Skoda Octavia vRS 2007 BMN 220KM/480NM

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Skoda Octavia vRS 2007 BMN 220KM/480NM

Post autor: ja4rqu » ndz gru 31, 2017 16:51

Czołem, po przymusowej przesiadce z Passata b5 na Octavie, postanowiłem założyć temat. Autko mam już od sierpnia 2017r i dzielnie śmiga po drogach.

Trochę danych o aucie:

Rok Produkcji 2007.
Silnik 2.0 TDI BMN seryjnie 170km, obecnie po małych modach.
Przebieg aktualny 310 tyś km i szybko rośnie :kac: .
Nadwozie Kombi
Hamulce seria: 312 przód 286 tył.
Zawieszenie seria.

Jest to fabryczny vRS czy RS jak kto uważa tzn. posiada niemal pełne wyposażenie:
fotele skóra + alcantara
kolorowe radio z navi, dotykowym ekranem, dvd, telewizją i bluetooth
tempomat itp. itd.

Plany:
Aktualnie zostało włożone turbo GTB20 :kwiatek: z kołem kompresji 41.5 od BMW e39 193km, stara turbina(oryginalna nie regenerowana) już powoli się kończyła, do zrobienia pozostałą korekta programu,
Wymiana skrzyni na dłuższą, obecna ma około 170 km przy 3000rpm. Podróżuje dużo po autostradach także taki mod dla mnie jak najbardziej na plus,
Hamulce z S3 lub Leona Cupry tj. 344mm przód,
Prawdopodobnie wleci sprzęgło od Sachs Performance ze względu na to, że seryjne wytrzymuje około 450 nm a jest potencjał na więcej :food: ,
Jakiś porządny gwint, tu będę musiał jeszcze poszukać informacji.

A tak samochód wyglądał w dniu zakupu:
Obrazek

Niedługo później:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pierwszym krokiem była wymiana opon z Uniroyal, które były wyząbkowane na coś co zapewni optymalną trakcję :helm: . Wybór padł na Dunlopy SP Sport Max.
Następnie zrobiłem kilka małych modów typu aluminiowa podstopnica z audi TT czy wymiana trzeciego światła stop.

Tu zdjęcie w zimowym setupie: Felgi 18 cali z Leona Cupry plus opony Hankook
Obrazek
Obrazek

Mody mody mody :food: :
Na święta postanowiłem wraz z kolegą spawacz :pub: dodać nieco wigoru Skodzince. Miałem z passata turbinę GTB20, została dokładnie sprawdzona ze względu na to, że silnik w passacie wysypał się na kiepskim oleju(Specol). Zostało założone kolo kompresji z e39 3.0 D 193km. Pierwszym elementem układanki był kolektor wydechowy. Kupiłem od audi 2.0 CR
Obrazek

Następnie zaczęła się mozolna rozbiórka i dopasowywanie elementów :okej: .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z racji tego, że auto posiadało dpf tylko poprzedni właściciel wybył środek i zostawił pustą puszkę :panna: , kupiłem katalizator uniwersalny z normą Euro4.
Tutaj porównanie turbiny seryjnej z pospawaną już GTB :food:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy wkładaniu nie obyło się bez problemów, okazało się że przewód od klimy biegnie zbyt blisko turbiny, trzeba było zdemontować całość i przerobić. Został podgięty i na nowo zrobiona część gumowa:
Obrazek
Obrazek

Na zdjęciach tego niestety nie mam ale węże od klimy zostały owinięte bandażem podobnie jak wydech od turbiny.

Cała impreza potrwała około tygodnia, auto napsuło trochę krwi przy składaniu ale na szczęście spawacz ogarnął temat :metal: . Sonda EGT plus szerokopasmowa zostały na miejscu, pozwoli to na kontrole parametrów w czasie jazdy.
Po złożeniu wszystkiego do kupy, na oryginalnym sofcie ( z holenderskim chipem :panna: ) po pierwszej jeździe był niezły banan :helm: Turbinka mimo wielkości wstaje lepiej niż fabryczna, duży wpływ na pewno miało to że otwór w kolektorze wydechowym został powiększony z fabrycznych 31 mm do niemal 42 mm średnicy :food: .
Aktualnie czekam na strojenie u Darona :grin: po wszystkim dodam więcej fotek z pod maski plus efekt finalny strojenia, pozdro :okej:
Fotka silnika
Obrazek

Edit. 05.01.2018
Dzisiaj na urodziny :bajer: sprawilem sobie prezent.
Obrazek

Myślałem, że wyjdzie nieco więcej KM ale problemem są wtryski :? Są w super stanie ale to już jest ich granica. Trzeba szukac pomyslu na zmodyfikowanie ich. Soft zmodzil Daron :pub:

Wpadły kolejne graty do zamontowania :food:
Obrazek
Gwint AP z regulacją twardości :biggrin: Po przebiegu około 300 km :bajer:
Ostatnio zmieniony wt sty 16, 2018 20:29 przez ja4rqu, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
BARANMC1
_
_
Posty: 1275
Rejestracja: pn lip 04, 2005 13:24
Lokalizacja: GDYNIA

Skoda Octavia vRS 2007

Post autor: BARANMC1 » czw sty 04, 2018 16:34

Fajna sztuka i identyczna jak moja, prócz silnika :okej: i tak samo zamieniłem B5 na Kure, jak mawiają czeskie RS4


GOLF MK3 VR6 http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=4088
GOLF MK2 VR6 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159825
PROJEKT BORA http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=13467
RALLYE GOLF G60 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=540536

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Skoda Octavia vRS 2007

Post autor: Garrison » czw sty 04, 2018 18:20

Ino kolorystyka foteli w VRS jest dość... Dziwaczna :D



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Skoda Octavia vRS 2007

Post autor: ja4rqu » pt sty 05, 2018 19:21

BARANMC1 pisze:czeskie RS4
Haha dobre :pub: fakt, obecnie odpycha się już trochę przyjemniej. Zobaczymy co dalej z tego wyjdzie :cool:
Garrison pisze:Ino kolorystyka foteli w VRS jest dość... Dziwaczna
To jeszcze bajka, miałem w passacie fotele skóra plus alcantara i w dłuższej trasie były wygodniejsze. Tutaj jedynie trzymanie jest na plus.



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Skoda Octavia vRS 2007 BMN 220KM/480NM

Post autor: wronek1 » ndz sty 14, 2018 12:54

coraz wiecej szkodników widzę na forum :) jaki czas od 0-200 ?? z taka mocą w tdi ...


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Skoda Octavia vRS 2007 BMN 220KM/480NM

Post autor: ja4rqu » ndz sty 14, 2018 18:06

wronek1 pisze:jaki czas od 0-200 ??
jeszcze nie mierzone, musze się dorwać jakiegoś dokładniejszego sprzętu i poczekać na dobre warunki :helm:



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Skoda Octavia vRS 2007 BMN 220KM/480NM

Post autor: ja4rqu » wt sty 16, 2018 20:31

Post pod postem no ale :bajer: udało mi się znaleźć gwint AP po przebiegu około 300 km z regulacją twardości :satan:
Obrazek
zobaczymy jak to usiądzie :hehe:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości