Jakie wybraćgłśniki 165 mm

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

daro46
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: wt cze 27, 2006 15:47
Lokalizacja: Okolice jarosławia
Kontakt:

Jakie wybraćgłśniki 165 mm

Post autor: daro46 » pt lip 31, 2009 12:01

Witam co byście polecili do mk2 w przednie drzwi(włożone panele pod 165) cena w granicach 100zł
Ostatnio zmieniony pt lip 31, 2009 12:01 przez daro46, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » pt lip 31, 2009 13:19

za mały budżet na coś co zagra w miarę...
starczy na magnaty ew. phonocary.
Nie kupuj tylko dwudrożnych - strata kasiory.


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: herbiasty » pt lip 31, 2009 17:58

jesli nie masz wiecej.. to NIE kupuj phonocarow... kiedys byly GMS 2600 lub 960 i bily one na glowe phonocary swego czasu :)


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » pt lip 31, 2009 20:35

CrocodileReggae pisze:za mały budżet na coś co zagra w miarę...
starczy na magnaty ew. phonocary.
Tak piszesz jakby to był boshmann. Phonocarów nie kupi za te pieniądze bynajmniej w tym wymiarze.

Znajdz sobie na allegro zestaw TD + tweetery i to jest moim zdaniem minimum. Koszt ok 160 PLN ale grają ładnie i czysto. To nie są basowe głośniki więc jeśli chcesz katować to dibeisi.



daro46
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: wt cze 27, 2006 15:47
Lokalizacja: Okolice jarosławia
Kontakt:

Post autor: daro46 » pt lip 31, 2009 23:00

przód jest już wyposażony w tweetery miejscu regulacji lusterek oraz na podszybiu w pionki ,i tak nie wiem czym by to podeprzeć ... a co do boshmann-ów to ma kpl w tylnych drzwiach i grają naprawdę ładnie ....



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » sob sie 01, 2009 06:33

Ja jestem za całością jednej marki prócz jednostki sterującej. Każdy głośnik ma inną specyfikacje a jak kupujesz zestaw to robisz całą scenę i one się uzupełniają. Dla Ciebie ładnie to może być dla mnie przeciętnie i odwrotnie. Ja gdy słucham na swoim zestawie muzyki to mi sprawia przyjemność ale nie o tym mowa.

Jeśli już kupujesz w drzwi to nie kupuj basowych bo nie na tym rzecz polega. Tam kup midbasy a jakiej marki to już dowolnie bo z tańsze głośniki różnych firm są produkowane w jednym miejscu. Gdybym miał wybierać do stówki to wziąłbym ew te boshmany.

Tweetery w miejscu lusterek mijają się z celem tak jak uszy z dźwiękiem, chyba, że są nachylone pod kątem w strone przednich zagłówków.
Ostatnio zmieniony sob sie 01, 2009 06:35 przez PaulAdmin, łącznie zmieniany 1 raz.



daro46
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: wt cze 27, 2006 15:47
Lokalizacja: Okolice jarosławia
Kontakt:

Post autor: daro46 » sob sie 01, 2009 07:04

dokładnie tak są nachylone :) mógłbyś jakiegoś linka z allegro zapodać o mniej więcej które ci chodzi....



Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: herbiasty » sob sie 01, 2009 10:44

PaulAdmin nie pisz takich rzeczy bo nawet wsrod tych tanszych mozna znalezc i takie ktore pod samym radiem zagraja nienajgorze... piszesz ze sprzet ma sprawiac przyjemnosc a tu polecasz buszmeny .. :crazy:
jeszcze zeby je radiem ruszyl to by bylo dobrze ...
GMS stare i w tej cenie bezkonkurencyjne, kiedys byla seria neodymium 2600 i naprawde byly porownywalne z glosnikami po 350zl gdzies mialem nawet test z 2005r robiony przez Car hi-fi i wypadly naprwade przyzwoicie


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » sob sie 01, 2009 13:14

herbiasty pisze:piszesz ze sprzet ma sprawiac przyjemnosc a tu polecasz buszmeny .. :crazy:
Napisałem, że w ostateczności i w tej cenie jaką podaje kolega, autor tematu. Napisałem też, że mój przyjemnie gra a ja nie mam boshmana a phonocary i zestaw odseparowany.
daro46 pisze:dokładnie tak są nachylone :) mógłbyś jakiegoś linka z allegro zapodać o mniej więcej które ci chodzi....
No nie wiem, nie patrząc na specyfikacje to masz i tak niewiele propozycji..
http://allegro.pl/item698397940_blaupun ... tanio.html
http://allegro.pl/item701887232_komplet ... war24.html



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » ndz sie 02, 2009 15:38

herbiasty pisze:nie pisz takich rzeczy bo nawet wsrod tych tanszych mozna znalezc i takie ktore pod samym radiem zagraja nienajgorze...
akurat...
ani te tanie ani drogie pod samym radiem nie zagrają poprawnie...


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt lis 13, 2009 10:03

Aby nie zakładać nowego tematu piszę tutaj.

Również jak autor szukam tanich głośników. Chodzi mi o coś co zastąpi fabryczne Nokia, które głównie buczą. Nie chce wydawać więcej kasy bo głównie czego słucham to radio TOK FM, a gadających głów można słuchać na byle czym. Czasem coś tam połupie jakąś muzykę ale bez przesady.

Przeczytałem trochę postów ale większość proponuje głośniki za 200 czy 300+. Nie chce takich kupować bo do nich należałoby drzwi przygotować itp a tego tym bardziej mi się nie chce. Przynajmniej w aktualnych warunkach pogodowych.

Szukam czegoś 2 drożnego, ewentualnie taniego odseparowanego który nie będzie drażnił człowieka. Najlepiej za około 100. Ale jeśli będzie coś naprawdę wartego za 150 to też nie ma problemu.

Ogólnie nie znam się na głośnikach. Byłem w miarę szczęśliwym posiadaczem Pioneer TS 6921 ale znalazły nowego właściciela wraz z radiem i półką. Dokupiłem do tego nowe radio - po taniości LG oraz głośniki Blaupunkt GTO cos tam mkII 4x6 i to była masakra. Głośniki które miałem z przodu - koszt 30 zł nowe- grały na tym radiu lepiej niż te blaupunkty.
Zwracam się dlatego do tego szanownego grona o przybliżenie mi produktów wartych uwagi w budżetówce.

Aktualna konfiguracja:
Radyjo: Pioneer DEH-P3600 z jakimiś literkami, podświetlany na niebiesko i czerwono 4x50w chyba.
Tył: Magnat 20 cm chyba Racer 320 - nie mój pomysł a poprzedniego właściciela.
Przód jest Nokia 165 mm i te chce na coś zamienić.


Dodatkowo mam pytanko. Podczas grania głośniejszego z jakimś bumm przygasa mi podświetlanie radia. Przejmować się tym?

Z góry dziękuję za rady.



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » pt lis 13, 2009 13:31

jhosef, za 100zł cieżko coś kupić aczkolwiek jak nie oczekujesz wodotrysków to magnat edition 216 powinien być ok. Może tweeter nico nachalny ale odpowiednia korekta eq i będzie ok.
Podczas grania głośniejszego z jakimś bumm przygasa mi podświetlanie radia. Przejmować się tym?
Możesz wymienić przewody zasilania radia na 4qmm i podciągnąć prosto z akumulatora. Jest to raczej normalny objaw spadku napięcia dość często występujący gdy zasila się głośniki końcówka mocy z radia.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt lis 13, 2009 19:11

DJ_SM, dzięki za odpowiedz. Dzisiaj polatałem po marketach i prawie wybrałem. Prawie bo nie ten wymiar. Posłuchałem i najbardziej mi pasował Blaupunkt GTc 652, odseparowane 3 drożne. Muszę jeszcze poszukać.



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » sob lis 14, 2009 10:48

DJ_SM pisze:Cytat:
Podczas grania głośniejszego z jakimś bumm przygasa mi podświetlanie radia. Przejmować się tym?
Możesz wymienić przewody zasilania radia na 4qmm i podciągnąć prosto z akumulatora. Jest to raczej normalny objaw spadku napięcia dość często występujący gdy zasila się głośniki końcówka mocy z radia.
dokładnie...
jhosef pisze:Blaupunkt GTc 652
bez wzmacniacza będzie dalej kiszka...


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości