Golf IV 1.9 TDI ALH Falujące obroty

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Davwe
Dave's Garage
Dave's Garage
Posty: 679
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 16:38
Lokalizacja: Milicz
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI ALH Falujące obroty

Post autor: Davwe » śr sie 23, 2017 23:32

Witam, jakiś czas temu zaczęły mi falowac obroty w Golfie, wymieniłem pompe wtryskową na zdrową dalej to samo. Następnie wleciał nowy filtr paliwa, zaczeło falować mniej. Wleciały nowe regenerowane wtryski, nadal nic się nie zmieniło. Już całkowicie brak mi pomysłów. Może to być od zużytego koła dwumasowego, bądź czy może mieć to jakikolwiek związek z serwem hamulcowym ? Podpowiadano mi również że powodem może być to, że coś jest nie tak z klima, co prawda nie mam czynnika w klimie ale czy aby napewno to to... Jakieś porady sugestie, może ktoś się spotkał z czymś podobnym ?



Awatar użytkownika
Andrey.powertech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sie 18, 2017 07:13
Lokalizacja: Bialorus
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI ALH Falujące obroty

Post autor: Andrey.powertech » śr sie 23, 2017 23:50

jakie ciśnienie w cylindrach na zimno i na gorąco ?



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Golf IV 1.9 TDI ALH Falujące obroty

Post autor: bioly05011 » czw sie 24, 2017 06:07

odepnij przepływomierz i zobacz,potem należy wykasować błąd...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
Davwe
Dave's Garage
Dave's Garage
Posty: 679
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 16:38
Lokalizacja: Milicz
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI ALH Falujące obroty

Post autor: Davwe » czw sie 24, 2017 12:35

Odpinałem. Dalej to samo



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Golf IV 1.9 TDI ALH Falujące obroty

Post autor: tomek08 » pn sie 28, 2017 21:46

Witam, napisz co dokładnie z tą kilmą ?
Jeśli nie masz czynnika, to klima się nie włączy, ale jeśli masz, to klima pracuje.
W zeszłym roku walczyłem z tym samym w mk4. Znajomy mówił, że właśnie falują mu obroty, na klimie (albo o klimie nie wspominał, dziś już nie pamiętam).
Okazało się, że chłodnica klimy była tak zabita brudem, że tak wzrastało ciśnienie, że rozłączało sprężarkę, jak trochę przechłodziła się chłodnica klimy, to sprężarka znów startowała i tak w kółko.
Po porządnym przedmuchaniu (czyt. wyczyszczeniu) chłodnicy objawy falowania obrotów ustąpiły i spokój do dziś. :helm:
Pozdrawiam.


Tomek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości