1z/afn korby od np od BLS czy innych 105ps, tłoki ASZ

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

1z/afn korby od np od BLS czy innych 105ps, tłoki ASZ

Post autor: piotrekgal » śr lut 09, 2022 19:21

czesc wszystkim po latach, mam pytanie, podobno mozna smialo zastosowac korbowody chociazby z AXR czy innych 105km PD do 1z/afn ? z panewkami sputerami, i wtedy mozna wrzucic tez tloki z 130km PD, prawda? Bede najpewniej niedlugo wysylal blok (chyba ze glowica nawalila) do zrobienia, wtedy bym zlecil aby zlozono na takich gratach.
Ostatnio zmieniony czw lut 10, 2022 17:06 przez piotrekgal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: 1z/afn korby od np od BLS czy innych 105ps, tłoki ASZ

Post autor: wesol » śr lut 09, 2022 20:51

W jakas mega duża moc celujesz? Ale tłoki od asz to są co jakieś mocniejsze? Zawsze rozchodzi się o Wal i korby a nie tłoki. Wal od asz ma więcej przeciwag no i większe czopy na korby jeśli dobrze pamiętam.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Re: 1z/afn korby od np od BLS czy innych 105ps, tłoki ASZ

Post autor: piotrekgal » czw lut 10, 2022 17:06

Troche blednie sforumowalem post pierwszy widze, wyjasniam juz , 200ps mam, byc moze jak przyjdzie mi robic dol tj cylindry to wowczas bym zaplikowal te nadwymiarowe ASZ/ARL, chyba, ze wyjdzie ze wystarczy tylko honowanie wtedy tlok zostalby taki jaki jest i korba wowczas wlecialaby taka np BLS, tylko pytanie, czy ta korba bedzie pasowala spokojnie do walu ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: 1z/afn korby od np od BLS czy innych 105ps, tłoki ASZ

Post autor: wesol » czw lut 10, 2022 18:40

Ale korby od bls nie są wcale wytrzymałe. Wręcz mówi się ze z bls jak ktoś wyciska 200 ko i to jyz szaleniec.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Re: 1z/afn korby od np od BLS czy innych 105ps, tłoki ASZ

Post autor: piotrekgal » ndz lut 13, 2022 18:42

Są grubsze ,sam zobacz, zresztą nie muszą być koniecznej z bls, ale też nie ma różnicy ,każda 105ps maje te same.Obrazek


http://www.fotem.pl/show/full/d03436fdb ... d094a1b9eb



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: 1z/afn korby od np od BLS czy innych 105ps, tłoki ASZ

Post autor: wesol » ndz lut 13, 2022 21:11

Od boku lepiej wygląda od bxe ale od czoła to juz afn. Asz to ma jak widzisz większą średnicę na czop wykorbienia wału więc nie podejdzie. Trzeba całość dawać od asz wtedy. Poza tym ja bym nie kombinował z korbami bo za dużo roboty. Musisz wagę ich sprawdzać z tłokami, poza tym wymiarować wystawanie z bloku by dobrać uszczelkę pod głowice. Cały słupek jak już bym pakował. A wiesz ze inaczej jest zrobiony odczyt z czujnika wału w tych nowszych 1.9 jak bxe bls. Wszyscy jak się wysypie bls czy bxe to pakują właśnie po przeróbce okienka słupki asz ją jeszcze krzyczę by ładować ewentualnie ajm bo to też mocny słupek. Master kiedyś na atd czy axr zrobił prawie 400 koni i dopiero syn mu rozwalił silnik.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Re: 1z/afn korby od np od BLS czy innych 105ps, tłoki ASZ

Post autor: piotrekgal » ndz lut 13, 2022 22:26

Przy bxe,bls uginanie się korb powinno pójść w niepamięć, przynajmniej przy takim setupie jak 200ps. Tłok asz nie musi byc konieczny, mógłby być kompletny tłok korba bxe,bls itd. Panewki sputtery i takie ustawienia jeżdżą ,czytałem kilka razy, bez rzeźb. Łączenie dołu pd z górą vp, odpada, za dużo rzeźby a i przerost formy nad treścią e przypadku tych 200 koni.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: 1z/afn korby od np od BLS czy innych 105ps, tłoki ASZ

Post autor: wesol » ndz lut 13, 2022 22:43

Tylko nie wiem po co tak modzisz przy mocy około 200 koni? Fiodor zdaje się jyz chyba zapodał dół od asz ale wcześniej mocy miał sporo na słupku alh więc po mojemu raki asv czy alh ci wystarczy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Re: 1z/afn korby od np od BLS czy innych 105ps, tłoki ASZ

Post autor: piotrekgal » pn lut 14, 2022 09:45

Obecnie wysypała mi się kompresja na dniach sprawdzimy czy to głowica czy blok. O ile blok to przy okazji można byłoby wykonać to małe wzmocnienie korbowodowe zamiast lleść to samo a koszta podobne. HSV to chyba trochę mocniejsze bloki mają niż 1z/afn



Probe041
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 19:09
Lokalizacja: DW

Re: 1z/afn korby od np od BLS czy innych 105ps, tłoki ASZ

Post autor: Probe041 » śr mar 09, 2022 00:39

Da się to zrobić, mam tak zrobione u siebie. Trzeba zmienić dysze natryskowe na tłoki jeszcze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości