Octavia Nikodema 330HP 400NM Swap 4x4. Film str6.

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema 330HP 400NM Swap 4x4. Film str6.

Post autor: nikoś151 » pn wrz 23, 2013 00:57

MODEL: Octavia I 2001r po lifcie
SILNIK:2.0 Apk
MOC:115km
MODY POD MASKA: Swap 1.8t Agu, downpipe, FMIC 550x180x65 + Customowe orurowanie 2' Zamontowany Manual Bost Control, Bloow Off pro perfekta
ZAWIESZENIE: Air Ride
UKŁAD HAMULCOWY: Brembo 4 tłoczxkowe na tarczy brembo 312
KOLA: AMG Mercedes 18' 8,5J/ opona 205/35 nankang
NADWOZIE: Kompletna zmiana koloru, listwy w kolor + wygładzone, duże lusterko pasażera, brak anten na dachu, gril, trójkąty lusterek kratki pomalowane w czarny połysk
WNĘTRZE:było Seryjne Kompletne gołe NIC Jest kompletny Rs, biały dywan, obszyty na czarno sufit i górne słupki.
AUDIO: również oczekuje na ciepłe dni Alternator 250A przy 2000obr subwoofer helix spxl 12 piec tec tma SPL Competition przód oczekuje na kasiore Dls rsa + xtant Radio Alpine Cda 9886. Całość na kablach 50mm2. Wszystko wyjęte by nie marzło zimą :)

Zmiany przeprowadzone:
na początku chciałbym zaznaczyć, że Wszystko robiłem Sam... XD
Auto kupiłem z Warszawskiej Policji jako kompletny Golas Fakt za naprawdę dobre pieniążki, w lutym minie rok jak je posiadam

Nadwozie:
Obrysy US
Pomalować zderzak
Xenon
Pomalować plastikowe nadkola
Wycieraczki Golf IV
Tylny dyfuzor dedykowany do octavii
Dokładka przedniego zderzaka Cupra


Silnik:
TIP
Cold Air Tank
Przelot 2,5' z nierdzewki
Wtryski S3
Pompa paliwa Valbro
Turbina t25
Kolektor przerobić na t25
Program
korek oleju TT

Audio:
Ponownie wsadzić alternator 250A przy 2000obr
Powrót skrzynki i wzmaka 3kw
wzmak na przód
Radio
zestaw na przód DLS r6A
wygłuszyć drzwi

Wnętrze:
włącznik świateł r32
Obudowa zegarów od TT

Mam nadzieje, że do końca 2014 się wyrobię

Jak napisałem wyżej Auto kupione jako totalny Golas nie było w niej nic, Lakier Bardzo zmęczony (kupowanie auta zimą...)

to od początku jak wygladała
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


pierwsze strzały

Gwint
Obrazek

Felga 17'
ObrazekObrazekObrazek

przymiarka
Obrazek

Kiera
Obrazek

Pierwsze fotele jeszcze przed praniem
ObrazekObrazekObrazek

Tłumik który nawet fajnie brzęczał ale wyleciał
Obrazek

Pierwsza nocna Sesyjka
ObrazekObrazekObrazek

i z wakacji
ObrazekObrazekObrazek

Polerka
ObrazekObrazekObrazek


no i kuku na parkingu się przytrafilo
Obrazek

Ktoś oczywiście w wiosce cudów próbował mi ukraść felgi i był takim chamidłem, że źle podłożył lewarek i wgniótł próg... ale felg nie ukradł i był tak bez czelny, że zamalowal próg Farbką....
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/707 ... b83f4.html]Obrazek


Kompletowanie środka z Rsa
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Koło Oryginalne eta beta r19 :D ( Fakt ciągną wsią te nikielki, ale najprawdopodobniej będą malowane) najważniejsze, że kupione za dosłownie bezcen
Obrazek

Gwint po regeneracji
ObrazekObrazek

środki do czyszczenia skóry
Guiltone g11 i g12 naprawdę polecam. :)
Obrazek

tapicerka po wyczyszczeniu Guiltonem, zmiękczone. Są mieciutkie jak pupcia niemowlaka materiał wyczyszczony suchą parą są również czyściutkie
ObrazekObrazek

Całe auto zaraz jak wróci od lakiernika zostanie wygłuszone matami STP silwer mam nadzieje że 12m2 wystarczy.
Obrazek

Ręczny ze skody rs i kiera 3 ramienna z golfa IV, może oddam ją do regeneracji, bo w 1 miejcu jest przytarta skóra i już mnie to denerwuje(chodź jeszcze jej nie założyłem) ale zobaczymy jeszcze bo również chciałbym jej dorobić tzw. Bicepsy.
ObrazekObrazek

cała elektryka szyb elektrycznych
Obrazek

podłokietnik również zakupiony
Obrazek

no i na koniec kosmetyków zakupiłem za naprawdę spore $ :D ale o lakier trzeba teraz dbać jak cholera :)
Obrazek

wykładzina od RSA :)
Obrazek

Sufit z Rsa świeżo wyprany
Obrazek

Etap Lakierowania
i oto małe spy foto z wizyty u lakiernika
długo szukałem przymierzałem chciałem by było coś niebieskiego
sugestie
ObrazekObrazek

Decyzja Lakier idzie z Bory LA5W

No to jedziemy
ObrazekObrazekObrazek

no i poznałem przyczynę, dlaczego z tyłu zderzak był malowany
Obrazek
ale nowa belka kosztowałem całe 20zł więc od razu wymieniłem

całość pomalowana tak wyglądała
ObrazekObrazek


Zadowolony jestem MEGA gość zrobił turbo mega robotę. :) jestem po prostu szczęśliwy i wybaczam mu, że auto robił 5 tygodni. Auto odebrałem w sobotę o 22.00 do domu zajechałem o 23.00 no i zacząłem maraton ktory zakończyłem w poniedziałek o 5-tej :))
Co zrobiłem?!

- zakonserwowanie podłogi ( wyszła rdza w 3 miejscach) poszedł podkład i na to bitex
-Wygłuszona cała podłoga, grodź przednia do wysokości 50cm od dołu, cały bagażnik słupki A/B/C tylne ćwiartki również. Wygłuszony dach. użyte maty STP i miękki boll ( na podłogę idealny). Co ciekawsze sądziłem, że 12m2 starczy mi na wygłuszeni drzwi, niestety nie. :)
Fakt maty układałem bardzo dokładnie. Oczywiście od razu zakładałem całą oryginalną wiązkę szyb elektrycznych, wraz z podnośnikami. Do tego boczki wykładzina fotele wsio z rsa. Kierownica również zagościła. Dziś skończyłem oklejanie podsufitki na czarno, do tego wszystkie plastiki które były białe okleiłem czarnym materiałem gąbkowym którego użylem do sufitu :) Zagościł ponownie odnowiony gwint, No i felunek 19'
Wymieniłem również po raz drugi łożysko tym razem zakupiłem FAGA, poprzednie OPTIMALA po 900km po prostu się rozpadło. :/

Zamieszczam zdjęcia
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

co znalazłem pod wykładziną podczas wymiany
Obrazek

Przy skręconym gwincie na maxa z przodu koło oparlo się o nadkole :D
Obrazek


no i musiałem podnieść o 10 obrotów w górę czyli jakieś 3-4 cm od dołu i efekt ->
Obrazek


Sesja po złożeniu
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

no i po jakimś czasie moja droga wykończyła miskę w 2.0 apk :P szkoda
ObrazekObrazekObrazekObrazek

ale na poprawę humoru :D odbyłem wizytę w Warszawie
oto taka sytuacja
Obrazek


Dawca 1.8t Audi a3 1999r przebieg 180k po wymianie dwumasu wsio trybi elegancko nawet klima nabita! :P nagłośnienie bose sub i zmieniarka w bagażniku, kiera 3 ramienna czarna podsufitka lampka, alusy momo 17-ki fotele kubełkowe :) a najlepsza cena :D 3000zł za całość z podróżą :D

no i nabyłem zderzaczek od rsa oczywiście do kompletnej odbudowy, ważne że nabyty za śmieszne pieniążki :)
Obrazek

Graty do silnika wszystko najwyższa półka
Obrazek

Down pipe 3'
Obrazek

Operacja Swap

Rozbiórka Dawcy
ObrazekObrazekObrazek

Silnik już w skodzie
ObrazekObrazek

No i tak dla sprostowania przedstawię obraz tego ,, makaronu'' który miałem przekładać, Ale nie trzeba było na szczęście
Obrazek

a tu filmik już z zamontowanego silnika, Cała operacja trwała 7dni od wyjęcia do uruchomienia.
film z boova
" onclick="window.open(this.href);return false; ... e=youtu.be

Oczywiście jak to bywa zesrała się pompa paliwa, zakupiona z s3 powinna styknąć :)
Obrazek

No i FMIC został zamontowany miałem go polerować w lustro wo cały dolot jest z nierdzewki i spawany tigiem ale ja nie mam cierpliwości do takich manewrów. Więc go pomalowałem w kolor który jest pod maską. Wyszło całkiem spoko w-g mnie
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

2 dni walki by jakoś to wyglądało, i oczywiście rozwiercałem przepustnicę, wygładzałem kanały w kolektorze dolotowym no i wpadł stożek tymczasowo.
Obrazek

zwężka o której mowa
Obrazek

a tak wygląda po roz frezowaniu
ObrazekObrazek

wygładzone kanały kolektora dolotowego
ObrazekObrazek

a tak wygląda moja komora, jeszcze pracy mnie czeka dużo ale powoli do przodu prace się posuwają
Obrazek

no i zdjęcie z gratów
ObrazekObrazek

Customowy słupek pod zegarki już zrobiony czeka na obicie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Gajgerki + manual Bost Control
Obrazek

i Felaszki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
przymiarka felg na dystansie 18mm. tyl sobie poradzę ale przód ;///
wystaje równy 1cm od błotnika. więc jest problem :D

tył
ObrazekObrazekObrazek

tu wsadzę negatyw i będzie dobrze :)

przód
ObrazekObrazekObrazek
No i skoda na walentynki dostała prezent :)
Obrazek

odrazu pojechałem na wulkanizację.
Tak proszę wygląda 205/35 r18 na 8,5j
ObrazekObrazekObrazek

kilka gratów.
Obrazek

Wykres z hamowni
Obrazek

Jak na serie to jestem Bardzo zadowolony :D

Zamówiłem oponki na lato :)

customowe podkładki pod silnik by podnieść go o 2cm :D

ObrazekObrazek

Heble
ObrazekObrazek
kilka zdjęć jak mi wyszły adaptery 5h na sztuke ale zaoszczędzone 500zł
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Plan przed sezonowy 2014
-podciąć podłuznicę
-Wsadzić aira
-uszczelnić
-wsadzić heble przód
-podpiąć gajgerki
-Zrobić jakaś tam zabudowę.
-wsadzić dystanse
-wsadzić kola
-negatyw na tył

Prawie wszystko zostało zrobione jutro max w czwartek zrbię film jak działa Air i jak się kładzie :)


kilka zdjęć
ObrazekObrazekObrazekObrazek

uśmiech od ucha do ucha bo całą zimę czekałem na montaż ^^

hebelki na aucie
Obrazek

Skoda Octavia 2014 zmontowana
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Skoda umarła - dokładnie pompa paliwa po raz enty więc zasiadło
Walbro 255
ObrazekObrazek

Z montażu nie mam fotek ale namęczyłem się równo by to bylo zamocowane z sensem. :) ale działa jeździ i jest git.



IŁAWA 12.04.2014
I miejsce na najładniejsze auto zlotu

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 14, 2015 13:50 przez nikoś151, łącznie zmieniany 6 razy.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Octavia Nikodema :)

Post autor: Piasek » pn wrz 23, 2013 08:38

Z jednej strony pełen szacun za taki nakład sił i środków aby z woła zrobić rasowego araba.
Z drugiej strony zdziwienie - ba za to co włożyłeś w to auto kupiłbyś oryginalną RS a tutaj nadal "nie-jadący" 2.0 z zamiłowaniem do konsumpcji oleju.
Bo w pełni rozumiem nakłady w felgi, koła, może zawias ale stary... ty praktycnzie zbudowałeś ten samochód od podstaw. To nie jest i nie może być tanie.
Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

krzemion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: sob mar 30, 2013 20:59
Lokalizacja: Grudziądz/Szembruk

Re: Octavia Nikodema :)

Post autor: krzemion » pn wrz 23, 2013 09:36

Piasek pisze:Z jednej strony pełen szacun za taki nakład sił i środków aby z woła zrobić rasowego araba.
Z drugiej strony zdziwienie - ba za to co włożyłeś w to auto kupiłbyś oryginalną RS a tutaj nadal "nie-jadący" 2.0 z zamiłowaniem do konsumpcji oleju.
Bo w pełni rozumiem nakłady w felgi, koła, może zawias ale stary... ty praktycnzie zbudowałeś ten samochód od podstaw. To nie jest i nie może być tanie.
Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
wiesz co to jest pasja i zamiłowanie w auto ? szkoda że dzieci nie sprzedają bo pewnie byś kupił już gotowca :bigok: do własciciela auta bardzo ładnie zrobiona octavia :pub: będę sledził co będzie się działo :hmm:


było : Honda Dj1 50cmm 93r, Kingway Swift 50 4T 08r, Aprilia SR50R Factory 07r
jest : Seat Ibiza 6K2 1.4ANW 99r
Obrazek

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=510066" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Octavia Nikodema :)

Post autor: Piasek » pn wrz 23, 2013 10:29

krzemion pisze:wiesz co to jest pasja i zamiłowanie
domyślam się że mi to wyjaśnisz bardzo dokładnie :bajer:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
MikeWRC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pt wrz 02, 2011 12:35

Octavia Nikodema :)

Post autor: MikeWRC » pn wrz 23, 2013 20:34

Dla mnie bomba tylko wrzucilbym przedni zderzak z RSa ewentualnie dokladke z Leona. Jakos klasyczne zderzaki z O1 mjie nie przekonuja. Piekna furka, dopieszczona, bylevtak dalej.


Skoda Octavia 1,9TDi AXR, OBECNIE: 143KM / 325Nm
MikeWRC, OCP http://www.octaviaclub.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Opis mojej fury: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p5596854" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » pn wrz 23, 2013 20:44

Piasek znajdź mi Rskę w przyzwoitym stanie za 12tyś a dziś jadę po nią! ogladałem z 10 rsek i naprawdę ruiny... Do tego ceny 16k. Silnik dostanie turbo kita z ebaya za 1000 zielonych do tego w v-techu podkręca i silnik będzie git. Lecz to naprawdę odległy plan nie wiem kiedy bo może wpadnie za grosze 1.8t to i swap poleci ale to naprawdę odległy temat. zimą klimatronic to najwazniejsze.

Mike zderzak od rsa dojedzie do mnie około 15 października i będzie z nim meeega modyfikacja. :)



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Octavia Nikodema :)

Post autor: Piasek » pn wrz 23, 2013 22:06

nikoś151 pisze:Silnik dostanie turbo kita z ebaya za 1000 zielonych do tego w v-techu podkręca i silnik będzie git.
ja bym tego nie zaturbiał. To za słaba baza pod to. One w serii za trwałe nie są a chcesz go jeszcze tęgo dociążyć. Zrobisz studnie bez dna... strojenie kosztuje kupę kasy.
nikoś151 pisze:może wpadnie za grosze 1.8t to i swap poleci
i to jest zdecydowanie lepsza opcja - na dodatek bardzo rozwojowa bo spokojnie na seryjnych gratach do 300KM wytrzymują.
nikoś151 pisze:Piasek znajdź mi Rskę w przyzwoitym stanie za 12tyś
jeżeli dotychczasowa metamorfoza kosztowała Cię jedynie 3200zł to :prayer:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » wt wrz 24, 2013 11:57

piasek nie... tak dobrze nie ma xd za auto dalem 8.600 pakiet startowy wsiu bzdziu zamknalem sie w 10000 zl. i ubezpieczalnia dala 7.000 xd do tego napewno wrzucilem na duperele jakies siano. xd ale mam pewne wymazone auto, ktore naprawde mi sie podoba. w dodatku wiem czym jezdze. ale jak pisalem wyzej wole nie pamietac ile mnie to kosztowalo. xd



Awatar użytkownika
damianov90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 01:40

Octavia Nikodema :)

Post autor: damianov90 » śr wrz 25, 2013 16:30

elegancka ta twoja oktavka bardzo fajny kolorek i tapicerka :hmm:



Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Re: Octavia Nikodema :)

Post autor: konrad141 » śr wrz 25, 2013 23:33

Ale konkretnie zadziałałeś z autem ;) Gratulacje bo efekt mega :D

I tak BTW :D
Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.

:panna: :helm: :kac: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :los2:


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

Awatar użytkownika
promader
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: sob lis 15, 2008 17:57
Lokalizacja: Lublin

Octavia Nikodema :)

Post autor: promader » sob wrz 28, 2013 14:27

jak dołożysz ten zderzak od rs-a to będzie miazga już :bigok:


czerwone jest szybsze...! mój BYŁY karaVWanik:) viewtopic.php?p=2452282#2452282
kolejny karawan...viewtopic.php?f=91&t=442626

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Octavia Nikodema :)

Post autor: miskieusz » sob wrz 28, 2013 19:27

kolorek jest super, masa pracy włożona w auto :)
ale prawdę mówiąc felga jest tragiczna :/ kompletnie nie pasi do niczego ale może pomalowaniu, czarny sufit fajna opcja :bajer:
środek niezły chociaż akurat pytanie dlaczego skoda wypuściła takie "słabe" fotele w wersji RS :) nawet cupra ma nieźle trzymające fotele:p



Awatar użytkownika
BafixIV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pt sty 09, 2009 11:43
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Kontakt:

Octavia Nikodema :)

Post autor: BafixIV » pn wrz 30, 2013 20:59

Skoda piękna zawsze mi się podobał ten model ale w tym kolorku jeszcze bardziej mi się podoba naprawde zrobiłeś wszystko z klasą wielki szacun za trud włożony i cierpliwość na lakiernika :) Aż miło się ogląda taki projekt i fajnie opisałes wszystko jest mega tak trzymaj :pub:



nikoś151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 22:47

Octavia Nikodema :)

Post autor: nikoś151 » pn wrz 30, 2013 21:43

dziękuję za miłe słowa :) jako, że z ubezpieczalni dostałem kolejne 1000zł wrucił projekt turbo :) tzn znalazłem kompletnego swapa wszystko od licznika po bak pompe przewody wsio wsio wsio po silnik skrzynie łapy wsio doslownie za 2.000zł silnik ma 180k przebiegu. jest to 1.8t 150km silnik siedzi w aucie więc mogę go odpalić i posłuchać stwierdzic stan i kręcić :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości