Audi 80 Avant Quattro w LPG

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
jozeph32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 13:51
Lokalizacja: lubelskie

Audi 80 Avant Quattro w LPG

Post autor: jozeph32 » śr paź 04, 2017 20:52

Witam panowie na forum już jestem od dłuższego czasu przewinęło się parę samochodów z VAG zaczynając od początku
- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... t=jozeph32" onclick="window.open(this.href);return false;
- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=479091" onclick="window.open(this.href);return false;
-jeszcze jest czeka na lepsze czasy http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=463500" onclick="window.open(this.href);return false;
-później było audi 80 2.8 w sedanie

I teraz jest to

-Audi Avant Quattro
-rocznik 1993

Wyposażenie
-skóra grzana
-latane szyby przód
-ABS
-2xpoduszki
-klima manualna
-elektryczne lusterka
-centralny
-opcjonalne nagłośnienie (chyba)
-i coś tam jeszcze na pewno

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po zakupie oczywiście zmieniłem oliwę i uszczelkę dolnej miski olejowej
Obrazek
Obrazek
Niestety czeka mnie jeszcze wymiana pod drugą dalej znaczy teren

Póżniej wywaliłem pozostałości po immo i ogólne ogarnięcie kabli
Obrazek
I jeszcze wymiana górnych mocowań amortyzatorów bo było i niestety nie ustało głuche pukanie z prawej strony
Obrazek
Obrazek
Co do planów jest ich sporo
- lekka gleba (dużej nie będzie autem podróżuje za granicę)
- zmiana rozstawu na 5x112 (tylne piasty już są teraz tylko znaleźć przednie)
- koło (pewnie będzie porsche )
- powalczyć z rudą
- poliuretan przód i tył komplet
- aluminiowe poduchy w sanki przód tył
- swap na 4.2 albo 2.7 biturbo (czas nieokreślony)
- blenda USA
- zderzak tył competition
- i wiele innych

2017-05-15

Dodaję parę fotek z wymiany podpory i przegubu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i odebrane fanty hamulce już zamontowane bo były założone jedno tłoczkowe wyglądają na audi a4 albo passat
Obrazek

2017-05-15

Witam panowie jako że chwila wolnego czasu była to coś podziałałem przy autku ;-) W przednich boczkach były ułamane wszystkie uchwyty i strasznie latały dorobiłem odpowiednie blaszki i jest jak w oryginale 8-) Była też walka z wydechem bo rozszczelnił się w każdym możliwym miejscu oczywiście nie obyło się bez urwanych szpilek i wyciągania kolektora wydechowego :/ ale wszystko ogarnięte chodzi jak powinien tylko zastanawiam się nad wspawaniem strumienic bo trochę denerwuje mnie dźwięk między 2 a 3 tyś ale to się jeszcze zobaczy I w najbliższym czasie będę wymieniał kolektor dolotowy razem z przepustnicą na nowy fabrycznie wyrwany za całe 350zł

No i parę fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2017-06-04

Ogólnie autko jeździ nie narzekam wczoraj małe sprzątanie
Obrazek

No i cały czas zbieranie gratów do urlopu są już
-sprężyny -35/40
-fabrycznie nowy kolektor z przepustnicą
-2x sondy lambda
-czekam na paczkę z przepływomierzem (nowy)
-no i w drodze na urlop odbiór zderzaka tył competition/s2 (z wycięciem na hak ale mi to nie przeszkadza bo i tak będę montował)

Obrazek

2017-06-07

Dzisiaj po pracy naszła mnie jeszcze wena na wymianę kolektora dolotowego i wyszło w końcu skąd mi cieknie po cały tyle silnika zly_ Dochodzą jeszcze czujniki spalania stukowego bo jeden jest połamany

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2017-06-09

Wczoraj ciąg dalszy montaż nowego przeplywomierza i przezbrojenie kolektora

Obrazek
Obrazek

2017-06-11

Z dniem wczorajszym poskładałem audi jest o niebo lepiej samochód całkiem inaczej się zbiera ale jeszcze lekko go przymula w samej fazie przestawiania klapek. Niby całe podciśnienie szczelne ale jeszcze coś go boli na urlopie zmienię jeszcze sondy lambda jak nic nie pomoże trzeba będzie szukać w układzie paliwowym problemu mysli_

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz czekam tylko na czujnik i składam wszystko do kupy zobaczymy co z tego wyjdzie

2017-06-13

Zbierania gratów ciąg dalszy do kompletu z tylnym jest i przedni zderzak competition/s2 przy odbiorze rzuciło mi się jeszcze 4 sztuki
Obrazek

2017-06-24

Jako że dzisiaj trochę wolnego czasu zająłem się przednimi lampami bo słabo świecą ogólnie prawa kibel do wymiany tylko jeden uchwyt się trzyma odbłysnik bez komentarza idzie do wymiany lewa jeszcze względna ale i tak będę oddawał do regeneracji odbłysniki (może ktoś coś poleci)

Obrazek

Zająłem się też grillem bo strasznie był poobijany od kamieni
Obrazek
Obrazek

I na koniec lampy dostały smoked oraz zająłem się spasowaniem zderzaka bo wisiał tak to się teraz prezentuje
Obrazek

2017-07-08

Siamka coś tam działam powoli przy babce ;-)
-założyłem nową prawą lampę z dobrym odbłyśnikiem i wszystkimi uchwytami
-malowanie dołu zderzaka w mat
-montaż pomarańczowych kierunków

Z nowości zakupiłem najważniejszą część która jest potrzebna do swapa 4.2 czyli kompletne sprzęgło z kołem zamachowym od s8 w następnym tygodniu powinno przyjść :mrgreen:


Parę fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2017-07-10

Dzisiaj dotarło koło zamachowe ze sprzęgłem teraz tylko trzeba szukać a8 w miarę dobrym stanie i cenie cwaniak_
Obrazek

2017-07-17

A dzisiaj takie małe zmiany założyłem zderzak z s2 z powodu braku miejsca przy wyjeździe na urlop do PL (pomalowany czarnym matem do urlopu) ;-) Stary zostaje do świąt w robocie

Obrazek
Obrazek
Obrazek

2017-08-06

Żeby nie było że nic się nie dzieje ostatnio coś tam podziałałem. Nawiew raz mi działał na 3 pierwszych biegach raz nie myślałem że to przełącznik ale okazała się wtyczka wypalona na razie zrobione tak żeby działał w Polsce podjadę na szrot wytnę kostkę

Obrazek
Obrazek

Później okazało się że koleś od tylnego zderzaka ma w tym samym czasie urlop co ja i tak oto musiałem po niego jechać 600 km :/ Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło jako że robię w stali doszedłem do wniosku że nie będę szukał oryginalnych uchwytów tylko zrobię sam i tak oto tylny zderzak też już założony okok

Obrazek
Obrazek
Obrazek

2017-08-21

Dodaje 2 zdjęcia żeby nie było że nic się nie dzieję pod koniec tygodnia dodam więcej zdjęć i opis co było zrobione

Obrazek
Obrazek

2017-09-13

Witam panowie jako że już po urlopie napiszę co zostało zrobione

-kompletny rozrząd Gates plus pompa wody
-uszczelnienie góry silnika (dekle zaworowe rurki od płynu chłodzącego dekiel pod kolektorem itp)
-2x sonda lambda
-końcówki drążków kierowniczych
-komplet hamulców przód (zmiana rozstawu na 5x112 nowe łożyska tarcze ATE i klocki TRW itd)
-walka z wydechem (wspawanie łączników elastycznych podniesienie całego układu)
-drugi wał napędowy plus nowa podpora i wyważanie (starego nawet nie chcieli wrzucać na wyważarkę)
-komplet olejowy (silnik skrzynia dyfer) i nowy płyn chłodzący
-komplet filtrów
-nowa podpora dyferencjału poliuretan
-kompletne zawieszenie tył (wszystko składane na tulejach meyle albo aso tylne wahacze lemforder itd)
-założyłem wcześniej kupione sprężyny
-komplet przewodów hamulcowych tył (miedziane i elastyczne)
-nowe klocki tył (miało być ze zmianą rozstawu ale nie wyszło)
-nowe opony przód zima
-felgi stalowe 4x
-i na pewno coś jeszcze o czym już nie pamiętam mysli_

Wracając do nieszczęsnego tyłu niestety nie wyszła zmiana rozstawu śrub bo człowiek niedouczony i kupiłem piasty z s2 ale coupe gdzie piasty były na małe łożyska a w avancie i sedanie są na duże i teraz mam audi z rozstawem mieszanym rotfl Ale nie zwlekając długo 3 dni po urlopie były już u mnie piasty z avanta ( zmiana dopiero w święta). Z zewnątrz autko nie zmieniło się nic bo najpierw postanowiłem ogarnąć wszystkie sprawy mechaniczne ale niestety jeszcze trochę zostało :/

Na następy urlop w planach do zrobienia są
-przednie zawieszenie (wszystko poliuretan tył taż miał być ale niestety za długo trzeba było czekać)
-uszczelnienie dołu silnika (miska olejowa itp)
-no i zmiana piast tył

Obrazek
Obrazek

W weekend postaram się zrobić jakieś lepsze foto :-)

2017-09-27

Telefon ogarnięty to od razu dodaje parę zdjec lepszej jakości ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety wszystko skopiowane z forum Audi ale już mi się nie chce wszystkiego rozpisywać od początku :jezor:
Teraz będę już postępy robione przy audi opisywał na bieżąco :hmm:


Był >http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... t=jozeph32
Był> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=479091" onclick="window.open(this.href);return false;
Był jeszcze jest Passat b2
Było> Audi 80 2.8 sedan
Jest> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p7102383" onclick="window.open(this.href);return false;

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Audi 80 Avant Quattro w LPG

Post autor: hak64 » czw paź 05, 2017 09:59

Kozacka fura! Gratuluję pasji i chęci do roboty.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Megster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 564
Rejestracja: wt gru 23, 2008 00:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Audi 80 Avant Quattro w LPG

Post autor: Megster » sob paź 07, 2017 21:18

jozeph32 pisze:Niestety wszystko skopiowane z forum Audi ale już mi się nie chce wszystkiego rozpisywać od początku :jezor:
A miałem napisać, że opis wygląda jakoś znajomo :D


Na codzień: Golf VII Variant 1.4 TSI DSG
Od święta: Audi 80 Avant 2.8 Quattro

Theooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 26, 2015 12:12

Re: Audi 80 Avant Quattro w LPG

Post autor: Theooo » ndz paź 08, 2017 12:28

Oj ładnie ładnie. Uwielbiam 80 w avancie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
jozeph32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 13:51
Lokalizacja: lubelskie

Audi 80 Avant Quattro w LPG

Post autor: jozeph32 » czw paź 19, 2017 18:30

Witam jako że ostatnio coś tam działałem przy audi to zrobię mały aktual. Do wymiany poszły świece i kable wymieniłem też tylna podporę dyfra bo cały czas mam lekkie bicie od napędu niestety nie pomogło trzeba dalej szukać :grrr: a tak to leje gaz olej raz na jakiś czas posprzątam i tłukę kilometry :grin:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Był >http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... t=jozeph32
Był> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=479091" onclick="window.open(this.href);return false;
Był jeszcze jest Passat b2
Było> Audi 80 2.8 sedan
Jest> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p7102383" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jozeph32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 13:51
Lokalizacja: lubelskie

Audi 80 Avant Quattro w LPG

Post autor: jozeph32 » ndz sty 21, 2018 10:34

22.12.2017

Jako że audi poskładane napiszę co zostało zrobione
-uszczelki miski olejowej i uszczelniacz wału
-poduszki skrzyni biegów
-uszczelniacz w skrzyni biegów
-tarcza plus łożysko
-komplet tulei i końcówki wahacze przód
-uszczelnienie chłodniczki oleju
-piasty tył z kompletem hamulców i regeneracja zacisków
-wygoniłem też trochę rudej z tunelu środkowego
-i jeszcze parę dupereli

Wpadło też moje stare audi na wymianę oleju i parę innych rzeczy ;-) Ogólnie ze wszystkim udało mi się uporać w 3 dni :grin: Mam nadzieję że teraz babka już nie będzie po sobie zostawiać plam chociaż przez jakiś czas :helm:

Pozdrawiam i wszystkim Wesołych Świąt okok

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

21.01.2018

Witam. Auto mechanicznie ogarnięte tak jak chciałem to zaczynam się brać za wygląd zewnętrzny. tak więc wpadło koło na lato kupiłem przełączniki od grzania foteli z działającym podświetleniem w domu czekają na mnie dodatkowe zegary ;-) W najbliższych planach wyciszenie całego wnętrza nowymi matami


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Był >http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... t=jozeph32
Był> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=479091" onclick="window.open(this.href);return false;
Był jeszcze jest Passat b2
Było> Audi 80 2.8 sedan
Jest> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p7102383" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości