[AUDI S4] B5 - by aw69

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

[AUDI S4] B5 - by aw69

Post autor: aw69 » wt wrz 29, 2009 14:57

Za namową Cowboya :) w końcu i ja postanowilem opisać swoje nowe wozidlo, chodź w sumie juz nie tak nowe bo jeżdze nim juz prawie rok czasu i duzo przy aucie zostalo poczynione przez ten czas, wiec troche materialu bedzie :)

Audi S4 B5 2,7 biturbo
1999 rok produkcji - wersja po lifcie, w wypozażeniu ma chyba wiekszość co było oferowane na tamte lata, jakies tam skórzane stołki, elektryczne furtki, fotele w prądzie, deska w carbonie, xenon, fabryczna navi - bla bla bla etc. itd. :) tak jak wiekszość S4

kilka fotek prawie że zaraz po zakupie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potem postanowilem zarzucic na Audi moje felgi z golfa - porsche look po uprzednim odświeżeniu:

Obrazek
Obrazek
efekt na aucie kiepski chyba dlatego ze fotki phonem - na zywo jako tako wygląda, ale chyba powróce do moich oem'owych
Obrazek
Obrazek

Dobra to tyle ze stylingu :) Wiecej nie przewiduje nic - a zapomnialbym zostala tylko zamontowana dokladka od leona cupry - taki ładny detalik

Ogólnie po zakupie Eska dostala duzo nowych gratów - auto sukcesywnie przygotowywalem pod większe moce,
Ogólnie jak to auto po zakupie mialo kilka drobnych mankamentow ktore musialem naprawić i ktore czasami sie pojawialy ale to wszystko to naprawde drobnostki chodź z tej racji ze jest to S niektóre nie były niestety tanie :)

Na dzień dobry Audi dostalo nową chłodnice wody (stara deko skorodowala w rogu - taki standard w A4 i passatach B5), Potem dostala nową pompe wspomagania z ASO (stara odmówila posłuszeństwa) i na koniec pociekła przekładnia - ktora powędrowala do regeneracji ) Pozatym wymieniona zostala uszczelka pod przestawiaczem faz rozrządu -deczko pociło sie spod dekielka. Oczywiście o takich sprawach jak rozrząd, płyny, oleje klocki nie wspominam bo to oczywiste :) I to chyba byłoby tyle z rzeczy koniecznych do naprawy.

Potem to juz tylko to co tygrysy lubią najbardziej :)
Na dzien dobry dodatkowa chłodnica oleju mocal wraz z podstawką z termo. - Wszystkie 4 katalizatory out oraz środkowy tłumik, Zawieszenie seryjne zostalo zastąpione nowym gwintem AP, potem coolery z RS4 ktore bardzo krótko zagościły w moim aucie ale zostały zastąpione jednym męskim FMICem - tutaj z tego miejsca duze podziękowania dla Borysa za poświecenie swojego cennego czasu i za stworzenie mega kanalizacji :)
i kilka fotek z demontazu RS4owych coolerow i montazu FMIC'a widac tez tam gdzies na foto umiejscowioną dodatkową chłodnice oleju:

http://www.vw.biaman.pl/2009/audiaw69/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Autko dostalo w koncu swojego pierwszego moda gdzie wyszło 317 KM wykresu niemam niestety gdzies sie zapodział :) I tym samym skonczylo sie szybko sprzeglo ktore juz i tak bylo slabe....Z racji ze dwumas mial juz dość mocno przypaloną powierzchnie mialem maly dylemat co zrobić, tym samym zdecydowalem sie na wymiane sprzęgła kompletnego wraz z dwumasem z RS4 B5. Pozatym profilaktycznie wymienilem DV'ki na nowe 710N, nowy N75, osławiony trójknik silikonowy na przepustnice.

A niebawem zakupilem takie oto ładne K04 z RS6 V8 biturbo :)

Obrazek

oraz wtryskiwacze siemesn DEKA 630cc

Obrazek

i na dniach będzie pompa paliwa Bosch Motorposrt 044:

Obrazek

Potem przez przypadek zakupilem w bardzo atrakcyjnej cenie, dwa piękne tłumiki robione pod wymiar od S4 - I tu znowu podziękowania dla Borysa za kawal dobrej roboty :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

tak brzmi sobie na postoju:
" onclick="window.open(this.href);return false;

a tak podczas jazdy:

" onclick="window.open(this.href);return false;

No i w koncu stalo sie czego sie obawialem - lewa K03 niestety wyzioneła ducha :/
Wiec przyspieszony progress na K04. tydzien walki i wqrwienia ale w koncu sie udalo - K04 on board i duze podziękowania dla Wojtka -mojego mechanika nadwornego który z niejednego pieca chleb jadł i nie straszne mu zadne mechaniczne zagawostki :)
K04 on board:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Po pierwszych jazdach na K04, zauwazylem ze auto jezdzi o wiele wiele lepiej, czego efektem było 1 miejsce na WST w klasie AWD Street (dużym fartem ale było) w Rykach i czas 12,87.

na podium z Danielem (ktory niestety nie mial tego dnia szczęścia) i kierowca mocnego S2 (który tego dnia tez niestety nie miał szczęścia) Ale jak to mówią Win is Win - Ask any racer - any real Racer :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Auto w tej chwili oczekuje na strojenie które odbędzie sie niebawem i montaz wieszych hebli - jakies wieksze tarcze i zaciski 6 tloczkowe z Tourega ktore juz leza i czekaja
Ostatnio zmieniony wt wrz 29, 2009 15:00 przez aw69, łącznie zmieniany 1 raz.


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......


Awatar użytkownika
Maciek23
Forum Master
Forum Master
Posty: 1814
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 06:41
Lokalizacja: mazowieckie / pomorskie

Post autor: Maciek23 » wt wrz 29, 2009 15:34

Czemu mnie nie zdziwilo ze audi nie zostalo w serii?? I do tego ta kanalizacja ogromna ktora zdradza troche charakter auta :bajer: Ciekawe ile na koniec bedzie kucy. Ja strzelam z ok 500



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » wt wrz 29, 2009 15:34

Miodna furka :)


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Krzysiek W.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1279
Rejestracja: pn mar 05, 2007 11:06
Lokalizacja: Pisz/Białystok

Post autor: Krzysiek W. » wt wrz 29, 2009 15:45

Kolejna maszyna by aw69, . :metal:


Nic już nie będzie takie same.

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt wrz 29, 2009 15:45

oglądałem filmiki gdzie stawałeś z danielem na kresce, i powiem jedno masakra, chciałbym się przejechać takim autem co tak wystrzeliwuje z miejsca niczym proca, gratuluje autka i powodzenia w dalszym modzeniu,

ps. s4 zawsze mi się podobało :bajer:



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » wt wrz 29, 2009 15:51

męska zabawka po dieslu :) na mnie robi wrazenie przed strojeniem, a co bedzie po... :helm:


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » wt wrz 29, 2009 16:09

zaprzal pisze:męska zabawka po dieslu :) na mnie robi wrazenie przed strojeniem, a co bedzie po... :helm:
Nie tylko na Tobie :grin:



Awatar użytkownika
djtomek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2256
Rejestracja: śr maja 16, 2007 10:05
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: djtomek » pt paź 02, 2009 12:14

no exstra s4.. na tych kołach prezentuje się exstra - ale może byś je na czarno zrobił !? pasowały by do mocnego stylu auta !


moje byle gti..
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=103949&postdays=0&postorder=asc&start=795
moja była octavia:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=267091&postdays=0&postorder=asc&start=60

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » pt paź 02, 2009 12:55

o co to na pewno nie te koła są piękne w polerce!



Awatar użytkownika
djtomek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2256
Rejestracja: śr maja 16, 2007 10:05
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: djtomek » pt paź 02, 2009 13:27

Rapix, ale na ostatnich fotach wygladaja jakby polerki juz nie było :)


moje byle gti..
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=103949&postdays=0&postorder=asc&start=795
moja była octavia:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=267091&postdays=0&postorder=asc&start=60

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » pt paź 02, 2009 13:44

No cóż po przejechaniu 200km na zawody i tam ściganiu się itd. to choćby sam kurz i pył z klocków zasłoni to polerkę...



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt paź 02, 2009 13:59

:prayer: :prayer: :prayer: miazga totalna :))



pyro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 15:55
Lokalizacja: Modlin Twierdza (Nowy Dwór Mazowiecki)
Kontakt:

Post autor: pyro » pt paź 02, 2009 14:32

bardzo ciekawy projekt :bigok:

czekam na wynik strojenia :grin: w jaką moc celujesz??


[b]Golf 4 Variant:[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2756900
[img]http://img691.imageshack.us/img691/4585/podpisb.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości