kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: Maro_GT » sob gru 04, 2010 22:31

Witam :bigok: Mam taki problem że golfik po prostu nie chce zapalić, czytałem jakieś tematy związane z tym że nie chce, trochę rzeczy posprawdzałem ale dalej nie chce zapalić.
Do wczoraj normalnie śmigał, dzisiaj chciałem zapalić i kręci ale nie zapala. mk3 1.8 ADZ 90km + lpg.
Sprawa wygląda tak, świece, przewody, kopułka, palec prawie nowe, ale dla sprawdzenia podmieniałem kable i świece ale to samo, kopułki i palca nie miałem skąd, podmieniłem cewkę ale nic to nie zmieniło, iskra jest i na tej i na tej cewce, co ciekawe jak spróbuję odpalić na gazie to tak jak by trochę łapał, a na benzynie praktycznie wcale, raz na kilka prób łapał, myślę że to nie pompa paliwa, bo jak by coś z układem paliwowym było nie tak to na gazie by odpalił, odpięcie czujnika temperatury nic nie zmienia. Co jeszcze mogę sprawdzić ? :bajer:



Awatar użytkownika
nest4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lis 22, 2010 12:20

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: nest4 » ndz gru 05, 2010 13:44

nie wykluczaj pompy paliwa, poniwaz przy przelaczenniu na gaz , zamyka obieg paliwa, sproboj odpiac sonde lambda i zobacz co sie dzieje , mialem podobny przypadek:P powodzenia



Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: trollu » ndz gru 05, 2010 16:49

pompa się włącza przy przekręcaniu kluczyka na zapłon? jak kręcisz rozrusznikiem to czuć benzynę? filtr drożny?


Obrazek

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: PAPAYOS » ndz gru 05, 2010 19:49

A jak odpalasz na benzynie to czujesz zapach benzyny? Jeśli przy kilku kręceniach nie czuć paliwem to prawdopodobnie zdechła pompka paliwa. Ale najpierw sprawdź czy w ogóle podaje napięcie na pompę. Sprawdzić to można w następujący sposób... dostęp do pompy jest pod tylnym siedzeniem. Kilka sekund po włączeniu zapłonu podawane jest napięcie... Sprawdź na dwóch skrajnych zaciskach w kostce. Jeśli napięcie jest ok 12-14V a nie czujesz paliwa to pompa do wymiany... Jeśli nie jest podawane napięcie to szukaj w elektryce: bezpiecznik, przekaźnik...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: trollu » ndz gru 05, 2010 20:53

z pompą to najłatwiej jest po prostu wyłączyć radio, dmuchawę i przekręcić kluczyk na zapłon. jak słychać "łłuuu" przez chwilę to pompa śmiga :jezor:


Obrazek

Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: Maro_GT » ndz gru 05, 2010 20:54

Dzięki panowie za odpowiedzi :bajer:
Może faktycznie za wcześnie wykluczyłem układ zasilania benzyną, przy kręceniu w sumie benzyny nie czuć, pompy to ja tak normalnie siedząc na fotelu nigdy nie słyszałem, ale to może dlatego że jest w takim miejscu, dzisiaj odkręciłem metalową pokrywę w bagażniku nad pompą i po przekręceniu kluczyka nic tam nie słychać, więc to faktycznie może być pompa, albo zasilania brak albo sama pompa siadła. Trzeba będzie się tym zająć :jezor:

Jeszcze słyszałem że jak jest zimny to nie koniecznie musi na gazie zapalić, parownik zimny nie podaje gazu, wtryśnie gaz po przytrzymaniu przycisku, samochód niby trochę łapie ale zaraz przestaje bo parownik gazu nie podaje.
U mnie dokładnie tak to wygląda.



Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: trollu » pn gru 06, 2010 00:10

kumplowi niedawno padła pompa w cordobie. na ciepłym na gazie zapalił ale na zimnym nie da rady. normalka


Obrazek

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: adamwwy » pn gru 06, 2010 01:56

Jak nie da rady??!! Kilka dni temu w Toledo z silnikiem 1F padł mi czujnik temperatury płynu i nie dał się uruchomić na benzynie, ale na gazie odpalił, a było -15st. Sam byłem w szoku... Aczkolwiek Passat 1.8 przy -7st. nie był tak chętny do odpalenia na LPG... Może to od jakości gazu zależy?/



Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: trollu » pn gru 06, 2010 02:33

albo od instalki. podobno w sekwencjach jest coś takiego jak start awaryjny - odpalanie na LPG, w zależności od kompa jest kilka startów do wykorzystania. u kumpla W cordobie też 1F (F1 :lol: ), II gen


Obrazek

Awatar użytkownika
nest4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lis 22, 2010 12:20

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: nest4 » pn gru 06, 2010 13:47

samochod na gazie odpali, tyle ze przy niskiej tem. gaz pozostaje plynny, i czasami silnik to przepali a czasami poprostu sie zaleje a wtedy to juz lipa bo parownik zamraza:PP



Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: Maro_GT » wt gru 07, 2010 21:14

Wychodzi na to że jednak pompa. Napięcie dochodzi ale pompa nie pracuje.

Wie ktoś jaka pompa u mnie powinna być, albo etke ma i może sprawdzić, 1.2 bara czy 3 bary.



Awatar użytkownika
pikus-p3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt sty 12, 2007 22:25
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: pikus-p3 » śr gru 08, 2010 11:01

hmm niestety mam ten sam problem na Pb nie odpala. Na gazie jak jest w oklolicach powiedzmy 0 st. odpalam. Jednak ostatnio jak były mrozy po -16st. to niestety nie odpaliłem na gazie. Pompki nie słychać jak przekręcam kluczyk. Myślę, że to może stycznik tylko nie wiem który?


Moja Trójeczka ------------> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2272433#2272433 <-------------

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: PAPAYOS » śr gru 08, 2010 18:25

Maro_GT pisze:1.2 bara czy 3 bary

Więc tak... Jak będziesz zamawiał to proponuję najpierw rozebrać cała zabawkę i z pompą iść do sklepu... Nie proponuje allegro, ponieważ jest masa części które rzekomo pasują do modelu a w rezultacie nie pasują i nie ma możliwości zwrotu. :ass:

Jeśli chodzi o to czy 1,2 czy 3 bary to tak... Jeśli mono wtrysk to 1,2 a jeśli wielopunkt to 3 bary. Chociaż prawdę mówiąc wyczytałem gdzieś na forum to jest bez większej różnicy i różne źródła różnie podają. Ale trzymaj się tego co ja napisałem...

Jeśli zdecydujesz się na allegro to czytaj co tam jest napisane, ponieważ pompy (zamienniki) mają określoną żywotność podaną w godzinach ciągłej pracy (jak chciałem taką kupić to wyszła żywotność mi ok 40 tyś km). Tak więc lepiej kupić na szrocie niż na allegro tani zamiennik (ja tak uczyniłem)... :okej:

Jeśli u Ciebie jest coś takiego to daj mi znać to ci oddam tylko za koszt transportu nową, nie używaną, z gwarancją. Bo jak pisałem "kupiłem i wdupiłem"

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

kręci ale nie odpala 1.8 ADZ

Post autor: Maro_GT » czw gru 16, 2010 19:53

Golfik śmiga, przyczyną całego zamieszania była pompa którą na początku wykluczyłem :bigok:
Dzięki panowie za wszystkie odpowiedzi w temacie, a szczególne dzięki dla kolegi PAPAYOS za dobre rady :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość