Przygotowanie silnika pod Turbo

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

-mackoostry-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 02, 2007 10:34
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -mackoostry- » śr wrz 30, 2009 21:11

Nie nada co masz do tego silnika ?

bo podstawowe części które potrzeba pod turbo :

- turbo z zaworem upustowym znawcą nie jestem ale najlepiej CHYBA montować K03 lub K04 od Audi S4

- kolektor wydechowy pod turbo najlepiej rurowy równloległy + downpipe do dokupienia na allegro mozna tez zamówić dorobiany ale to $$$

- intercooler z całym orurowaniem kwasiak wykonanie blacharz spawacz złota rączka

- układu wydechowy kwasiak wykonanie blacharz spawacz złota rączka

- zawór blow off

- układ smarowania turbosprężarki przebiac najlepiej głowice w potęzniejszych mocach chlodnica oleju do tego przerabiac trzeba też miske olejowa

-docisk + sprzegło Sachs

-ukł paliwowy wtryski pompki

-nie wiadomo też jaki stan silnika czy nie trzeba zmienić podstawowych rzeczy

-strojenie

To wszystko oczywiscie obliczone dopasowane zeby grało na sii

masz coś z tego to może coś poradze bo jeśli nie masz to powiem ci koszta a to bedzie boleć :bajer:
Ostatnio zmieniony śr wrz 30, 2009 21:13 przez -mackoostry-, łącznie zmieniany 2 razy.



kowalesko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 20, 2007 21:21
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: kowalesko » pn gru 07, 2009 19:07

Wszędzie się pisze, że nie da rady uturbić gaźnikowca a ja mam jedno pytanie do znawców tematu jak by było z gaźnikami motocyklowymi???
Przecież w większości motorków jest takie coś jak doładowanie dynamiczne polega to na tym, że im szybciej jedziemy tym więcej powietrza trafia do gaźników i moc idzie w górę.

Teraz pytanie o inny układ zasilania planuję za jakiś czas pobawić się w uturbianie KR'ki i wpadłem na pomysł a właściwie już kiedyś to widziałem gdzieś, że k-jetetonic jest z audi 2coś litra i 5garów i jeden przewód wtryskowy jest zaślepiony. Pisze o tym alby do KR zamontować inny k-jet bo podejżewam, ze ten z audi będzie bardziej wydajny i bez więksych modów bedzie się dał wyregulować i będzie to wszystko psikało jak trza z turbo.

Następne pytanie jakie turbo i o jakim ciśnieniu doładowania zapodać do KR aby uzyskać przyrost mocy w granicach 20 koni ???

Czy może lepiej pod turbo będzie się nadawał silnik 9a ta sama moc z większej pojemności a co za tym idzie jest mniej wysilony.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2009 19:10 przez kowalesko, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » wt gru 08, 2009 14:36

kowalesko pisze:Następne pytanie jakie turbo i o jakim ciśnieniu doładowania zapodać do KR aby uzyskać przyrost mocy w granicach 20 koni ???
turbo dla 20 koni??? toz to paranoja... poczytaj caly ten temat co zajmie ci ze 4 dni i noce i bedziesz mial jasny umysl...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » pt sty 15, 2010 16:00

Witam mam pytanko odnosnie motorku vr6 . Silniczek zostanie uturbiony. Jakie dzialania podjac przed wstawieniem turbo. Czy wystarczy srobic przeglad silnika czyli wymienic pierscionki, panewki, uszczelniacze, zrobic porting glowicy. Jakie dzialnia podjac oprócz tego ze to zajmie troszke czasu i w h_j kasy. Turbo jakie znalazlem to od subaru 2.5 literka, ma zawór wg w sobie. Nie wiem jakie dzialania podjac zeby przygotowac silnik pod turbinke. Zajzec i wymienic zużyte czesci uszczelniacze, panewki, pierscienie itp. cos podradzicie. Czy te turbo od subaru 2.5 napompuje mi 100KM z literka czyli okolo 290koni zeby bylo czyli okolo 0.8 bara trzeba dmuchnac. Podradzcie co zrobic w silniku przed zabawa w turbo
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 13:21 przez mendrek, łącznie zmieniany 1 raz.


Jetta mk2 BY Mendrek
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16ec8ad536ccb9a9.html][img]http://images39.fotosik.pl/204/16ec8ad536ccb9a9m.jpg[/img][/url]

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » ndz sty 17, 2010 22:49

mendrek pisze:Witam mam pytanko odnosnie motorku vr6 . Silniczek zostanie uturbiony. Jakie dzialania podjac przed wstawieniem turbo. Czy wystarczy srobic przeglad silnika czyli wymienic pierscionki, panewki, uszczelniacze, zrobic porting glowicy. Jakie dzialnia podjac oprócz tego ze to zajmie troszke czasu i w h_j kasy. Turbo jakie znalazlem to od subaru 2.5 literka, ma zawór wg w sobie. Nie wiem jakie dzialania podjac zeby przygotowac silnik pod turbinke. Zajzec i wymienic zużyte czesci uszczelniacze, panewki, pierscienie itp. cos podradzicie. Czy te turbo od subaru 2.5 napompuje mi 100KM z literka czyli okolo 290koni zeby bylo czyli okolo 0.8 bara trzeba dmuchnac. Podradzcie co zrobic w silniku przed zabawa w turbo
Mendrek weź przeczytaj ten temat cały co? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w srodku. Zacznij czytać od końca.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » pn sty 18, 2010 12:45

Witam czytalem wszystko od poczatku i nic nie ma konkretnego napisane. Jedynie wiem ze by sie przydalo przejzec motor . Turbo to wybiore holset hx35 z ciezarówki laduje juz od 3.5 tysiaca w 2 litrówce a w tym zacznie troche od mniejszej ilosci obrotów ldowac. Pozdr


Jetta mk2 BY Mendrek
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16ec8ad536ccb9a9.html][img]http://images39.fotosik.pl/204/16ec8ad536ccb9a9m.jpg[/img][/url]

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » pn sty 18, 2010 19:34

mendrek, napisze tak tego na tacy nikt Ci nie poda. Jeśli sam chcesz robić to drogi silnik do zabaw sobie wybrałeś powinieneś mieć drugi w zapasie. Ja nabyłem dwa 1.8 16v za psie pieniądze i też kminie w garażu z turbo. na pierwszym silniku sie bede uczył bo specem nie jestem i może w kosmos przy tym polecieć bo też wszystkiego nie znalazłem, ale co sie naucze to moje
odpręż silnik, jak to pewnie wiesz lub pytaj posiadaczy vr6t o porade



Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » pn sty 18, 2010 21:40

Wszystko jest juz znalezione. Jedyne co to bede sie bawil w wyspawanie kolektora i o rurowania i innych rzeczy tak jak przy turbo. Silnik vr6 goly mozna dostac tez tanio. I na nim bede testowal i dopasowywał wszystko przed głównym montażem. Zagwozdka jest tylko jakie turbo wybrac. Wiem ze holset hx35 bedzie lądował pelen bost czyli w moim przypadku 0.8 bara od okolo 3.5 tys obr czyli jeszcze przyzwoicie. Jedyny problem to ze nie ma wbudowanego WG w sobie i poszukuje innej turbinki która utrzyma do konca te 0.8 bara , a nawet 1bar. Zamiast holseta mysle wziasc turbo lancera td05 16g6 9.8t. Podobno potencjal do ponad 350 koni a to juz jest sporo i jest mniejsza niz holset i ma WG wbudowany. Moze ktos poradzi jakiej uzyc. Taka by mnie interesowala http://allegro.pl/item877981106_mitsubi ... rbina.html Nada sie do vr6 i utrzyma 0.8 bara do konca. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 23:01 przez mendrek, łącznie zmieniany 1 raz.


Jetta mk2 BY Mendrek
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16ec8ad536ccb9a9.html][img]http://images39.fotosik.pl/204/16ec8ad536ccb9a9m.jpg[/img][/url]

ERNI100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:49
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Post autor: ERNI100 » ndz sty 24, 2010 12:03

Jakie moce chcesz uzyskać ?

Zapomnij o Holsecie HX35 bo to jest wielka krowa i wstaje strasznie późno.Musisz szukać turbiny najlepiej z chłodzeniem wodnym ,bo takie generalnie stosuje się do aut benzynowych.Jeśli celujesz pod 300 KM to wystarczy coś w stylu GT28R Garrett lub coś podobnego z większym A/R-em na wylocie spalin.Takie turbo szybkow staje i przyzwoicie pompuje.Na forum mojego auta ,czyli :http://www.forum.fiatcoupe.pl/index.php ,mają chłopaki moce koło 350KM przy takich własnie turbinach.GT28R ma potencjał do około 330KM ,pompują koło 1.5 bara oczywiście przy silniku 2 litrowym.
Tu masz fotki takich turbin :http://www.forum.fiatcoupe.pl/viewtopic.php?t=14392


TURBOSPRĘŻARKI
CZĘŚCI DO TURBOSPRĘŻAREK
www.emp-turbo.pl

Awatar użytkownika
charubin18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: wt paź 28, 2008 13:35
Lokalizacja: kolno

Post autor: charubin18 » czw sty 28, 2010 20:07

no i czyta,m i nikt konkretnie nic o 1.8 16v kr nie napisa. Wiemy juz ze to jest dobry silnik do zabaw z turbo to teraz jeszcze powiedzcie tak po kosztach jaki bedzie koszt montarzu soft turbo do 0.4 bara na ori gratach i ile mocy uzyskam i najwazniejsze czy przy takim doladowaniu zawor blow off bedzie funkcjonował głosno i słyszalnie dla ucha?? pozdrawiam


http://datingsidorsingel.com/

Awatar użytkownika
Miłek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: wt lip 10, 2007 16:17
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Miłek » ndz lut 14, 2010 19:36

Czytałem temat ale nurtuje mnie jeszcze kilka spraw ... Jeżeli uturbiamy silnik wolnossacy to co sie dzieje z przepływomierzem i sondą w wydechu one moga zostać seryjne czy trzeba je wymienić? na co ?? oczywiscie pytam o soft nie o jakas mega moc . Czy krótki skok tłoka to pozytyw czy negatyw ??


MK4 GTI 1.8 20vT - JEST
Mk3 GTI-Edition 1.8 20vT - BYŁO
Mk3 Gti 2.0 8v - BYŁO
Mk3 GL 1.6 8v -BYŁO

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » śr mar 17, 2010 13:34

Miłek pisze:Czytałem temat ale nurtuje mnie jeszcze kilka spraw ... Jeżeli uturbiamy silnik wolnossacy to co sie dzieje z przepływomierzem i sondą w wydechu one moga zostać seryjne czy trzeba je wymienić? na co ?? oczywiscie pytam o soft nie o jakas mega moc . Czy krótki skok tłoka to pozytyw czy negatyw ??
Przepływomierz zostaje, jest podstawą do określenia czasu wtrysku na podstawie ilości zassanego powietrza (pamiętajmy że turbo też zasysa powietrze). W zależności od przepływomierza można umieścić go w rurze o większej średnicy (dotyczy przeplywek z gorącym drutem - żeby nie zamknąć wskazań przy polowie zakresu obrotowego), lub zmienić na taką o większym przepływie (dotoczy przepływek klapkowowych - np z BMW 735). Za każdym razem trzeba dostroić elektronikę do zmieniających sie warunków dla czujników.

Sonda wąskopasmowa na nic się nie zda. Będzie próbować przez cały czas zmienić skład mieszanki na idealny dla silnika ssącego (14,7:1). W silnikach doładowanych AFR pownien być znacznie niższy więc pracę sondy trzeba wyłączyć w ECU, lub wstawić emulator. Bez tego sterownik notorycznie będzie zubażał mieszankę pracując non stop na mapach korekcyjnych.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz kwie 11, 2010 16:27

bugalon pisze:Będzie próbować przez cały czas zmienić skład mieszanki na idealny dla silnika ssącego (14,7:1). W silnikach doładowanych AFR pownien być znacznie niższy więc pracę sondy trzeba wyłączyć w ECU
nie jest tak do konca, wiekszosc ecu posiada w sofcie zapis o przebiegu afr w skali obrotow i obciazenia gdzie soft okresla sredni sklad mieszanki z sondy waskopasmowej i gdzie spokojnie mozesz ustawic afr rzedu 10 aby tylko byla dobrze uksztaltowana mapa paliwa.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 11, 2010 16:28 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Łukasz Popiela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 18:19
Lokalizacja: Łukowica
Kontakt:

Post autor: Łukasz Popiela » ndz maja 02, 2010 21:00

witam koledzy. przeczytałem wszystko od deski do deski, a mam 1.6 td i już wiem że do mojego abf nic z tego nie będzie. ale czy z 1.8 t da rade na soft turbo bo jest wieksza dostepność.? drugie pytanie. jeżeli wszystko poskładam wyspawam rury i wszystko jak należy czy konieczne jest strojenie tego czy powinno dzałać odrazu żeby silnika nie uszkodzić dodam że mam lpg sekwencje. zbyt dużym funduszem nie dysponuje, nie chodzi o części tylko same koszty które sa dalej czyli strojenie i co tam jeszcze dojdzie. ale z tego co czytałem wychodzi że abf na seryjnych gratach i pompie i etryskach daje rade na lekkim doładowaniu. mechanicznie temat jest mi znany ale strojenie i jakaś elektryka do tego - tego się boje. dziekuje i pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości