Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Post autor: piteks » sob sty 16, 2016 17:51

Dziękuję wszystkim za gratulacje :pub:
zile12 pisze:jedyna rzecz która mi nie pasie (oczywiście kwestia gustu) to ten wystający panel navi z tego powodu, że używam prywatnej nawigacji i wtedy mam na wysokości wzroku dwa ekrany a to już o jeden za dużo.
Spokojnie. Jest magiczny przycisk i można schować ekran :bigok: . Jednocześnie nadal może grać muzyka z radia lub płyty itp. :D
mocomus pisze:jestem ciekawy kolegi wrażeń z pracy skrzyni s-tronic.
Na razie się poznajemy :-) . Dzisiaj wyjazd z garażu okazał się bezproblemowy, a nawet powtórny wjazd też wyszedł na jeden raz (dzięki za radę :pub: ). Czasem jeszcze przy ruszaniu instynktownie szukam lewarka, a tu nagle olśnienie, że auto już jedzie :grin: . Sprawdzałem tryb eco. Faktycznie samochód staje się mułem. Po przełączeniu natomiast w tryb sport jakby wstąpił w A3 diabeł i momentalnie ciągnie do czerwonego pola aby w ułamku sekundy wskoczyć na wyższy bieg. Próbę wykonałem raz gdyż jestem zwolennikiem spokojnego docierania silnika ale wrażenie jest mega pozytywne (nawet zawias mimo, że twardszy pracuje bardziej sprężyście i ciszej niż w mk7 :shock: ) :) . Generalnie używam trybu comfort, w którym wszystko pracuje spokojnie :-) . Jeśli chcę gwałtownie przyspieszyć, to faktycznie wystarczy depnąć gaz, a skrzynia robi momentalną redukcję nawet o 3 biegi :shock: i zaczyna ciągnąć :D .
libert pisze:Bez urazy ale troszkę biednie to wszystko wygląda w środku w porównaniu do golfa highline. Czym się kierowałeś przy zakupie bo A3 to raczej takie premium czysto marketingowe? Pozdrawiam.
No cóż, kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje :-) .
Owszem kokpit wygląda zdecydowanie prościej niż w mk7 ale jest naprawdę wszystko jest pod ręką i użyte materiały są wyższej jakości (oczywiście tym z golfa nic nie brakuje). Myślę, że najlepiej jest podejść do salonu i samemu ocenić, a jeszcze lepiej zabrać auto na weekend, a potem podyskutować :pub: .
Trevor123 pisze:Czy w tym Audi nie ma mniej miejsca niż w golfie 7 ?
Nie. Miejsca jest tyle samo. Jest tylko niższy od mk7 (łatwiejszy będzie dostęp maszyną do dachu :helm: ) , za to fotele mega wygodniejsze od tych z highline :-) .
marcinmaciek pisze:czy warto dokładać tą kasę :)
To pewnie zależy od grubości portfela, własnych potrze, oczekiwań itp. :bigok: . Taki przykład z mojej najbliższej rodziny. Otóż jednemu potrzeba auta, które przewiezie go z punktu A do B i może to zadanie spełnić stary Matiz (mój teść :-) ). Można też oczekiwać więcej i kupić ostatniego focusa w ecoboost'ie ze 150KM (mój tata :) ). Podobnie jest z A3 i mk7. Powoli wychodzą pewne różnice, które mogą jednych przekonać do zakupu Audi, a innym nie wystarczą :-) . Otóż maska w mk7 zamyka się na jeden zaczep, a w A3 na trzy zaczepy. Uszczelki w drzwiach Audi są grubsze i miększe niż w golfie. Drzwi zamykają się delikatniej i ciszej. W środku prawie wcale nie słychać silnika :shock: , a zawieszenie pracuje bardziej sprężyście i ciszej. Pod fotelami pasażerów są kieszonki, a w nich kamizelki odblaskowe. Uchwyty w drzwiach, są zrobione z miększych materiałów niż w golfie. Materiał z podsufitki schodzi na całe słupki A i C oraz do połowy słupka B. W bagażniku jest dodatkowy schowek w boczku na narzędzia do odkręcania kół. Pasażer z przodu ma siatkę na drobiazgi przy konsoli środkowej. Jednak żadne A3 nawet za dopłatą nie ma schowka na okulary w podsufitce :shock: oraz wykładziny w kieszeniach drzwi (za to plastik jest przyjemniejszy i miększy w dotyku :-) ).
To na razie tyle co wyłapałem :-)


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Trevor123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz lis 22, 2015 21:25

Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Post autor: Trevor123 » sob sty 16, 2016 19:25

Tak sądziłem, że po prostu zdjęcia które zrobiłeś nie są za ciekawe. Lampa błyskowa psuje efekt, choć i tak aż kipi tu nowością. Jak mówiłem, zdanie pewnie można zmienić po empirycznym kontakcie z A3. A już sam kokpit kwestią gustu. Swoją drogą nie wyobrażam sobie aby było jeszcze ciszej na nierównościach jak w golfie. Tylko podziwiać. A jak z przyspieszeniem względem tych 140KM z Das Auto ? Jest odczuwalnie szybciej i dynamiczniej ? Ciekawy jestem czy jest spora różnica między moim 125KM a tym mocniejszym 150KM. Miałem chrapkę na te 150KM, ale w moim zasięgu cenowym stały 2 sztuki na placu z wyprzedaży rocznika 2015 oba trochę doposażone w dodatkowe pakiety, oba 125KM. Tak czy siak jestem mega zadowolony i z autka i z dynamiki jakie mi oferuje. A propos wymagań ja należę chyba do osób dla których autko to cos więcej niż narzędzie do dojechania z A do B (jak autobus na przykład). Dlatego sprzedałem Toyotę Auris benzynowca, bo przez pięć lat już miałem dosyć tej taczki która nie chciała jechać mimo swoich oszukanych 132KM i fatalnych niutonometrów dostępnych dopiero od bardzo wysokich obrotów. Aż mnie ciarki przechodzą jak pomyślę o tym mule ledwo jeżdżącym.



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Post autor: piteks » sob sty 16, 2016 19:43

Trevor123 pisze:Tak sądziłem, że po prostu zdjęcia które zrobiłeś nie są za ciekawe. Lampa błyskowa psuje efekt
Lampa to jedno ale fotel pasażera jest prawie na maksa przesunięty do tyłu :-) .
Trevor123 pisze:A jak z przyspieszeniem względem tych 140KM z Das Auto ?
W trybie sport poczułem totalnego kopa ale, to może być też efekt autoamtu. Poprzednio był manual :-)
Trevor123 pisze:Ciekawy jestem czy jest spora różnica między moim 125KM a tym mocniejszym 150KM.
Na jednej z jazd próbnych jeździłem manualem 125KM i jakiejś dużej przepaści wobec 140KM z golfa nie czułem :) . Pewnie różnice wychodzą w sytuacjach nagłych, gdzie ułamki sekund grają dużą rolę :-) .
Trevor123 pisze:A propos wymagań ja należę chyba do osób dla których autko to cos więcej niż narzędzie do dojechania z A do B
Ja też :pub: . Dlatego A3 mnie bardzo cieszy. Jednak rozumiem tych co uważają, zakup tego auta za szczyt głupoty i kupiliby coś innego np. Dacię Sondero oraz (z przeciwnego bieguna :) ) naszych kolegów co kupują np. "erki" i je modzą na potęgę. Dlatego życzę wszystkim szerokiej drogi :pub: .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Post autor: piteks » sob sty 16, 2016 19:45

milymk7 pisze:Pakiet S line robi jednak swoje,dla mnie bajka .
Na pewno dodaje sportowego charakteru :-) . Mnie też się bardzo podoba :-)
:pub:
Cytat z instrukcji obsługi:
"Czyścić samochód miękką gąbką albo szczotką do mycia"
:panna: :banghead: :rozpacz:


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

WojtassBB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 23:16

Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Post autor: WojtassBB » sob sty 16, 2016 20:07

A myślałeś nad sedanem? Zawsze to skrzynka piwa więcej wejdzie do bagażnika :wink:



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Post autor: piteks » sob sty 16, 2016 21:44

Tak rzadko pijam piwo, że ta skrzynka by się u mnie przeterminowała :grin:
A już całkiem poważnie, to wielkość bagażnika golfa mi w zupełności pasowała i ta sama jest w A3 więc nie ma problemu. Sedan może jest bardziej elegancki, za to jest ciut mniej miejsca na tylnym fotelu (przynajmniej takie miałem odczucia :) ).

Taka ciekawostka. Po przejechaniu 180km średnie spalanie mam 5,9 :shock: . Zima, auto na dotarciu, 50/50 trasa oraz miasto i żadnego wosku jeszcze nie nałożyłem co by zmniejszyć opory powietrza :los2:


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Trevor123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz lis 22, 2015 21:25

Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Post autor: Trevor123 » sob sty 16, 2016 22:02

Ja ostatnio przy 1.4TSi - 125KM miałem przy obecnych temperaturach spod dystrybutora 7,3L/100km. Muszę przyznać że mam pewien dyskomfort co do turbo. W mojej poprzedniej Toyocie w ogóle się z tym nie srał...em jak trzeba było dojechać do sklepu 800m na zimnym silniku (wolnossący mułek). Teraz robię rundę naokoło mojej wsi (6km) aby silnik się dogrzał i abym dojechał do sklepu w prostej linii 800m. Wiem że TSi to motor specjalnej troski, więc jakoś bardziej chucham dmucham. Sam nie wiem czy dobrze robię, ale nie chciałbym zakatować silnika. Bo wiem że nie służą motorom z doładowaniem krótkie odcinki na zimnym silniku. Achhhh....



Mathieu92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 11, 2012 21:16
Lokalizacja: okolice Lublina.

Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Post autor: Mathieu92 » sob sty 16, 2016 22:15

Ja aż tak nie robię swoim Golfem V TSI (BMY) aczkolwiek przy mrozach poniżej -10 nie ruszam autem spod bramy jak wcześniej silnik nie chodzil 5min na wolnych obrotach, dopóki wzkazówka temperatury płynu się nie ruszy nawet nie myślę o przekraczaniu 3tys obrotów...



Awatar użytkownika
Marss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:26

Re: Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 pite

Post autor: Marss » sob sty 16, 2016 22:23

Marss pisze:Jak juz rzucisz na nia swoj magiczny pyl to wrzucaj zdjecia!
No teraz czekam na pogodę aby coś podziałać :) . Na chwilę obecną auto jest czyste ale w nocy posypało trochę u mnie więc długo już takie nie będzie :-)
P.S.
Miniaturka Audi A3 na ostatniej fotce, to gadżeciarski pendrive :grin:
Super wygląda w środku też. Ogólnie s line nadaje dużo sportowego charakteru. Fajne gadgety, a ten pen to już w ogóle:D
Ja swoją golfine chciałbym w końcu porządnie wymyć ale pogoda jest tragiczna...co chwilę śnieg i chlapa. Trzeba się przemeczyc:/



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Post autor: piteks » sob sty 16, 2016 22:44

Marss pisze:Ja swoją golfine chciałbym w końcu porządnie wymyć ale pogoda jest tragiczna...co chwilę śnieg i chlapa. Trzeba się przemeczyc:/
No niestety. Teraz jeszcze mają dojść mrozy więc z mycia tym bardziej nici :otepienie:


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
tomekb29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: śr lut 18, 2009 22:07
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 pite

Post autor: tomekb29 » sob sty 16, 2016 22:53

piteks pisze:
Marss pisze:Ja swoją golfine chciałbym w końcu porządnie wymyć ale pogoda jest tragiczna...co chwilę śnieg i chlapa. Trzeba się przemeczyc:/
No niestety. Teraz jeszcze mają dojść mrozy więc z mycia tym bardziej nici :otepienie:

Ja myje tym bardziej , może bezdotykowo nie można nazwać myciem ale brudny do garażu nie wjeżdża hehe , z kolei żonowóz stoi pod chmurką więc po umyciu w garażu osuszam i jest ok :bigok:



Megster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 564
Rejestracja: wt gru 23, 2008 00:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 pite

Post autor: Megster » sob sty 16, 2016 22:59

Trevor123 pisze:Muszę przyznać że mam pewien dyskomfort co do turbo. W mojej poprzedniej Toyocie w ogóle się z tym nie srał...em jak trzeba było dojechać do sklepu 800m na zimnym silniku (wolnossący mułek). Teraz robię rundę naokoło mojej wsi (6km) aby silnik się dogrzał i abym dojechał do sklepu w prostej linii 800m. Wiem że TSi to motor specjalnej troski, więc jakoś bardziej chucham dmucham. Sam nie wiem czy dobrze robię, ale nie chciałbym zakatować silnika. Bo wiem że nie służą motorom z doładowaniem krótkie odcinki na zimnym silniku. Achhhh....
Krótkie odcinki nie służą żadnemu motorowi...


Na codzień: Golf VII Variant 1.4 TSI DSG
Od święta: Audi 80 Avant 2.8 Quattro

Trevor123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz lis 22, 2015 21:25

Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Post autor: Trevor123 » ndz sty 17, 2016 03:04

Ale niestety TSi padnie szybciej.



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Audi A3 Sportback Ambition TFSI 150KM S-tronic 2015 piteks

Post autor: piteks » ndz sty 17, 2016 08:48

Bo na krótkie odcinki najlepszy jest rower lub własne nogi :-)
tomekb29
Bezdotyk jest tam zawsze jakimś wyjściem ale przy dużym mrozie bałbym się, że byłyby to bicze lodowe lub nim do domu dojadę, to woda zamiast spłynąć z auta, to cała zamarznie :-) . Jest jednak pocieszenie, bo na koniec tygodnia ma zrobić się cieplej :-) . Jak nie, to w zaciszu garażu może przygotuję letnie kółka i położę na nie Rim'a od Gyeon'a :D


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości