Miga i pipczy czerwony wykrzyknik na desce rozdzielczej ....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mlodylbn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 04, 2008 02:51
Lokalizacja: Lublin

Miga i pipczy czerwony wykrzyknik na desce rozdzielczej ....

Post autor: mlodylbn » pn maja 12, 2008 20:15

Witam ! w czasie jazdy czasami zapala mi sie czerwony wykrzyknik miga i pipczy przez okolo 10 sekund po czym przestaje i tak jakos raz na tydzien ostatnio przycisnolem na 2 biegu do 5 tysiecy i znowu zaczelo cos pipczec i migal czerwony wykrzyknik i mialem jakies dziwne wrazenie ze jakby samochod nie mial mocy zabardzo jakby turbina niechodzila nie wiem co sie dzieje mozliwe ze to paski do wymiany juz ? kupilem go pod koniec stycznia tego roku i poprzedni wlasciciel mowil ze wymienial w pazdzierniku 2007. Co moze oznaczac ten wykrzyknik nigdzie nie moge sie doczytac ????? pomocy



cezarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 16:11
Lokalizacja: malbork
Kontakt:

Post autor: cezarek » pn maja 12, 2008 20:30

Nie wiem na ile sie to tobie przyda ale tu masz opis kontrolek tyle ze passata B5 ale znaczenie ich jest takie samo a napewno zblizone może coś znajdziesz ciekawego przy okazji na tym forum http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8844
Ostatnio zmieniony pn maja 12, 2008 20:31 przez cezarek, łącznie zmieniany 2 razy.


(...TYLKO TWARDZIELE PIERDZĄ PRZY LANIU..)
( )---vw---( )

tekken82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:22
Lokalizacja: Tychy

Re: Miga i pipczy czerwony wykrzyknik na desce rozdzielczej

Post autor: tekken82 » pn maja 12, 2008 20:33

mlodylbn pisze:Witam ! w czasie jazdy czasami zapala mi sie czerwony wykrzyknik miga i pipczy przez okolo 10 sekund po czym przestaje i tak jakos raz na tydzien ostatnio przycisnolem na 2 biegu do 5 tysiecy i znowu zaczelo cos pipczec i migal czerwony wykrzyknik i mialem jakies dziwne wrazenie ze jakby samochod nie mial mocy zabardzo jakby turbina niechodzila nie wiem co sie dzieje mozliwe ze to paski do wymiany juz ? kupilem go pod koniec stycznia tego roku i poprzedni wlasciciel mowil ze wymienial w pazdzierniku 2007. Co moze oznaczac ten wykrzyknik nigdzie nie moge sie doczytac ????? pomocy
dolej płynu chłodzącego do zbiornika wyrównawczego !!!
Ostatnio zmieniony pn maja 12, 2008 20:35 przez tekken82, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » pn maja 12, 2008 20:37

moze masz zaciagniety reczny :P
/joke
opisz bardziej szczegolowo jak to wyglada, w ktorym miejscu, moze jakas fotka...

[ Dodano: 12 Maj 2008 20:41 ]
sprawdz poziom plynu hamulcowego


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

cezarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 16:11
Lokalizacja: malbork
Kontakt:

Re: Miga i pipczy czerwony wykrzyknik na desce rozdzielczej

Post autor: cezarek » pn maja 12, 2008 20:43

tekken82 pisze:
mlodylbn pisze:Witam ! w czasie jazdy czasami zapala mi sie czerwony wykrzyknik miga i pipczy przez okolo 10 sekund po czym przestaje i tak jakos raz na tydzien ostatnio przycisnolem na 2 biegu do 5 tysiecy i znowu zaczelo cos pipczec i migal czerwony wykrzyknik i mialem jakies dziwne wrazenie ze jakby samochod nie mial mocy zabardzo jakby turbina niechodzila nie wiem co sie dzieje mozliwe ze to paski do wymiany juz ? kupilem go pod koniec stycznia tego roku i poprzedni wlasciciel mowil ze wymienial w pazdzierniku 2007. Co moze oznaczac ten wykrzyknik nigdzie nie moge sie doczytac ????? pomocy
dolej płynu chłodzącego do zbiornika wyrównawczego !!!



Po włączeniu zapłonu lampka sprawdza prawidłowość ukł.chłodzenia przez kilka sekund.
Jeżeli lampka zapaliła się, gaśnie lub mruga w czasie jazdy i dodatkowo jest wydawany potrójny sygnał dźwiękowy, to należy natychmiast zatrzymać pojazd i sprawdzić poziom
płynu chłodzącego i jego ew. za wysoką temperaturę.

Jeśli poziom płynu jest OK, to nast.krokiem jest sprawdzenie bezpiecznika wentylatora i jeżeli on także jest dobry, to należy zaniechać dalszej jazdy i wezwać pomoc.
Natomiast, gdy poziom płynu chłodniczego jest w normie, a lampka sygnalizująca zgasła, to można o własnych siłach dojechać do najbliższego warsztatu, pamiętając, że należy unikać pracy silnika na wolnych obrotach i zbyt wolnej jazdy.

[ Dodano: 12 Maj 2008 20:50 ]
beetle pisze:moze masz zaciagniety reczny :P
/joke
opisz bardziej szczegolowo jak to wyglada, w ktorym miejscu, moze jakas fotka...

[ Dodano: 12 Maj 2008 20:41 ]
sprawdz poziom plynu hamulcowego

*Lampka sygnalizująca zapala się po zaciągnięciu hamulca ręcznego oraz jeśli ów hamulec jest nadal zaciągnięty przy pręd. >6km/h, to dodatkowo słyszymy pojedynczy sygnał dźwiękowy oraz zauważamy info na komputerze.
*Lampka sygnalizująca zapala się przy zbyt niskim poziomie płynu hamulcowego

Opis zaczerpnięty ze strony http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8172
Ostatnio zmieniony pn maja 12, 2008 20:55 przez cezarek, łącznie zmieniany 1 raz.


(...TYLKO TWARDZIELE PIERDZĄ PRZY LANIU..)
( )---vw---( )

Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » pn maja 12, 2008 20:59

u mnie to sa 2 rozne piktogramy i tylko reczny ma wykrzyknik.
ale moze poczekamy na wskazanie lampki ze zdjecia zegarow golfa 4:
Obrazek
obstawiam 14
Ostatnio zmieniony pn maja 12, 2008 21:18 przez beetle, łącznie zmieniany 2 razy.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

cezarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 16:11
Lokalizacja: malbork
Kontakt:

Post autor: cezarek » pn maja 12, 2008 21:04

beetle pisze:u mnie to sa 2 rozne piktogramy i tylko reczny ma wykrzyknik.
ale moze poczekamy na wskazanie lampki ze zdjecia zegarow golfa 4:
Obrazek


NO dokładnie co do wykrzyknika to Beetle jest tak jak mowisz poczekamy


(...TYLKO TWARDZIELE PIERDZĄ PRZY LANIU..)
( )---vw---( )

mlodylbn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 04, 2008 02:51
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mlodylbn » pn maja 12, 2008 22:09

Dzieki za odpowiedzi a wie ktos moze gdzie znajduje sie ten caly zbiorniczek wyrownawczy ?



tekken82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tekken82 » pn maja 12, 2008 22:25

mlodylbn pisze:Dzieki za odpowiedzi a wie ktos moze gdzie znajduje sie ten caly zbiorniczek wyrownawczy ?
lewa strona w rogu pod macha - nie da się go przegapić.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » pn maja 12, 2008 23:13

mlodylbn, to w koncu o ktora lampke chodzi?
rzuc okiem na zdjecie zegarow z mojego postu i podaj liczbe odpowiadajaca ikonie.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

mlodylbn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 04, 2008 02:51
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mlodylbn » wt maja 13, 2008 11:11

oki a wiec zamieszczam zdjeice w momencie jazdy zapala mi sie ta kontrolka zaznaczona na zdjeciu nie jest to kontrolka od chamulca recznego


Obrazek

Sprawdzilem stan plynu chlodniczego i jest OK i dalej nie moge znalesc zbiorniczka wyrownawczego i jeszcze jedno pytanie czy zbiorniczek wyrownawczy to to samo co zbiorniczek z plynem chamulcowym ? :P i co to do holery za kontrolka !



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt maja 13, 2008 11:19

mlodylbn pisze:czy zbiorniczek wyrownawczy to to samo co zbiorniczek z plynem chamulcowym ?
tak to to samo, za niski poziom płynu hamulcowego, ten zbiorniczek jest oczywiście montowany na pompie hamulcowej przy serwie.

[ Dodano: 13 Maj 2008 11:22 ]
jeśli nie ma widocznych wycieków z układu hamulcowego to sprawdź stan okładzin klocków hamulcowych i stan tarcz hamulcowych - w miarę ich zużycia obniża się poziom płynu w zbiorniczku, po ich wymianie poziom płynu podniesie się i wtedy sprawdź czy jest prawidłowy.


Obrazek

Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » wt maja 13, 2008 13:44

wedlug instrukcji do golf 4 dostepnej w linkach podanych przez grega ta lampka ma nr 19 i "sygnalizuje otwarcie drzwi wzglednie pokrywy tylnej"
no coz, problemy z zamkami to w mk4 normalka :(

w beetle ta ikonka swieci jak jest zaciagniety hamulec reczny.
Ostatnio zmieniony wt maja 13, 2008 14:03 przez beetle, łącznie zmieniany 1 raz.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » wt maja 13, 2008 14:15

mi w trakcie jazdy zapala sie kontrolka od hamulca recznego. Zdaza sie to sporadycznie ale zaczyna juz denerwowac. To jakis czujnik?? Dodam ze po wylaczeniu zapłonu i uruchomieniu jest wszystko ok!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 137 gości