KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: sas_gti » śr sie 14, 2013 15:14

Twój argument jest tak samo logiczny jak byłaby próba udowodnienia przewagi kineskopowego telewizora nad płaskim, bo na tym pierwszym możesz położyć pilota, a na tym drugim nie.
Więc niech kolega skaktus nie idzie w zaparte tylko się chwilkę zastanowi. Ty w ogóle widziałeś kiedyś coś takiego? Nie wiem jak wyświetlacz który jest wkomponowany w deskę pionowo miałby przeszkodzić coś na niej położyć (*#cenzura#* od tego po co w ogóle coś kłaść na desce pod szybą). Poza tym deska rozdzielcza rozdzielcza to nie blat stołu, żeby kłaść na nim rzeczy i tak jeździć, a auto Wiessa to nie samochód dostawczy typu fiat ducato czy inny gdzie na desce jeździ całe "biuro" kierowcy. Wydajesz się nie zawuważać tej subtelnej różnicy podając takie argumenty...A moze piszesz tylko zeby cos napisac?
Jeśli chodzi o obsługę tableta to nikt nie każe przy tym gmerać w czasie jazdy, ale jak już trzeba to obsługa jest tak samo absorbująca jak obsługa każdego telefonu dotykowego...
Wydaje mi się, że Ty po prostu pomyślałeś, ze to jakaś fanaberia budowniczego auta tymczasem jest to znany trend w autach typu wydumka czyli np do driftu albo takich projektach jak ten gdzie wszystko łącznie z deską powstaje od podstaw. Ponadto tablety wkomponowuje się w deski nawet małych miejskich autek.
Wiesso nie przejmuj się tylko rób swoje, będzie zajebisćie z tabletem. Pozdro!

" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;

(Słowo wykropkowane przez sytem to abstra hu jąc :) )



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » czw sie 15, 2013 00:31

skaktus pisze:Choćby w tym że chcąc coś położyć na desce. Do tego w trakcie jazdy obsługa tabletu to nie będzie najlepsze wyjście. Całość wygląda dość futurystycznie i nie każdemu musi się podobać. Większym wyzwaniem było by stworzenie chowanego ekranu desce wraz z car-pc opierającym się np. na windowsie 8 + oprogramowanie.

1. nic nie powinno leżeć na desce podczas jazdy jak wspomniał sas_gti to nie iveco :D
2. to prawda wygląda to dość futurystycznie i nie każdemu taki projekt może się podobać - spoko ciężko jest stworzyć coś co się wszystkim podoba. A to jest moja wizja i chciałem żeby to wnętrze było wykręcone.
3 robienie car PC w dobie wszechobecnych tabletów trąci już myszką. To że zrobienie car pc jest większym wyzwaniem to masz rację ale jednocześnie jest kilka razy droższe, bardziej skomplikowane w montażu i mniej funkcjonalnie zintegrowane. Robienie tego byłoby tylko sztuką dla sztuki i w dodatku niepraktyczną. ( montaż jednostki np pod siedzeniem, przeciąganie kabli, dokupienie monitora, który musi być dotykowy i znowu kable itd itp. oraz takie urządzenia peryferyjne jak wi-fi, gps, Tablet ma wszystko w sobie i mogę wypiąć go z deski i zabrać ze sobą.
Android ma niesamowite wsparcie w aplikacjach. A tzw nakładki graficzne są przyjazne użytkowaniu w aucie.

użytkowanie tabletu podczas jazdy jest tak samo proste jak użytkowanie radia. A nawet uważam że o wiele łatwiejsze bo wszystkie przyciski (ikony są znacznie większe)



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » czw sie 15, 2013 00:34

[quote="sas_gti"]
Wiesso nie przejmuj się tylko rób swoje, będzie zajebisćie z tabletem. Pozdro!


Tak jest - Tablet będzie git.

POZDRO :)



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: sebekgolf » sob lis 30, 2013 18:31

Jakieś postępy w pracach ? :-)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » ndz gru 01, 2013 01:42

postępy są, ale drobne. trochę pozmieniałem we wnętrzu. Szukam teraz kogoś kto mi wyprowadzi karoserię pod lakier wystarczy że zrobi do podkładu. Nie jest tragicznie, ale trochę szpachli trzeba przytrzeć :)

I w zasadzie został lakier, wstawienie szyb i tapicerka.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: sebekgolf » ndz gru 01, 2013 16:36

Czyli robota idzie do przodu. W takim razie dalej czekam na relację z postępów prac jak już porobisz to co uważasz za godne wstawienia na forum :-)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Ogoniasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1223
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 22:10
Lokalizacja: Lublin

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: Ogoniasty » ndz gru 01, 2013 22:51

Jak to się stało, że ja wcześniej nie zauważyłem tego tematu..? Projekt po prostu miazga :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
tomelus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pt mar 03, 2006 23:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: tomelus » sob gru 21, 2013 15:41

Ogoniasty pisze:Jak to się stało, że ja wcześniej nie zauważyłem tego tematu..?
Ja też go dopiero teraz znalazłem :)
Coś pięknego przeczytałem właśnie te 15 stron i jestem pod wrażeniem. Autko jest kozackie :hmm: Buggy też miałeś fajne, zbudowałeś jeszcze jakieś inne samochody ? Jak tak to pokaż bo dobrze Ci to wychodzi :D

Powodzenia i czekam na dalsze postępy.


Było:Fiat 126 elx, VW Golf 1, Opel Corsa B, VW Golf 3, Opel Tigra A, Ford Focus 1, VW Golf 4, Hyundai Coupe, Toyota Celica V, Opel Astra H
Jest: Golf 6 i Roomster

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: bialko1991 » pt gru 27, 2013 18:20

Jakiś czas temu zobaczyłem Holdena Hurricane i od razu pomyślałem o Twoim projekcie :grin: Jeśli chodzi o design to mógłby być uznany za liftingową wersję Holdena :D Nawet ten zabudowany tablet się zgadza:D



wiesso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:35
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: wiesso » śr cze 04, 2014 14:35

Panowie informuję, że po przerwie wznowiłem pracę nad projektem. Obecnie kończę ogarniać detale typu podłączenie manetek kierownicy. monitorów oraz audio.

W międzyczasie postanowiłem odejść z firmy w której pracowałem i założyłem Broken Mind Garage.

Odpaliłem swojego Garażowego Fb. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie jest tam również cała masa innych moich projektów które skutecznie odrywały mnie od pracy.

https://www.facebook.com/brokenmindgarage" onclick="window.open(this.href);return false;
Będę tu wrzucał aktualne foty i filmy z postępów prac.


Jak macie jakieś pomysły odnośnie projektów to wbijajcie.
Aktualnie chodzi mi po głowie projekt jednoosobowego drona :) Ale to już inna historia.

Pozdro i jesteśmy w kontakcie

Wiesiek

Broken Mind Garage



Wiessio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 11:20

Re: KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: Wiessio » pt kwie 26, 2019 11:31

ObrazekObrazekObrazek



Wiessio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 11:20

Re: KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: Wiessio » pt kwie 26, 2019 11:32

Cześć - pare lat minęło 😂 ale wyglada to obecnie tak


Cześć wszedłem tutaj chyba po kilkunastu latach nie wiem dokładnie ilu może kilku. Ponieważ widzę że od zdjęcia ukończonego się nie dodały i też nie mogę dodać więc wpiszcie sobie w Googlu np. Wiessioborghini wiesiobordzini itp Tak nazywamy trochę dla śmiechu ten projekt I znajdziecie i filmiki i reportaże i zdjęcia gotowego samochodu jeżeli chcecie mi wtedy zadać pytanie odnośnie budowy to oczywiście możecie mnie znaleźć jako Wiesiek Stasiszyn na Facebooku
Ostatnio zmieniony pn mar 18, 2024 23:55 przez Wiessio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: KIT CAR na podzespołach VW by WIESSIO

Post autor: sebekgolf » sob kwie 27, 2019 07:57

Coż tak konto kolega zmienił ? ;)

Nie no na prawdę ciekawie to wygląda. Masz gdzieś galerię w lepszej rozdzielczości i z większą ilością zdjęć ? Swoją drogą taki sam lakier chciałem dać na mojego Tarpana. Niestety w tamtym czasie powstrzymały mnie fundusze.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości