Ogólne wygłuszenie mk2

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Lentin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 05, 2007 21:47
Lokalizacja: Starogard Gd.
Kontakt:

Ogólne wygłuszenie mk2

Post autor: Lentin » ndz sty 25, 2009 22:56

Witam wszystkich.
Mam pytanie co do wygłuszenia samochodu golf 2.
Ponieważ mam w aucie Lanzar max 12+ Carpower HPB-1502(500Wat RMS) i w środku jest bardzo głośno, a na zewnątrz bardzo słabo słychać.
Czy ten samochód jest tak dobrze wygłuszony??? Bo jak uchyle okno, albo otworze dzwi czy też bagżnik to bas roznosi sie po osiedlu...
Dla porównania kolega ma tube Blaupunkta Obrazek
Ma ona jakieś 250 wat RMS i on ma opla astre i jak przejezdza obok to słychać go z dość duzej odległości...
A w przypadku golfa jest to znacznie mniejsza odległość.
Proszę o komentarze co do wygłuszenia ogólnego samochodu...
Ostatnio zmieniony ndz sty 25, 2009 22:57 przez Lentin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pao1908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 03, 2009 00:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: pao1908 » ndz sty 25, 2009 23:40

kolego to nie jestes sam,ja też sie nad tym zastanawiałem ,az drzzą lusterka w środku nie mozesz słuchac na cały głos, na zewnatrz przy otwartych drzwiach ok ,zamknięte to lekki bas bumbum ,blaupunkt 400 tuba jbl 400..myśle że za cięki sprzęt tak przynajmniej z raz większa moc to by coś grało..pozdro..


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73d740ed57ea7a0b.html

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz sty 25, 2009 23:59

A panowie grają w aucie dla siebie i dla słuchania muzyki, czy dla blachar co by się oglądały na mieście :?:



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pn sty 26, 2009 03:18

Też mnie ostatnio zainteresował podobny fakt w Mk3. Ten sam sprzęt w escorcie Mk5 było lepiej słychać na zewnątrz. Ale muszę jeszcze sprawdzić czy aby fazy wszystkich głośników są poprawne wtedy będę mógł orzec czy "tak to już jest w golfie" :bigok:

Kubus20 znajdzie się jeszcze kilka zastosowań.. Np. grill ze znajomymi :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn sty 26, 2009 11:04

PITERsca pisze:Kubus20 znajdzie się jeszcze kilka zastosowań.. Np. grill ze znajomymi
Na grilla klapa w górę i heja.
A na codzień lepiej żeby dźwięk pozostawał w aucie. Na lachony sobie szybę opuścisz :P



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn sty 26, 2009 11:26

haha ale temat fajny.to moze kupcie jakies glosniki ktore mozna zastosowac na dworze i heja laski.przykrecic gdzies na zewnatrz auta...reklamujcie sprzet w okolicy potem bedziecie pisac posty jak zabezpieczyc radio aby nieukradli.ale bez urazy jak popatrze na wasz wiek to rozumien oco chodzi.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn sty 26, 2009 11:38

nie obraźcie się ale jak przeczytałem ten temat to trochę mnie rozbawił :grin:

jak bym słyszał chłopków na wsi która fura lepiej wali jak jedzie, jedeneemu już z 400 metrów słychać a drugiego bliżej :helm:

dla mnie to że nie słychać na zewnątrz muzyki gdy w środku jest bardzo głośno to plus, bo ja słucham dla siebie i włączam dla pasażerów, a nie by ludzie się oglądali,
także dla mnie bezsensowny temat,

jak chcecie to możecie zrobić głośniki na zewnątrz, serio, widziałem taki patent w maluchu, gdzie w tylnych bocznych szybach miał zamiast szyby blachę czy też inne tworzywo a na niej były zamontowane jajka, no wtedy to by waliło :bajer:

pozdro :pub: i sory ale to tylko moje zdanie



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn sty 26, 2009 12:39

PITERsca pisze:znajdzie się jeszcze kilka zastosowań.. Np. grill ze znajomymi :chytry:
słuchając takiego walenia z tuby przy grillu apetyt z pewnością szybko minie :crazy:



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pn sty 26, 2009 14:06

duber pisze:jak popatrze na wasz wiek to rozumien oco chodzi.
duberze, tylko nie patrz na mój, bo ja nie powiedziałem, że tak robię :chytry: Poprostu zasugerowałem podejście od innej strony do tematu :bigok:

[ Dodano: 26 Sty 2009 13:08 ]
Slavwek.ie pisze:słuchając takiego walenia z tuby przy grillu apetyt z pewnością szybko minie :crazy:
Tak zgadzam się, zależy co puścisz :chytry:

Dla mnie mocne wygłuszenie to również zaleta, jak mam wszystko szczelnie pozamykane to bardzo niewiele słychać na zewnątrz i ludzie nie patrzą się jak na wariata..
Ostatnio zmieniony pn sty 26, 2009 14:20 przez D1_PITER, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pn sty 26, 2009 19:45

Hehe wy wszyscy nie macie racji...duża zaletą jest mieć nie wygłuszone drzwi :D dużo lasek się ogląda...ba nawet te stare i faceci i dziadki w ogóle wszyscy :D już nie wnikam co oni myślą lecz sam fakt, że każdy się ogląda dużo daje :D jeszcze jak masz jakiegoś hiciora :D bosko :D trzeba zaakceptować nowy styl..... są już style HiEnd....audiofile itp a to się tworzy nowy styl :D "wiocha w wielkim mieście " :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » czw sty 29, 2009 18:41

A ja zagadam od dupy strony: tylna tablica napieprza mi jak głupia, wycieraczka tak samo. Czy wygłuszenie bagażnika (podłoga, boczki) wraz z tylną klapą + podłożenie gumy pod tablicę da efekt, aby "bum bu," było mniej słyszalne na zewnątrz i żeby wszystkie plastiki przestały wpadać w rezonans?


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw sty 29, 2009 22:36

k0nr4d pisze:da efekt
jak najbardziej :)



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pt sty 30, 2009 00:33

ja za bagażnik jeszcze się nie brałem by wytłumiać, ale z rejestracją się trochę męczylem, i powiem że ani gumy ani inne materiały nie pomogły pod tą tablicę, do póki nie wziąłem wiertarki przewierciłem nowe dziury i przykręciłem rejestracje na "chama" do karoserii, teraz można powiedzieć że tablica nie brzęczy :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości