[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
buli87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 20:21
Lokalizacja: SMI

Post autor: buli87 » wt paź 20, 2009 00:20

Mój błąd :crazy: Myślałem że po prostu są to te maty którymi wyłożone zostały fotele w pierwszym poście, a nawet nie zwróciłem uwagi że te na aukcji nie są produkcji VW. Teraz już wszystko wygląda jasno i klarownie ;)


KUPIĘ - fotele z elektryką 3d -

Awatar użytkownika
buli87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 20:21
Lokalizacja: SMI

Post autor: buli87 » śr paź 21, 2009 17:38

Odebrałem dziś te maty od gostka z allegro i mają one trochę więcej przewodów niż jest potrzebne imo.. więc mam pytanie: do czego one mogą być i czy są potrzebne?

Obrazek


KUPIĘ - fotele z elektryką 3d -

greg

Post autor: greg » śr paź 21, 2009 21:23

buli87, pchnij mi ta matę do domu - rpozetne i przerobię a jak potrafisz sam to - rozetnij izolację pomiędzy zieloną a tą wielopinową wtyczką - muszą zostać kable - brązowy - ma iść do maty - rozgałęziony też na tą 2 pinową wtyczkę, czarno/biały cienki - ma iść do maty, brązowo/żólty ma iść do maty i być rozgałęziony na wtyczkę 2 pinową
załączam fotki
Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
buli87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 20:21
Lokalizacja: SMI

Post autor: buli87 » czw paź 22, 2009 17:24

greg dam rade sam to zrobic, ale dzieki ;)

Powiedzcie mi jakie mają numery wtyczki do tych gniazd do maty, chodzi mi o tą zielona 6 pinowa i czarna 2 pinowa, bo byłem dzis w aso i gosciu nie mogl tego znalezdz ;(


KUPIĘ - fotele z elektryką 3d -

mr.mark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mr.mark » pn paź 26, 2009 20:16

greg pisze:rozetnij izolację pomiędzy zieloną a tą wielopinową wtyczką - muszą zostać kable - brązowy - ma iść do maty - rozgałęziony też na tą 2 pinową wtyczkę, czarno/biały cienki - ma iść do maty, brązowo/żólty ma iść do maty i być rozgałęziony na wtyczkę 2 pinową
Wlasnie doszły do mnie te maty. Czyli rozumiem ze ta wtyczke czarną wielopinowa wogóle odcinam?? Powiedz mi jeszcze po co zostawiac ta wtyczke 2-pinową
(Na fotel idą 2 maty oparcie i siedzisko) takze musze je polączyc ze sobą równolegle - tak??



Awatar użytkownika
zbyszekm80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt lip 29, 2008 22:11
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: zbyszekm80 » pn paź 26, 2009 22:43

mr.mark pisze:
greg pisze:rozetnij izolację pomiędzy zieloną a tą wielopinową wtyczką - muszą zostać kable - brązowy - ma iść do maty - rozgałęziony też na tą 2 pinową wtyczkę, czarno/biały cienki - ma iść do maty, brązowo/żólty ma iść do maty i być rozgałęziony na wtyczkę 2 pinową
Wlasnie doszły do mnie te maty. Czyli rozumiem ze ta wtyczke czarną wielopinowa wogóle odcinam?? Powiedz mi jeszcze po co zostawiac ta wtyczke 2-pinową
(Na fotel idą 2 maty oparcie i siedzisko) takze musze je polączyc ze sobą równolegle - tak??

kupowałeś u dino124 na allegro?? tez mam zamiar kupic - jak dlugo czekales na towar??
i czy podlaczyles juz mate??


VW Bora V5 Rules :)

greg

Post autor: greg » wt lis 10, 2009 23:13

Kamel pisze:Mógłby mi ktoś powiedzieć który kabel jest który? Tzn. który to +12V, który -12V, a który to sygnał zagrzania maty?
ostatni raz tłumacze - jeśłi ktoś znowu zada głupie pytanie koniec z odpowiedziami:
brązowy masa - jest potrzeba do grzani ai dla czujnika nagrzania maty
brązowo/żólty - jest to +12V - potrzebne do nagrzani maty
czarno/biały - powrót z czujnika nagrzania

jeśli masz 2 identyczne maty tj obie są z siedzisk a a jedną chcesz wykorzystać jako oparcie możesz połączyć równolegle masę - brązowy i +12V brązowo/żółty natomiast jeśli chcesz żeby obie maty nie działały jak jedna się spali - łączysz szeregowo

[ Dodano: Wto Lis 10, 2009 10:14 pm ]
p.S. dziękuję moderatorowi za usunięcie pytań na które odpowiedzi były powyżej :pub:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw lis 12, 2009 13:44

greg pisze:ostatni raz tłumacze - jeśłi ktoś znowu zada głupie pytanie koniec z odpowiedziami:
brązowy masa - jest potrzeba do grzani ai dla czujnika nagrzania maty
brązowo/żólty - jest to +12V - potrzebne do nagrzani maty
czarno/biały - powrót z czujnika nagrzania

jeśli masz 2 identyczne maty tj obie są z siedzisk a a jedną chcesz wykorzystać jako oparcie możesz połączyć równolegle masę - brązowy i +12V brązowo/żółty natomiast jeśli chcesz żeby obie maty nie działały jak jedna się spali - łączysz szeregowo
greg dzięki serdeczne :-) Właśnie nie mogłem nigdzie znaleźć opisu konkretnie tych mat, a nie chciałem nic spierdzielić.

A jeszcze pytanie troszkę z innej beczki, w sumie tak z ciekawości.. Na jakiej zasadzie działa grzanie dupsk w MK4?
Chodzi mi o te czujniki zagrzania mat. Czy po zagrzaniu przekaźnik w regulatorze grzania dostaje impuls i odcina grzanie czy jak to jest?


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » czw lis 12, 2009 14:11

Kamel pisze:Na jakiej zasadzie działa grzanie dupsk w MK4?
Nie wiem jak u innych, ale w moim MK4 regulator grzania jest elektroniczny, ten w desce rozdzielczej, na lewy lub/i prawy fotel. W matach jest spirala grzejna, w macie na siedzisku znajduje się termistor (rezystor reagujący na temperaturę), który połączony do regulatora odpowiednio włącza i wyłącza zasilanie grzałek, w zależności od ustawienia poziomu grzania. Elementem wykonawczym jest tranzystor mocy sterowany z dość skomplikowanego układu na scalakach.
Ostatnio zmieniony czw lis 12, 2009 14:12 przez stanislawski, łącznie zmieniany 1 raz.


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Post autor: Karpik » pt lis 13, 2009 18:08

greg pisze:4. wtyczki do mat - ja kupiłem takie - mój błąd i musiałem troszkę nożykiem rzeźbić
Możesz coś więcej napisać o tych wtyczkach? Czy one też są z ASO?
Byłem w ASO zamówiłem wtyczki jak kolega Kamel napisał:
- wtyczki do mat od strony wiązki (damskie): 191 972 703

i dowiedziałem się ze wycofano je w 98r. :crazy: i zastąpiono nr 1J0 972 924. Jest to wtyczka 3 pinowa płaska. Mam już wszystkie inne graty i teraz taki zonk :crazy:


Obrazek

greg

Post autor: greg » pt lis 13, 2009 22:53

Karpik pisze:i zastąpiono nr 1J0 972 924. Jest to wtyczka 3 pinowa płaska. Mam już wszystkie inne graty i teraz taki zonk
hehe -facet w ASO niedouczony - potrzebujesz 2szt 1J0 937 714 i 2szt 1J0 937 713 - dobra załączam po kolei fotki wtyczek i pinów
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Post autor: Karpik » sob lis 14, 2009 12:37

greg, no facet z ASO miał rację. Wtyczkę od maty (tę zieloną) trzeba przerobić na 3 pinową płaską, czyli taką na jaką została ona wymieniona (zastąpiona w 98r.). Chociaż w Twoim opisie jest fotka wtyczki 6 pinowej, którą to musiałeś lekko nożykiem przerobić. Chodziło mi o tę właśnie wtyczkę. Ty chyba nie przerabiałeś wtyczki od strony maty?


Obrazek

greg

Post autor: greg » sob lis 14, 2009 15:02

Karpik pisze:Wtyczkę od maty (tę zieloną) trzeba przerobić na 3 pinową płaską, czyli taką na jaką została ona wymieniona (zastąpiona w 98r.).
nie miał racji te dwie wtyczki 3 pinowe spinają się w jedną 6pinową - czy tak ciężko to zrozumieć???



Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Post autor: Karpik » sob lis 14, 2009 17:06

No sorry, że tak ciężko myślę, ale z opisu nie wynikało, że trzeba 2 kostki połączyć. Teraz jest wszystko jasne. Dzięki za pomoc :pub:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości