Magnetyzer Dynamic Fuel test

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: Tominator » wt paź 12, 2010 22:57

Udało mi się przetestować magnetyzer przepływowy firmy Maksor model Dynamic Fuel Reference - cena 985zł w promocji
Dogadałem się z właścicielem firmy iż przetestuje i shamuje auto - poświęcę się dla dobra ogółu , Pan Marek Grendarz okazał się bardzo pomocnym i grzecznym sprzedawcą. Na stronie http://www.maksor.pl" onclick="window.open(this.href);return false; obiecuję takie rzeczy:

EFEKTY
- przyspieszenie nawet o 10% lepsze
- prędkość maksymalna nawet o 20 – 30 km/h większa
- zużycie paliwa nawet do 20% mniejsze
- szybsza reakcja na wciśnięcie gazu - na każdym biegu i przy każdych obrotach silnika.
- komfort i bezpieczeństwo

Na bajki typu +10% mocy nie liczyłem, zadowoliłbym się skromnymi 3-4% w całym zakresie przebiegu krzywych, ale co tam. Pacjentem do testowania była Ibiza 1.9 TDI ASV delikatnie muśnięta na 184KM - dupowóz mojego ojca. Wpłaciłem kase, przyszła przesyłka w ładnym pudełku z instrukcją obsługi nawet kawałem przewodu gumowego, montaż tego ładnie wyglądającego cacka trwał jakieś 5 minut. Producent zalecał aby przejechac minimum 2000km i czas testu to minimum 14 dni ponieważ jak twierdzi elektronika ma się przyzwyczaić do nowego obrobionego paliwa. Czytając komentarze na stronie maksora można odczuć że to co najmniej cud techni. Oto niektóre z nich:

Polo 1.4 TDI 75KM
" Po założeniu DF-"Reference" dopiero poczułem różnice. To już nie ten sam samochód. Silnik dostał, takiego "powera", że głowa mała..."

Passat 2.0 TDI 170KM
"Auto przyspiesza jednym ciągiem jak by miał 250KM i prędkość maksymalna poprawiła się zdecydowanie. Teraz wg szybkościomierza jedzie ponad 230km/h i nie muszę czekać aż dojadę do Opola. Samochód naprawdę ma super przyspieszenie i .. Pali o jakieś 27%!!! "
Dodam od siebie że przed testem klient z Passata pisał iż jego 2.0 pali mu średnio z baku 14.6l ropki jak przyciśnie na trasie Jak jedzie normalnie na trasie to 11,4l

Takich opini można czytac i czytać. Tym bardziej nie mogłem doczekać się wyników testu. Paliwo to zwykły ON z BP z tego samego dystrybutora w dniu pierwszego tankowania przed hamownią zatankowałem cały bak i jeszcze ponad 120l do beczek żeby wynik był obiektywny. Założyłem maksora shamowałem auto i przelatałem 2800km w 19 dni. Potem kolejne hamowanie i porównanie wykresów poniżej.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Jak widać na załączonym rysunku zabawka która kosztuje 1000zł czyli Dynamic Fuel Reference nie dała absolutnie nic, a nie większej mocy, ani momentu, przebiegi krzywych są niemal identyczne i różnice są w granicach błędu pomiaru. Na dole widać wyższy moment wynikajacy z tego iż Gulu hamował auto raz od 1000 a raz od 1200 obr, jego błąd ale co tam, jak turbo się rozkreci to widać że już nie ma żadnej różnicy. Spalanie oczywiście na takim samym poziomie jak przed założeniem. Cudo zostało wymontowane i jutro jak czas pozwoli odesle do firmy, zobaczymy czy nie bedzie żadnych problemów ze zwrotem kasy. Zapraszam do komentowania i ewewntualnej wymiany doświadczeń związanych z magnetyzerami dla mnie ten produkt to tak raczej działa bardzo mocno na kieszeń i psychike klienta niż na paliwo.
PZDR



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: Shmatan » wt paź 12, 2010 23:45

1000zł za magnetyzer? na allegro zeszły już do "nastu" złotych...

Potwierdza się to, o czym od dawna większość kierowców wie. Magnetyzery, strumienice, wycinanie tłumika i cała reszta działa głównie na psychike użytkownika.

Z chęcią zobaczyłbym porównanie na hamowni paliw supreme ze zwykłymi



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: bradley » śr paź 13, 2010 14:52

Nie wiem jak to moze dzialac skoro paliwo nie jest ferromagnetykiem. Trzebaby bylo jezdzic na jakims mongolskim zanieczyszczonym paliwie to moze wtedy te magnesiki cos by wylapywaly.
Shmatan pisze:strumienice, wycinanie tłumika i cała reszta działa głównie na psychike użytkownika.
Akurat poluznienie wydechu w niektorych wypadkach na prawde przynosi efekty.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: Drogojad » pt paź 15, 2010 07:14

Podobno żeby magnetyzer zadziałał - przewody paliwowe przed listwą wtrysku muszą być w miarę proste bez kolanek i zakrętów.
ALE skutecznosc działania magnetyzerów pozostaje wiele do życzenia.Komentarze typu "moje auto dostało kopa po zamontowaniu magnetyzera" hehhe
jest bardzo duzo tego na necie jedni mówia ze działaja inni ze to kicha pozatym cacko warte 1000zł powinno coś dać eh szkoda słow zwykli oszuści jeżeli rzeczywiści nic nie daje ten magnetyzer



majkitdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lut 06, 2009 09:37
Lokalizacja: ddz
Kontakt:

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: majkitdi » pt paź 15, 2010 09:12

akurat wyciecie czesci wydechu moze dac calkiem spoko jak na ta operacje przyrost.
jakosc paliwa mysle ze tez moze miec jakis wplyw.
chetnie bym zobaczyl porownanie paliw zwyklego ON z orlenu, Vervy ON, SHELL diesel extra oraz Vpower Diesel. Taki test bylby troche czasochlonny - trzebaby miec pewnosc, ze cala poprzednia ropa zostala wyjezdzona a pomiar na hamowni odbywa sie w 100% na danym paliwie.. Terminator do dziela :D :pub:


vw > all

Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: Drogojad » pt paź 15, 2010 12:11

majkitdi, tu był taki test tyle ze benzyny " onclick="window.open(this.href);return false;

filmik do pobrania http://www.wak-tt.com/videos/5g_fueltest.wmv" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: aw69 » pt paź 22, 2010 22:52

Cudo zostało wymontowane i jutro jak czas pozwoli odesle do firmy, zobaczymy czy nie bedzie żadnych problemów ze zwrotem kasy
Ty za to zapłaciłeś ???? buaaaaaaaaaaaaaahahahhahahah :rotfl: rozbiłeś bank ! :)


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: Tominator » wt lis 02, 2010 23:18

Kasa zwrócona, w firmie nie robili żadnych problemów także ze strony obsługi wszystko ok. Jedyna wada tego produktu to taka, że nie działa poza tym rewelka :helm:



Awatar użytkownika
arturkw
Kwi@tek
Kwi@tek
Posty: 1186
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:39
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: arturkw » wt lis 02, 2010 23:30

Tominator pisze:że nie działa poza tym rewelka :helm:
to było dobre:)


1.9 TD boost pin,KW,1,2bar,smoked front
viewtopic.php?f=88&t=217777" onclick="window.open(this.href);return false;

obecny KwiatkoVWóz
1.9 TDI 1Z+ 216,BBS RS,FMIC,FK,Raid HP
viewtopic.php?f=88&t=378323" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagowanie,odczyt,kasowanie błędów

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: Tominator » pt lis 19, 2010 23:12

BTW w tej chwilie na stronie maksora jest do kupienia potestowy mój(porysowany) magnetyzer w promocyjej cenie 799zł - spieszyć się bo warto :rotfl:



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: t0mal » sob lis 27, 2010 01:54

Wiem jak działają magnetyzery, oto schemat.
Obrazek

Bo, jakim cudem taki magnesik może wpływać na niepolarne łańcuchy węglowodorów?

Co jeszcze ciekawego znalazłem, fakt, dotyczy to innego modelu ale warte przytoczenia:
ATRAKCYJNE UPUSTY W ZAMIAN ZA OPINIE - zapytaj o szczegóły.
http://www.maksor.pl/index.php?p51,maks ... 046dfe955b" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: bradley » sob lis 27, 2010 10:49

t0mal, kiedys uzywalo sie kija i marchewki a teraz nowsza technologia :D


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
logo1024
Star logo
Star logo
Posty: 1630
Rejestracja: śr maja 05, 2010 22:12
Lokalizacja: Rudki TKI

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: logo1024 » pn lis 29, 2010 20:38

Szacun i wielkie dzięki kolego za przeprowadzenie testu, teraz widać ile te shity są warte


OEM+ USA 25th Anniversary ==> viewtopic.php?f=89&t=395742

Awatar użytkownika
olko25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt lut 03, 2009 07:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Magnetyzer Dynamic Fuel test

Post autor: olko25 » czw gru 02, 2010 18:39

Zaczynając czytać byłem ciekaw jak się to zakończy , i po skończeniu nie pomyliłem się .
Kupiłem podobne ustrojstwo z 6 lat temu do Passata B3 1.8 RP . Myslałem że coś to da , ale odczucia z jazdy były podobne przed jak i po . Zero różnicy . Widzę że po kilku latach nic się nie zmieniło . I że wogóle to jeszcze produkują :kac: :kac: :kac: .

A jak by to było takie super rewelacja to każdy producent samochodów by to ładował do silnika aby mieć niższą emisje spalin :rotfl: :rotfl: :rotfl: ( bo przecież spalanie spada o ileś tam procent :bajer: ) . I jeszcze ta cena prawie Tysiak :kac: :kac: , o zgrozo :goof:

Ehh nie wiem może to i u kogoś działa ale dla mnie to shiet jakich mało :ass: , taniej wyjdzie załozyć kilka magnesów z lodówki w paru miejscach silnika . A nóż może dygnie nam o 20 KM :jezor: :jezor:

Pozdro :pub:


Miłość do passata od 10 lat :]

Moja bryka : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2921349#2921349

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości