(EX) Corrado 2.0 16v 9A by Mustang877

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

(EX) Corrado 2.0 16v 9A by Mustang877

Post autor: mustang877 » ndz cze 14, 2009 17:06

Witam wszystkich Kolegów i Koleżanki.
Od najmłodszych lat interesowały mnie przeróbki aut, silników i samochody sportowe, wiec postanowiłem ze przedstawię cała historie od czego to sie wszystko zaczęło. Jak wiekszość polskich obywateli tak też i ja swoją przygode zacząłem od poczciwego maluszka po dziadku.Po dwoch latach zmagań z maluchem rozstałem sie z nim i poszedłem na głeboką wode kupując Audi Coupe 2,8 Quattro 94r. Na Corrado trafiłem dawno temu na początku szkoły średniej zupełnie przypadkiem przeglądając któregoś razu czasopismo samochodowe GT. Wtedy zobaczyłem je po raz pierwszy i dalej potoczyło sie to jak miłość od pierwszego wejrzenia- to było najwspanialsze auto jakie kiedykolwiek widziałem. po sprzedaży awaryjnej Audicy postanowiłem w końcu spełnic marzenie i zaczałęm szukać upragnionego Corrado. Po obejrzeniu kilku szpachlowozów w Polsce zrozumiałem ze nie tędy droga i zacząlem szukać w Niemczech. Poszukiwania nie były łatwe i trwały około pół roku gdyż w grę wchodził bezwypadkowy model, az w końcu 25 maja 2007roku sie udało mi sie kupić taki w miejscowości Chemnitz. silnik 2,0 16v 1992r wyposarzenie: el. szyberdach podgrzewane el. lusterka wspaomaganie ABS centralny zamek. Cieszył mnie fakt ze auto było w 100% sprawne w momencie kupna. Jedyną rzeczą ktorą nie działała był szyberdach (co jest jak najbardziej normalne w corrado) i lekkie draśniecie na drzwiach od pasażera(chyba drugimi drzwiami na parkingu). Tak wyglądał powrót do domu z nowym zakupem:
Obrazek
Jako że lakier miał 15 lat nie był pierwszej jakości wiec potrzebna była polerka.
tak auto wyglądało przez pierwszy rok użytkowania:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kiedy emocje opadły przyszedł czas na dopieszczenie auta. Sprawą numer jeden było doprowadzenie go do idealnego stanu i pozbycie się wszelkich mankamentów. Na początek wymiana rozrządu, pozbyłem się tż katalizatora , nastepnie poszła do wymiany uszczelka pokrywy zaworów, zaraz po wymianie oleju puścił simmering wału, jak się poźniej okazało zalali mi go ponad normę. (od tego czasu wymieniam olej sam). Tłumik końcowy był jeszcze oryginalny wiec też nadawał się do wyrzucenia ale nie zdążyłem go wymienić bo rozleciał się sam podczas jazdy. Na jego miejsce pospawałem przelotową dwururkę własnej konstrukcji 2 x Ø42mm ale to tylko do czasu zakupu dedykowanego układu wydechowego.
Obrazek ]Obrazek
rok 2008:
Któregos razu przeglądając allegro udało mi sie nabyc w bardzo atrakcyjnej cenie grill FK Carbon i wygląda całkiem przyzwoicie.
jak sądzicie?
Obrazek

Gdy auto było juz doprowadzone do idealnego stanu technicznego mozna było przystąpic do modyfikacji silnika. I tak zimą 2008 zacząłem poszukiwania Układu wtryskowego Digifant. Szukałem w sumie Digi I ale Udało mi sie nabyc w bardzo atrakcyjnej cenie cały komplet do swapu na Digifant II:
-wiązka
-ECU
-wtryski mk2 gti 197cc/min
-stabilizator biegu jałowego
-czujnik temperatury
-przepustnica ze switchami
-puszka filtra z przepływomierzem
W międzyczasie wtryski 197cc/min sprzedałem dla Borysa do Scirocco a do Corra pod Digi poszły o wiekszej pojemności z 1,8T 289cc/min (czarne)
Obrazek
Od razu na początku stycznia 2009 auto z wszystkimi potrzebnymi gratami trafiło na warsztat do Borysa i tak to wyglądało w trakcie prac:
Obrazek
i po założeniu:
Obrazek Obrazek
Dla poprawy prowadzenia samochodu w maju nabyłem zestaw sprężyn sprężyn APEX -45mm od kolegi Dawid gti i 2 godziny później ja i Mendrek uopralismy sie z ich wstawieniem w miedzy czasie doszła jeszcze wymiana tylnych amortyzatorów i o to efekt:
Obrazek Obrazek
Trzeba było też zadbać od lekkie modyfikacje dolotu poprzez nawiercenie puszki. Polecam ta modyfikacje to 16v gdyż dzwięk slinika przypomina do złudzenia VR6.
Obrazek Obrazek
Wtryskiwacze od 1,8T ktore miałem zamontowane były zdecydowanie za duże i auto mi przylewało, wiec musiałem poszukać tych od PG g60 o pojemności 245cc/min(zielone) i tu z pomocą przyszedł kolega paw3ł mk2 GTI ktory potrzebował mmoich wtrysków od 1,8T a ja potrzebowałem jego wtrysków z g60. :) po wymianie jest o wiele lepiej.
Na początku czerwca przyszedł czas na zmierzenie osiągów auta na hamowni. wynik mnie bardzo zadowolił ponieważ auto po 17 latach użytkowania i przejechanych 204tys.km. ma 139,6KM i 178,3NM:
Obrazek
Modyfikacje bedą trwały dalej, wszystko jak zawsze zalezy tylko od pieniędzy.Wszystkie naprawy i przeróbki staram sie zapisywać w swojego rodzaju "książce serwisowej" ktorą sam prowadze:)
Obrazek
Planuje zrobić silnik w N/A:
-wałki rozrządu z ABF
-lekkie koło zamachowe
-porting głowicy
-modyfikacja przepustnicy
-kompletny sportowy układ wydechowy
-modyfikacja programu komputera lub chip
wygląd zewnętrzny zostanie bez większych zmian
Za pomoc w realizacji projektu chciałem podziękować dla:
-Borysa
-Mendrek
-paw3ł mk2 GTI
-Dawid gti
-Pawelsky
Ostatnio zmieniony pt lis 05, 2010 17:52 przez mustang877, łącznie zmieniany 8 razy.



Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Post autor: konrad141 » ndz cze 14, 2009 17:29

Bardzo fajny i ładny coras :bigok: co do grilla bez znaczka to mi sie nie podoba w gole ten zabieg ale to wiesz twoje auto ;) dla mnie lepiej z orginałem. A poza tym naprawde ładne corrado :)
Ostatnio zmieniony ndz cze 14, 2009 17:30 przez konrad141, łącznie zmieniany 1 raz.


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz cze 14, 2009 17:36

eleganckie autko :)) widać ze zadbane i fajnie ze sie tak nim zająłeś :))



Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

Post autor: mustang877 » ndz cze 14, 2009 20:32

dzieki chłopaki, :bigok:
wkładam w samochod całe serce bo chce go zostawic dla siebie. sprzedaż nie wchodzi w gre :) :pub:



Awatar użytkownika
Marko16v
Dr Swap
Dr Swap
Posty: 451
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:39
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Marko16v » ndz cze 14, 2009 21:08

No no, od zawsze miałem słabość do Corrado , ciekawy egzemplarz i sukcesywnie dopieszczany tak trzymac :bigok:


Mk3 ABF, Mk2 1.6D, Vento 2.8 VR6, Mk2 1.8 RP - było, mineło...

Awatar użytkownika
paw3ł mk2 GTI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:57
Lokalizacja: hajnówka
Kontakt:

Post autor: paw3ł mk2 GTI » pn cze 15, 2009 11:59

ładny samochód zadbany i ładnie jezdzi :)


mkII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=311901&postdays=0&postorder=asc&start=30 MK I http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=270410t=168720&postdays=0&postorder=asc&start=15 [url=http://img43.imageshack.us/i/vwer.jpg/][img]http://img43.imageshack.us/img43/350/vwer.th.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » pt cze 19, 2009 09:38

elegancki Coreczek , a jak skończysz mody pod maską to będzie nieźle latać :bigok:


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

Dr.Adi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: Dr.Adi » pn cze 29, 2009 01:54

kolego napisz jaką poczułeś różnicę po założeniu digi II ? jak ze spalaniem , Nm , osiągami mocy , itp .. i mam jeszcze pytanko czemu dziurki w puszce wyciąłeś z boku a nie od spodu (na dnie) czy to bez różnicy ? . A tak na marginesie to chciałbym usłyszeć jak chodzi ten motorek z modyfikowaną puszką i bez kata , masz jakiś filmik ?? :grin:



Awatar użytkownika
becior
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2937
Rejestracja: czw cze 19, 2008 17:35
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: becior » pn cze 29, 2009 14:19

Bardzo fajny model, życzę powodzenia w podkręcaniu silniczka :bigok: Pozdr


było 20 Jahre 16V... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=342725&start=0&hilit=becior[

Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

Post autor: mustang877 » pn cze 29, 2009 15:34

Dr.Adi pisze:kolego napisz jaką poczułeś różnicę po założeniu digi II ? jak ze spalaniem , Nm , osiągami mocy , itp .. i mam jeszcze pytanko czemu dziurki w puszce wyciąłeś z boku a nie od spodu (na dnie) czy to bez różnicy ? . A tak na marginesie to chciałbym usłyszeć jak chodzi ten motorek z modyfikowaną puszką i bez kata , masz jakiś filmik ?? :grin:
przede wszystkim wyraźnie czuc ze lepiej ciągnie od dołu, ostatnio robiłem test spalania i wyszło ze na digi przy stałej prędkości 110km/h i o wiele mniej pali tzn na 22 litrach zrobiłem 315km co =6,9l/100km gdzie na seryjnym wtrysku wynosiło pomiedzy 8-9litrow. moc wzrosła z 136km na 139,6km i 178NM juz na seryjnym sterowniku bez zadnych korekt map paliwowych itp. także wynik jest zadowalający. dziurki sa wywiercone z boku ponieważ chodzi o to aby powietrze było jak najchłodniejsze. pod spodem zasysał by wiecej cieplego powietrza i kurzu ktory sie gormadzi pod puszką. ale to nie jest reguła. osobiscie uważam ze tak jak wywierciłem jest najkorzystniej :) filmik z dzwiękiem postaram sie nagrać na dniach :) dzwięk jest powalający a do tego jak sie wkręci mocniej to przy zmianie biegu strzela z tłumika jak WRC :) ogołnie jestem bardzo zadowolony z tej modyfikacji.
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2009 15:41 przez mustang877, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

Post autor: mustang877 » pt lip 24, 2009 16:04

mając wolną chwile w pracy postanowiłem zrobic porządek z tłumikiem bo końcowy nie wyglądał najlepiej i zrobiłem tymczasową przymiarke bo planuje wyspawac kompletny wydech z kwasówki, poki co ostatni tłumik został wywalony i zastąpiony przelotową dwururką, i tak to wygląda w fazie przejściowej :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2009 16:05 przez mustang877, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

Post autor: mustang877 » czw sie 06, 2009 00:26

Dziś pospawałem prototyp rozpórki tylnej,(jednak ze zwykłej stali) jutro zajmę sie jej montażem a tak to wyglądało podczas prac:
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

Post autor: mustang877 » pt sie 07, 2009 00:51

rozpórka zamontowana pomyslnie, wszystko poszlo bez problemu, prowadzenie w zakretach polepszylo sie na tyle ze da sie to odczuc, kilka fotek z dzisiejszego montażu:
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

Post autor: mustang877 » ndz sie 16, 2009 00:30

korzystając z długiego weekendu wziąłem sie za polerke silnika co zajeło piątek do baardzo poźnych godzin nocnych i kawałek soboty. mysle ze nie wyszło tak źle, ale najważniejszą opinie zostawiam dla Was :)
P.S sorry za "telefonową" jakość zdjęc:)
kilka fot podczas polerki:

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

a to juz efekt końcowy:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości