Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

olek256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 25, 2006 10:49
Lokalizacja: L-wa

Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: olek256 » czw lut 10, 2011 20:45

dzieki za rade.
a wracajac do adaptacji, skomentujesz moje przypadlosci? nie wiem czy to tak mialo byc?


Nie ma tego dobrego, co by na zle nie wyszlo...

Pan instruktor nauki jazdy :bigok:

archer80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lip 25, 2009 11:09
Lokalizacja: Lublin / Janów Lubelski
Kontakt:

Re: Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: archer80 » czw lut 10, 2011 21:12

olek256 pisze:dzieki za rade.
a wracajac do adaptacji, skomentujesz moje przypadlosci? nie wiem czy to tak mialo byc?
ale jakie przypadlosci? wszystko robisz dobrze. nasz sterownik SIMOS nie wygeneruje zadnego komunikatu, wiec nie nic nie licz:) zdejmij wtyczke i zobacz co bedzie. poza tym wszystko robisz poprawnie.



olek256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 25, 2006 10:49
Lokalizacja: L-wa

Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: olek256 » czw lut 10, 2011 22:10

dobrze, ale obroty dalej mi faluja... Przeciez po adaptacji powinno to ustac?
Mam jeszcze pytanie.Czy jak wyczyscilem przeplywke to tez trzeba ja adaptowac?


Nie ma tego dobrego, co by na zle nie wyszlo...

Pan instruktor nauki jazdy :bigok:

archer80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lip 25, 2009 11:09
Lokalizacja: Lublin / Janów Lubelski
Kontakt:

Re: Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: archer80 » czw lut 10, 2011 22:51

olek256 pisze:dobrze, ale obroty dalej mi faluja... Przeciez po adaptacji powinno to ustac?
Mam jeszcze pytanie.Czy jak wyczyscilem przeplywke to tez trzeba ja adaptowac?
tak. adaptacje przeprowadza sie gdy dojdzie do odlaczenia akumulatora, wtyczki od przepustnicy lub przeplywomierza.



olek256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 25, 2006 10:49
Lokalizacja: L-wa

Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: olek256 » pt lut 11, 2011 09:03

nie zrozumiales chyba mojego postu.Chodzi mi o to ze ja przepustnice zaadaptowalem a obroty mi dalej faluja.
Skoro trzeba jeszcze przeplywke to na ktorym to jest kanale? prosze o czytanie ze zrozumieniem :hmm:


Nie ma tego dobrego, co by na zle nie wyszlo...

Pan instruktor nauki jazdy :bigok:

pawel0980
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn lut 02, 2009 17:23
Lokalizacja: IRL
Kontakt:

Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: pawel0980 » pt lut 11, 2011 14:38

luk99 pisze:Pod przepustnica jest tez (aluminowa) uszczelka, wyjmujemy i czyszcimy ja (na błysk) oraz miejsce jej przylegania pod uszczelka



Panowie jak wyjąć ta aluminiowa uszczelkę ??



Awatar użytkownika
dragsterdh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt lis 16, 2010 08:49

Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: dragsterdh » pt lut 18, 2011 10:24

U mnie puściła bez problemu. Co prawda dopiero z tej porady dowiedziałem się, że taka uszczelka w ogóle istnieje :hmm: Trzymana ona jest przez takie dwa bolce umieszczone po przekątnej otworu przepustnicy. Przy wkładaniu jej z powrotem raczej nie powinieneś się pomylić, bo ma ona specyficzny kształt. Spróbuj ją delikatnie podważyć przy pomocy noża o cienkim ostrzu. Taka metoda przydaje się w serwisowaniu rowerów, to tu tym bardziej powinna dać radę.


Jest czarny, duży i niemiecki :)
AHW/DUW
Obrazek

Awatar użytkownika
KoRcZuS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 24, 2010 16:52
Lokalizacja: Leszno

Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: KoRcZuS » ndz lut 20, 2011 13:58

Warto czyścić przepustnice jeśli nie ma żadnych objawów jak falowanie obrotów?? Czasami mam tylko problem z płynnym odpaleniem auta jakby tak słabiej zakręca i gaśnie ale za drugim razem już odpala normalnie, nie wiem czy to będzie wina brudnej przepustnicy?


Strona mojego MK4 =>> viewtopic.php?f=89&t=367588
Zrealizowano - [95%]

Awatar użytkownika
crook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lis 12, 2009 19:31
Lokalizacja: Mońki

Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: crook » sob mar 05, 2011 19:52

Koledzy mam mały problem.
Mianowicie jakieś dwa miesiące temu padł mi alternator, co wiązało się z dłuższym odłączeniem akumulatora (co najmniej doba) i od tamtej pory obroty silnika zachowują się co najmniej podejrzanie,
po dodaniu i puszczeniu gazu obroty bardzo nisko spadają do około 400-300 obr/min, czasem nawet potrafi zgasnąć.
Przy odpalaniu muszę dodać gazu aby silnik od razu po zapaleniu nie zgasł.

Wyczytałem że trzeba wgrać nastawy podstawowe przepustnicy, więc stosując się do zaleceń z poradnika natknołem się na problem że nie mogę wykasować jednego błędu:
01087 - Basic Setting Not Performed
35-00 - -
Pomijając ten problem i wykonując dalej wszystkie czynności niestety adaptacja kończy się statusem error.
Przepustnica podczas adaptacji wydaje z siebie charakterystyczny dźwięk.
Co może być przyczyną tego problemu?

MK4 1,4 AHW


Czasem mogę dość długo nie odpisywać za co oczywiście z góry przepraszam, związane jest to z charakterem pracy - kierowca. Jednak nie oznacza to że wcale nie odpiszę.

Czyzuu92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 11, 2011 00:13

Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: Czyzuu92 » śr mar 30, 2011 22:57

Witam, mam takie pytanko, a mianowicie wyczyscilem w swoim golfie przepustnice IV 1.6 sr AKL i po czyszczeniu bez adaptacji obroty po zapaleniu czasami podnoszą się do 1400, a pozniej wracaja na swoje 900 czy takie zachowanie wymaga adaptacji? Aha dodam tylko ze na dniach bede musial wymienic przewod powietrza poniewaz byl naderwany na szyjce do odmy i teraz obroty troche wolno spadaja. Prosilbym o odpowiedz pozdrawiam



Grzechu29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 14:45
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: Grzechu29 » ndz kwie 17, 2011 11:12

Siema, mam problem. Wyczyściłem moją przepustnice i po zamontowaniu wszystkiego obroty stały na poziomie 1400 i nie spadały nawet po zagrzaniu silnika, a w czasie jazdy po wciśnięciu sprzęgła obroty były na poziomie 1800 i obroty dalej falowały. Mechanik powiedział, po sprawdzeniu komputerem, że do wymiany jest przepustnica. Ok, kupiłem dobrą używkę, sprawdzoną przez elektryka i stwierdził, że szyny są ok i przepustnica powinna jeszcze dużo polatać. Wczoraj ją zamontowałem i uruchomiłem silnik. Obroty zatrzymały się na poziomie 1200 i nie chcą zejść. Lepiej jest o tyle, że po wciśnięciu sprzęgła, obroty spadają na 1200 a nie wzrastają na 1800. Pojechaliśmy na komputer, i mechanik powiedział, że komputer nie widzi do końca zamkniętej przepustnicy i że styki są zaśniedziałe. Rozebraliśmy, przeczyściliśmy i nieraz spada na 800-900 a nie raz trzyma na 1200 :( Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że ten mechanik nie potrafi jej zaadoptować. Co mam zrobić ?? co sprawdzić ?? Jestem załamany, nowa przepustnica i ciągle to samo :( Znacie może kogoś ze Szczecina lub okolic, kto potrafi adaptować przepustnice, nie będę płacił za każdy komp. 50zł :(

Prosze o pomoc !!!!!! Pozdrawiam


"Nie jedź na długich, bo trawe popalisz"

Ths
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lut 04, 2010 12:43
Lokalizacja: Wieluń

Re: Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: Ths » śr kwie 27, 2011 11:18

Grzechu29,
mam u siebie identycznie. Posiadam silnika 1.6 AKL. Walczę z przepustnicą już bardzo długo. Po drodze przerobiłem nowy zamiennik VIKA i używkę z anglika z niskim przebiegiem. Objawy są ostatecznie takie, że obroty wieszają się na poziomie 1100 - 1200. Oczywiście czasami spadają do 768 - 800 (odczyt z VAG). Adaptacja z wcześniejszym kasowaniem wyuczonych nastawów nic nie daje. Wyczytałem że adaptację trzeba zrobić z kilkanaście razy !!! Tobie polecam zakup kabla i samemu powalcz z adaptacją.
Myślę że winą jest tutaj źle zaadoptowana przepustnica. Przed czyszczeniem przepustnicy nie było takich problemów poza falującymi obrotami w zakresie 850 - 1100.
Powodzenia



Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 664
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: Golf_Ekipa » śr kwie 27, 2011 22:41

Witam, podczas hamowania silnikiem obroty bardzo, ale to bardzo wolno spadają. Zdarza się, że zanim w ogóle zaczną spadać, auto ujedzie dobry kawałek drogi, bez żadnej reakcji na wrzucony bieg. Na trójce podczas hamowania silnikiem od pewnego zakresu obrotów auto jedzie samo... Czy to konkretne zjawisko to wina przepustnicy ? 2 tygodnie temu jak skanowałem VAG-iem błędy wyszedł błąd przepustnicy, ale czy to konkretne zjawisko to jej wina ?

Pozdrawiam ;) :)


VW GOLF MK IV

Awatar użytkownika
KoRcZuS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 24, 2010 16:52
Lokalizacja: Leszno

Czyszczenie przepustnicy - instrukcja

Post autor: KoRcZuS » śr kwie 27, 2011 22:53

Jak odpalam auto to mi obroty trzyma tak na 1100-1200, dodam lekko gazu i wracają na 950 a po chwili jest już ok 900. Czy te objawy to brudna przepustnica? Bo na jutro jestem umówiony. Niby koszt 50zł ale żeby się nie okazało, że będzie jeszcze gorzej niż jest bo nie będą umieli jej zaadoptować itp ;/


Strona mojego MK4 =>> viewtopic.php?f=89&t=367588
Zrealizowano - [95%]

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości