[SEAT IBIZA] 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Moderator: G0 Karcio

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Ibiza 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: Fahoo » ndz sty 09, 2011 02:09

Tominator, ...
chciałem zwrocic uwage na wykonanie orurowania -ten sam schemat co przy żóltym...

pokazujac swoj bolid oczekuj tych pochlebnych jak i nie pochlebnych opini a nie rzucasz sie jak klocek w przeręblu


jak sie czyjas odpowiedź ci nie spodoba to drzesz jape jak niemowlak..bądź twardy i przyjmij krytyke na klate...
napisałem co mi sie spodobało a co nie a ty probujesz obracac kota ogonem........
Ostatnio zmieniony ndz sty 09, 2011 13:59 przez Fahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Ibiza 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: luki07 » ndz sty 09, 2011 02:51

auto w dziale projektow a Wy robicie smietnik i bajzel przez prawie dwie strony...idzcie na pw gg lub forum seata a nie robicie chlew na vwgolf.pl ... :panna:



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ibiza 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: Tominator » ndz sty 09, 2011 10:32

Fahho i konstruktywana merytoryczna krytyka :panna:
Fahoo pisze:Tominator, pocisnałes nas na racingu to ja pocisne i Ciebie
Widać syndrom IKS

szybkie sprostowanie, bo bezsensownie śmiecisz mi w temacie, na IKS skasowałem konto bo od jakiegoś czasu można zaobserwować przystost fachowców, którzy po przeczytaniu kilku postów na różnych forach uważają się za kompendium wiedzy i próbują nieudaczenie doradzać, dodatkowo jak sa modami to od razu cie zablokują żeby ich nie pojechać, nigdy auta nie rozbierali, IC nawet nie wiedzą gdzie mają u siebie w aucie, w ręku nawet tego nie trzymali, a będą doradzać jak założyć i jak to źle ty załozyłeś, nie mają pojecia o stratach napędu, a na lekkie felgi powiedzą Ci, że lepiej wywalić graty z bagażnika wyjdzie na to samo albo się wysrać przed wyjazdem, bo też takie sugestie pamiętam :panna: itp takich przykładów można mnozyć setki więc już mnie tam nie ma i nie chce być.
Jaki masz problem z orurowaniem? Pisz konkretnie, a nie jakieś bzdety walisz, że drut itp, orurowanie tak jak IC jest nowe i inaczej poprowadzone, ale to musiałbyś sobie zadać wysiłek do przeczytania postów na pierwszej stronie rozumiem, że to poza twoimi możliwościami.
Krytyke i sugestie jak najbardziej przyjmuje, ale konkretną i uzasadnioną - skoro napisałem koledze powyzej ze dużo jeżdze, nie ma pokrywy, więc będzie cały czas brudno to po co powatarzasz to po raz kolejny? Co do kopii roba to dalej nie napisałeś mi o co ci chodzi?
BTW Nie kloś ten chlew posprząta



Awatar użytkownika
nissin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn sty 18, 2010 20:17
Lokalizacja: B-Stok
Kontakt:

Ibiza 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: nissin » ndz sty 09, 2011 10:59

od jakiegoś czasu można zaobserwować przystost fachowców, którzy po przeczytaniu kilku postów na różnych forach uważają się za kompendium wiedzy i próbują nieudaczenie doradzać
To ma tez dotyczyc fahoo???
Jaki masz problem z orurowaniem? Pisz konkretnie, a nie jakieś bzdety walisz, że drut itp, orurowanie tak jak IC jest nowe i inaczej poprowadzone, ale to musiałbyś sobie zadać wysiłek do przeczytania postów na pierwszej stronie rozumiem
Sam wiesz dokładnie ze większy dolot to lepszy przeplyw powietrza a wiec lepsze napelnianie i mniejszy lag, powiedz mi w którym miejscu na 1 stronie dokładnie sie okreslasz jaki masz dolot ? Ja wyczytałem tylko ze większy. Pokaż foto nowego... :chytry:
skoro napisałem koledze powyzej ze dużo jeżdze, nie ma pokrywy, więc będzie cały czas brudno to po co powatarzasz to po raz kolejny?
Ja w ostatnim czasie zrobiłem 60 tys za pół roku i pod maską mam porządek.... :bigok:
Krytyke i sugestie jak najbardziej przyjmuje, ale konkretną i uzasadnioną
Takk???? A jak potraktowałeś nas na racingforum.pl ??? twoim zdaniem to była konkretna i uzasadniona krytyka???



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ibiza 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: Tominator » ndz sty 09, 2011 11:53

Fotoupdate zeby bylo po czym jechac :bajer:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Ibiza 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: tomek08 » ndz sty 09, 2011 14:55

Witam i teraz się znów zacznie, że samochód nie umyty na fotce.
Mi osobiście bardzo się podoba ten projekt, to ma jeździć, a nie wyglądać. Choć tu nie ma się do czego przyczepić, ale zawsze się ktoś znajdzie, co mu coś nie będzie pasować. :chytry:
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Ibiza 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: Cinek » ndz sty 09, 2011 18:11

nie wiem o co wam chodzi z tymi porządkami, nie podoba sie pod maską ibizy to zapraszam do mnie do garażu pooglądać dwójke, to dopiero sie nieporządku nauczycie :bigok: to są auta zrobione na jazde a nie na oglądanie, po co podnosić maske w ogóle, silnik jak silnik.


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
BuganMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn lut 25, 2008 22:25
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

[SEAT IBIZA] 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: BuganMKII » ndz sty 09, 2011 19:48

aaa tam
a mnie podoba się pomysł na OZ-ta, ciekawe jakby wyglądały wnęki koloru czerwonego lub białego? Wiąże się ze sporą pielęgnacją natomiast efekt pewnie robił by swoje. Powodzonka w modzeniu bo wiem, ze te ibki mają potencjał :)


Obrazek

viewtopic.php?f=87&t=375332" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

[SEAT IBIZA] 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: Borys » ndz sty 09, 2011 20:25

nissin pisze:Sam wiesz dokładnie ze większy dolot to lepszy przeplyw powietrza a wiec lepsze napelnianie i mniejszy lag, powiedz mi w którym miejscu na 1 stronie dokładnie sie okreslasz jaki masz dolot ? Ja wyczytałem tylko ze większy. Pokaż foto nowego...
nie przesadzajcie z tymi srednicami dolotow naczytacie sie pierdółi probojecie zarazac innych swomi teriami, 60mm wyglada ładniej bardziej męsko ot i tyle,
moge ci pokazac wykres auta na dolocie 50mm, na 2260V. Nie napinajcie sie tak chlopaki bo pękniecie



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[SEAT IBIZA] 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: Fahoo » ndz sty 09, 2011 20:39

]Borys, to co lepsze te parówki na silniku czy 60tka?


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: [SEAT IBIZA] 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: Borys » ndz sty 09, 2011 20:48

Fahoo pisze:]Borys, to co lepsze te parówki na silniku czy 60tka?
250KM bez problemu da rade obsłuzyc i 50 i 60mm, wybor zalezy od zasobnosci potrfela, i checi posiadania wiekszej ilosci punktów lansu (w opisie projektu 60mm brzmi dumniej, ,mam wiekszego jestem gość :pub: )



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[SEAT IBIZA] 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: Tominator » ndz sty 09, 2011 21:10

Jeżeli przez dolot rozumiesz orurowanie IC to 60mm nic tu nie da, a co najwyżej pogorszy osiągi, załóżmy, że jest tam 3m orurowania x 50mm wew. to daje ci pojemność 5,88l do napelnienia przez turbosprezarke, przy wew 60mm pojemnośc ta wynosi 8,47l które trzeba napełnić, aby dotarło powietrza do silnika, przy takich mocach jakie sie osiaga z 1.9 tdi to wiekszy dolot pogorszy tylko reakcje na gaz nic poza tym. Reakcja na gaz będzie gorsza w stopniu minimalnym(+2,5l które trzeba nadmuchać), ale jednak.
Jeżeli przez dolot rozumiesz rure ssącą to jest to z Leona ARL czyli o 1cm wieksza niz seria u mnie i mysle, że wieksza nie bedzie potrzebna.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

[SEAT IBIZA] 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: cowboy » pn sty 10, 2011 14:25

nissin pisze:większy dolot to lepszy przeplyw powietrza a wiec lepsze napelnianie i mniejszy lag
hmmm juz tam wyzej tominator napisał na temat pojemności dolotu :)

wszystko zależu od średnic wejsć FMICa, kolektora ssącego itd

ważne żeby nie było zwężeń, jesli wylot z IC oraz wejście do kolektora ssącego jest fi 50 to nie ma sensu dawać tak rury fi 60

jesli jednak FMIC ma 60 i kolektor ssący także to warto się polansować fi 60 na odcinku pomiędzy FMICem a kolektorem ssącym, choć jak napisał Borys w TDI to i tak nie ma ogromnego znaczenia
w sumie to nie jest projekt na 500KM gdzie kazda piedołka moze miec znaczenie..

mi tam sie podejście Tominator, podoba, sam dłubie co moze i Ibiza pewnie ładnie pomyka :bigok:

ps. a ja w audi bede miał cały dolot 3 calowy (76mm) dokłądnie taki jakie sa wloty do big FMIC i przepustnica :) to dopiero bedzie lans :)



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[SEAT IBIZA] 6K2 Sport 1.9 TDI ASV by EcuProject

Post autor: Tominator » śr kwie 20, 2011 19:11

20.04.2011 r
Update - nowe zabawki
Sprzęgło - 380KM 470NM ma niby obsłużyć
Obrazek
Wtrysk metanolu - w ramach wiosennej obniżki EGT
Obrazek
Podstawowe wskaźniki - Boost i EGT
Obrazek


W ciagu tygodniu założona zostanie nowa mega długa skrzynia biegów i dół silnika BLT(już w warsztacie, więc zdjęć nie mam), w planach... update za jakiś czas nie będę wyprzedzał faktów :skromny:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości