[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: Trewor87 » śr sty 15, 2014 13:20

Z małym opóźnieniem pora chyba wrzucić temat kolejnego auta... Żeby na zlotach nie było już gadania że Rdzew przyjechał na 2 auta niee

Borę co niektórzy zdążyli poznać...

Obrazek

Po bardzo obfitym sezonie przyszły rozważania, aby przesiąść się na to co planowałem od początku, czyli Borę w Variancie. V6 4Motion :ok: Byłem już bardzo blisko realizacji tego planu, ale w wyniku serii przypadków w moim parku maszyn zawitało to:

Obrazek

Niektórzy może kojarzą to auto. Jest to auto Przema z GST. Przed sprzedażą, zdążył on wprowadzić "pewne mody"... Do rzeczy:

Model: A4 B6 Avant

Silnik: 1.8T ---> 2,7 Biturbo

Moc: ok 320 PS (słowa Przema, ja nie hamowałem)

Mody pod maską: Swap na 2,7 Biturbo, IC z 2,5 TDI, stożki, doloty, programy + trochę magii, sprzęgło i skrzynia - 2,5 TDI

Zawieszenie: KW V1, tylne amory AP

Układ hamulcowy: (jeszcze) seria

Koła: 9x19 Bentley Continental; opony 215/35 Kumho

Nadwozie: pakiet S-line, grill w czerni, usunięte oznaczenia z tylnej klapy, usunięte relingi, ksenony z S4, dokładka z Leona Cupry

Wnętrze: Czarne skóry, kierownica po kuracji w Carsdream - ścięta, wyprofilowana, skóra gładka i perforowana, obszyta czerwoną nicią, mieszek zmiany biegów z A4 B8

Audio: OEM Navi

Plany: poskładanie tego co leży + trochę zabawy z lakierem itp, itd, się zobaczy co jeszcze się wymyśli

Jeszcze Dare fota komory:

Obrazek

I Dare fotka wnętrza:

Obrazek

Wracając do "prezentacji" auta, start miałem dość łatwy, bo trochę już było porobione. Wiadomym było, że trzeba pomyśleć o kołach. Po Borze zalegały mi jeszcze Ety Bety Cup w 18". Zrobiłem próbną przymiarkę:

Obrazek

...ale po publicznym linczu, że za małe, że giną itp, pojechały one do Niemca, a od Brytola szybko przyjechały koła o cal większe...

Obrazek

Po założeniu na nich opon 215/35 szybkie założenie na auto, bez mierzenia, dystansów, stĘsu, ot ściągnąłem jedne koła i założyłem drugie:

Obrazek

Obrazek

Spas nie był ani idealny ani tłusty ani jaki tam sobie można wymyśleć, ale niestety sezon 2013 stał u mnie pod znakiem 3xB

Biturbo
Bentley
Bezrobocie

...to ostatnie szczególnie mnie hamowało, więc tak jak założyłem koła, tak jeździłem na zloty, bo to było priorytetem, aby dojechać o własnych siłach na każdą znaczącą się imprezę, i zobaczyć długo nie widziane mordki.

Poza kołami, i fajnie zgranymi ramkami Bentleya (dzięki Maślak ;) ) wymieniłem jedynie tylne amory, bo te na których auto stało przy kupnie były już mocno zmęczone... Stąd wiele osób było przekonanych że jeżdżę na airride ;) Szybka transakcja z Mentosem i jak zawsze Venom24 okazał się niezawodny. I wiadomo dla kogo miała być ta paczka niee

Obrazek

Udało mi się też ogarnąć detailing w sprawdzonym Auto Wax. Zdecydowanie polecam. A tak to cały sezon 2013 przebiegł na zwiedzaniu imprez... I tym sposobem było się w Nowym Stawie, gdzie wpadła zaskakująca nagroda w S&S

Obrazek Obrazek

Było się na OldschoolSuicide, gdzie po raz pierwszy padło hasło że Rdzew pojechał na 2 auta. Ciekawe dlaczego? ;)

Obrazek
Obrazek

...potem VAG Weekend...
Obrazek

...Dub It!...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

...VW Mania i VIP Faktoria...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

...cult...
Obrazek
Obrazek

Widać tu jeden drobny detal, który w międzyczasie wpadł, czyli dokładka z Leona Cupry, znaleziona w szopie u Dare Stefana

Obrazek

Na tym w zasadzie sezon się zakończył. Auto stoi, i czeka na ogarnięcie. Póki co kompletuję graty. Idąc tropem Bory, gdzie motywem przewodnim było R, tutaj motyw to B ;) I tym sposobem na ebayu zakupiło się taki mały, aczkolwiek ciekawy detal:

Obrazek

W międzyczasie, korzystając z nadmiaru czasu porobiło się jakieś tam przymiarki...

Obrazek

...jednak stwierdziłem że zostaję przy motywie Bentleya, i go kontynuowałem... Należało wyeliminować jedną z największych bolączek tego auta, czyli hamulce... Seryjne tarcze z 1.8T to zdecydowanie za mało. Tym sposobem znów posłużyłem się ebay.uk, i odiwedził mnie kurier z dużą paczką, a w niej...

Obrazek

Do tego tarcze 345mm z S4 B6/7, znalezione w szopie, tym razem u Rdzewa. Czy to zagra? Jeszcze nie wiem.

Po dużej paczce z UK przyszła mniejsza, w której znajdował się kolejny mały element:

Obrazek

Idąc za ciosem, i korzystając ze świątecznej atmosfery zapakowałem się w Trafica, i zrobiłem sobie wycieczkę do Dąbrowy Górniczej, skąd przywiozłem foteliki yupii

Obrazek

Na chwilę obecną to tyle. Baaaardzo powoli składam to co mam + generuję fundusze na dalszy rozwój sytuacji. Czas pokaże co tam jeszcze mi do głowy przyjdzie.



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: miskieusz » śr sty 15, 2014 13:28

no przyznam szczerze, że jest grubo...
mody jak zwykle na grubo, śmiga podejrzewam zacnie.
tylko pogratulować i życzyć powodzenia :bigok:



Awatar użytkownika
stepniak.p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: pn lis 17, 2008 18:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: stepniak.p » śr sty 15, 2014 17:03

kopara opada :shock:
felgi z Bentleya i te czarne z Porsche miażdżą....


super projekt :bigok:


OBECNIE : MK6 1.6 TDI DSG

BYŁO: Polo IV 9n3
BYŁO : MK5
12.03.2012 18:40 - Golf mk5 został sprzedany :rozpacz:
BYŁ : MK 6 ; 1.4 TSI ; 122KM ; HIGHLINE :rozpacz:

Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: Banita95 » śr sty 15, 2014 23:47

Audi Koozak ! Gratuluje nagrody ! i do zobaczenia na jakimś evencie



Awatar użytkownika
patryk173
Forum Master
Forum Master
Posty: 1320
Rejestracja: pn lis 07, 2011 21:43
Lokalizacja: Biłgoraj

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: patryk173 » czw sty 16, 2014 22:27

Bardzo ciekawy i rozwojowy projekt, bd śledził :grin:


Obrazek

Awatar użytkownika
Szamper
OEM+
OEM+
Posty: 403
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 17:53
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: 7R Variant, 4R32
Kontakt:

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: Szamper » czw sty 16, 2014 22:35

Świetne auto, mody poprzedniego wlasciciela jak i Twoje na duzy +.
Mi niepodoba sie brak relingów, ale wiadomo każdy ma swój gust i Tobie ma sie podobać :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: Trewor87 » czw sty 16, 2014 23:48

miskieusz pisze: śmiga podejrzewam zacnie.
Swego czasu śmigał :jezor: Aktualnie zimuje i nie jest ruszany. Przyjdzie odwilż, to się go wstawi na warsztat i spróbuje ogarnąć tak, aby śmigał bezawaryjnie. Jesienią pojawiły się jakieś nieszczelności, więc aktualnie jest :ass: a nie osiągi
Szamper pisze:Mi niepodoba sie brak relingów, ale wiadomo każdy ma swój gust i Tobie ma sie podobać
Z relingami było tak, że ich brak zauważyłem dopiero po dłuższym czasie :kac: Przywykłem do tej płaskiej linii, i teraz inaczej sobie tego nie wyobrażam, więc tak zostanie :pub:



Awatar użytkownika
Szamper
OEM+
OEM+
Posty: 403
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 17:53
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: 7R Variant, 4R32
Kontakt:

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: Szamper » pn sty 20, 2014 20:49

Trewor87 pisze: i teraz inaczej sobie tego nie wyobrażam, więc tak zostanie
No i oto chodzi :pub: Tobie sie podoba, jest ogien i na tym polega tuning :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: Trewor87 » pn sty 20, 2014 23:00

Zaczęła się zabawa w ogarnięcie zacisków. Poszły do odmalowania. Były wizje na inny kolor. Raz po głowie chodziła żółć, raz czerwień. A jednak zostanie niebieski, tak jak jest. Powiedzmy że takie wspomnienie po Borze :bajer:

Natomiast blaszki z napisem pojechały do Tucka na przepolerowanie. W trakcie prac wpadł mu do głowy pomysł dodania czarnego akcentu, i moim zdaniem jest on w 100% trafiony, tak zostawiamy. Foto z prac:

Obrazek



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: miskieusz » wt sty 21, 2014 10:21

dobry pomysł z zaciskami, blaszki całkiem spoko;)



zajka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 11:19
Lokalizacja: Wejherowo

Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: zajka » pt sty 24, 2014 19:52

prawie zemdlałem patrząc na to "benaudi" , ktoś ma rakietę i to tak blisko mnie :rock:



Awatar użytkownika
RafcioGTC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:38
Lokalizacja: Tczew

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: RafcioGTC » ndz sty 26, 2014 23:16

A ja przez cały sezon myślałem że Audi na Air jest ... bo jak dobrze pamiętam Przem latał na powietrzu nie ?
Fakt faktem nigdy jakoś się nie przyglądałem spasowaniu u Ciebie :P


Obrazek

Awatar użytkownika
Trewor87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 521
Rejestracja: sob paź 01, 2011 08:50
Lokalizacja: Rumia

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: Trewor87 » pn sty 27, 2014 17:02

Tak, Przem miał Air, i miałem opcję brać od niego auto na takim setupie, ale wybrałem gwint. Powietrze nie jest dla mnie :chytry:



Awatar użytkownika
RafcioGTC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:38
Lokalizacja: Tczew

[A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor

Post autor: RafcioGTC » wt sty 28, 2014 14:15

Kiedyś napisałeś chyba że prędzej będziesz miał Bi Turbo niż Air :P


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości