Projekt B3 dupowóz by Killah

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » czw gru 10, 2015 20:55

Obrazek

Taka o paczuszka doszla dzisiaj :) Niedlugo montaz ale najpierw sprzatanie autka. Wrocilo wlasnie z wymiany progow :) Foty soon


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » pt gru 11, 2015 01:10

No to projekt progi zakonczony :) Jest ladnie :)

Obrazek

Obrazek

Obiecane zdjecie lampki:)

Obrazek

Potrzebuje takiej sprezarki klimy. Ma ktos na zbyciu? Btw alternator w 2.0 z klima to 90A? Pytam bo tabliczka juz nieczytelna jest :/

Obrazek


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
Geeeziu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 12:02

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: Geeeziu » pt gru 11, 2015 11:08

profi robota z Tymi progami :D z resztą jak zawsze :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=489917" onclick="window.open(this.href);return false; <- moje MK2 , W 2k15 na 17" azevach, zapraszam do oglądania i komentowania! :)
Obrazek

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » ndz gru 20, 2015 09:44

Wpadło troszku fantow :)


Obrazek
Obrazek

Na zdjęciu nowa lampa bo moja prawa jest trochę kulawa :)
nowy włącznik el szyb na tył :)
tunel nawiewów do klimatyzacji wraz z filtrem kabinowym i przełącznikami nawiewów
szare fotele z pełną regulacja kierowcy i pasażera, grzaniem i regulowana tylna kanapa :)

Fotele w wolnym czasie pójdą pod noz. Na stelaż fotela pasażera oraz kanapy założę swoje materiały :) Kusi mnie by zrobić grzanie dup z tylu ale raczej to zostanie tylko w zamyśle. Chyba ze te maty z tych foteli będą dobre to wtedy będę się nad tym bardziej zastanawiać. Jeśli nie to przekaźniki na sprzedaż :)

Tunel nawiewów potrzebny bo przygotowuje się do zdjęcia deski. W passacie działa już tylko nawiew na twarz i nic więcej mimo że ustawia się go na szbę lub nogi/twarz. Generalnie to nawet pokrętłem w pozycję "twarz" nie da się już przekręcić a i tak wieje. Nawiewy się posypały. Nowy tunel potrzebny bo chcę sobie go na spokojnie ogarnąć i powymieniać gąbki po to by potem założyć nowy sprawny tunel po zdjęciu deski i szybko ogarnąć temat. Dodatkowo nie wiadomo co jest w moim popsutem i to był kolejny argument za zdobyciem nowego tunelu. Także niedługo zdjęcie deski się szykuje. Wpadnie też oczywiście nowa nagrzewnica chociaż passat jeszcze dobrze grzeje :)


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
carismath
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lut 25, 2012 14:01
Lokalizacja: Wolbrom/Kraków

Re: Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: carismath » śr gru 23, 2015 00:55

Temat mnie zaciekawił i przeczytałem cały, bo zawsze mi się marzył Pasek B3, choć patrząc teraz nie wiem czy bym taki projekt udźwignął. Włożyłeś kupę serca, $ i roboty w to auto, co mnie cieszy, bo już jeżdżących zadbanych 'betrójek' jest mało... To co było na początku, a to co jest teraz to jak niebo, a ziemia. ;) Fajnie, że też pokazałeś tym co się tak czepiali "na co Cię stać". Kawał dobrej roboty. :pub:


*_*

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » pt gru 25, 2015 20:19

Malutki update

Zmieniłem silniczek wycieraczki z przodu bo stary stwarzał jakieś dziwne problemy. Wariowały kontrolki licznika podczas włączania wycieraczek. Sporadycznie ale jednak coś dziwnego się działo. Już jest spokój :)

Obrazek

Powoli przygotowuję się do wymiany panelu nawiewów. Dzisiaj pod nóż trafił nowy panel. Rozebrałem go i zeskrobałem stara gąbkę. Potem papier ścierny i odtłuszczenie.

Obrazek

Na tak przygotowane blaszki położyłem nowe gąbki po 1 z każdej strony. Przykleiłem to silikonem. Jest dużo czasu na wyschnięcie. Jak już wszystko ładnie wyschnie to potem tylko odetnę nadmiar gąbki. Klapki od obiegu wewnętrznego nie ruszam bo mam plan zmienić tylko ten panel co widać na zdjęciu by nie rozłączać klimatyzacji i nie robić ewentualnych dalszych nieszczelności w układzie.

Obrazek
Obrazek


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » wt sty 12, 2016 23:22

Witam,

wracamy do gry :) Przyszła pora na dalszą walkę z nawiewami. Okazało się że obklejenie kratek nie zdało egzaminu i zaczęło odklejać się już na stole. Jako że tak nie może być i ma być to zrobione solidnie to wyciągałem do walki grube działa tj blachę 1mm :P Na klapkach zostało mnóstwo silikonu który w sumie przyda się jako dodatkowe uszczelnienie. Z gąbek całkowicie się odkleił. Silikon nie zaszkodzi a na pewno pomoże wygłuszyć trochę klapki.

Także zabrałem się na nowo za ogarnięcie klapek z takim oto rezultatem:

Klapka sterująca kierunkiem nawiewu - widok z przodu

Obrazek

Z tyłu podkładka z blachy 1 mm. Wszystko skręcone 3 śrubami.

Obrazek

Klapka ciepło zimno - było z nią trochę zabawy ale jestem z niej dumny :P :

Obrazek

Obrazek

Klapki gotowe. Pora więc było zabrać się do pracy. Na początku wyglądało niewinnie.

Obrazek

A potem to już się tylko płakać chciało :D
Obrazek

Obrazek

Ale koniec końców wszystko się udało. Nawiewy działają idealnie. Leci tam gdzie trzeba. Działają nogi, szyba i ryjek. Ciepło i zimno :) Klapki chodzą w pełnym zakresie i lekko. Żadne dziwne dźwięki z nawiewów się nie wydobywają czego się trochę bałem używając blachy zamiast gąbki. Oczywiście podczas wymiany wpadła nowa nagrzewnica. Naprawiłem tez klapkę obiegu wewnętrznego tj poprowadziłem na nowo przez ścianę grodziową przewód podciśnienia. Jak skończę klimę to przywrócę ten mechanizm do działania :) Cała wymianę deski przypłaciłem grypą ale było warto :)

A tutaj foto passata zima :P Zrobione jeszcze przed wymianą nagrzewnicy :)

Obrazek

Ze złych wieści - pękła szyba przednia na myjce. Trudno - niedługo wpadnie nowa :)


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
Geeeziu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 12:02

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: Geeeziu » wt sty 12, 2016 23:26

woow aż dziwna sprawa z peknieta szyba. A czemu niby blacha nie zdalaby rady? chodzi jedynie o to ze teraz musisz uważać zeby Ci kratek nie stopiło :) hehe nie no świruje po prostu bedzie ogień z nawiewów na maxymalnym cieple ;)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=489917" onclick="window.open(this.href);return false; <- moje MK2 , W 2k15 na 17" azevach, zapraszam do oglądania i komentowania! :)
Obrazek

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » wt sty 12, 2016 23:28

Geeeziu pisze:woow aż dziwna sprawa z peknieta szyba. A czemu niby blacha nie zdalaby rady? chodzi jedynie o to ze teraz musisz uważać zeby Ci kratek nie stopiło :) hehe nie no świruje po prostu bedzie ogień z nawiewów na maxymalnym cieple ;)
Geeziu - nie da się wysiedzieć jak się silnik nagrzeje. Mimo że problemów z grzaniem wcześniej nie było (tylko że wiało tylko na twarz) to teraz jest już przegięcie ;)


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

murgenzzr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob sty 12, 2013 18:17

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: murgenzzr » śr sty 13, 2016 08:39

A blacha nie jest za ciezka i nie obciaza za abrdzo sterowania nawiewami ??



Awatar użytkownika
sebolll
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn mar 09, 2015 08:44
Lokalizacja: Syców

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: sebolll » śr sty 13, 2016 08:58

trzeba przyznać, że kawał dobrej roboty :hmm:



Awatar użytkownika
Geeeziu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 12:02

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: Geeeziu » śr sty 13, 2016 20:03

1mm blacha nie jest w cale taka ciężka, gorzej jakby 4 dał :D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=489917" onclick="window.open(this.href);return false; <- moje MK2 , W 2k15 na 17" azevach, zapraszam do oglądania i komentowania! :)
Obrazek

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » czw sty 14, 2016 14:17

@murgenz
Nic zlego sie nie dzieje ;) wszystko w jak najlepszym porzadku. Kratki dzialaja luzno i nic sie nie zacina ;)


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » wt lut 16, 2016 22:46

2E zaliczyl ostatnia podroz:)

https://www.youtube.com/watch?v=g9rCCFZ ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

no moze nie do konca ostatnia bo jeszcze bedzie musial wjechac na lawete. Nie wiem do konca co sie stalo ale juz ratowac 2E nie bede :)

Generalnie to plyn chlodniczy w oleju a olej w plynie chlodniczym. Wymieszalo sie troszke :)

Jako ze padl tylko silnik bede miec na sprzedaz elementy silnika 2E typu przeplywka, przepustnica itp. Wszystko sprawne i z gwarancja.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Zablokowany

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości