Wygłuszanie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Wygłuszanie

Post autor: Bobek » wt wrz 09, 2008 18:34

Witam, już na dniach zamierzam wygłuszyć drzwi taśmą dekarską.Oczywiście na największe otwory w tej blasze która jest pod tapicerką będę przykręcał płaskie blachy, aby taśma dobrze się trzymała. I tu moje pytanie czy po zaklejeniu wszystkich otworów , tapicerka wejdzie bez problemu na swoje miejsce? Bo słyszałem ze może być problem bo ta tapicerka w okolicy kieszeni na drobiazgi ma wybrzuszenie które wchodzi właśnie w ten największy otwór w blasze?jak to się ma do założonej maty? :wink:

A przy okazji gdzie macie schowane zwrotnice oprócz podszybia i drzwi? bo zdemontowałem dolną część deski i wydaje się,że jest dużo miejsca a nie ma gdzie przykręcić. Nie chce robić dziur np w tych plastikach (dolnej półce i w schowku ) :crazy:


VW Golf mk 3 93r

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » wt wrz 09, 2008 19:20

Płaskowniki z blachy dajesz nie tylko po to, żeby było do czego przykleić maty ale głównie po to, żeby mata się nie zapadała do środka pod wpływem temperatury i własnej bezwładności. Te płaskowniki trzeba odpowiednio wygiąć, aby wgłębienie w tapicerce pasowało do wykonanej przez ciebie konstrukcji. Zanim przykleisz matę najpierw przymierz tapicerkę, żeby nic nie opierało...

Zwrotnice możesz przymocować za pomocą plastikowej opaski (tzw. trytytki) przez otworki na śruby do jakieś wiązki kabli, otworu konstrukcyjnego itp udogodnień.
Ostatnio zmieniony wt wrz 09, 2008 19:23 przez Slavwek.ie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » wt wrz 09, 2008 19:57

Najlepiej wyginaj blachę jak najbardziej się da do środka, patrząc żeby nic nie obcierało i bez problemu zamykały się okna i będzie ok. Zwrotnice przykręć wkrętami poniżej lusterek w drzwiach (są tam takie wgłębienia)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » wt wrz 09, 2008 22:13

Fajnym sposobem na zamknięcie otworów jest dorobienie paneli z żywicy na które klei się maty


Natural Sound

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » wt wrz 09, 2008 22:39

a ja tam dałem po prostu kilka warstw maty w ten największy otwór i i jest git :P tapicerka od wewnątrz obita 10 mm gąbką i przewody owinięte... gąbką do izolacji okien :) i nic nie stuka, nic nie puka a bas jest głęboki :) a co do zwrotnic - ja swoje zamontowałem pod kierownicą i pod schowkiem... a co do tego, że nie ma do czego przykręcić - ja mam na kleju i się trzyma :P


Obrazek

kenji
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:34
Lokalizacja: Poznań/Siekierki Wielkie

Post autor: kenji » sob paź 25, 2008 23:17

A ja użyłem... karimaty turystycznej :) Kupiłem taką, która miała jedną stronę wyłożoną taśmą aluminiową. Przykleiłem ją od środka drzwi na klej montażowy i dopiero na to dałem taśmę dekarską. Całość trzyma się mocno, nic się nie zapada, nic nie odchodzi. Polecam ten sposób.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob paź 25, 2008 23:39

na zwrotki jest pelno miejsca.ja cztery schowalem bez problemu najmniejszego.tam gdzie bezpieczniki(nad nimi) i pod schowkiem gdzie wentylator od nadmuchu z prawej strony



Awatar użytkownika
Lechuuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:45
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Lechuuu » ndz paź 26, 2008 01:26

A ja mam taki problem że po wygłuszeniu drzwi mam efekt którego sie obawiałem... grają mi blachy... :( Nie wiem co skopałem, ale jak podgłośnie muzę to mam dziwne wibracje dochodzące z drzwi... szukałem przyczyny, ale nie wiem co to może być...? Ma może ktoś z was jakąś koncepcje? Może ktoś z was miał podobny problem, i sobie poradził z tym? Dodam ze wygłuszałem taśmą dekarską Soudal, i wykleiłem wszystkie blachy... Proszę o pomoc... :|



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » ndz paź 26, 2008 09:03

Lechuuu, może po prostu tapicerka Ci gra - spróbuj z ściągniętą tapicerką puścić jakąś muzykę to się przekonasz, czy to to


Obrazek

Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » ndz paź 26, 2008 09:36

Cześć, po wygłuszeniu zewnętrznej części drzwi jedną warstwą tej taśmy odczuwalne jest drżenie blachy, ale nie wiem jak u innych, ale u mnie w niczym to nie przeszkadza:) Być może to lusterko zewnętrzne Ci drga w rytm muzyki.


VW Golf mk 3 93r

Awatar użytkownika
Lechuuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:45
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Lechuuu » ndz paź 26, 2008 09:36

Już tak robiłem... bez tapicerki jest podobnie... może troszkę słabiej ale jest... Już się zastanawiam czy tej całej teśmy nie zerwać, kupić wiaderko pasty głuszącej i drzwi nią wysmarować... a potem jeszcze raz nową taśmę i czy wtedy będzie Ok? Muszę to zrobić teraz bo przyjdą mrozy to w zimnym garażu siedzieć mi się nie będzie chciało... Tylko czy coś pomoże...?


Bobek To nie lusterko, drżenie dochodzi z wnętrza drzwi... w środku jest to mniej słyszalne, z zewnątrz jest dużo gorzej...

[ Dodano: 28 Paź 2008 15:12 ]
Mam pytanie za 100 punktów :grin: Jaka jest różnica w głębokości basu pomiędzy drzwiami wygłuszonymi samą taśmą dekarską a drzwiami wygłuszonymi pastą głusząca (lub blachogum) i taśmą dekarską? Czy warto rozpoczynać wszystko od nowa? Czy jeżeli dam dodatkowo pastę głuszącą to blachy drzwi przestaną rezonować? Ma ktoś porównanie?
Ostatnio zmieniony pn paź 27, 2008 22:43 przez Lechuuu, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości