Problem z podświetleniem nawiewów

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

teddy-boy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Problem z podświetleniem nawiewów

Post autor: teddy-boy » śr kwie 02, 2008 21:32

Witam
Mamy w rodzinie dwa golfy 3 i w obu byl ten typowy problem: bardzo slabe podswietlenie pokretel od nawiewow ;( Myslalem o naprawie, przy okazji zmianie koloru itd. Ale to wszystko wiaze sie z kosztami, przerobkami itd. Oto jak latwo i szybko rozwiazac problem, moze sie komus przyda:
Trzeba oczywiscie te konsole rozebrac. przod lekko podwazamy czyms cienkim i szerokim zeby nie zrobic sladow. Odkrecamy obudowe na 6 srob, cztery w kolo nawiewow, dwie na dole obok popielniczki i zapalniczki, wyjmujemy ostrozenie uwazajac na kable do ogrzewanie tylnej szyby i inne opcje w aucie. wysuwamy ostroznie panel pokretel ruchem w dol i do siebie. Z tylu mamy najwazniejsze: ostroznie wyjmujemy biala obudowe zaroweczki i bardzo delikatnie wyjmujemy taki przezroczysty "pajaczek ktory pelni role swiatlowodow rozprowadzajacych swiatlo po panelu. Zaroweczka, mimo ze swieci, jest po prostu do wymiany. Do kupienia w kazdym moto sklepie, doslownie kilka groszy.
Wszytkie elementy nalezy umyc w wodzie z mydelem bo sa po prostu brudne. Z panela czolowogo delikatnie yjmujemy jeszcze przezroczyste elementy, trzeba podwazyc.
Ja umylem porzadnie w domu i wysuszylem suszarka ;)
Nastpenie montujemy wszystko do kupy. Jesli chcemy zostawic zielone swiatlo, zostawiamy ten zielony kapturek wokol zaroweczki, jesli zdejmiemy, kolor bedzie bialy (bede kombinowal w jedym golfie jak latwo zmienic ten kolor na inny szybko i tanio)
Dokladnie wsuwamy te przezroczyste plastiki (uwaga bo sa kruche!) tak zeby weszly dobrze w otwory i bylo je widac po drugiej (przedniej) stronie!
Nasptenie biala oprawa zarowki, musi wejsc na gorze w dwa uchwyciki i na dole w koleczko w srodkowym pokretle. Jesli to zle zlozycie, bedzie zle swiecic i halasowac. Ma wpasc dobrze i dobrze sie trzymac. Wkladamy panel na swoje miejsce, wlaczany ma probe czy wszystkie koncowki dobrze widac i czy zarowka nowa swieci.
Skrecamy panel i obudowe, zakladamy przednia oslone. Mozna tez wczesniej zdjac same uchwyty pokretel i je umyc, w srodku tez jest swiecaca sie kreseczka czego wczesniej nie widzialem ;)
Bedzie swiecic jakby samochod wczoraj wyjechal z salonu. U mnie niestety po latach czesc z tych plastkikowych rozprowadzen popekala i nie mam podswietlenia jednego pokretla w srodku. Bylem w szoku jak pieknie swieci!
I jeszcze jedna rada poboczna w temacie. Jesli myslicie o kupnie calego panela do nawiewow bo macie polamany srodek i zle swieci, to odkrywlem, ze nowy w salonie kosztuje 190 pln a na allegro cfaniaki tez sprzedaja w tej okolicy cenowej, a nie mamy zadnej pewnosci ze w srodku wszystko dziala. Wiec mozna smialo kierowac sie do salony vw, z tym ze wymiana na nowy wymaga przelozenia linek, ale nie wyglada to na trudne z tego co widzialem.
Moze komus przyda sie ta porada. Podobnnie rozwiazalem problem oswietlenie wlacznika swiatel, z tym ze tam zarowka niestety do kupienia TYLKO w vw, zaplacilem za nia 15 pln brutto, objezdzilem kupe sklepow, szkoda paliwa, od razy walcie do salonu.
Ostatnio zmieniony pt kwie 11, 2008 09:51 przez teddy-boy, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr kwie 02, 2008 21:36

fotki fotki fotki
będzie foto porada



teddy-boy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: teddy-boy » śr kwie 02, 2008 21:43

dziejo pisze:fotki fotki fotki
będzie foto porada
Ok, fotki moga byc w piatek, jak zabiore sie za drugiego golfa, pierwszego robilem troche spontanicznie przy okazji innych malych napraw i aparatu nie zabralem.
Jak teraz dolaczyc fotki do tego tekstu?

Pozdrawiam!

ps. acha, jeszcze male wyjasnienie. Moim zdaniem zaroweczke TRZEBA wymienic, nawet jak swieci nie opuszczajcie tego punktu! Zauwazcie ze po latach ona faktycznie swieci, ale szkielko jest juz czarne i swieci slabo, wiec warto wydac te kilka groszy. Ja posilkowalem sie zaroweczkami kupionymi do konsoli w toyocie corolli, pasuja.
Ostatnio zmieniony śr kwie 02, 2008 21:49 przez teddy-boy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr kwie 02, 2008 21:46

Jak teraz dolaczyc fotki do tego tekstu?
masz opcje edytuj i sobie wklejasz linki z fotek np fotosika



Awatar użytkownika
Adrian1989
Łysy z Brazzers
Łysy z Brazzers
Posty: 7797
Rejestracja: wt mar 25, 2008 16:22
Lokalizacja: Słupsko/Wieluń EWI
Kontakt:

Post autor: Adrian1989 » czw kwie 03, 2008 14:10

i najlepiej miniaturki to nie bedzie zamulac ;p a moze takie gumowe kapturki na zarowki?sa z tego co wiem kolorowe..


"Lubię dobre towarzystwo- dlatego tyle piję sam " ;)
:weedman: "Sadzic,palic,zalegalizowac" "mam taki luz ze bieg wypada w furze,Mordo.."

nedx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 06, 2007 14:44
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: nedx » czw kwie 03, 2008 14:40

Jak ktoś potrzebuje fotek to porobię za chwilę, bo już rozebrałem te pokrętła i wszystko wymyłem. Ciekaw jestem czy to coś pomoże. Za żarówkę dałem 1,20zł. Zastanawiam się czy nie wsadzić w jej miejsce jakiejś mocnej, białej diody, bo całego pająka nie chcę zakładać. A i tak na efekt będę musiał czekać do wieczora hehe.



teddy-boy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: teddy-boy » czw kwie 03, 2008 16:02

nedx pisze:Jak ktoś potrzebuje fotek to porobię za chwilę, bo już rozebrałem te pokrętła i wszystko wymyłem. Ciekaw jestem czy to coś pomoże. Za żarówkę dałem 1,20zł. Zastanawiam się czy nie wsadzić w jej miejsce jakiejś mocnej, białej diody, bo całego pająka nie chcę zakładać. A i tak na efekt będę musiał czekać do wieczora hehe.
Jak pisalem wsadzilem po prostu zarowke, z tym ze nowa jak pisalem, swieci super.
Ja w garazu moglem sprawdzic od razu :)
Dioda moze swiecic nawet mocniej, jak wsadzisz kolorowa, od razu zmienisz kolor podswietlenia, ale pozniej trzeba zmieniac reszte ;)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariachi » czw kwie 03, 2008 22:58

właśnie skończyłem wszystko czyścić, Wyciągnąłem zielony kapturek i teraz kolor pasuje mi do radia

Obrazek

dodam od siebie ze zamieniłem ori żarówkę 1,2wata na 2.3w. Świeci dużo jaśniej .
Jak ktoś ma klimę napis AIRcondition nie świeci bo jest na nim naklejona od tyłu taśma, Wystarczy ją ściągnąć i cieszyć się efektem jak na foto.



Randy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Randy » czw kwie 03, 2008 23:13

Witam.Ja dziś równierz rozebrałem podświetlenie nawiewów,wszystko umylem i wymienilem żarówkę.Oryginalna była o mocy 1.2W(cena 80gr) a ja wsadziłem mocniejsza 2.3W(cena 1.20) i powiem wam że ładnie świeci i jestem zadowolony.Wiadomo że efekt nie jest taki jak te flux led ale teraz wszystko jest widoczne i jak na razie mi wystarczy.A odnośnie diody kolego "teddy-boy" to chyba nie bedzie działac bo dioda swieci raczej kierunkowo i tem pająk nie dostanie tyle światła co potrzeba ale mozna kombinować z mocniejsza żarówka.To moje zdjęcie ale tylko telefonem,na żywo wygląda lepiej. :smoke: Obrazek



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 04, 2008 13:04

Randy pisze:Witam.Ja dziś równierz rozebrałem podświetlenie nawiewów,wszystko umylem i wymienilem żarówkę.Oryginalna była o mocy 1.2W(cena 80gr) a ja wsadziłem mocniejsza 2.3W(cena 1.20) i powiem wam że ładnie świeci i jestem zadowolony.Wiadomo że efekt nie jest taki jak te flux led ale teraz wszystko jest widoczne i jak na razie mi wystarczy.A odnośnie diody kolego "teddy-boy" to chyba nie bedzie działac bo dioda swieci raczej kierunkowo i tem pająk nie dostanie tyle światła co potrzeba ale mozna kombinować z mocniejsza żarówka.To moje zdjęcie ale tylko telefonem,na żywo wygląda lepiej. :smoke: [url=http://images25.fotosik.pl/188/aa3a74a17c33561dm.jpg]Obrazek[/URL]
tylko zobacz sobie za jakiś czas czy nie potopi Ci tego zielonego plastiku naokoło żarówki



Randy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Randy » pt kwie 04, 2008 14:26

Mam nadzieję że nie ale jak coś to można zdjąć ten zielony plastik i będzie ładnie podswietlac na biało. Wydaje mi się że te żaróweczki nie nagrzewaja sie aż tak żeby roztopić pastik przecież to tylko 2.3W :D



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » ndz kwie 06, 2008 08:25

Hej koledzy a jak wydrzeć pokrętła z konsoli?Poza tym doda ktoś te foty o których mowa??


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

nedx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 06, 2007 14:44
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: nedx » ndz kwie 06, 2008 12:07

Odkręcasz 6 śrubek (dwie pod popielniczką), wyciągasz cały ten panel (łącznie z zapalniczką) a pokrętła lekko wciskasz do środka i troszkę bokiem sprytnie wyciągasz je dołem. Miałem porobić zdjęcia ale brat zabrał aparat, a ja musiałem to już poskręcać. Zresztą to jest takie proste, że nawet nie ma co fotografować. Acha, nigdzie nie mogę dostać mocniejszej żarówki. Założyłem diodę, efekt był ten sam co przy zwykłej żarówce. Efekt wzmocniłem srebrną folią aluminiową. Świeci trochę lepiej, zwłaszcza bez tego zielonego. Ale muszę dorwać tą mocniejszą żarówkę. Diody mają swoje zalety, ale nie wszędzie.



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » ndz kwie 06, 2008 17:53

Okej mistrzowie,dostałem się do środka i co nie co wiem na ten temat.
Ktoś już grzebał w moich pokrętłąch bo nie mam żadnej żarówki tylko takie coś:

Obrazek Obrazek

Oto kilka pytań:
1. Czy zmieniać na żarówkę czy diodę?? Mocniejszą czy tą samą?
2. Czy lepiej wygląda z zielonym czy bez
3. Jak wydrzeć podświetlenie pokręteł???????Pokrętła zdjąłem ale światłowód siedzi mocno!!
4. Czy sreberko coś doda czy tylko złudzenie???
Odpowiedzi mogą być na PW żeby forum nie zaśmiecać


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości