Belka skretna mkII

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Monster18.09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 10, 2006 11:10
Lokalizacja: Drzycim

Belka skretna mkII

Post autor: Monster18.09 » ndz cze 28, 2009 15:17

Witam

Pekla mi tylna belka i szukam nowej
Czy moglby mi ktos powiedziec czy byly jakies roznice pomiedzy GTI a od zwyklego? Czy na taka beklke gdzie byly bebny zaloze bez problemu moje tarcze? Czy podpasuje bez problemu od Jetty? A moze w mkIII tez jest taka sama?

Drugie pytanie, czy zdazylo sie komus ze belka sie ukrecila? ukrecila mi sie jakies 20cm od osi kola, wydedukowalem ze przez moja glebe to troszke moze byc spowodowane. Moze zdaza sie to czesciej? Moze warto ja wzmocnic? Mam juz pomysl tylko czy warto?


Pozdrawiam


Ja kudłaty, durnowaty
reperuje stare graty...

Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: Semian » ndz cze 28, 2009 15:41

belka od golfa 3 jest szersza ale podejdzie tylko ze kola beda bardziej wystawac , belka od gti podejdzie , a jak belka bedzie miala bebny to da sie przelozy Twoje tarczowki z tylu , nie ma roznicy czy belka bedzie z golfa czy jetty , mozliwe ze w gti bedziesz mial belke ze stabilizatorem , mi sie udalo taka kupic od g60 , widzialem gdzies na allegro albo na forum wlasnie ktos sprzedawal belke ze stabilizatorem za chyba 60 zl poszukaj
Ostatnio zmieniony ndz cze 28, 2009 15:42 przez Semian, łącznie zmieniany 1 raz.


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
Monster18.09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 10, 2006 11:10
Lokalizacja: Drzycim

Post autor: Monster18.09 » ndz cze 28, 2009 15:53

A Czy kazda belka z mkIII miala stabilizator? To ze bedzie szerzej to dobrze bo mam dosc waska a nie zamierzam zmieniac felgi. Teraz mam ze stabilizatoram i nie ukrywam ze chce z nim bo dosc szybko latam, a zle sie czuje jak sie wychyla.
Czyli tylko mi powiedzcie czy kazda III ma stabilizator?

[ Dodano: 30 Cze 2009 10:03 ]
Operacja zakonczona.
Potwierdzam zdanie kolegi, belka od mkIII pasuje, ba nawet jest prawie identyczna tylko ten wygiety plaskownik do ktorego sie przykreca piaste i amortyzator jest troche odsadzony bardziej, jakies 1-2cm na strone.
Nie wszystkie mkIII mialy stabilizator, nie wiem dokladnie ktore mialy, bo ja wzielem ze szrotu i sobie wybralem.
Aha mowiac prawie identyczna mialem na mysli inne mocowanie zlacza przowodu hamulcowego elastycznego z rurka, W mkIII dziurka w tym malym plaskowniczku jest wieksza i ma naciecie, blokuje sie je zawleczka, w mkII sie przykrece ze sprezysta podkladka.
Druga roznica to korektor sily hamowania, w mkIII jest przykrecony do belki, w mkII jest przykrecony do podlogi, a lapka jest przykrecona do belki.
Ogolnie tyl zostal poszerzony bez uzycia dystansow.
Mysle ze to komus w przyszlosci pomoze
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt cze 30, 2009 10:04 przez Monster18.09, łącznie zmieniany 1 raz.


Ja kudłaty, durnowaty
reperuje stare graty...

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pn paź 12, 2009 02:08

Witam

Czy może mi ktoś powiedzieć, pomierzyć.. jaka jest grubość stabilizatora tylnego w belce?

Pozdrawiam


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości