Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, KONIEC :(

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: piteks » pt lis 10, 2017 13:38

chris2611 pisze:
piteks pisze:
chris2611 pisze:Uzupełniając to o moje zapasy w garażu mam komplecik na zabezpieczenie fury.
I kiedy zobaczymy jakieś efekty osiągnięte nowym zestawem :hmm: ?
:pub:

Łooooo Panie, teraz to ja przy magisterce siedziałem ostatni miesiąc. Niebawem obrona, a i pogoda choć słoneczna to zimna, więc nie było kiedy na spokojnie się tym zająć a na szybko to nie chcę robić. :okej:
RAZ JESZCZE GRATULUJĘ PANIE MAGISTRZE :pub:
No to teraz w ramach relaksu po obronie, wypadałoby ogarnąć furę i coś pokazać w temacie, bo tu cisza jak makiem zasiał :D
Chyba, że teraz Pan Magister rączek sobie nie będzie brudził jakimś myciem auta :los2:


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: Garrison » sob lis 11, 2017 13:49

piteks pisze: RAZ JESZCZE GRATULUJĘ PANIE MAGISTRZE :pub:
No to teraz w ramach relaksu po obronie, wypadałoby ogarnąć furę i coś pokazać w temacie, bo tu cisza jak makiem zasiał :D
Chyba, że teraz Pan Magister rączek sobie nie będzie brudził jakimś myciem auta :los2:
W mcdonaldzie w czasie jednej zmiany przyjmuje pieniądze od setek osób, a miałby się bać brudu z auta? :helm:



Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: chris2611 » pt lis 24, 2017 21:30

No i już wiemy jakie podejście do klientów prezentuje duża firma jaką jest Shell. Poniżej opis sytuacji oraz odpowiedź firmy Shell.
Wstawiam to tutaj, gdyż dotyczy to bezpośrednio mojego auta i uszkodzenia właśnie Audi A6.

" W nawiązaniu do rozmowy przesyłam dokumentację zdjęciową oraz skan faktury z datą i godziną kiedy nastąpiło uszkodzenie.
W dniu 09.11.2017 (czwartek) tankowałem paliwo na stacji w Gdańsku na ul. Złota Karczma (przy obwodnicy Trójmiasta). Kiedy płaciłem za paliwo, pracownik stacji (bez mojej prośby) zaczął myć szybę przednią w moim samochodzie (nowe Audi A6). Po umyciu wycierał szybę zielonym ręcznikiem papierowym do sucha i pod ręcznikiem musiało znaleźć się ziarno piasku które uszkodziło szybę ( uszkodzenie w kształcie litery "C" a więc od wycierania na sucho ruchem okrężnym a nie od ściągaczki wody).
Zauważyłem to dopiero w czasie jazdy po opuszczeniu stacji, kiedy refleksy mijanych lamp ulicznych zwróciły moją uwagę na to uszkodzenie.
W samochodzie podróżowało poza mną 3 pasażerów - znajomi, niespokrewnieni ze sobą, więc są osoby osoby, które również to potwierdzą.
Jestem Waszym stałym klientem i nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń do Waszych stacji czy obsługi. Jednak rysa na szybie nowego samochodu na wysokości oczu kierowcy to nie jest to z czym chciałem opuścić Waszą stację.
Proszę o zabezpieczenie nagrania z monitoringu ( 09.11.2017; godz. 18:14; pump 4).
Serwis Audi wycenił naprawę uszkodzenia (niestety tylko wymiana szyby wchodzi w grę) na ok. 900zł.
W związku z powyższym proszę o pokrycie kosztów tej naprawy.
Przesyłam dokumentację fotograficzną uszkodzenia szyby oraz skan faktury za paliwo.

ObrazekObrazek

A oto odpowiedź firmy Shell:

Szanowny Panie,

Dziękujemy za podzielenie się swoimi uwagami na temat jakości oferowanych usług na stacji Shell w Gdańsku.

Staramy się, aby świadczone przez nas usługi były na jak najwyższym poziomie, a każdy z naszych klientów obsłużony w sposób fachowy i profesjonalny.

W nawiązaniu do otrzymanej od Pana skargi, dotyczącej jakości obsługi na w/w stacji, informuję, że skontaktowałam się z Kierownikiem Stacji jak i Kierownikiem Regionalnym w celu wyjaśnienia Pana zgłoszenia.

Pragnę przekazać, że opisana przez Pana sytuacja została szczegółowo zweryfikowana przez Kierownika Stacji. Podczas weryfikacji odtworzono ujęcia z monitoringu. Po zapoznaniu się z nagraniem Kierownik Stacji potwierdził, że pracownik stacji mył przednią szybę Pana pojazdu.

W celu sprawdzenia, czy na szybie Pana auta pozostało zarysowanie, Kierownik Stacji wielokrotnie przeglądał zapis z kamer. Po dokonaniu weryfikacji nie stwierdzono różnic w stanie powierzchni szyby z momentu wjazdu i wyjazdu ze stacji.

Przykro nam, że zaistniałe zdarzenie naraziło Pana na nieprzyjemności i dyskomfort, jednakże nie znajdujemy podstaw, by stwierdzić, że szkody, będącej przedmiotem Pana reklamacji dokonał pracownik stacji Shell R2015 w Gdańsku, jak również że szkoda została dokonana na wspomnianej stacji podczas mycia przedniej szyby auta przez pracownika stacji.

Biorąc pod uwagę powyższe wnioski nie możemy uznać Pana reklamacji. "


Szczerze mówiąc stać mnie na to by wymienić sobie tę szybę, ale myślałem że są jednak poważniejsi... Piszę to specjalnie na naszym forum bo jako ich stały i wieloletni klient za to podejście będę teraz ich omijał. Jest dosyć stacji na rynku.
Podnieśli mi tym ciśnienie więc im odpisałem w ten sposób:

" Dziękuję za odpowiedź.

Spodziewałem się takiego podejścia do sprawy.
Miałem jednak małą nadzieję, że jako duża i szanowana Firma, staniecie na wysokości zadania wobec sytuacji która zaistniała na Waszej stacji. Posiadając nowy samochód za ponad 320 000zł. naprawdę nie miałem zamiaru "zdzierać" z firmy Shell pieniędzy za uszkodzenie, które zrobiłbym sam lub uszkodzenie powstałoby z mojej strony i szukał "kozła ofiarnego" do ściągnięcia gotówki. Stać mnie na to by samemu wymienić tę szybę. Liczyłem jednak na to że bardziej szanujecie swojego klienta.
Znając jakość Waszych nagrań i odległość z jakiej są dokonywane, zdrowo się uśmiałem czytając że :" Kierownik Stacji wielokrotnie przeglądał zapis z kamer. Po dokonaniu weryfikacji nie stwierdzono różnic w stanie powierzchni szyby z momentu wjazdu i wyjazdu ze stacji." Myślę, że gdyby tam w tą szybę ktoś wbił siekierę, wtedy na monitoringu byłoby to widać. BARDZO nieprofesjonalne podejście do klienta.
Załączyłem zdjęcia uszkodzeń a mimo to ktoś był w stanie stwierdzić, że na monitoringu dostrzeże rysę na szybie??
W samochodzie wiozłem 3 osoby, które potwierdzą to co się wydarzyło. (Mimo, iż monitoring potwierdza, że szyba została umyta a potem wytarta zielonym twardym papierem).
Niniejszym chcę poinformować, że od dnia dzisiejszego, będę omijać Wasze stacje, wykorzystam punkty zgromadzone na koncie i zamknę swoje u Was konto. Skieruję również tę sprawę bezpośrednio do centrali w Holandii. Nie takiego traktowania spodziewam się jako stały klient po dużej i dobrze znanej Firmie, gdyż sam pracuję w międzynarodowej korporacji i wiem, że takie podejście do klienta (nawet jako jednostki) nie przynosi dobrych rezultatów. "

Dajcie znać co sądzicie o takim podejściu.

Pozdrawiam
Chris



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: piteks » sob lis 25, 2017 09:29

Co tu dużo pisać. Ktoś uznał, że można Cię pięknie "spuścić po rynnie" :banghead: . Jeszcze zrozumiałbym gdyby odpisali, że z monitoringu trudno wywnioskować czy faktycznie pracownik zrobił rysy. Bronią się i tyle, ale napisanie że zrobili wnikliwą analizę, to jakaś kpina. Jakość nagrań na stacji + odległość kamery + widoczność rys na szybie świadczy o tym, że ktoś robi z siebie głupka lub chce zrobić z Ciebie. Chcąc wyjść z twarzą, to chociaż zaproponowaliby Ci jakiś ekstra kupon na darmowe tankowanie albo chociaż myjnia gratis (wiem, że z tego ostatniego i tak byś nie skorzystał :D ). Rozumiem, że są naciągacze ale tutaj nie widać żadnej woli dogadania się z klientem. Zwłaszcza, że nie jest "jednorazowy" tylko lojalny.
Ciekawy jestem co teraz wskórasz w centrali. Trzymam kciuki aby Ci się udało :pub:


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

milyy
..
..
Posty: 823
Rejestracja: pn maja 19, 2014 13:18

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: milyy » pn gru 18, 2017 21:09

Zajrzalem do Twojego tematu czytam jakie miales przygody na staci i cos mi sie rzuciło w oko,czy ta pilka antystresowa w ksztalcie globu jest firmy na W...?


Był: VW Polo 6N2, VW Golf 4, VW Golf 5,VW Passat B6, VW Golf 7, jest VW Jetta i VW GTI Performance 2018

Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: chris2611 » śr gru 20, 2017 20:10

milyy pisze:Zajrzalem do Twojego tematu czytam jakie miales przygody na staci i cos mi sie rzuciło w oko,czy ta pilka antystresowa w ksztalcie globu jest firmy na W...?
Ta piłka kolego jest z jakichś targów wyższych uczelni i ta chyba była z jakiejś szkoły bankowej. Więc możliwe że WSB :) Czyli jest na "W" :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości