GOLF MK3 20 JAHRE GTI - SWAP 1,8 t AUQ

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rafalek114
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: wt lis 25, 2008 22:06
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle
Kontakt:

GOLF MK3 20 JAHRE GTI - SWAP 1,8 t AUQ

Post autor: Rafalek114 » sob lis 29, 2008 02:55

Na samym poczatku chcialem zaznaczyc ze obecnie nie mieszkam w Polsce ,ale bywam dosyc czesto.Okolo pol rokou temu kupilem mk3 20jahre na dosyc dobrym wypasie jak na mk3 i w dobrym roczniku bo 10.11.97 ! no i tak sie zaczela ta cala historia z moim golfem ! na poczatek dwa zdjecia jak auto wygladalo przed modami (te dwa pierwsze zdjecia to zdjecia zapozyczone ,ale moj wygladal dokladnie tak samo)
Obrazek Obrazek

No , a pozniej sie zaczelo ! najpierw kupilem gwintowane zawieszenie renomowanej niemieckiej firmy SUPERSPORT no i do tego dolozylem alu 17cali z mercedesa ,najprawdopodobniej cl ! Nastepnie musilem zmienic rozstaw srob poniewaz mialem 5x100 , a alu 5x112 ,wiec kupilem adaptery przod 20mm a tyl 25mm!Na alu przyszly opony Pirelli P 0 195/40/ 17,ah zapomnialbym dodac ze orginalne dekielki z logiem mercedesa zostaly zastapione logo BRABUS
Nastepnym zabiegiem jakim dokonalem bylo wyrzucenie emblematow vw z przedniej atrapy i tylnej klapy oraz tylnej wycieraczki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

nastepnie zostaly zmieniont tylne i przednie lampy ,przednie byl troche szybciej a na tylne musialem troche poczekac bo sa dosyc rzadkie ,a mianowicie przod lampy HELLA czarne plus XENON 6000k , a tyl rowniez HELLA look US
Obrazek Obrazek

Kupujac edycje 20 JAHRE z gory zakladalem ze chcialbym zeby auto wygladem zewnetrznym i wewnetrznym bylo zblizone do orginalnej wersji z delikatnymi ulepszeniami ,dlatego oddalem do obszycia moja juz dosyc zuzyta kierownice ! oczywiscie nowa skora i czerwona nitka ! naturalnie bardzo szybko pozbylem sie orginalnego Nokia Sound System poniewaz to wogole nie gra! wywalilem stare orginalne radio i na jego miejsce wskoczyl odtwarzacz Ipode i USB ALPINE , plus inne przednie glosniki MB QWATTRO , oczywiscie plus jakis tam maly wzmacniacz i bassik
Obrazek

Auto zostalo obklejone na zewnatrz nowa czerowna tasiemka !
Obrazek Obrazek

Auto na zewnatrz zaczynalo juz mi sie podoba ,ale mialem dalej jeden dylemat ,a mianowicie boczne kierunki ... te orginalne byly juz wyplowiale ,a nie chcialem kupowac nowych poniewaz wogole mi sie nie podobaja i wymyslilem inne rozwiazanie ! Kupilem orginalne zaslepki z zamkiem z WOLSBURG ktore calkiem niezle pasuja do golfika ! troche sie ich naszukalem ,ale wkoncu sie udalo no i sa
Obrazek Obrazek Obrazek

No i jezeli chodzi o zmiany zewnetrze samochodu to by bylo narazie na tyle ,a tu jeszcze pare fajnych fotek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Auto juz niby jakos wyglada ,ale pozostal jeden najwiekszy problem ,a mianowicie moc silnika ! samochod orginalnie posiada 2,0 8v silnik moze i bez awaryjny ,ale jezeli chodzi o moc to dobry 10 lat temu ! nie pozostalo nic innego jak poszukac nowego serca do MK3 ! no i udalo sie znalazlem silnik 1,8 t o oznaczeniu AUQ seria 180 ps ! silnik to dosyc spory wydatek ,a jeszcze wieksze koszta to wszystko pozbierac do kupy i wlozyc! Narazie tylko fotki motoru na potwierdzenie ze juz jest ! jak dobrze wszystko pojdzie to pewnie na poczatku Nowego Roku bedzie wkladany

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz maly bonus :grin: Tak jak juz wczesniej pisalem swap nie wystartuje przed Nowym Rokiem ,ale mysle ze zaraz na samym poczatku !! Ale po tym jak ostatnio okradli mi troche fure postanowilem rozejrzec sie za nowym sterem no i znalazlem moj wymarzony!! jest juz zamontowany w furze kierownica RAID naturalnie z poducha , inna nie wchodzila w gre
Obrazek Obrazek


Chcialbym wszystkich zachecic do oceny mojego projektu ktory naturalnie nie zostal jeszcze zakonczony ! o wszystkich kolejnych modach bede pisal w miare mozliwosci na bierzaco !!!


I taka mala informacja !! MAM DO SPRZEDANIA AGG (2,0 8v 116ps)W DOBRYM STANIE z osprzetem!! nie bedzie tylko kompresora od klimy i wolalbym sprzedac bez skrzyni bo ta moja wyje na drugim biegu ,a niechce komus cisnac gowna !!!


przebieg SWAPA- fotorelacja

Pare fotek z tego co sie dzieje malymi kroczkami przy aucie !!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Stare serce ktore zreszta jest w tej chwili do sprzedania

Obrazek
Obrazek Obrazek

A tu juz nowe organy ,ktore beda w srodku

Obrazek
Obrazek

mala aktualizacja tematu - silnik jest juz w srodku teraz zostalo najtrudniejsze polatanie wiazki i wyspawanie dolotu oraz optymalne umieszczenie IC

Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnie fanty przyszly i sa juz wbudowane :bigok: Autko odbieram we Wtorek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Tak jak obiecywalem fotki z tego jak to wszystko wyszlo :bigok: Jedyne co jest lipne to te beznadziejne alu ,ale to tylko zimowka

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


zaczely sie syzyfowe prace ... tzn ogarniecie komory silnika i polerowanie ukladu dolotowego

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
[img]http:
//images43.fotosik.pl/59/0a245694d6bd030bmed.jpg[/img]
Obrazek

Dolot od filtra do przeplywki :chytry:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

A wiec tak wyglada to pod maska ... wiele sie nie zmienilo ,ale zawsze troche czysciej :hmm:


tak wygladala komora zaraz po swapie

Obrazek Obrazek Obrazek

a tak wyglada pod maska teraz , pewnie i tak sie jeszcze troche zmieni

Obrazek Obrazek Obrazek

Jezeli chodzi o nowe zabawki to w tej sprawiem mam do powiedzenia narazie tylko tyle...
td 04-18t i podziekowania ,dla GTO za nagranie tematu

Obrazek Obrazek Obrazek

Nowe wtryskiwacze Boscha juz sa 440 cc

Obrazek


pompa paliwowa z vr6 tez , teraz jeszcze wieksza przeplywka lub sama obudowa i zbieranie na przerobienie tego wszystkiego :jezor:

Teraz pora popsuc alu :jezor: , a mianowicie alu ktore mam sa fabrycznie wypolerowane i pokryte lakierem ,ale nie wyglada to tak ladnie jak polerka nie pokryta lakierem! Dlatego postanowilem sprobowac wypolerowac moje alu ... co z tego wyjdzie .... nie mam pojecia :green_fuck:

Obrazek Obrazek Obrazek

a tu poczatkowy efekt mojej pracy ....

Obrazek Obrazek

ps podziekowania dla kolegi vw_golf3 za podpowiedzi jak robic zeby bylo dobrze :okej:

kolejna sztuka .... jeszcze dwie :okej:

Obrazek

kolejna i juz przed ostatnia sztuka .... :jezor:

Obrazek Obrazek Obrazek

a tu juz ostatnie zdjecia z polerki alu !! za jakis tydzien pewnie alu beda juz na aucie to wrzuce pare fotek :grin: Ogolnie to alu ktore najgorzej wyszlo bo bylo pierwsze

Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz juz obiecuje ze to dwa ostatnie zdjecia alu nie zalozonych na aucie ... bylem je jeszcze dzisiaj troche dopiescic i musialem zdjecie zrobic :jezor:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mala sesja z kolegami i ich zabawkami ... :jezor:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


3x 1,8t AUQ moje mk3 , APY s3 , i na koncu AJQ rozwiercony na 1,9 i zakuty ... :jezor:

a tu chyba juz ostatnia krotka sesja mk3 ... w takim stanie jak na zdjeciach bedzie wystawiony do sprzedania

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lut 20, 2010 12:40 przez Rafalek114, łącznie zmieniany 33 razy.



Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

Post autor: tomciup » sob lis 29, 2008 03:03

Witam hehe pierwszy no kolego autko POEZJA widać od razu że jak pieniądz jest to i auto ubierane jest porządnie :grin: Jeżeli właściciel ma gust :helm: A tu ma i to moim zdaniem bardzo dobry
Super Powodzenia dalej
Niech Moc Będzie Z Tobą!!!!! :chytry:


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » sob lis 29, 2008 03:15

Rafalek114, golfik piekny, koła miażdżą :) tylne lampki rowniez super, jedyny minus w wygladzie to te przednie lampki, jakos mi sie one nie widza, do takiego ladnego, czarnego MK3 to albo projektory Helli ewentualnie H1+h1 w wersji smoked

jesli chodzi o plany co do silnika to gratki za swietny pomysl, jak bedzie juz 180HP to bedzie niezle wymiatac, powodzenia zycze w realizacji projektu :)


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » sob lis 29, 2008 09:08

auto super wygląda koła robią wrażenie ... a plany z silnikiem masakryczne z takim motorem to auto będzie latać , nie pozostaje nic jak tylko 3mac kciuki :bigok:


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

Awatar użytkownika
Sawno
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: śr sty 12, 2005 01:48
Lokalizacja: kamień pom.
Kontakt:

Post autor: Sawno » sob lis 29, 2008 09:12

bardzo ładny golfik, zwłaszcza tylne lampy i kierunki

Takie pytanie też przymierzam sie do wymiany silnika za kilka miesiecy i takie pytanie jakie koszty czegoś takiego mowie o zakupie silnika wraz ze skrzynia i ile za przekładkę

może byc na PW


Mój golf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=44870&start=255
Sprzedam naklejki vwgolf.pl pisać na PW

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58f3d0b3b01c6baa.html][img]http://images28.fotosik.pl/37/58f3d0b3b01c6baam.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
lakieras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:40
Lokalizacja: STG

Post autor: lakieras » sob lis 29, 2008 09:55

1.8 T 180 kucy to bedzie juz dobrze :D lubie takie modyfikacje,autko bardzo ladne i zycze powodzenia ze swapem :food:



Awatar użytkownika
Rafalek114
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: wt lis 25, 2008 22:06
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle
Kontakt:

Post autor: Rafalek114 » sob lis 29, 2008 10:39

pczerniej pisze:auto super wygląda koła robią wrażenie ... a plany z silnikiem masakryczne z takim motorem to auto będzie latać , nie pozostaje nic jak tylko 3mac kciuki :bigok:
Witam wszystkich i dzieki za cieple slowa! Co do swapa to niestety duzo wiecej nie myslalem na samym poczatku no ale ajk sie chce miec zrobione cos dobrze to niestety kosztuje .Moje koszta to
-motor z wiekszoscia osprzetu 3700zl
-skrzynia z g60 plus wybieraki-linki ok 1000zl
-nowy rozrzad ,sprzeglo,pompa wody itd kolejny 1000zl
-no i sama przekladka to koszty bardzo rozne ,ale na duzym ic i podlaczeniu z nierdzewki to koszty chwiejace sie ok 4000-6500zl , oczywiscei to juz cena z lapami,podpieciem wydechu ,elektronika itd
-no i najglupszy koszt jaki niestety bede musial poniesc to wpisanie silnika w niemieckim przegladzie TUV bo to koszt ok 500e za jakas zasrana pieczatke



Awatar użytkownika
Sawno
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: śr sty 12, 2005 01:48
Lokalizacja: kamień pom.
Kontakt:

Post autor: Sawno » sob lis 29, 2008 11:10

to powiem ci że koszty zbliżone do naszych polskich, z tego co orientowałem się to właśnie około 6 tys z tym że już mam wbite w dowód ponieważ mam 1,8 i nie ma żadnych problemów prawnych a poza tym w Polsce silnik jest częścią wymienna tak jak śrubka


Mój golf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=44870&start=255
Sprzedam naklejki vwgolf.pl pisać na PW

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58f3d0b3b01c6baa.html][img]http://images28.fotosik.pl/37/58f3d0b3b01c6baam.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Rafalek114
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: wt lis 25, 2008 22:06
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle
Kontakt:

Post autor: Rafalek114 » sob lis 29, 2008 11:24

ps... bo ja pisalem o cenach w Polsce :D Tutaj tez niema problemu jezeli wsadzasz ten sam motor ,ale jak robisz swapa to juz inna historia ! co do swapa to poleca GTO on ma juz doswiadczenie w tym temacie i to duze



Awatar użytkownika
becior
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2937
Rejestracja: czw cze 19, 2008 17:35
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: becior » sob lis 29, 2008 17:19

Golfik rewelacja, widać, że $$$ są więc co tu się dziwić, że auto tak wygląda. Felgi za***, lampki z tyłu najlepsze wybrałeś, jedynie uwaga moja to wymień jednak na grill ze znaczkiem, a lampy z przodu to nie ma lepszych jak projectory z xenonem. A silnik jak włożysz to będzie poezja totalna!!!Pozdro


było 20 Jahre 16V... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=342725&start=0&hilit=becior[

Awatar użytkownika
shibbyOP
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: pn cze 16, 2008 00:00
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Kontakt:

Post autor: shibbyOP » sob lis 29, 2008 17:41

Zmiany jakie zostały dokonane są na bardzo wielki +, plany ze swapem tez dobre, golfik się świetnie prezentuje i niedługo tez będzie szybko jeździł.
Powodzenia w modach i dużo kasy na nie.

PS. Zapraszam do ocenki mojego golfika :)


[b] Moje wozidło [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=183470][img]http://img10.imageshack.us/img10/4733/img3633l.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » sob lis 29, 2008 18:33

Golfik bardzo ładny, plany zacne.. ale głosniki to mb quart, a nie quattro xD, a supersport to raczej firma ze słabą renomą.. przynajmniej tak mi się wydaje... bo mają to samo co np gt kupa



Awatar użytkownika
coupeace
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: coupeace » sob lis 29, 2008 19:03

piękna furka,chciałoby się tylko takie oglądać



Awatar użytkownika
rafiok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 19:12
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: rafiok » sob lis 29, 2008 20:17

niezły bandit :cool: koła robią robote :food:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=61916 <<<< ---------- MK3 US by Rafiok

nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości