Różnica w budowie silników pomiędzy GTI MKVI a R MKVI

Forum techniczne związane z silnikami TSI/TFSI

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, Borys, VIP

Awatar użytkownika
Morfina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lis 30, 2006 23:47
Lokalizacja: Wrocław

Różnica w budowie silników pomiędzy GTI MKVI a R MKVI

Post autor: Morfina » pn lut 01, 2010 23:57

Jak w temacie, w necie można znaleźć wiele rzeczy na ten temat może mamy na forum jakiegoś Guru, który to by usystematyzował.
z rzeczy które są "potwierdzone":
GTI - blok żeliwny i K03
R - blok aluminiowy i K04

Co do osprzętu itd. to wiele różnych "opinii" znalazłem ... :grin:
Właściwie bardziej celowe było by spytanie czy owe silniki maja cokolwiek wspólnego :-P
Ostatnio zmieniony wt lut 02, 2010 00:00 przez Morfina, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

Post autor: Majiic » śr lut 10, 2010 18:51

To sa to troszke inne jednostki ;)
Ostatnio zmieniony pt kwie 16, 2010 11:36 przez Majiic, łącznie zmieniany 2 razy.



MichalWit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr gru 30, 2009 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MichalWit » sob mar 27, 2010 09:59

Są to dwie zupełnie różne jednostki, o różnej nazwie technicznej. Silnik 2.0 TSI występujacy między innymi w mk6 GTI, Scirocco (po 45tyg 2009) to EA888, silnik tzw. nowej generacji - jest to modyfikacja starszego EA888 z mk5 GTi.
Silnik występujacy w Golfie R to 2.0 TFSI, EA113, tzw. starej generacji. Te same jednostki możemy spotkać również w Leonie Cupra, Audi S3..

Myślę, że teraz będzie łatwiej znaleźć jakieś konkretniejsze info znając oznaczenia tych silników.

Pozdrawiam



guns
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 22, 2010 14:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: guns » pn mar 29, 2010 12:33

Ja znalazł coś takiego. Jeżeli komuś to pomoże to proszę bardzo.

Krótkie podsumowanie kodów silników opartych na EA888:

* 1.8 TSI – to kody BYT (Audi A3/TT), BZB (Audi A3/TT, Seat Leon/Altea, Skoda Octavia, VW Passat) , CDAA (Audi A3, Skoda Octavia, Skoda Superb, VW Golf),CABA,CDHA,CABB,CABD, CDHB (Audi A4)
* 2.0 TSI – to kody CAWB, CBFA (Golf GTI, Audi A3), CCTA (VW Passat), CCZA (Audi A3), CCZB (Golf GTI), CAEA, CAEB, CDNB, CDNC ( Audi A4)


[ Dodano: 29 Mar 2010 16:15 ]
Morfina pisze: z rzeczy które są "potwierdzone":
GTI - blok żeliwny i K03
R - blok aluminiowy i K04
Skąd wiesz że "R" ma aluminiowy blok



Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Post autor: zlos » śr cze 30, 2010 14:10

Mam eRkę, ale nie mam GTI. Wiem czym się różni eRka od S3 (tylko intercoolerem i softem), ale do GTI nie mam porównania.

Może na jakimś spocie podrzucimy maski do góry i od razu wyjdzie szydło z komory...


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
jendrula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt sty 23, 2007 21:08
Lokalizacja: VAG osoVWa

Re:

Post autor: jendrula » ndz sie 22, 2010 22:42

MichalWit pisze:Są to dwie zupełnie różne jednostki, o różnej nazwie technicznej. Silnik 2.0 TSI występujacy między innymi w mk6 GTI, Scirocco (po 45tyg 2009) to EA888, silnik tzw. nowej generacji - jest to modyfikacja starszego EA888 z mk5 GTi.
Silnik występujacy w Golfie R to 2.0 TFSI, EA113, tzw. starej generacji. Te same jednostki możemy spotkać również w Leonie Cupra, Audi S3..

Myślę, że teraz będzie łatwiej znaleźć jakieś konkretniejsze info znając oznaczenia tych silników.

Pozdrawiam
Byłem na szkolenu z silników tsi i tam powiedzieli że koncern volkswagen sam zamotał z oznaczeniami TSI ,TFSI ogólnie pierwsze silniki FSI miały tzw, wtrysk uwarstwiony (fuel stratificated injection) który był niby to super i tam był katalizator NOx klapka w kolektorze ssącym która uchylała się w momencie gdy silnik pracował na mieszance uwarstwionej....
Później wprowadzili Turbodoładowanie w silnikach FSI i nazwali je TFSI i właśnie w nich była też owa klapka i pare niepotrzebnych pierdół.... w TSI obecnie produkowanych zrezygnowano z wtrysku uwarstwionego i Katalizatora NOx nawet nie ma w nich recyrkulacji spalin bo .... nie potrzebna :grin:
zamieszali poplątali nikt nie wie o co chodzi...


Typ 17 Uber Alles !

https://www.facebook.com/VAG-OsoVWa-204985576199172/

Awatar użytkownika
waciak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 09:18
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Różnica w budowie silników pomiędzy GTI MKVI a R MKVI

Post autor: waciak » wt sie 24, 2010 21:48

CCZA (Audi A3)
Także Octavia ;) Ja mam CCZA :bajer:


Wódka nie rozwiąże Twoich problemów...z drugiej strony mleko też nie :)

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Różnica w budowie silników pomiędzy GTI MKVI a R MKVI

Post autor: spawacz » śr paź 13, 2010 20:37

Ja mysle ze to bedzie roznica we wtrysku paliwa, po 1 zwiekszyli cisnienie bo to taki CR na benzynke i rozpyla inaczej paliwo inna ilosc dziurek w wtryskwaczu .


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

ODPOWIEDZ

Wróć do „TSI/TFSI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości