Ile kosztuje nabicie klimatyzacji? Co jeszcze tam wymienic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marhiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob lut 04, 2006 14:27
Lokalizacja: Jasło

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji? Co jeszcze tam wymienic?

Post autor: marhiw » pn maja 21, 2007 16:39

Witam kupilem golfa III z klima i wlasciciel powiedzial mi ze klima nie byla jeszcze nabijana.. Czy lepiej jest ja nabic jak sie calkiem wyczerpie czy nie czekac do tego momentu? I czy wymienia sie jeszce jakies filtry albo cos?
Pozdro

[ Dodano: Pon Maj 21, 2007 16:40 ]
I ile takie nabicie klimatyzacji kosztuje???
Ostatnio zmieniony pn maja 21, 2007 20:06 przez marhiw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 21, 2007 16:41

150-200 złotych, to nie jest tylko nabicie, tylko wypompowanie czynnika, uzupełnienie, nabicie, sprawdzenie szczelności i odgrzybienie - taki typowy serwis.

[ Dodano: Pon Maj 21, 2007 4:42 pm ]
I koniecznie to zrób, nie czekaj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » pn maja 21, 2007 17:21

no jeszcze możesz wymienić filtr kabinowy ( przeciwpyłkowy ) teoretycznie co 15000 km trzeba go wymieniać


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » wt maja 22, 2007 00:06

150-300zł - serwis klimatyzacji, cena zależy od danego miasta. U mnie w zakładzie kosztuje to 200zł.



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » wt maja 22, 2007 09:15

ostatnio miałem awarię więc nabrałem trochę doświadczenia i dodam że warto wydać 50 zł więcen na olej z barwnikiem który w razie nieszczelności wskarze gdzie ucieka gaz (spec uzywa specjalnych okularów i widzi gdzie był wyciek)
należy jednynie pamiętać że jeśli zapoda się taki barwnik przy napełnianiu klimy to później trzeba używać a nie oszczędzać klimę bo jak gaz ucieknie przy nie pracującej klimie to nic nie będzie widac - tak mi powiedział gość w servisie klimy :okej:

aha jeśli była duża nieszczelność to warto wymienić osuszacz
w mk4 to koszt ok 100 a nawet taniej - jego zadaniem jest wyłapywanie cząstek wody z gazu jak się tego nie zrobi to albo klima przestanie pracować bo w środku jest specjalny proszek który pęcznieje od wilgoci albo jak przepuści jakieś kropelki to nastąpi ich zamarznięcie w układzie i jak dotrą do kompresora to go szlag trafi


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości