Problem z ciepłym nawiewem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: j_a_r_o_o_o » pn paź 11, 2010 18:32

Witam,

Mam maly problem z cieplym powietrzem. Otoz, sprawa jest calkiem dziwna gdyz nawet jak autko jest juz dogrzane, a manetka zimno/cieplo jest przekrecona na max (cieplo) z nawiewow leci letnie powietrze (no, moze cieple, ale nie takie zeby bylo w srodku wystarczajaco cieplo). W pierwszym momencie pomyslalem ze padla mi nagrzewnica. Otworzylem maske i tu zdziwko, poniewaz waz gorny i dolny jest cieply (baaardzo cieply), wiec nie jest zatkana. Potem zauwazylem nastepujaca rzecz - manetka dziala baaaardzo lekko (tak mniej wiecej od polowy) przekrecajac w kierunku CIEPLO, zaś ciezej w kierunku ZIMNO i wydaje mi sie ze nigdy tak nie bylo. I tu powstaje pytanie, czy sa tam jakies linki ktore to wszystko ciagna i czy to moze byc cos z tym zwiazane? No i jak sie do tego wszystkiego zabrac jesli to bedzie to?

pozdrawiam,
Jarek


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

ryniu69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw mar 12, 2009 19:30
Lokalizacja: gdynia

Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: ryniu69 » sob paź 16, 2010 21:44

Witam również mam taki problem w moim golfie.Może któś się ustosunkować do posta kolegi wyżej jak rozwiązać ten problem.Tylko bez pomysłów z farelkami:)



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: j_a_r_o_o_o » wt paź 19, 2010 20:52

panowie, jakies pomysly....pomocy!


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: Duber » wt paź 19, 2010 20:54

jakie pomysly,odkrecaj panel i zobacz ze oslona linki,pancerz sie nie trzyma,wypadl z mocowania(tez tak mialem identycznie)



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: j_a_r_o_o_o » śr paź 20, 2010 08:47

Duber pisze:jakie pomysly,odkrecaj panel i zobacz ze oslona linki,pancerz sie nie trzyma,wypadl z mocowania(tez tak mialem identycznie)
łatwo Ci powiedziec ODKRECAJ :bajer: powiedz mi co, gdzie, jak (tak jak przy wymianie oswietlenia pokretel??) sorry za glupie pytania ale po prostu nie wiem :pub:


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

Breakmes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 03, 2010 16:31
Lokalizacja: Olsztyn

Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: Breakmes » śr paź 20, 2010 14:59

Tez mam problem z grzaniem. Mam pytanie do jakiegoś mechanika który sie na tym zna. Odpowietrzałem cały uklad ale dalej jest tak samo powietrze leci letnie. Linki mam napewno ok sprawdzałem wszystkie działa. Wymiana nagrzewnicy to już ostateczność. Węże do nagrzewnicy są hooooottt ... nie idzie ich dotknąć. Wlotowy i wylotowy. Nagrzewnica zapowietrzona ? Ale mam pytanie czy tam w moim mk3 nie ma zaworków przed nagrzewnicą ? Mój kumpel miał taki problem w mk2 i wyrzuciliśmy je dająć rurki i grzanie odrazu powróciło bo ów zaworki były juz do dupy. I nie trzeba było nic wymieniać a roboty było dosłownie na chwile. Prosze o odp.



Ps kolego wyżej tak wyciągasz jak przy wymianie oświetlenia pokręteł nawiewu. Do każdego pokrętła bd miał taką linke. zobacz czy dobrze tam działa bo może spadła któraś



Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: proinstalnet » śr paź 20, 2010 15:03

identycznie kolego jak przy zmianie podswietlenia.6 Srobek 4 pod ramka dwie pod popielniczka



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: Duber » śr paź 20, 2010 15:46

j_a_r_o_o_o pisze:(tak jak przy wymianie oswietlenia pokretel
tak,dokladnie.jak panel wyciagniesz zobaczysz chyba 2-3 linki



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: j_a_r_o_o_o » sob lis 27, 2010 23:49

ok. Golf dalej nie dmucha cieplym powietrzem w kabinie. Nie bardzo jednak rozumiem co ma pancerz do linki, poniewaz linka jest sztywna i nawet jakby sie pancerz przesuwal to i tak linka przeciez przsuwa ta wajche od nagrzewnicy (sprawdzalem reka, dalej sie tego nie da przesuwac). Ostatnio jechalem i naprawde bylo chlodno w kabinie. Zatrzymalem sie i sprawdzilem weze od nagrzewnicy (wlotowy goracy, wylotowy baaardzo cieply). Juz naprawde nie wiem co mam zrobic... rece opadaja (i inne rzeczy tez :jezor: )


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

wioletka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:09

Re: Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: wioletka » pn lis 29, 2010 13:13

Witam mam problem o dluzszegoooo czasu a mianowicie moj golf2 rok.1988 poj 1,6 benzyna mial problem z nawiewem (brak cieplego nagrzewania) wymienilem nagrzewnice a teraz jest problem otoz jak stoje w korku nawiew cieply daje full LETNIO a jak jade powyzej np 60 km/h to czuje minimalne cieplo PROSZE O PORADE



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: mishabest » pn lis 29, 2010 21:41

Kiedyś czytałem na forum temat odnośnie mk2 i braku ciepłego powietrza, było tam że na klapce sterującej ciepłe-zimne jest taka gąbka i ona się wykrusza i cały czas zimnym wali... A co do mk3 to polecam z włąsnego doświadczenia najpierw sprawdzić stan płynu, drożność wężyka od odpowietrzenia (ten cieńki od króćca do zbiorniczka), odpowietrzyć nagrzewnicę na wężach, (tu ostrożnie, jeżeli długo nie ruszane to króćce mogą się ułamać) szczególnie jak ma się gazownię, bo parownik z reguły jest niżej od nagrzewnicy i płyn zasuwa przez niego a w nagrzewnicy zostaje powietrze. Jeżeli już mamy pewność że wszystko z obiegiem płynu ok, to trzeba się przyjrzeć wszelakim linkom sterującym klapami powietrza. Wierzcie mi, moja ventka to drugie vw z gazownią i przy jakiejkolwiek pracy wymagającej spuszczenia choćby trochę płynu ogrzewanie znikało i bez w/w środków się nie obyło. Mam nadzieję że coś to komuś pomoże :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Golfiarz MK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:08
Lokalizacja: Gdynia

Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: Golfiarz MK2 » pn lis 29, 2010 22:09

Miałem tak ale mi pomogła wymiana nagrzewniczki, co niestety nie było tanie bo sam nie chciałem się zabierać za rozbiórkę całej deski rozdzielczej


Czysta droga przed sobą i MK 2, czy jest coś piękniejszego?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=370964" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam brewkę do grilla na 4 lampy
Filmik o moim http://www.youtube.com/watch?v=vgbp54UbDQY" onclick="window.open(this.href);return false;

wioletka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:09

POMOCY

Post autor: wioletka » czw gru 02, 2010 21:19

Witam niedawno poruszylam temat braku cieplego powietrza dziekuje za odp.ale wciaz jestem bezradna a mianowicie termostat dziala, czujnik temperatury dziala nagrzewnica 2mce temu wymieniona wszystkie weze cieple wlacznie z tymi co wchodza do kabiny a CIEPLEGO POWIEWU wciaz niema:)w czym tkwi problem bo dla mechanikow powoli zaczyna sie robic magiczny problem:)aha jeszcze pytanko o te weze wchodzace do kabiny czy ( teoretycznie) mechanik mogl podlaczyc weze na odwrot i dlatego jest zimno i drugie pytanko czy jest mozliwosc podlaczenia wiatraka(tego znajdujacego sie kolo nagrzewnic) w taki sposob ze wyssysa powietrze czyli dziala na odwrot



Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

Problem z ciepłym nawiewem

Post autor: proinstalnet » pt gru 03, 2010 00:47

nie ma takiej opcji ze odwrotnie podłaczone dumki na przysłonie padniete albo nagrzenica zakamieniona lub zapowietrzona



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości