Audi a4 b5 Avant Emilki

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Audi a4 b5 Avant Emilki

Post autor: Christopherek » śr sty 29, 2014 04:45

Siedzę na forum od jakiegoś czasu ale nie miałem czasu na temat o naszym audiku.Auto w rodzinie od 8 lat(6 lat jeżdził teśc),od 2 lat w posiadaniu moim i żony.
Zanim zakupiłem auto od teścia jeździliśmy innymi autkami
Mk3 AAM Obrazek
Mk4 ARL Obrazek
MK3 ADY Obrazek
POLO 6N AJV Obrazek
W tym czasie auto 8 lat temu wyglądało tak
AUDI A4 B5 Avant polift 99rok Obrazek
Po tych latach użytkowania przez teścia przyszedł czas na zmiany i zachciał Vw więc zaczęły się poszukaiwania i znalazłem tego oto.
Obrazek
Obrazek
Auto od Pana z gazety Motor i Auto Moto więc perełka zadbana.Ogólnie szukałem pod siebie bo audi maiło długo u nas nie zabawić gdyż chciałem młodsze auto. Więc paska znalazłem 2005 rok w Highline z avf pod maską lecz plany potoczyły się inaczej.Ogolnie teśc chcial sedana a dla mnie miał byc ten avant.docelowo dowiedziałem się kilka dni temu popijając whisky na plaży z teściem że passata i tak dostaniemy a jemu poszukam sedana(namawiam na skodę superb:-)).
W trakcie dokupiłem rok temu weekendowe auto
Obrazek
Jak widać jeżdżę tylko vagami i tak zostanie mimo moich przygód z audi:-(
Wracając do tematu audika sprowadzony zza granicy,uderzony był w prawy błotnik i drzwi,niestety fotek z tego okresu nie mam.
Mam za to fotki jak już był w posiadaniu teścia.Do auta mam ksiązkę gdzie był seriwoswany 8 lat wstecz,2 kluczyki itp.
Sprowadzony był z przebiegiem 90tys i taki ostatni wpis był w ksiązce.Teraz na szafie 275tys.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak było kilka lat temu jak auto posiadał teść.
Ja z żonką za symboliczną opłatą zakupiłem audi od teścia w 2011 roku w lipcu z przebiegiem 239tys.
W sierpniu 2011 roku,miesiąc po zakupie od teścia żona jechała sobie obwodnica trójmiasta,w pewnym momencie był korek bo dzwon wiec się zatrzymała.Zza górki wyskoczył małolat w bmw no i ciut za szybko jechał,efekt bmw bokiem walnęło w audi,pociagnłeo za koło i robiąc oberka zawadził i przedni błotnik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyglądało tragicznie jednak okazało się że audi to mocna jednostka,blachy z tyłu wyklepane,blotnik zmieniony.Najgorzej wyglądało koło,jdenak okazało się że ta zmyślna konstrukcja oddała energię belce nie niszcząc podłogi,sprawę załatwiła nowa belka,podłoga została nie ruszona
Obrazek
Obrazek
Amorki zostału założone nowe Monroe,uprzedzam pytania audi ma zawias 1be i tak zostaje.żadnych gwintów,kitów w tym aucie nie będzie.od tego mamy cabrio a tym auetm jezdzimy a nie patrzymy żeby felg nie zniszczyc:-)
Samochód został dobrze pomalowany i do dnia dzisiejszego,a minłęy juz 2 lata nie ma ognisk korozji,,wiec widac ze audi to porzadna jednostka.
Po tym padł silnik:-((ahh życie
Autko wymagało już wymiany oleju,filtrów.Nadmieniam że wszystko co było do wymiany zawsze wytykałem teściowi i było wymieniane na czas.Niestety po 3 miesiącach użytkowania podczas wycieczki do mojego rodzinnego Wrocławia silnik zaczął głośno klekotać,więc autko zgasiłem i wróciło do Warszawy na lawecie.
Tu podczas transportu do Wawy
Obrazek
Dodam że auto przed wyjazdem miało zmieniony olej Castrol,filtry i wszystko jak przykazane przed dłuższą podróżą:-)
Niestety później porównałem bańki z olejem u kolegi który naprawiał auto i jak się okazało castrol jest podrabiany-na mojej bańce kolory naklejek były inne a w srodku też były 2 różne oleje.W sumie nie wiadomo od czego stało się bum w silniku czy olej czy zmęczenie materiału.Okazało się że jeden zawór się ukruszył i tłok z opiłkiem sobie stukał.
Po rozebraniu głowicy nie było co ratować
Obrazek
Obrazek
I tak bez silnik auto stało i czekało na nowe serce,udało się wyjąc silnik nie rozpinając klimy
Obrazek
W końcu po kilku dniach znalazł się słupek pracujący ze skrzynią automatyczną więc byc może mniej wymęczony.Mimo że był pewny kazałem zwalić głowicę i dać do zrobienia,efektem czego poszły nowe zawory,prowadnice,szklanki,uszczelka pod głowicą,planowanko głowicy of course itp
A tu jeszcze zepsute serucho,jak widać jakiś wyciek też był
Obrazek
Tu już złożone na nowo serce,jak widać przyszło również nowe turbo bo stare miało luz
Obrazek
W trakcie remontu kilka fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W silnik,pod kolektory i wszędzie gdzie tylko możliwe poszły nowe uszczelki,nie było mowy o jakims druciarstwie.Auto miało byc w koncu niezawodne i jeżdzić a nie byc królową warsztatu,nowy rozrząd,pompa wody wiadoma sprawa
Obrazek
Silnik na miejscu,mam też filmiki z odpalania ale nie będę już zamieszczał
Obrazek
Poszło również nowe sprzegło Sachs,został tylko dwumas który do tej pory daje radę.Od tamtej pory autko lata na co dzień,kręci kilometry i pali w śladowych ilościach ropę z czego jesteśmy zadowoleni.W październiku będzie 2 lata jak silnik był zmieniony,minłeo 40tys kilometrów od tamtej pory i spalanie nigdy,nawet w zimę nie było większe niż 6,5 litra.W tym tygodniu bylismy w Sarbinowie i na trasie auto zeszło do 4,95.nie są to suche fakty oparte na fisie bo go po prostu nie mam(będzie zmieniany licznik:-) tylko zawsze tankuje do pełna i liczę ile wyszło.
Zaraz po wymianie silnika i turbo auto łapało notlauf,zmieniłem N75 na nowy lecz winne było źle wyważone turbo.
W międzyczasie standardowe 15 poszły na wieszak wraz z nówkami zimowymi oponkami a trafiły 16 biedronki
Obrazek
Niestety tak to jest kupować z allegro,jedna felga zaczęła pękać więc dostałem za nie 170zł i trafiły na złom do stopienia.Następne były 16 od Krychy
Obrazek
i tak autko jeździło cały sezon aż też sprzedałem
Na ten sezon kupiłem też od kogoś z forum 17 z a3 za śmieszne 400zł,na nie trafiły nówki oponki od azjatów Zeetex 215/45/17 i dystanse po 18mm na koło więc już z 400zł za felgi zrobiło się 1500zł:-).
Obrazek
Jednak w międzyczasie jak to na warszawskich ulicach jakiś baran wpychał się przede mnie i żeby uniknąc kolizji uciekłem pod krawężnik,efekt rant ochronny opony na kawałku zerwany i rant felgi ucierpiał.
Obrazek
Nie mogłem tak jeździć więc felgi trafiły do Marcina renowacjafelg.pl na Instalatorów-wybrany kolor czerwony matowy co żonie spodobało się bo głównie ona jeździ tym autkiem
Obrazek
Obrazek
Teraz audi rzuca się w oczy i głównie chodziło o to bo na szybie ma reklamę klubu malucha żony więc w połączeniu z Kubusiem z reklamy jest dobrze:-)
W wyposażeniu nie było rarytasów poza elektryką,jaśkami,abs,klima itp czyli standard.Stołki też były najgorsze z możliwych,ale trafił się kolega Junior ze swoimi recaro na przedaż i tak trafiły do żony auta
Obrazek
Obrazek
Przy okazji trafił też podłokietnik w kolorze którego podczas podróży brakowało.Tylna kanapa również Recaro
Obrazek
Razem z nowym wypoczynkiem wpadły nowe boczki z maskownicami Bose,też na + bo stare były już trzeszczące i jak się drzwi zamykało to rączka była luźna,teraz jest bardzo sztywno,nic nie skrzypi i jest miłe wrażenie że autko jest takie sztywne
Obrazek
Fotele oczywiście całe w prądzie więc kostki trzeba było dorobić bo moje oprócz jaśka nie miały prądu.Kolega wygrzebał wiązkę z phateona i na ori kostkach zrobiliśmy elektrykę do foteli,zostalo dokupić panel klimatronika żeby grzanie działało ale to bliżej zimy pomyślę
Obrazek
Trafił też zegar doładowania żeby widać czy turbo nie zdycha oraz voltomierz ze względu na pobór prądu przez głośniczek w bagażniku:-)
Obrazek
Muzykę też zmieniłem,glośniki wszędzie poszły Hertz hsk,wzmacniacz crunch i teraz siedzi Focal 12" bo zona lubi czasem głośniej posłuchać muzyki.Wczesniej siedział rockfor foosgate 10" ale trafił do mojego cabby.
Obrazek
Radyjko jakiś tam pioneer z dużymi ustawieniami audio
Obrazek
W aucie zmieniłem wiele rzeczy które mnie drażniły zawodziły np.lifty klapy na Magnetti Marelli bo też kulturalnie otwierają się,inne wybijają zęby i wyrywają klapę z zawiasów
Obrazek
zmieniłem manetkę tzw krzyżak świateł bo zostały mi postojówki a trafił się razem z tempomatem i fisem więc niedługio będę zmieniał licznik z Jaggera na VDO fisa
Obrazek
Skończyły się również 2 prawe przeguby więc poszły nowe Lobro ale nie mam fotek.Niestety nie mogłem dostać wewnętrznego bez półosi więc trafiła również nowa półoś a stara sobie leży
Obrazek
Kiera na nowo obszyta skórą,wymieniłem też ręczny na skorzany i mieszek zmiany biegów.
Trafiły też nowe wahacze bo stare zaczynały pukać a okazały się oryginały.Niektórzy będą psopczyć że włożyłem Mastersporta ale jeżdżę 20tys i jest sztywniutko,lepiej za cenę Lema czyli ok 2tys kupic 4 komplety MAstresporta i na pewno dłużej będą służyły.Poza tym przy spotkaniu z dziura i Lem sie podda więc ja wybrałem i załozyłem i jestem zadowolony.Wymieniłem również wszystkie żarówki w 3 stopie bo był szczerbaty:-).Tylne heble zmieniłem tarcze,klocki,łożyska na TRW,teraz przód idzie do zmiany na taki sam komplet.Całeszczescie jest kolega mechanik z klubu polo który ma duuuuuże rabaty w IC i innych hurtownaich więc wszystko mam w bardzo dobrych cenach.Po 40tys jazdy na oleju GM(taki mi wlali po wymianie silnika) przejdę na Motula bo też ma w cenie 105zł za 5litrową bańkę.Filtry to tylko bosch,knecht żadnej Optimy czy Filtrona.Wbrew pozorom olej GM jest dobrym olejem i od wymiany do wymiany(czasem to 9tys a czasem 10tys)nie dolewam ani grama oleju(chcecie wierzcie lub nie).Lecz silnik i wszystko suche jak pieprz a turbo po 40tys o założenia nie zdązyło się wysrać i cały czas pompuje standard 0.9bar.
Ostatnio zmieniłem grzane spryski na grzane spryski:-).stare po prostu zapychały się i jeden pękł więc nie leciało jak powinno.
Obrazek
w tamtym tygodniu u Sakosa w garażu zmieniliśmy wężyki przelewowe,mimo że przy wymianie silnika były nowe zakładane 40tys im nie służyło i dawały o sobie znać zapachem ropy.Zmieniłem również węzyk od filtra zegara doładowania i łącznik od kolektora od fmic.pl
Obrazek
po 40tys dała znać o sobie jedna z rolek i zaczynała ćwierkać więc poszła nowa
Obrazek
Do wakacyjnych wyjazdów z rowerkami potrzebne były uchwyty na rowerki z którymi autko wygląda zdecydowanie lepiej
Obrazek
Wpadły również nowe wkłady lusterek z termostatami bo stare zaszły od środka(każdy wie co się z nimi dzieje).
Na chwilę obecną zaraz olej idzie do wymiany na wspomniany Motul,a koncernowi GM dziękuję za współpracę choć złego słowa nie mogę powiedzieć o tym oleju(10w40 taki lałem co śerdnio 10tys) a cena za 5litrów 50zł więc co tu wymagać.ale dałem sie przekonać bo na Motulu podobno przez jakiś czas zanim się wypracuje będzie ciszej(znane z autopsji po wlaniu co caddy).Hebelki jak pisałem przód idą też TRW i z częsci mechanicznych na chwilę obecną koniec inwestycji.Przed zimą wpadną wtryski 0,216 i pójdzie sofcik prawdopodobnie z Kreatora Mocy.Niedlugo auto wjeżdża na kanał i będzie miało zakonserwowaną całą podłogę żeby zima szkód nie robiła.
Samochód używamy na bieżąco z przewagą jazdy żony,nie jest jakoś mocno oszczędzany,jak trzeba butować to i 200km/h na trasie lata ale turbo studzone itp.czyli przykazania jazdy dieslem są spełniane.Jak widać mam sentyment do starych samochodów i audi to jedyny taki przypadek że w jednym roku tyle sie działo i tyle budżety pochłonęło.W sumie na dzwnie to co zarobiła zabrała w silniku i bilans wyszedł na zero:-).Teraz autko jest fajne,mało pali i wygodne i tak ma być dalej
.żeby nie było tak smutno w moim temacie to go ubarwię
czekam aż odzyska moc taki diabeł i zobaczymy co potrafi:-)
Obrazek
EDIT 4,5 sek do 100km/h dp 200 koło 10sek vmax 300:-) głowa od zagłówka nie odkleja się:-)
dawno nic nie pisałem,audi świetnie śmiga sobie zimą.w międzyczasie w silniku zmieniony olejek na
Obrazek
do tego filterek powietrza
Obrazek
oleju
Obrazek
przeciwpyłkowy
Obrazek
Zakupiony nowy płyn hamulcowy
Obrazek
który od razu poszedł do wymiany
Obrazek
Z uwagi na fakt że tył hamulce zmieniłem rok temu przyszedł czas na przód oczywiście TRW
Obrazek
Obrazek
Piastę doczyściłem żeby było git
Obrazek
Przy okazji zregenerowałem mechanizm wycieraczek bo za chwilę wycieraczki by stanęły
Obrazek
Przed zimą wpadł też nowy filtr paliwa
Obrazek
Kupiony też Boll do podwozia
Obrazek
i położony na podwozie choć fabryczne zabezpieczenie i tak jest mega w porównaniu z "nowymi" autami
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na zimę przeprowadziłem zabieg zwany detailing
Obrazek
Obrazek
jak widać glinka miała co robić
Obrazek
a tu autko na zimowym kole
Obrazek
wymieniony panel climatronica i Recaro grzeją plecy i pośladki:-)
Obrazek


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Audi a4 b5 Avant Emilki

Post autor: miskieusz » śr sty 29, 2014 09:14

o kurczę... widzę, że było zabawy na dzień dobry ale wszystko profi wyprowadzone, szerokości :pub:



Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Audi a4 b5 Avant Emilki

Post autor: Christopherek » wt sty 06, 2015 01:54

długo nic nie pisałem ale trochę w aucie się działo:

nie wiedziałem że radia nadal się kradnie więc nigdy nie było to ukrywane więc pewnego dnia na Bródnie moja żona zastała taki stan rzeczy

Obrazek

zaczęło się poszukiwanie takiej szyby w tym samym roczniku i odcieniu itrafiła się całą ramka bo tez była do wymiany

Obrazek

sprzatnie szkła,wymiana całej ramki,dobrze że jest ac więc tylko nerw dużo i sprzątania

Obrazek

w międzyczasie zachciało mi się elektryki z tyłu więc trzeba było rozbierać wnętrze ale warto bo pozbyłem się korb i wszystkie szyby z pilota otwieraja się i zamykają

Obrazek

Obrazek

no i kolejne elementy do wymiany były m.in poduszki silnika bo za bardzo drżał(nie wiedziałem że tdi może tak gładko pracować),wpadło nowe łożysko koła i piasta,osłona przegubu,ori żarówki vw,klocki tył i reparaturka zacisku,przy 297tys wpałd nowy rozrząd,tradycyjnie co 10tys olej i zestaw filtrów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

obecnie audi na 309tys i nadal chętnie jeździ,od wymiany do wymiany olejek nadal nie trzeba dolewać co oznacza że wszystko jest w dobrej kondycji,silnik suchy jak pieprz.Audi teraz będzie traktowane tylko w mieście bo na trasę zastąpi je młodszy większy brat passat b5fl 2005 highline który obecnie jest na wymianch wszystkiego co potrzeba żeby śmigał jak audi niezawodnie
taki czarnuch 130ps avf,bedzie kocur:-)

Obrazek


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości