[MK3] Białe kierunkowskazy - jak przerobić na białe...

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
kondor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:53
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

[MK3] Białe kierunkowskazy - jak przerobić na białe...

Post autor: kondor » czw maja 15, 2008 14:13

Ostatnio postanowiłem zmienić pomarańczowe kierunki na białe , niestety białe kierunki miały pomarańczową wkładkę w samym środku , postanowiłem to zmienić , bo mając biały samochód , białe kierunki , to i tak prześwitywał pomarańczowy…

Całą operację dokonujemy przez otwór w którym montowana jest żarówka.
Nie polecam rozklejać klosza.


1. Jak to wygląda w środku?

Schemat poglądowy zrobiony na szybko

Kładąc kierunek kloszem na dół po kolei mamy :
- klosz zewnętrzny z pionowymi wypustkami
- klosz wewnętrzny z poziomymi wypustkami
- pomarańczowy klosz zmieniający barwę , gdy jest włożona biała zarkowka

Obrazek


2. Następnie przez otwór mocowania żarówki wiertłem nawiercamy otwory jeden przy drugim wg schematu. Należy to zrobić ostrożnie żeby nie uszkodzić klosza wewnętrznego z pionowymi wypustkami. Dodam ,że wszystkie elementy to plastik , i w dodatku wytrzymały.

Widok z boku:
Obrazek

Widok z góry przez otwór , różowe koła oznaczają poprzewiercone otwory:
Obrazek

Jeśli w miarę powywiercamy blisko , połączenia pomiędzy otworami możemy zerwać płaskim zaostrzonym śrubokrętem , ewentualnie pomóc sobie szczypcami. Wtedy wszystkie 6 elementów możemy powyciągać przez otwór.

Uwaga: Przy wierceniu jeśli ktoś zbyt silnie dociśnie pomarańczowy plastik to wraz kloszem wewnętrznym może spaść na klosz zewnętrzny , bo obydwa w środku są mocowane na zatrzaski. Ale bez obaw , potrzeba sporo siły ,żeby to wyskoczyło.


3. Montowanie żarówki . Zważywszy ,że po zabiegu musimy zastosować już nie białą lecz pomarańczową żarówkę może zajść potrzeba drobnej przeróbki , gdyż mocowanie żółtej troszkę się różni od białej. Należy krótko mówiąc spiłować jedną wypustkę na żarówce , bo jest w innym miejscu niż na białej i nie włożymy jej do oprawki…

Obrazek


4. Ja dodatkowo usunąłem później jeszcze klosz wewnętrzny z poziomymi wypustkami , światło jest ładniejsze i kierunek przypomina boczne białe kierunki , które można również jak wiadomo kupić . Aby go usunąć wystarczy najpierw nacisnac od gory go aby wyskoczyl z zaczasku i opadl na klosz zewnetrzny , nastepnie nalezy ustawic pod kątem w śrdoku i palcem nacisnąć wtedy delikatnie popęka , można poźniej pomóc sobie łamiąc go na drobniejsze szczypcami. Jest delikatniejszy od obudowy i klosza zewnetrznego ,wiec nie musimy się obawiać ,że uszkodzimy je.

Metoda na wyłamanie środkowego klosza z poziomymi wypustkami.
Obrazek


Fianł:
Obrazek




Mam nadzieję ,że komuś instrukcja okaże się pomocna , ja podczas prób straciłem tylko jeden kierunkowskaz . ;)
Ostatnio zmieniony pt maja 16, 2008 09:32 przez kondor, łącznie zmieniany 3 razy.


Pozdrawiam - Kondor
[img]http://vagtreffen.com/images/1.gif[/img]
EWOLUCJA : Trambolgini->Maluch->Kadet GSI->MK3 Kombi

Awatar użytkownika
morfi020
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pt paź 21, 2005 17:43
Lokalizacja: Zyrardow
Kontakt:

Post autor: morfi020 » czw maja 15, 2008 21:28

bardzo pomocne i dobrze ze schematy dales ale pokaz jeszcze efekt koncowy na samochodzie


>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=684737#684737 << moje byle autko... duchem z VW cialem z T...japonią:)

Awatar użytkownika
kondor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:53
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kondor » pt maja 16, 2008 10:28

Świeżutkie fotki , może nie są dobrej jakości i tak samo nie odwzorowują , ale chociaż można rzucić okiem…

Wygląd klosza po usunięciu wnęczności :
Obrazek

Wygląd wyłączonego na samochodzie. Z bliska delikatnie jest poświata od pomaranczowej żarówki , ale z daleka - normalnej odleglości ok 5m , kierunek przypomina halogen:
Obrazek

Wygląd włączonego na samochodzie. Najlepiej przezentuje się w nocy , niestety nie mam odpowiedniego sprzętu , żeby zrobić fotke ;)
Obrazek


PS: Operacja byłą przeprowadzana na oryginałach , nie wiem jaki jest plastik w podróbkach , podejrzewam , że nie będzie potrzeby użycia wiertarki , jedynie palcy ;)





DODATEK :

Zmieniłem również kierunki boczne na białe , niestety podróbki typu allegro itp…
Sprawdzałem różne rodzaje , niestety nie trafiłem na pasujący idealnie , każdy z rodzaju jest luźny! Ale to bardzo dobrze , dzieki temu możemy uszczelnić kierunkowskaz uszczelką , którą montujemy po zdjęciu kierunku wokół otworu. Jako uszczelkę wykorzystałem najzwyklejszą izolację z przewodu , była bardzo elastyczna i miękka o średnica ok. 4 mm , która przeciąłem wzdłuż i nasunąłem wokół otworu . Tutaj najlepiej samemu sobie dobrać w zależności co mamy pod ręką , ważne ,żeby nie była za cienka , bo przy wkładania kierunku wpadnie do środka , ani za gruba , bo nie wciśniemy kierunku…
Po tym zabiegu kierunek jest mocno osadzony i dodatkowo uszczelniony… Uszczelkę dodatkowo jeszcze , delikatnie posmarowałem silikonem w sprayu , ale to już jak kto woli…

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt maja 16, 2008 10:57 przez kondor, łącznie zmieniany 3 razy.


Pozdrawiam - Kondor
[img]http://vagtreffen.com/images/1.gif[/img]
EWOLUCJA : Trambolgini->Maluch->Kadet GSI->MK3 Kombi

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt maja 20, 2008 12:58

Metoda równie dobra, to rozcięcie kierunkowskazu na pół, wywalenie tych plastików w całości i zamontowanie żarówki w wersji chrom. Wtedy nie masz wcale pomarańczowej poświaty, a kolor świecenia jest prawidłowy.

Żarówek nie trzeba przerabiać, ponieważ dostępne są wersje symetryczne wypustek i asymetryczne.



Awatar użytkownika
kondor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:53
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kondor » wt maja 20, 2008 14:22

rydzu pisze:Metoda równie dobra, to rozcięcie kierunkowskazu na pół, wywalenie tych plastików w całości.....
Właśnie w ten sposób uszkodziłem jeden klosz , ponieważ wewnątrz miałem jakby jeszcze rant pod kątem 90 stopni , porozcinałem , ale i tak ten rant jeszcze trzymał wokół , przy próbie podważania klosz pękł , chyba , że jakąś inną metodę należy zastosować?

PS: Tak dla informacji jeśli się komuś uda , to musi szczelnie z powrotem dobrze skleić , bo mu będzie klosz parował … miałem tak przy poprzednim autku…
rydzu pisze:zamontowanie żarówki w wersji chrom.
:hmm: , ooo napewno zobaczę...
rydzu pisze:Wtedy nie masz wcale pomarańczowej poświaty, a kolor świecenia jest prawidłowy.
hmmm , kolor świecenia prawidłowy? Masz namyśli możliwość doczepienia się do koloru kierunkowskazów przy kontroli Policji? Nie wiem jak to zrozumieć ... , kolor jest prawidłowy , jedynie sam kąt czy załamanie światła może się różnić ze względu na usunięcie elementów , które miały na to wpływ.... hmm ,tak mi się wydaje...
Ostatnio zmieniony wt maja 20, 2008 14:29 przez kondor, łącznie zmieniany 3 razy.


Pozdrawiam - Kondor
[img]http://vagtreffen.com/images/1.gif[/img]
EWOLUCJA : Trambolgini->Maluch->Kadet GSI->MK3 Kombi

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3207
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt maja 20, 2008 14:29

Chodzi o to ze na wylaczonych swiatlach w kierunku masz pomaranczowa poswiate od zarowki. Jesli zalozysz zarowki chrom, poswiaty nie bedzie. Zakladaj chrom, sa tanie.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt maja 20, 2008 14:38

Chodzi o to że żeby osiągnąć efekt całkowicie białego kierunku musiałbyś zastosować białą żarówkę, stosując srebrną nie musisz się obawiać, ponieważ świeci ona na pomarańczowo. Może jeszcze dzisiaj wieczorem pokażę Wam, co przy okazji tej zmiany można zrobić z kierunkiem, ja zamontowałem dodatkowo pozycje :-)



Awatar użytkownika
kondor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:53
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kondor » śr maja 21, 2008 10:06

Dzięki :) , racja ……. Dzisiaj rano całkiem przypadkiem kupiłem komplet , teraz jeszcze lepiej się prezentuje. Jak ktoś jest zainteresowany to właśnie aktualnie w Lidlach w ofercie są za niecałe 30zł za komplet:

PY21W
TESLA FLASHLIGHT
12V – 21W
BAU15s
(Na opakowaniu jest zdjęcie Golfa IV z włączonymi i wyłączonymi)


Pozdrawiam - Kondor
[img]http://vagtreffen.com/images/1.gif[/img]
EWOLUCJA : Trambolgini->Maluch->Kadet GSI->MK3 Kombi

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr maja 21, 2008 11:43

Allegro 9 pln + wysyłka 8 pln :-)



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » ndz maja 25, 2008 01:26

dzis skorzystalem z porady i przerobilem kerunki wg ww schematu tyle ze pomocne mogą byc nozyczki do blachy moim zdaniem.....

idac dalej wpadlem na pomysl by lampki postojowe wstawic wlasnie pod ten przezroczysty klosz....
efekt jest moim zdaniem oszałamiający ...
wstawilem tytlko ogniazda żarowek i pociagnąłem dwa przewody , pracy nieduzo a wyglada oryginalnie
Ostatnio zmieniony ndz maja 25, 2008 01:28 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz maja 25, 2008 09:13

Tomek zrób foty i wstaw tutaj - zobaczymy efekt


:-k ...

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn maja 26, 2008 00:12

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » pn maja 26, 2008 09:14

Własnie tak tylko ze ja mam podrugiej stronie...tzn od wewnetrznej strony.....tylko po co rzeciąłes klosszrydzu, ??

fotki ocztyywiscie przy chwili czasu zapodam


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn maja 26, 2008 12:47

Klosz jest przecięty z dwóch powodów:
1. Lepiej widać co jest zrobione
2. po co mam się bawić w wybieranie plastików po kawałku, tak mam większą swobodę ruchów :-)

To jest kierunek i tak treningowy, więc po zakończeniu testów wyląduję w śmietniku. Ja mam już seryjne FER, bez tych plastików, więc zostanie mi tylko zamontowanie pozycyjnych.

Co do strony zamontowania żarówki od pozycyjnych: wsadzałeś to w zderzak już? Sprawdzięłś ile jest miejsca? Nie wiem teraz dokładnie z której strony jest plastik pod kierunkiem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości