VW Up! Highline

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

ghost2255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw cze 01, 2006 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: VW Up! Highline

Post autor: ghost2255 » pt lip 12, 2013 21:53

no_wa pisze:przy jeździe do przodu cofa wam się auto? Normalnie zjeźdza? :D
Mam up-a z " automatem" , ale ani tym, ani żadnym innym autem nie potrafię cofać jadąc do przodu.

Może usiadłeś tyłem? :D :D


up! 60KM ASG

ralph7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 28, 2011 22:46

VW Up! Highline

Post autor: ralph7 » pn lip 15, 2013 19:36

Z tym cofaniem, to chyba chodzi o to, czy auto toczy się do tyłu pomimo włączonego biegu do przodu.
I odpowiedź brzmi tak, toczy się i jest to normalne zjawisko przy zautomatyzowanej skrzyni biegów :-)

Ja mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś już zastanawiał się, jak będzie wyglądać aktualizacja map w tym systemie Maps & More?
Znalazłem w internecie (na wielu zagranicznych stronach) informację:
Lifetime map updates are available for a onetime fee of 99 euros (19.95 within the first 30 days of use).
Ale po doszukaniu się oficjalnych źródeł (Garmin) powyższa informacja brzmi następująco:
Regular map updates for two years are available at a onetime fee of 99 euros (19.95 within the first 30 days of use).
W tej chwili już sam nie wiem, jak to jest.



Awatar użytkownika
aras86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 04, 2006 00:45
Lokalizacja: PL/GB

VW Up! Highline

Post autor: aras86 » wt lip 16, 2013 20:28

Witam
Bardzo fajny Up! Mam pytanie, może być na priv ile udało Ci się utargować oraz jakie dostałeś gratisy. Dostałem dziś ofertę na Up'a i zastanawiam się ile mogę zejść z ceny oraz jakie gratisy chętnie dają. Pozdrwawiam


MK III TDI Variant http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56403

DorotaGH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 23, 2013 14:17

VW Up! Highline

Post autor: DorotaGH » wt lip 23, 2013 14:36

A co ja tu czytam...aż nie mogę uwierzyć. Do teraz byłam przekonana, że zamawiam up-ika ze zautomatyzowaną skrzynią. A tu proszę: auto z tą skrzynią cofa się jadąc do przodu, kangurzy. Do tego oglądałam jakiś test w necie, że automat zmienia biegi jak kursantka na pierwszej jeżdzie i do tego jezdząc po mieście w korkach można przegrzać lub nawet spalić sprzęgło, a wciskając "gaz" do końca auto zwalnia. Czy to w ogóle możliwe, aby vw coś takiego wypuścił. Trochę nie chce mi się wierzyć. Tak więc użytkownicy asg proszę o fachowe wasze zdanie na ten temat. Dziwna ta sprawa tych wzniesień, ale nawet w manualu przy ruszaniu pod górkę auto się może trochę stoczyć, w razie czego używa się ręcznego - czyż nie tak?
Sprawa jeszcze jedna czy ktoś się orientuje, gdzie można w takim razie zobaczyć i przejechać się up-em z asg? Jestem z Małopolski i ewentualnie mogę gdzieś podjechać. Jak na razie sprawadzałam w Krakowie i brak takich, wszystkie skrzynie manualne. Nigdy nie jeżdziłam automatem i lepiej byłoby to zrobić przed zakupem tak sądzę. Dzięki wielkie tym, którzy odpowiedzą :grin:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

VW Up! Highline

Post autor: jhosef » śr lip 24, 2013 22:52

ralph7 pisze:Ja mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś już zastanawiał się, jak będzie wyglądać aktualizacja map w tym systemie Maps & More?
Znalazłem w internecie (na wielu zagranicznych stronach) informację:

Lifetime map updates are available for a onetime fee of 99 euros (19.95 within the first 30 days of use).


Ale po doszukaniu się oficjalnych źródeł (Garmin) powyższa informacja brzmi następująco:

Regular map updates for two years are available at a onetime fee of 99 euros (19.95 within the first 30 days of use).



W tej chwili już sam nie wiem, jak to jest.
Kupując auto masz przez chyba 30 dni możliwość zakupu w promołszon za 19 ojro na 2 lata aktualizacje. Normalna cena jest 99 ojro. Aktualizacje są 4 razy do roku.
My to wykupilśmy ale z opóźnieniem. Dzwoniłem w tej sprawie do Navigona bo nam kod nie chciał działać ale facet rzeczowo pomógł. Wykupiliśmy. Uważam, że warto.



osy4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Up! Highline

Post autor: osy4 » sob sie 03, 2013 23:15

A troche mniej optymistycznie.
Dziś odbierałem a w zasadzie nie odebrałem z salonu ( nie podpisałem papierów do odbioru i zostawiłem samochód z decyzją zwrotu) VW Up ponieważ moim zdaniem był powtórnie lakierowany.
Przy odbiorze zbadałem go miernikiem lakieru i jego grubość na całości wynosiła 225-240um, a na masce aż 300um. Może byłoby to prawidłowo gdybym nie zmierzyła jeszcze kilka Up-ów w tym samym kolorze w salonie , democara oraz na placu 4szt zakonserwowanych. Grubość lakieru na wszystkich elementach i we wszystkich egzemplarzach które mierzyłem ( a było ich około 6szt) bez względu na kolor wynosiła 140-155um.
Sądzę że maska była malowana bazą i bezbarwnym a cały samochód dodatkowo bezbarwnym.
Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz. Mianowicie samochód ma odkryte lakierowane elementy drzwi od strony wewnętrznej. We wszystkich innych egzemplarzach przeze mnie mierzonych grubość lakieru była taka sama jak na zewnątrz, co najciekawsze w moim również (140-155um). Czyli mam potwierdzenie że był lakierowany. Przecież w fabryce każdy element a drzwi w szczególności jest lakierowany tak samo w środku jak na zewnątrz i nikt nie przypisuje go akurat do tego dachu czy maski, wybierane są losowo.
Co byście zrobili na moim miejscu , czy towar jest niezgodny ze specyfikacja opisem itd i podlega w świetle prawa wymianie?



skator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sie 02, 2010 23:11
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

VW Up! Highline

Post autor: skator » ndz sie 04, 2013 08:43

Oczywiscie ze bym nie odbierał, juz na starcie auto ma obniżoną wartość rynkowa ze względu na niefabryczną grubość powłoki lakierniczej.



Awatar użytkownika
aras86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 04, 2006 00:45
Lokalizacja: PL/GB

Re: VW Up! Highline

Post autor: aras86 » pn sie 05, 2013 10:20

jhosef pisze:
ralph7 pisze:Ja mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś już zastanawiał się, jak będzie wyglądać aktualizacja map w tym systemie Maps & More?
Znalazłem w internecie (na wielu zagranicznych stronach) informację:

Lifetime map updates are available for a onetime fee of 99 euros (19.95 within the first 30 days of use).


Ale po doszukaniu się oficjalnych źródeł (Garmin) powyższa informacja brzmi następująco:

Regular map updates for two years are available at a onetime fee of 99 euros (19.95 within the first 30 days of use).



W tej chwili już sam nie wiem, jak to jest.
Kupując auto masz przez chyba 30 dni możliwość zakupu w promołszon za 19 ojro na 2 lata aktualizacje. Normalna cena jest 99 ojro. Aktualizacje są 4 razy do roku.
My to wykupilśmy ale z opóźnieniem. Dzwoniłem w tej sprawie do Navigona bo nam kod nie chciał działać ale facet rzeczowo pomógł. Wykupiliśmy. Uważam, że warto.
Używaliście do tego Navigon Fresh? Czy oprócz aktualizacji map za którą się płaci 19euro na 2 lata, aktualizuje się np. system? Czy system można aktualizować za darmo?


MK III TDI Variant http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56403

DorotaGH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 23, 2013 14:17

Re: VW Up! Highline

Post autor: DorotaGH » pn sie 05, 2013 15:25

Czy naprawdę nikt nie napisze czegos o skrzyni asg? Dalej szukam auta do jazdy testowej z automatem. Może ktoś słyszal, w którym salonie jest dostępny. W zasadzie może byc tez Skoda citigo lub seat mii - wazne aby ze skrzynią asg się przejechac.



ralph7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 28, 2011 22:46

VW Up! Highline

Post autor: ralph7 » pn sie 05, 2013 21:50

Co do tych aktualizacji map, to nie mogę w ogóle zarejestrować urządzenia, bo mi wtyczka Garmina nie chce nic wykryć...


Pytanie do posiadaczy zestawu Maps & More:
Czy w zestawie jest drukowana pełna instrukcja w języku polskim? Bo chciałem teraz poczytać i nie wiem, czy gdzieś mi się zgubiła, czy jej nie dostałem, czy nie ma wcale. Mam jedynie taki skrócony podręcznik użytkownika... :-)
Jeżeli powinna być instrukcja w zestawie, to czy byłby może ktoś tak miły i sfotografował mi ogólnie tą książeczkę z zewnątrz, żebym wiedział, jakie to jest duże. :-)
Z góry dzięki



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

VW Up! Highline

Post autor: jhosef » wt sie 06, 2013 07:43

ralph7, ale to nie jest garmin a navigon.

To nie jest temat techniczny więc proszę skończyć z pytaniami o skrzynię. Podobnie jak lakier.
Auto moglo być powtórnie w fabryce lakierowane nawet. To się zdarza.



osy4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Up! Highline

Post autor: osy4 » wt sie 06, 2013 15:41

Oczywiście że lakierowane się zdarza w fabryce....... i na stock-u i w salonie. Ale nie trzeba sie z tym zgadzać i akceptować. Ty w rzeczywistości takie sobie kupisz i zaakceptujesz, będziesz zadowolony z jego posiadania i użytkowania....... a najbardziej przy odsprzedaży, czy naprawach gwarancyjnych.



ralph7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 28, 2011 22:46

Re: VW Up! Highline

Post autor: ralph7 » wt sie 06, 2013 19:00

jhosef pisze:ralph7, ale to nie jest garmin a navigon.
jhosef, w moim przypadku jest to już urządzenie od Garmina. :bigok:

Internetowa wersja podręcznika dostępna tutaj: https://volkswagen.garmin.com/volkswagen/site/support" onclick="window.open(this.href);return false;

Ponawiam pytanie, czy ktoś dostał w zestawie z nawigacją pełną instrukcję obsługi w wersji drukowanej? :-)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

VW Up! Highline

Post autor: jhosef » czw sie 15, 2013 22:10

ralph7, a weź rzuć fotą tego garmina



Zablokowany

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości