce było by dla mnie bardzo wygodne ale... zrobiłem przymiarkę w sobotę. Odkręciłem imbusa w podstawce filtra i delikatnie zacząłem wkręcać czujnik. Tyle tylko że imbus ma długość 1cm a czujnik ma chyba 2,2cm. W związku z tym nie da się go wkręcić do końca a co za tym idzie będzie się tam sączyć olej. Zastanawia mnie też czy nie pozbawię kanału olejowego drożności przez siłowe wkręcenie czujnika.
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
RADEK1985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: śr lut 28, 2007 17:56
Lokalizacja: Ostroleka
Kontakt:

Czujnik temperatury oleju - gdzie?

Post autor: RADEK1985 » śr lip 06, 2011 09:04

wiesz jak ja mam zrobione dałem pare podkładek miedzianych i nic sie nie saczy i pokazuje dobrze temperature i nic sie nie dzieje :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141033

strikerbest
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 10:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czujnik temperatury oleju - gdzie?

Post autor: strikerbest » czw lip 07, 2011 22:09

Radku kupiłem dziś 6 podkładek miedzianych. Jak będę miał jutro trochę czasu to zrobię test i założę na próbę.
Puki co dziękuje za pomoc.
Ewentualnie jeśli mogę prosić to chętnie obejrzę fotkę jak u Ciebie to wygląda. :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości