MK2 GTi 1.8T, GTG SQUAD 247KM/292nm koniec projektu :)

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

MK2 GTi 1.8T, GTG SQUAD 247KM/292nm koniec projektu :)

Post autor: TAZ » pn mar 10, 2008 23:25

Żeby przybliżyć posiadanie tego modelu golfa opowiem krótką historyjkę:

Było to dawno, dawno temu, kiedy w mojej głowie gościły tylko golfy MK1 :prayer: :prayer: :prayer: , ale radość była krótka bo jedno MK1 sie rozbiło, a w jego miejsce szybko dość zawitał kolejny egzemplarz, który nie grzeszył jakością ale jeździł i miał polski NOS czyli podtlenek LPG. Auto to zarobiło na siebie i jeszcze na to :
Obrazek
ale jak widać po roku użytkowania debil bo inaczej nie da się tego nazwać wyjechał mi i najlepszym i najbezpieczniejszym manewrem było to:
Obrazek
Obrazek
Skutki były na tyle duże, że nie remontowałem auta, a w sądzie walczyłem osiem miesięcy. Odszkodowanie dostałem i byłem HAPPY.
Aby szybko zacząć zarabiać na życie i auto (kameleon) zakupiłem od znajomego jego MK2 GT z silnikiem RP. Jakoś nie miałem czasu zamieścić tematu o nim na forum, ale jak kupiłem auto miało nałożony lakier czarny perłowy poliuretanowy. znawcy lakiernictwa wiedzą, że nie ma gorszych lakierów i faktycznie bo klar zaczął schodzić z całego auta. Tak mnie to podbudowało, że auto przelakierowałem na czarny kolor z perłą z palety mercedesa z 2007 roku. Potem przyszła kolej na gwint KW W2, kierownice małą RAID 30 i felgi alu Schmidt ML w rozmiarze 7J15 ET 12!!! oraz rost maskę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Potem były super lekkie felgi 15 calowe Centra z oponami 145/65R15 i 195/50R15, które widać na aucie za tymi brzydkimi :jezor: RMami:
Obrazek
Autem cieszyłem się aż do dnia 20 lutego tego roku. Jadąc sobie z Gwintem do MK1 z Andrespola koło Łodzi jakiś debil bo inaczej nie da się tego nazwać wyjechał mi na skrzyżowaniu polonezem. Miałem na liczniku około 100km/h. Szczęście w nieszczęściu Tazia trafiła do szpitala tylko na dwa dni ale nic się jej nie stało, ja cały, klienci z poloneza też:
Obrazek
Polonez położył się na boku tylko dlatego, że zatrzymał się na barierce. Gdyby jej nie było to leżał by na dachu :grin: Niestety golf ucierpiał nieodwracalnie i wygląda tak:
Obrazek
Dwie podłużnice walnięte tak bardzo, że nie ma co zabierać się do roboty. Jako, że ja znowu bez auta nie mogę żyć to zakupiłem na aukcji z allegro takie coś co miało w tytule MK2 GTI czarna perła. Jak tylko się dodzwoniłem do właściciela to długo się nie zastanawiałem i pojechałem wieczorem oglądać auto. Lakierować umie, mechaniki się nie boję więc mówię sobie co by to nie było to go biorę. Drogo było ale warto było wyładować za niego kasę jaką właściciel chciał:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nieco o aucie. Jest to MK23 GTI z silnikiem PF czyli 107KM, skrzynia jest długa i na dziadowej instalacji gazowej spokojnie jeździ się 190km/h przy spalaniu falującym od 11 litrów Podtlenku LPG do 14,5 litra podtlenku LPG. Auto ma klime, elektryczne RECARO[ale fotel kierowcy jest poprzedzierany na boczku i na siedzeniu], piękne :rotfl: diody do podświetlenia nóg kierowcy i pasażera oraz półkę z blatu stolika szkolnego :rotfl: ze wspaniałymi głośnikami UNIWERSUM. Auto zawiera także podtlenek LPG bez którego połowa naszego narodu żyć nie może.

A teraz do dzieła. Poprzedni golf w tym sezonie miał dostać piękny lakier czarny matowy dwu składnikowy firmy Spies Hecker. Lakier trafi więc na tego golfa:
Obrazek
Przy okazji sprzedaży nie potrzebnych elementów z auta widok mój zaskoczony został stanem tylnych rantów błotników bo kiedyś miły niemiec chciał mieć szerokie kola o niskim ET więc zdewastował golfa tak, że nie obędzie się bez:
Obrazek
Kierownicą się źle kręci, więc zastąpi ją moja malutka i milutka:
Obrazek
Ale to dopiero jak uporam się z wymianą przekładni kierowniczej bo ma luzy. Biegi też przyda się uprecyzyjnić i w tym celu został zakupiony zestaw regeneracyjny kompletny oraz lampy przednie CLEAR autopala bo szkoda na razie kasy na inne:
Obrazek
W środku nieco odmiany zawita i na początek oprócz kierownicy zawitają pasy z 20 jahre edition:
Obrazek
Jak wiadomo jestem wulkanizatorem więc bez odpowiednich felg się nie obędzie. Na jednej aukcji upolowałem bardzo tanio takie ładne JDMowe felgi KOSEI kute w całości na zimno. Śruby już się do nich robią, dostaną nowy lakier i ranty będą wypolerowane:
Obrazek
Obrazek
Opony już się zamówiły w rozmiarze 195/45R15 i na nie czekam. Aby auto sprawniej oddychało od wujka odkupiłem filtr stożkowy, a na aukcjach kupiłem BLOSa:
Obrazek
Auto ma być polakierowane w całości do maja ale z tym różnie może być bo mogę znowu wyjechać za granicę za mamoną. Dla tych, którzy interesują się losem kameleona piszę, że przy nim dłubę ale bardzo mało. W tym roku będzie lakier i silnik w komorze. Reszta przez zimę i na przyszły sezon auto wyjedzie już o własnych siłach z garażu.

Pierwszą naprawioną usterką była wymiana przekładni kierowniczej, która miała już spory luz choć nie ciekła. Tu podziękowania za pomoc i użyczenie kanału dla ABRAMA_TJE. Później zrobiła się redukcja do zamontowania stożkowego filtra powietrza:
Obrazek
Obrazek
W wolnej chwili zacząłem kminić nad moimi felgami i kupiłem nowe opony w rozmiarze 195/45R1r. Jedni je chwalą inni mnie strofują, że takie felgi JDM to tylko do hondy, a przecież porsche też felg do golfów nie robił :green_fuck: :
Obrazek
Jako, że ostatnimi czasy parkuję w każdy weekend w Kielcach pod blokiem zakupiłem centralny zamek i alarm:
Obrazek
Pojechałem też po lepsze hamulce na przód bo 239mm to nawet dla mnie za mało:
Obrazek
Obrazek
Nie patrząc na panów z ubezpieczalni wyjąłem gwint z mojego rozbitka i zapodałem do obecnego auta. I tak jeszcze nakrętki się opuści ale to w miarę upływu czasu bo przecież mamy drogi jakie mamy:
Obrazek
Potem kupił się wydech końcowy dedykowany SUPERSPRINTA, ale fotki na tej stronie wam nie pokażę, poszukajcie, a znajdziecie. Żeby koła pasowały do auta LEON 013 i PRZEM_SD postanowili mi pomóc i zaczęli matowić blachy do wspawania:
Obrazek
Przybyły też śruby do alu i można było zacząć wreszcie jeździć na normalnych dla letnich warunków kołach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hamulce się skończyły regenerować i można było zamontować. Różnica jest olbrzymia, jak już wcześniej pisałem gwint powędrował niżej, ale fotki wam nie pokażę bo jest na serwerze forum, a post jest z dnia 15 maja 2008. Zakupiona została rozpórka z G60 i baran supersprinta pod silniki 8V, ale ten stuff już sprzedany bo kilka zł wpadło, a pod maskę powędruje coś innego i żaden diwajs nie podejdzie :food: :grin: W czerwcu się zaczęła zabawa z przygotowaniem do lakierowania i z samym lakierowaniem auta. Próg i podłoga do niego przyległa po stronie kierowcy wyglądały bardzo tragicznie ale dawca organów był i przeszczepy się porobiło błyskawicznie. Nie obyło się też bez incydentów. Wyspawać całe auto miał mi znajomy, który spawa od kilkunastu lat auta. Chłopak popił i mi popierdzielił tylko tylne błotniki. Troche klepania i jakoś dałem radę to poprawić i efektem było tylko nieznacznie więcej szpachli na powichrowanych blachach przy spawach. Moje zdenerwowanie było tak duże, że resztę auta wyspawałem sam i cieszę się, że nie dałem się namówić tej pijaczynie na skończenie roboty przez niego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Potem najlepsza część po przygotowaniu auta :food:
:food: :food: :food:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
1 lipca w kilka osób i z przyczepką pojechaliśmy po nowe acz kolwiek nadszarpnięte mocną nogą serce do auta. Władowaliśmy nowy nabytek w kilka osób i oddaliliśmy się do mnie:
Obrazek
A kilka dni później przyjechał wujek z Anglii i przywiózł kilka fantów do trzech aut:
Obrazek
Miał być jeszcze pakiet GTI w kolorze i zrobiona tylna klapa ale do zlotu w Ujeździe już się nie wyrobiłem i auto pojechało na niego tak:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob cze 19, 2010 17:16 przez TAZ, łącznie zmieniany 23 razy.



Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » pn mar 10, 2008 23:30

a wiec czekamy :) i pomyslec ze to ja mialem jechac do tego andrespola :crazy:


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
Lukas134
Forum Master
Forum Master
Posty: 1813
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 20:50
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

Post autor: Lukas134 » pn mar 10, 2008 23:39

Bardzo fajna historia przygod z VW!! :bigok: gratki ze jestes tak zwiazany z ta marka!!golfik bedzie kozak w tym macie!! :bigok: pozdro :helm:


______________________
Golf : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=118322
Audi : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2146801#2146801

Nowe foty strona 1!

[url=http://imageshack.us][img]http://img266.imageshack.us/img266/7594/lukasaa3dx3.png[/img][/url]

piotreksm
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: pt paź 05, 2007 22:40
Lokalizacja: leśna
Kontakt:

Post autor: piotreksm » pn mar 10, 2008 23:45

zapowiada się ciekawie :bajer:
powodzenia :bigok:


Zapraszam do oceny golf C na GTI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=148605
auto buduje sie z pasją !!!

Awatar użytkownika
tomassss24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: czw sty 17, 2008 20:11
Lokalizacja: Trzebiatów Zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: tomassss24 » wt mar 11, 2008 00:05

sporo misłes tych golfów :green_fuck: powodzenia w modach :bigok:




http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=151797



Awatar użytkownika
CHUDY
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: sob sty 22, 2005 21:03
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: CHUDY » wt mar 11, 2008 00:07

no niedawno widziałem golfika jak sie robił.Ranty mnie przeraziły.TAZ doprowadzał go do porządku,wiec niedługo bedzie jak lala.



Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: paja » wt mar 11, 2008 10:55

Witam :) Wreszcie i Twoje auto można zobaczyć tutaj. Plany zacne tylko tempo średnie :)
Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2008 10:55 przez paja, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
ledman
pssst
pssst
Posty: 1402
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 22:53

Post autor: ledman » wt mar 11, 2008 11:34

historia ciekawa :bigok:

co do Golfa, to nie wątpię, że będzie wypaśny po skończeniu :bigok:

powodzenia :helm:



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt mar 11, 2008 12:06

No w końcu Panie Prezes się przełamałeś i pokazałeś większemu gronu czym się turlasz.

Będę Cię pilnował żebyś nie obijał.

Muszę pomyśleć nad tą twoją klimą ale coraz bardziej choruję na ABFa :D


Obrazek

Awatar użytkownika
reDCap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 394
Rejestracja: wt mar 27, 2007 03:20
Lokalizacja: Nowe Brzesko
Kontakt:

Post autor: reDCap » wt mar 11, 2008 12:08

Szkoda maski rost,fajnie z nia wygladal :grin: Golfik konkret :bigok:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=155032]Golf VR6[/url]--spyfoto str.4
SPRZEDAM:
-Silnik wycieraczki tylnej
-Maska Golf 3
info PW
[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a735751ac38f2398][img]http://images36.fotosik.pl/95/a735751ac38f2398m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » wt mar 11, 2008 13:00

no to TAZ do roboty.
Bazę dobrą masz, teraz tylko czekamy na mody.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » wt mar 11, 2008 13:25

czekam na ciag dalszy! Dobrze sie czuta ta historie! Uwazaj na dzowna nowym golfem heh:P


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt mar 11, 2008 13:59

CHUDY pisze:no niedawno widziałem golfika jak sie robił.Ranty mnie przeraziły.TAZ doprowadzał go do porządku,wiec niedługo bedzie jak lala.
Ranty nie są złe bo tylko kilka centymetrów jest zainfekowane. Wytnie się i wspawa nowe, zabezpieczy odpowiednio i będzie lala.

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 1:01 pm ]
reDCap pisze:Szkoda maski rost,fajnie z nia wygladal :grin: Golfik konkret :bigok:
Plan na maske jest dużo lepszy tylko muszę znaleźć następczynię i zająć się nią.

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 1:02 pm ]
J3L3N pisze:czekam na ciag dalszy! Dobrze sie czuta ta historie! Uwazaj na dzowna nowym golfem heh:P
Jak to się mówi dzwon podstawą tuningu, tylko moje dzwony są podstawą żyletek :jezor: :grin:



Awatar użytkownika
Leon013
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt lut 15, 2008 18:15
Lokalizacja: świętokrzyskie S_ów
Kontakt:

Post autor: Leon013 » wt mar 11, 2008 15:23

TAZ świetna historia czekam na dalszy ciąg :grin: :grin: :grin:
Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2008 17:39 przez Leon013, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości